KONST / Litografier / Färglitografi 12847108

nr 1284 7108

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Signerad, numrerad 8/100. Motivet: 50x70 ca

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:35:36

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström