KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11421266
*
nr 1142 1266
Ernst Billgren
(f. 1957), Sverige
Färgetsning, Ernst Billgren (f. 1957), "I skogen", 47/100, bladets mått: 41x50
Kondition: löst blad
Ernst Billgren, född 1957 i Stockholm, Svensk konstnär.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 19:38:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 15:21:45
1
300 kr
31/10 18:40:43
2
350 kr
31/10 23:06:46
3
700 kr
3/11 15:39:37
4
Vinnande bud
6/11 19:12:44
5
1.100 kr
6/11 19:12:44
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst billgren etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2089 Färgetsning
Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:52
-
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:18
*
Ernst Billgren
Kondition: löst blad
Ernst Billgren, född 1957 i Stockholm, Svensk konstnär.
Läs om budbetjänten
nr 1142 1266
Ernst Billgren
(f. 1957), Sverige
Färgetsning, Ernst Billgren (f. 1957), "I skogen", 47/100, bladets mått: 41x50
Kondition: löst blad
Ernst Billgren, född 1957 i Stockholm, Svensk konstnär.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 15:21:45 | 1 | 300 kr |
31/10 18:40:43 | 2 | 350 kr |
31/10 23:06:46 | 3 | 700 kr |
3/11 15:39:37 | 4 | Vinnande bud |
6/11 19:12:44 | 5 | 1.100 kr |
6/11 19:12:44 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst billgren etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2089 Färgetsning
Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:52 -
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:18