bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7635180



*

nr 763 5180


Björn Jonson

(1903-1991), Sverige


Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69


Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 juni 2012
kl 19:40:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 22:00:25 1      350 kr
29/5 14:46:40 2      350 kr
1/6 13:13:07 2      Vinnande bud
4/6 18:11:49 3      450 kr
4/6 19:35:34 4      600 kr
4/6 19:38:33 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Björn Jonson

Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Läs mer om Björn Jonson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
  • 3010 Akvarell
    Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sverige. L..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 20:39
  • 6123 Akvarell
    Eduardo Navone (1844-1912), Italien. Musicerande s..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 19:00
  • 7297 Akvarell
    FP Dawson, kust med båtar, signerad. Motivet: 12x2..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:12
  • 3031 Akvarell
    Hans Dahl, Landskap med skojande figurer, signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 20:47
  • 7183 Akvarell
    Johan Pettersson. Signerad, daterad 1995, bladets ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:53
  • 9310 Akvarell
    Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Hus. Signerad. Mot..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:44




Ladda ner broschyr