bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 5725148



*

nr 572 5148


Curt Burström

(1920-1964), Sverige


Etsning, Curt Burström, -58, "Epressiva former", 47/260, 25 x 28


Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 mars 2009
kl 17:31:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/3 23:50:52 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Curt Burström

Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Läs mer om Curt Burström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3119 Etsning
    Anders Heller (f. 1904), Sverige. Skulptur, Signer..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    16 december kl 18:42
  • 3094 Etsning
    Carl Locher (1851-1915), Danmark. "Skagen", 1903, ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 december kl 19:02
  • 7011 Etsning
    G Borg, "Slussenområdet, med gamla Katarinahissen"..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 35 dagar
    20 jan kl 20:45
  • 3351 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Numrerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    16 december kl 18:56
  • 3350 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    16 december kl 20:51
  • 3367 Etsning
    Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    16 december kl 20:33




Ladda ner broschyr