bakg

KONST


  • 1011 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signe..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:02
  • 1001 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Stockholm från Salt..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:18
  • 2037 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Yrvädersgränd, sign..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:04
  • 1062 Akvarell
    Edvin Bergström, vy från Söder, signerad, 1929, 25x35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:29
  • 1060 Akvarell
    Frans Lindström (1874-1954), Djurgården, signerad,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:21
  • 9045 Akvarell
    H K Stobell, Stuga, 29x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:59
  • 1100 Akvarell
    Herman Müller, 1899, Stockholmsmotiv, 52x35
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:04
  • 1013 Akvarell
    Jan Lundquist (f. 1935), Skeppsholmen, motivet: 29x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:11
  • 1014 Akvarell
    Jan Lundquist (f. 1935), Strandvägen, motivet: 31x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:13
  • 4018 Akvarell
    Jan Lundquist (f. 1935), Strömmen, 26x41
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:33
  • 1076 Akvarell
    Jeanine, "Stockholms skönhet", 32x44
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:21
  • 9413 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Alplandskap, motivet: 22x3..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:54
  • 9319 Akvarell
    Rudolf Carlborg, 1949, Tandläkaren, 35x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:42
  • 8239 Akvarell
    Salliann Putman (f. 1937), 'Sunningdale', 33x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:57
  • 9311 Akvarell
    signerad. Landskap, 26x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:28
  • 9395 Akvarell
    Victor Joseph Roux Champion, Hus i landskap, motiv..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:26
  • 1072 Akvareller
    3 st, Stockholmsmotiv Lindström/Borg/Wetterström
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:32
  • 1068 Akvareller
    4 st, Frans Lindström (1874-1954), Rörstrandsområd..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:31
  • 1069 Akvareller
    5 st, Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:34
  • 1057 Akvareller
    5 st, Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:29
  • 1103 Akvareller
    F Lindström, 6 st, 15x22
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:37
  • 9360 Blandteknik
    2 st, Gösta Wahlin, Figurer, 33x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:16
  • 9359 Blandteknik
    2 st, Gösta Wahlin, Figurer, signerad. 1967, 40x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:15
  • 9522 Blandteknik
    2 st, Lars-Olof Gynning (1920-2003), motivet: 19x2..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:44
  • 3030 Blandteknik
    Anthonie Louis Koster (1859-1937), 'Aarhus -17', m..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:09
  • 9375 Blandteknik
    Carl Lindqvist, 1908, fiskebåt, motivet: 58x39
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:29
  • 1071 Blandteknik
    Gabriel Strandberg (1885-1966), Klara Sjö, 45x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:57
  • 9282 Blandteknik
    Halina Chrostowska (1929-1990), -80, emaljfärg, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:49
  • 9283 Blandteknik
    Halina Chrostowska (1929-1990), 1/1, 1984, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:50
  • 9555 Blandteknik
    Kina, 39x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:58
  • 9221 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, bladets mått: 31x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:06
  • 9254 Blyerts
    Axel Nilsson, kvinna, signerad, bladets mått: 31x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:22
  • 9049 Blyerts
    Friesendorff, Druvor, 29x25
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:08
  • 9200 Blyertsteckning
    Axel Nilsson, signerad. 1922, stadsmotiv, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:56
  • 4635 Blyertsteckning
    Einar Jolin (1890-1976), 'Lagge' (Einar Lagrelius)..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:39
  • 9287 Dalahästar
    3 st, höjd: 13-21
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:14
  • 9563 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), 1928, Porträtt, motivet:..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:29
  • 1037 Etsning
    Bruno Ekström (1941-1990), 1973, Katarinavägen, St..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:13
  • 8318 Etsning
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), signerad, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:12
  • 9531 Etsning
    Carl Larsson (1853-1919), Den Glada Festen, Tryckt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:32
  • 1576 Etsning
    efter Martin, utsikt af Stockholm tagen från Blasi..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:17
  • 9224 Etsning
    Fartyg, signerad, motivet: 50x63
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:14
  • 1022 Etsning
    Ferdinand Boberg (1860-1946), "Vintra, konstnärens..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:11
  • 9052 Etsning
    Friesendorff, 9x22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:13
  • 1064 Etsning
    Garton, Stadshuset Stockholm, motivet: 50x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:09
  • 1113 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), "Sista styverns trapp..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:43
