KONST / Litografier / Färglitografi 13557106
nr 1355 7106
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Svanar. Signerad, numrerad 45/360. Motivet: 55x46 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:10:52
12/10 12:50:10
19 okt