KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13183032

nr 1318 3032

Hasse Lindroth

(f. 1938), Sverige

Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 7/280, "Waldemarsudde". Motivet: 27x31 cm

Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 6 april 2020
kl 19:33:52

Hasse Lindroth

Läs mer om Hasse Lindroth
Waldemarsudde