bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7635180



*

nr 763 5180


Björn Jonson

(1903-1991), Sverige


Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69


Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 juni 2012
kl 19:40:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 22:00:25 1      350 kr
29/5 14:46:40 2      350 kr
1/6 13:13:07 2      Vinnande bud
4/6 18:11:49 3      450 kr
4/6 19:35:34 4      600 kr
4/6 19:38:33 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Björn Jonson

Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Läs mer om Björn Jonson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
  • 2482 Akvarell
    A E Howarth, Signerad, landskap med hus, 16x29 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    13 juli kl 18:48
  • 1124 Akvarell
    Beatrice Austen, 1800-tal, Signerad, Bucks hall Co..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    13 juli kl 20:10
  • 1091 Akvarell
    Erna Ovesen (1904-1988), Sverige. "Sommarnatt, Ulv..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    13 juli kl 18:41
  • 1118 Akvarell
    Ester Almqvist (1869-1934), Sverige. Signerad, dat..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    13 juli kl 18:16
  • 1121 Akvarell
    Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Alplandskap, Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    13 juli kl 20:04
  • 7183 Akvarell
    Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Teneriffe. S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    13 juli kl 19:54




Ladda ner broschyr