KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13453018

nr 1345 3018

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Akvarell, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Björkar. Signerad, daterad 1936. Akvarell, 33x25 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

15.500 kr

måndag 31 augusti 2020
kl 18:40:30

  • Klassiska
  • 31 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman