KONST / Litografier / Färglitografi 13038008

nr 1303 8008

Johnny Friedlaender

(1912-1992)

Färglitografi, Johnny Friedlaender (1912-1992), relieftryck, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Oiseaux. Bladets mått: 75x55 cm

Johnny Friedlaender, målare född 1912, död 1992.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 27 januari 2020
kl 18:15:46

27/1 17:44:51 1      Vinnande bud

Johnny Friedlaender

Läs mer om Johnny Friedlaender