Veckoauktion den 21 februari 2005

  • Order by

  • 1204 LITOGRAPH IN C..
    Sold: SEK 550

    Sold den 21 februari 2005
  • 1149 Fat
    Gustafsberg, W Kåge, Argenta, (nagg), Dia.21
    Sold: SEK 400

    Sold den 21 februari 2005
  • 1406 Fat
    Kina, fyrpassform, 17/1800-tal, dia 19
    Sold: SEK 300

    Sold den 21 februari 2005
  • 1446 Matta
    orientalisk, Old Lambaran, 85x310
    Sold: SEK 700

    Sold den 21 februari 2005
  • 1156 Matta
    orientalisk, pakistan Mille fleur, 136x199
    Sold: SEK 750

    Sold den 21 februari 2005
  • 8580 Matta
    orientalisk, Pakistan, 124x180
    Sold: SEK 1200

    Sold den 21 februari 2005
  • 1332 Matta
    orientalisk, Semiantik, Afshar 129x155
    Sold: SEK 300

    Sold den 21 februari 2005
  • 8577 Matta
    orientalisk, Tabatabai, 100x338
    Sold: SEK 400

    Sold den 21 februari 2005
  • 1166 Matta
    orientalisk, Täbriz, Rund, Dia.95
    Sold: SEK 400

    Sold den 21 februari 2005
  • 6509 Ring
    Stopped

    21 feb at 16:00
  • 6508 Ring
    Stopped

    21 feb at 16:00
  • 6511 Ring
    18 k. med diamanter tot. 0,85 ct. Top Wesselton 4,5g
    Stopped

    21 feb at 16:00
  • 7046 VASE
    Iittala, Tiina Nordström, kolilo, 1989, H.17
    Stopped

    21 feb at 16:00
  • 1099 VASE
    Orientalisk, H.48
    Sold: SEK 450

    Sold den 21 februari 2005
  • 8550 VASE
    Stengods, klase, Höganäs, H.13
    Sold: SEK 100

    Sold den 21 februari 2005