bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 5725148



*

nr 572 5148


Curt Burström

(1920-1964), Sverige


Etsning, Curt Burström, -58, "Epressiva former", 47/260, 25 x 28


Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 mars 2009
kl 17:31:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/3 23:50:52 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Curt Burström

Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Läs mer om Curt Burström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5695 Etsning
    Hasegawa, 4 / 110. Signerad, 59x48 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 19:19
  • 5605 Etsning
    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Bli, Signera..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 19:33
  • 5268 Etsning
    Lisa Larsson-Sundling (f. 1956), Sverige. "Ett slä..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 20:52
  • 3549 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1979. Sig..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 18:59
  • 5083 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 19:54
  • 5079 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Rovor. Si..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 18:34




Ladda ner broschyr