KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12341026

nr 1234 1026

Friedrich Schröder Sonnenstern

(1892-1982), Tyskland

Blandteknik, Friedrich Schröder Sonnenstern (1892-1982), Tyskland. "Der blinde betende Löwe", signerad 1958, bladets mått: 48,5x70

Friedrich Schröder Sonnenstern, tysk bildkonstnär född 1892, död 1982.

måndag 11 februari 2019
kl 20:11:39

Läs mer om Friedrich Schröder Sonnenstern