  • 1066 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Årstabron, 48/265, signe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:07
  • 8185 Etsning
    Kolorerad, Göteborg, motivet: 47x66
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:47
  • 9410 Etsning
    Rolf Juell-Gleditsch (1892-1984), 1915, Fjället, b..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:51
  • 9056 Etsning
    Signerad, Kyrka, 65/100, motivet: 10x7
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:26
  • 9058 Etsning
    Signerad, Paris, 1926, motivet: 19x14
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:27
  • 9057 Etsning
    Signerad, Skördefolk, motivet: 14x9
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:27
  • 9534 Etsning
    Theddy Skog, Katarinahissen, signerad, motivet. 22x30
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:54
  • 9050 Etsningar
    2 st, Pansarbåtsföreningen
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:11
  • 1061 Etsningar
    2 st. Emil Hällgren, motiv från söder, signerade, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:43
  • 8517 Etsningar
    4 st, Nils Weiz, 50-upplaga, bladets mått: 14x9
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:02
  • 1109 Etsningar
    5 st, Veljko Mihajlovic, i mapp, upplaga om 90 exe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:11
  • 7878 Färgetsning
    Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Moseback..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:44
  • 1055 Färglitografi
    5 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), 138/360, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:03
  • 7856 Färglitografi
    Adrian van Arkel (1924-2006), Vy över Södermalm, 2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:29
  • 9281 Färglitografi
    Anders Erik Malm, 1981, 193/250, Tiger i förorten,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:44
  • 9018 Färglitografi
    Anders Samuelsson (f. 1943), 148/250, 53x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:17
  • 9256 Färglitografi
    Ann Louise Bäckström, 38/250, motivet: 60x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:24
  • 9255 Färglitografi
    Ann Louise Bäckström, 54/250, motivet: 56x58
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:23
  • 9396 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 121/250, signerad, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:27
  • 8163 Färglitografi
    Bengt Ribbentoft (f. 1943), 171/360, "The Wave", m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:54
  • 9280 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 300/360, "Dansen går..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:41
  • 7566 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sunnan, Ea 7/7, moti..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:30
  • 9107 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), 55/500, motivet: 55x69
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:16
  • 1110 Färglitografi
    Bruno Karlsson (f. 1927), 1995, 326/360, Stockholm..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:04
  • 9304 Färglitografi
    ca 200 st, Nordens flora, C M Lindman, ca 1920-25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:01
  • 9424 Färglitografi
    Carl-Henning Pedersen (1913-2007), 1986, Flicka, 4..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:08
  • 1015 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), 13/310, Stockholm, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:14
  • 9415 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 'Utsikt mot Fåfängan', 30..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:58
  • 1112 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 221/360, Stockholm, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:57
  • 1042 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 63/300, motivet: 34x37, D..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:58
  • 1043 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Kungliga borgen Gärdet, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:01
  • 7515 Färglitografi
    Enrico Baj (1924-2003), 10/100, Soldat, motivet: 5..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:13
  • 9398 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), EA-upplaga, 32x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:30
  • 1063 Färglitografi
    Gunilla Mann (f. 1947), 'Söders höjder", 113/230, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:39
  • 8136 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 57/180, motivet: 22x19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:19
  • 1040 Färglitografi
    Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:07
  • 1004 Färglitografi
    Gustaf Alexandersson, Slussen, 272/310, motivet: 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:17
  • 1108 Färglitografi
    Hans Ekvall (f. 1918), Skeppsbron, 206/280, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:42
  • 7189 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), 193/310, motivet: 19x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:37
  • 1017 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), HC-upplaga, Skärgårdsbåta..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:17
  • 9019 Färglitografi
    Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), 117/260, Nattfiske,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:19
  • 1102 Färglitografi
    Kaj Bernstone (f. 1946), 126/225, Söder Mälarstran..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:13
  • 9013 Färglitografi
    Kaj Bernstone (f. 1946), 27/290, äpplen, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:09
  • 9021 Färglitografi
    Kaj Bernstone (f. 1946), HC 29/30, bladets mått: 4..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:23
  • 1077 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Djurgården, 4/30, EA-uppla..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:06
  • 9016 Färglitografi
    Karl Inge Höglund, EA-upplaga, bladets mått: 58x86
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:15
  • 9327 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 352/750, motivet: 44x36
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:54
  • 9017 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), PT, bladets mått: 88x61
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:16
  • 1024 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 1/310, Blidösund, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:33
  • 1023 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 469/310, Djurgårde..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:32
  • 9320 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 214/360, motivet: 23x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:44
  • 9031 Färglitografi
    Signerad, 1979, 124/300, motivet: 57x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:33
  • 9004 Färglitografi
    signerad, 6/240, Fotbollsspelare (AIK), motivet: 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:55
  • 1041 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 18/150, Stockholm,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:08
  • 8214 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 275/300, Bro, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:14
  • 9020 Färglitografi
    Susanne Arvidsson, 59/250 "Mildreds café", motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:21
  • 9038 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), 99/360, motivet: 50x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:23
  • 9015 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 263/320, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:13
  • 8231 Färglitografi
    Vladimir Beck (f. 1943), Mosebacke Torg, 131/360, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:50
  • 9108 Grafiskt blad
    Pancrace Bessa, vindruvor, motivet: 50x38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:43
  • 8332 Grafiskt blad
    Richard Ryan (f. 1974), dollarsedlar, bladets mått..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:20
  • 9390 Gravyr
    La vertu plaist quoy que vaincue, motivet: 28x59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:14
  • 8184 Gravyr
    Stockholm, bladets mått: 32x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:53
  • 9381 Kopparstick
    "Les deux Amis", bladets mått: 30x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:39
  • 8531 Kopparstick
    2 st, Christian VII & Maria, 1800-talsramar, ramen..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 20:10
  • 9303 Kopparstick
    6 st, Svensk botanik, J W Palmstruch, ca 20x10
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:00
  • 9382 Kopparstick
    Entree d Abreuvoir, motivet: 30x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:40
  • 1018 Kopparstick
    Ioh Bapt Homann, "Upländischen Scheren", Stockholm..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:18
  • 1079 Kopparstick
    kolorerat, Vasabron Mellan Tegelbacken och Riddarh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:13
  • 9380 Kopparstick
    Vue de st Valery sur la Somme, 35x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:37
  • 1104 Litografi
    B Ljungdahl, Stockholm ström, signerad, 1898, rame..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:47
  • 1101 Litografi
    Efter Billmark, Skeppsbron, 26x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:03
  • 1117 Litografi
    Einar Forseth (1892-1988), Köpmantorget, Gamla Sta..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:45
  • 1105 Litografi
    Ferdinand Boberg (1860-1946), Riddarholmskyrkan, s..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:23
  • 1009 Litografi
    Georg Galmin (1915-1970), 312/3215, Stockholm, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:08
  • 9173 Litografi
    Jesper Waldersten (f. 1969), Lejon, 32/90, motivet..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:00
  • 9171 Litografi
    Maija Karma (1914-1999), 1/7, motivet: 26x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:44
  • 1053 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Mälartorget, 100-uppl..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:37
  • 1026 Litografi
    Stig Jonzon (1913-1987), 2/15, Mot Riddarholmen, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:38
  • 1025 Litografi
    Stig Jonzon (1913-1987), 32/125, Kornhamnstorg, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:36
  • 9012 Litografi
    Stockholm, 'Gatureglering på Norrmalm 1877', motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:53
  • 1111 Litografi
    Torsten Palm (1885-1934), utgiven av Föreningen fö..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:28
  • 1054 Litografier
    2 st, Björn Jonsson, 310-upplaga, motivet: 28x39, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:39
  • 9334 Miniatyrer
    2 st, Porträtt, 6x5 ca
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:22
  • 9094 Modetavlor
    8 st
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:40
  • 3015 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Hundar vid havet, uppfodrad, 37x47
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 18:16
