bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4881109



*

nr 488 1109


Eva Bagge

(1871-1964), Sverige


Akvarell, Eva Bagge Drottningholm 1942, 20x25


Eva Bagge, svensk målare född 1871, död 1964.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 oktober 2007
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/9 12:45:15 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Eva Bagge

Eva Bagge, svensk målare född 1871, död 1964.

Läs mer om Eva Bagge
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva bagge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9200 Akvarell
    Eric Söderquist, "Smögen". Signerad, daterad 1940...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 18:48
  • 8087 Akvarell
    Evy Låås (1923-1999), Sverige. Fågel i buske. Sign..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 19:12
  • 2009 Akvarell
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), "Alkazar", 65x..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 18:19
  • 8105 Akvarell
    Fred Andersson (1921-1990), Sverige. Landskap. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 20:15
  • 9277 Akvarell
    Margaret Sellmark (f. 1938), Sverige. Hortensia, S..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 19:11
  • 8103 Akvarell
    Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Landskap med va..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    9 december kl 20:09




Ladda ner broschyr