bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7635180



*

nr 763 5180


Björn Jonson

(1903-1991), Sverige


Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69


Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 juni 2012
kl 19:40:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 22:00:25 1      350 kr
29/5 14:46:40 2      350 kr
1/6 13:13:07 2      Vinnande bud
4/6 18:11:49 3      450 kr
4/6 19:35:34 4      600 kr
4/6 19:38:33 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Björn Jonson

Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Läs mer om Björn Jonson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
  • 7058 Akvarell
    Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Signerad. Motive..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:03
  • 7132 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. "En alpros", Signerad Hell..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:13
  • 7101 Akvarell
    Sven Deurell (1904-1967), Sverige. Signerad, 32x26..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:28
  • 7297 Akvarell
    Yngve Lundström (1885-1961), Signerad, år 1927. Mo..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:24
  • 7269 Akvareller
    3 st, Torun Munthe-Brate (1891-1993), Sverige. Sig..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:25
  • 7319 Akvareller
    4 st, Hans Berlin. Signerad, Kina Slott, Caton 1, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:17




Ladda ner broschyr