  • 4418 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Landskap med stad i bakgrunden, 50x60
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:20
  • 8160 Oljemålning
    1800-tal, 40x54
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:47
  • 3018 Oljemålning
    1800-tal. Kvinna vid spinnrock, signerad, 88x69
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 20:13
  • 2031 Oljemålning
    Adolf Schützercrantz (1802-1855), 1840, Spaccia de..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:51
  • 1016 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Södermalm, 67x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:15
  • 7307 Oljemålning
    Alfred Wahlberg (1834-1906), Månsken i skärgård, 2..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 18:29
  • 9035 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Landskap, 44x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:01
  • 1090 Oljemålning
    Aron Gerle (1860-1930), 'Utsikt mot stadshuset frå..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:08
  • 1020 Oljemålning
    Arthur Bianchini (1869-1955), Långholmen, uppfodra..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:20
  • 1093 Oljemålning
    Arvid Johanson, tillskriven, intyg a tergo av sone..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:41
  • 1080 Oljemålning
    August Lundberg (1882-1946), Kvarnen kronan, 1942,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:35
  • 3022 Oljemålning
    Axel Nilsson (1889-1981), Landskap, signerad. 45x56
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:53
  • 3028 Oljemålning
    Axel Nilsson (1889-1981), Stilleben, 60x45
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:01
  • 1094 Oljemålning
    B Lamrin, Berns salonger, 1934, 34x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:42
  • 1035 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), 'På väg ut mot Katarina'..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:04
  • 1036 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), Vy mot Riddarholmen, sig..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:06
  • 1086 Oljemålning
    Bertil Andersson, Tyska brinken, monogramsignatur,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:53
  • 1012 Oljemålning
    Bill Flodin (1934-1976), Stockholm, -63, 34x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:14
  • 9284 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Porträtt av Frans Lohse, 8..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:10
  • 3032 Oljemålning
    Carl Nielsen (1848-1904), "Askevold -82", 36x53
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:19
  • 9185 Oljemålning
    Carl Olof Petersen, Ringsjön, Skåne, 63x80
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:39
  • 9503 Oljemålning
    Christian Fegth, Landskap, signerad, 58x89
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:26
  • 9567 Oljemålning
    Clarence Henry Roe (1850-1909), Landskap, signerad..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:33
  • 1115 Oljemålning
    Curt Viberg (1908-1969), Ryssviken / Galärvarvet, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:53
  • 9053 Oljemålning
    Dahlgren, vintermotiv, 45x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:14
  • 1021 Oljemålning
    Edgar Wallin (1892-1963), Mynttorget, Gamla Stan, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:07
  • 9139 Oljemålning
    Emil Ekman (1880-1951), Fiskebåtar, signerad, 57x82
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:50
  • 1046 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Riddarholmen och Stadshu..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:51
  • 1045 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Riddarholmen, Stockholm,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:49
  • 7297 Oljemålning
    Erik Lindholm (1919-1985), modell, 102x63
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:08
  • 9036 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), 1916, ormbunke, 26x35
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:06
  • 1116 Oljemålning
    Eugen Holmberg (1911-1993), Pålsundskanalen, 46x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:50
  • 1007 Oljemålning
    Ewald Dahlskog (1894-1950), 1931, "Töväder" Skepps..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:56
  • 9472 Oljemålning
    G Felbar, 33x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:44
  • 9564 Oljemålning
    Georg Lodström (1915-1972), Stockholmsmotiv, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:30
  • 9362 Oljemålning
    Gösta Wahlin, 1968, "Vision", signerad, 39x49
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:17
  • 1019 Oljemålning
    Göte Long (f. 1914), Södermalm, 32x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:20
  • 9302 Oljemålning
    Gunnar Svensson, Kungsängen, signerad, 53x64
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:01
  • 1073 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Stockholms Stadshu..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:41
  • 9459 Oljemålning
    Hans Fellenius (1933-1990), Kustlandskap, 49x74
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:32
  • 3021 Oljemålning
    Helge Linden (1897-1961), Röd stuga, signerad, 38x44
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:28
  • 9043 Oljemålning
    Hilda Lundgren, Roma, 1914, 42x36
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:56
  • 9199 Oljemålning
    Hugo Zuhr (1895-1971), Landskap, signerad. 64x45
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:55
  • 1070 Oljemålning
    Jan Frykholm, Utsikt från Kungsholmen, 35x35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:54
  • 9106 Oljemålning
    Johnny Oppenheimer (1923-2005), Signerad, 1992, 59x69
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:48
  • 7734 Oljemålning
    Kåre, Lotsgatan, Söder, 1977, 46x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:48
  • 8436 Oljemålning
    Karl Bergman (1891-1965), Motiv från Karlskrona, 5..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:45
  • 1114 Oljemålning
    Karl Örbo (1890-1958), 1916, Utsikt mot Katarina K..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:52
  • 9026 Oljemålning
    Kopia, Sign 1911, 86x86
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:08
  • 1038 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), 1990, Slottet, 23x32
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:34
  • 1039 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), 1990, Utsikt från Söder, 3..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:35
  • 1095 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Gamla Stan, signerad. 1970..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:36
  • 1074 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Nyboda backe, Stockholm, s..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:51
  • 8125 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), rött äpple, signerad, 2016..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:47
  • 1097 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Slussen, signerad. 1991, 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:38
  • 4485 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Stockholm, signerad. 1982,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:56
  • 1075 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), utsikt från Skeppsholmen, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:53
  • 1096 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), vy från Smedsudden, signer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:37
  • 1044 Oljemålning
    Lennart Börje Vestberg (f. 1934), Söder, signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:06
  • 9061 Oljemålning
    Lotty Bretzner (1885-1973), 1938, Hamnmotiv, 38x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:31
  • 9042 Oljemålning
    Lotty Bretzner (1885-1973), Ridande man, 60x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:54
  • 9060 Oljemålning
    Lotty Bretzner (1885-1973), tillskriven, 44x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:30
  • 9059 Oljemålning
    Lotty Bretzner (1885-1973), tillskriven, Motiv frå..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:28
  • 9306 Oljemålning
    Louis Sparre (1863-1964), Motiv från Ljugarn, sign..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:04
  • 9460 Oljemålning
    Mary Stoltz, Barn på klippor, 62x100
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:33
  • 9464 Oljemålning
    Mary Stoltz, Kvinna & Näckrosor, 98x71
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:59
  • 9047 Oljemålning
    Motiv från Västkusten, 38x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:05
  • 9533 Oljemålning
    N W Dalberg, kvinnoporträtt, signerad, 1890, 59x43
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:34
  • 9054 Oljemålning
    Nils Folke Knafve, Landskap. 32x40
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:19
  • 9192 Oljemålning
    O Beckström, Ankrat skepp i havsvik, 29x44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:46
  • 9093 Oljemålning
    O Öigaard, 1917, 32x39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:35
  • 3014 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Barn, 24x18
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 18:14
  • 9237 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Mansporträtt, 45x37
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:04
  • 9393 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign 'Gernler p 1848', Por..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:18
  • 9276 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Marin, 58x87
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:13
  • 9277 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Marin, 65x92
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:17
  • 9309 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Stuga, 41x59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:26
  • 9321 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Vinter, 22x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:45
  • 9044 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stilleben, 36x29
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:58
  • 9048 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stuga, 40x48
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:07
  • 9310 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. signerad. 1947, Landskap, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:27
  • 9305 Oljemålning
    Pierre Emmanuel Damoye (1847-1916), Skog, 49x72
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:03
  • 8456 Oljemålning
    R Colli, Soldat, 50x30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:05
  • 9322 Oljemålning
    Ragnar Lindström, Sydländsk landskap, 61x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:46
  • 3033 Oljemålning
    Rolf Juell-Gleditsch (1892-1984), Monogramsign RJG..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:27
  • 1067 Oljemålning
    Ruben Nilson, 'Årstabron', 1938, + bok om konstnä..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:30
  • 1088 Oljemålning
    Sign E Lorentz, Stilleben, 60x78
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:36
  • 1118 Oljemålning
    Sign G Dalla Santa, Stockholmsmotiv, 48x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:58
  • 8162 Oljemålning
    Sign J Henry Hallberg, 'The Purple Path', 51x61
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:51
  • 8479 Oljemålning
    signerad, 1909, 37x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:28
  • 3002 Oljemålning
    signerad, Stadsbild Frankrike, 1800-tal, 47x35
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 18:23
  • 9323 Oljemålning
    signerad. Fiskeläge, 64x100
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:47
  • 9318 Oljemålning
    signerad. Pucci, Figurer, 30x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:40
  • 9489 Oljemålning
    signerad. Stadsmotiv, 74x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:22
  • 1003 Oljemålning
    Stadsgårdskajen, signerad Jalbert, olja på pannå, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:40
  • 1065 Oljemålning
    Stig EH Rousk (f. 1934), Stockholmsmotiv, signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:05
  • 1034 Oljemålning
    Sven Hellström (f. 1906), 1953, "Höstdag i förstad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:20
  • 8236 Oljemålning
    Tage Gavik (f. 1914), Stockholmsmotiv, 55x95
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:55
  • 1058 Oljemålning
    Tomas Mandel (f. 1923), Kvastmakarbacken, signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:31
  • 8112 Oljemålning
    Vilhelm Roth, Obersdorf, 33x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:13
  • 9307 Oljemålning
    von Löffler, motiv från Rhen, 15x25 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:05
  • 3003 Oljemålning
    Xam, signerad. "Mujer con jaula y hombre con gaila..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 18:52
  • 9172 Oljemålning
    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Stilleben, 65x54
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:45
  • 9041 Oljemålningar
    2 st, Lotty Bretzner (1885-1973), Stilleben
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:52
  • 9046 Oljemålningar
    2 st, Lotty Bretzner (1885-1973), Stilleben, ca 55x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:00
  • 1091 Pastell
    Aron Gerle (1860-1930), Söder Mälarstrand, 52x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:09
  • 8522 Pastell
    Ivan Ivarson (1900-1939), Park, monogramsignatur, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:28
  • 1078 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 1976, Stockholm, 4..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:52
  • 9411 Pasteller
    2 st, 1800-tal, Porträtt, 42x31
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:53
  • 9156 Ramar
    3 st, Gustaviansk stil, med porträtt. 30x24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:28
  • 9055 Scenografitavlor
    3 st, Ström, 18x18
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:24
  • 8345 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), New York, bladets mått: 34x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:25
  • 9565 Serigrafier
    12 st, Richard Ryan (f. 1974), 'Manhattan' 250-upp..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:30
  • 9051 Skissblock
    Lotty Bretzner (1885-1973)
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:11
  • 9271 Skulptur
    brons, efter Jules Jovane, kvinna, nutida, höjd: 7..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:58
  • 9272 Skulptur
    efter Milo, hästar, brons, nutida, längd: 60 cm, h..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:59
  • 9152 Skulptur
    Gips, Köpenhamn, höjd: 38 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:21
  • 7033 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Malin, höjd: 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 18:27
  • 3016 Skulptur
    Julius Schmidt-Felling (1835-1920), Pojke med sko,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 18:18
  • 7012 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), fisk, Keramikstudion Gustav..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 18:19
  • 7014 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Bulldog, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 19:28
  • 7024 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Hund, höjd: 13 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 19:46
  • 7022 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Noshörning, hö..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 19:45
  • 7009 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), pudel, Keramikstudion Gusta..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 20:47
  • 7010 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), tax, Keramikstudion Gustavs..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 20:51
  • 9222 Skulptur
    Marmor, Sign N Moggi Firenze, höjd: 84 cm, Stående..//
    Utrop: 18.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 18:12
  • 3017 Skulptur
    Pietro Barzanti, Florence, Marmor, höjd: 41 cm, på..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 19:07
  • 8018 Skulptur
    Sven Wejsfelt (1930-2009), fågel, Gustavsberg, höj..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:20
  • 9109 Skulptur i glas
    Kosta Boda, Monica Backström (f. 1939), höjd: 28 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:54
  • 9143 Skulpturer
    2 st, Buddha, Metall, höjd: 6-7 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:00
  • 7023 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Hundar, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 19:45
  • 8048 Skulpturer
    3 st. Gustavsberg, bland annat Lisa Larson, höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:01
  • 9147 Skulpturer
    4 st, bland annat P Hoff
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:12
  • 7034 Skulpturer
    4 st, Lisa Larson (f. 1931), Ur all världens barn,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 20:40
  • 9289 Skulpturer
    5 st, Bornholm, keramik, höjd: 10-33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:17
  • 7020 Skulpturer
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, 3 st, Katter, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 19:43
  • 9295 Tavelram
    1700-/1800-tal, ramens innermått: 72x57
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:34
  • 9384 Tavelram
    Förgylld, ramens innermått: 52x84
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:11
  • 9372 Tavelram
    ramens innermått: 86x73
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:25
  • 1092 Tavla
    'Panorama Stockholm', Tidigt 1900-tal, kolorerat t..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:36
  • 9091 Tavla
    Broderad, omkring sekelskiftet 1900, 49x42
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:34
  • 1056 Teckning
    signerad. Stockholms Stadshus, 1923, 33x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:29
  • 1033 Träsnitt
    + bok, Svenolov Ehrén (1927-2004)
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:45
  • 1087 Träsnitt
    3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 360-u..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:53
  • 1099 Träsnitt
    Oidentifierad konstnär, Signerad, 29/30, Karlberg,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:28
  • 9014 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 1956, 31/150, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:11
  • 1031 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 1980, 28/360, Kornhamn..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:44
  • 1027 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 1980, 28/360, Stockhol..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:39
  • 1089 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 39/360, 1976, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:58
  • 1084 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 5 sammanfogade lösa bl..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:01
  • 1032 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Centralbron, 1980, 28/..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:45
  • 1029 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Mot Gamla Stan, 28/360..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:43
  • 1010 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), PT, Tegnérgatan/Sveavä..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:32
  • 1008 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), regatta Slussen, 14/36..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:08
  • 1030 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen 1980, 28/360, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:43
  • 1028 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 1980, 28/360,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:42
  • 1052 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 63/360, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:56
  • 1051 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 64/360, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:55
  • 1050 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 64/360, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:54
  • 1049 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 64/360, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:54
  • 1048 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 64/360, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:54
  • 1047 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 64/360, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:51
  • 1006 Tusch
    Ebbe Sadolin (1900-1982), Kungsträdgården, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:56
  • 9400 Tuschteckning
    monogramsignatur, KS -44, i rökrummet, motivet: 16x20
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:31
  • 9134 Utställningsaf..
    Grafiskt blad, Matisse, 1986, 90x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:20
  • Metropol Tipsar
  • 1010 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), PT, Tegnérgatan/Sveavä..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:32
  • 9565 Serigrafier
    12 st, Richard Ryan (f. 1974), 'Manhattan' 250-upp..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:30
  • 2031 Oljemålning
    Adolf Schützercrantz (1802-1855), 1840, Spaccia de..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:51
  • 1067 Oljemålning
    Ruben Nilson, 'Årstabron', 1938, + bok om konstnä..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:30
  • 1088 Oljemålning
    Sign E Lorentz, Stilleben, 60x78
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:36
  • 9017 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), PT, bladets mått: 88x61
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:16
  • 1039 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), 1990, Utsikt från Söder, 3..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:35
  • 9424 Färglitografi
    Carl-Henning Pedersen (1913-2007), 1986, Flicka, 4..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:08
  • 1073 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Stockholms Stadshu..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:41