bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4881109



*

nr 488 1109


Eva Bagge

(1871-1964), Sverige


Akvarell, Eva Bagge Drottningholm 1942, 20x25


Eva Bagge, svensk målare född 1871, död 1964.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 oktober 2007
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/9 12:45:15 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Eva Bagge

Eva Bagge, svensk målare född 1871, död 1964.

Läs mer om Eva Bagge
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva bagge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 2482 Akvarell
    A E Howarth, Signerad, landskap med hus, 16x29 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 juli kl 18:48
  • 5090 Akvarell
    Hasse Karlsson, Signerad, "Litet stilleben", blade..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 juli kl 18:25
  • 4193 Akvarell
    Kina, 43x50 cm. Signerad
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 juli kl 18:32
  • 4151 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, "Bordighera". Mo..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 juli kl 20:12
  • 1008 Akvarell
    Regina Kylberg (1843-1913), Sverige. "När rågen bl..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 juli kl 19:21
  • 5023 Blandteknik
    David Wallin (1876-1957), Sverige. Stuga, Monogram..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 juli kl 19:38




Ladda ner broschyr