KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13544007
nr 1354 4007
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Komposition med äpple och tändstickor. Signerad, numrerad 88/150, Haskel 150. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:59:33
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander