KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11575001
nr 1157 5001
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsning, Stockholms Stadshus, signerad E Ekroth, motivet: 28x54
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 22 januari 2018
kl 19:34:36
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
22 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm