KONST / Litografier / Färglitografi 13521198

nr 1352 1198

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerad, numrerad 258/360, blomsterstilleben. Motivet: 70x52cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 5 oktober 2020
kl 18:26:35

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin