KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11391248
*
nr 1139 1248
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, Curt Hamne (f. 1943), skogsmotiv, 20/150, motivet: 36x46
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 19:57:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 19:10:39
1
100 kr
23/10 19:52:51
2
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Curt Hamne
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Läs mer om Curt Hamne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hamne etsning etsningar grafik skogsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:58
*
Curt Hamne
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Curt Hamne
nr 1139 1248
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, Curt Hamne (f. 1943), skogsmotiv, 20/150, motivet: 36x46
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 19:10:39 | 1 | 100 kr |
23/10 19:52:51 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Curt Hamne
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och mÃ¥lare född i Falun 1943.Läs mer om Curt Hamne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hamne etsning etsningar grafik skogsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:58