KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13174012

nr 1317 4012

Emma Toll

(1847-1917), Sverige

Akvarell, Emma Toll (1847-1917), Sverige. Kvinna vid spinnrock, Signerad, "Munkebo 1901". Motivet: 21x28 cm

Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .

Utrop:

8.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 30 mars 2020
kl 18:05:17

30/3 08:08:40 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 30 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Emma Toll

Läs mer om Emma Toll