KONST / Litografier / Färglitografi 13292523

nr 1329 2523

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. Signerad, numrerad 1/99, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 25 maj 2020
kl 18:13:22

24/5 11:39:50 1      Vinnande bud

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt