bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 11031275



*

nr 1103 1275


Maria Helena Vieira da Silva

(1908-1992), Frankrike


Färglitografi, Maria Helena Vieira da Silva (1908-1992), 196/200, bladets mått: 52x59


Konditionsrapport: löst blad

Maria Helena Vieira da Silva, svensk bildkonstnär född 1908 i Lissabon, död 1992 i Paris.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 april 2017
kl 20:18:30


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 13:06:58 1      900 kr
21/4 11:59:39 2      800 kr
21/4 11:59:39 1      900 kr (Budbetjänt)
21/4 12:00:06 2      1.100 kr
21/4 12:00:40 1      1.400 kr
24/4 20:03:18 3      1.300 kr
24/4 20:03:18 1      1.400 kr (Budbetjänt)
24/4 20:03:57 3      1.500 kr
24/4 20:06:56 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Maria Helena Vieira da Silva

Maria Helena Vieira da Silva, svensk bildkonstnär född 1908 i Lissabon, död 1992 i Paris.

Läs mer om Maria Helena Vieira da Silva
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
  • 9045 Blandteknik
    Birgit Broms (1924-2008), Skridskoåkare. Färglitog..//
    Aktuellt bud: 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 oktober kl 19:58
  • 8432 Färglitografi
    3 st, Signerad, 34x20-40x30cm. Signerad
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 oktober kl 20:28
  • 8304 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, num..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 oktober kl 20:13
  • 7151 Färglitografi
    Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, EA-upp..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 oktober kl 20:08
  • 6622 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. EA-upplaga (Épreu..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 oktober kl 18:17
  • 8504 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 oktober kl 19:29




Ladda ner broschyr