bakg

KONST


  • 6340 Akvarell
    Alf Wallander (1862-1914), Signerad, Madrid, 49x31
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:11
  • 8048 Akvarell
    Andreas Marko, Landskap med hus, signerad, 19x24
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:19
  • 6002 Akvarell
    Carl Johan Forsberg, Sönderho, signerad, 49x66
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:21
  • 9210 Akvarell
    E Höss, Slott, 27x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:00
  • 9580 Akvarell
    E Melander, Stockholm, motivet: 28 x 36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:46
  • 9297 Akvarell
    Elsa Noreen, Palermo, signerad, -54, motivet: 39x28
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:37
  • 9401 Akvarell
    Kew Gardens, London, 53x35 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:29
  • 6175 Akvarell
    Kristian Krokfors (f. 1952), 1991, 27x18
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:42
  • 9582 Akvarell
    Mikael von Essen, Stockholm, 1950, motivet: 28 x 47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:51
  • 9131 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Sign 1927, Sittande figur,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:51
  • 9594 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Sign Hager 1955, Vintermot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:26
  • 9465 Akvarell
    Signerad, Kirf, 1899, 49x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:04
  • 6105 Blandteknik
    Bertil Berg (f. 1935), Komposition, 49x67
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:18
  • 9055 Blandteknik
    Edvard Wallenquist, "Sommarlandskap Gränna", motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:24
  • 9385 Blandteknik
    Harald Wiberg (1908-1986), Sork, signerad, 13x18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:05
  • 9494 Blandteknik
    Jerzy Lassota de Kalinski (f. 1946), 1985, signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:28
  • 9058 Blandteknik
    Johan Pettersson, Hästen som reser mot himmelska h..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:31
  • 9581 Blandteknik
    M Lindström, "Tylösand", 31 x 39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:48
  • 9295 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, hästporträtt, signerad, bl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:33
  • 5349 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, skeppsbrott, 107x152
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:35
  • 9125 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, stämpelsignerad, Kycklinga..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:09
  • 9611 Blandteknik
    Pjotr Belenok (1938-1991), komposition med figurer..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:35
  • 9341 Blandteknik
    Solveig Hammarstedt, krokviken, 26x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:49
  • 9400 Blandteknik
    Universitaz studiorum calaritana, bladets mått: 41x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:28
  • 7073 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), 1952, Dramaten, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:59
  • 9388 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), 1933, 'Prinsessan på ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:07
  • 9493 Etsning
    Jan Naliwajko (f. 1938), Pt, 1983, motivet: 30 x 30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:26
  • 9322 Etsning
    Jean Skoglund (1908-1948), Utsikt från Mosebacke, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:53
  • 9512 Etsning
    Otto Goetze, Flicka i säng, bladets mått: 26 x 22
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:21
  • 9184 Etsning
    Signerad, Klara Sjö, motivet: 34x24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:55
  • 9120 Etsningar
    2 st, Birger Lundquist (1910-1952), kvinnor, en os..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:44
  • 6460 Etsningar
    2 st, Siri Rathsman (1895-1974), Tillskrivna, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:53
  • 5533 Färgetsning
    Stanly William Hayter, 167/250, signerad. -52, mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:42
  • 4005 Färglitografi
    2 st, Peter Dahl (f. 1934), Pt/31/250, motivet: 55..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:27
  • 6193 Färglitografi
    5 st, Pär Andersson, ca 50x65
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:25
  • 4009 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Hamlet, 57/90, signer..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:40
  • 9312 Färglitografi
    Bengt Olson, hamnmotiv, 104/350, signerad, motivet..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:49
  • 4017 Färglitografi
    Björn Berg (1923-2008), Kåkstad Rio de Janeiro, 85..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:28
  • 9095 Färglitografi
    Bo E Lundquist (f. 1937), EA-upplaga (konstnärens ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:29
  • 9587 Färglitografi
    Bror Ingemar, -84, 248/260, "Plötsligt en dag", mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:16
  • 4016 Färglitografi
    Camilla Pyk (f. 1966), 20/200, Ylande varg, 36 x 35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:27
  • 6458 Färglitografi
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), 28/40, Zebror, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:49
  • 4032 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Ansikte, 210/260, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:09
  • 9384 Färglitografi
    Gunilla Mann (f. 1947), 280/290, motivet: 40x60
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:03
  • 9043 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Tallbitar, 166/200, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:43
  • 9057 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 127/350, Ven, motivet:..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:30
  • 9187 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 88/280, motivet: 51x70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:26
  • 9185 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 94/280, motivet: 56x81
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:25
  • 9186 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 95/280, motivet: 56x81
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:26
  • 5531 Färglitografi
    Hans Wigert (f. 1932), Fiskare, 181/210, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:38
  • 9471 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), Bastugatan, EA-upplaga (k..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:08
  • 5060 Färglitografi
    John-Erik Franzén (f. 1942), motorcykel, 27/250, m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:14
  • 4011 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1980, 189/385, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:37
  • 4010 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1982, 141/385, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:35
  • 4012 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1984, 344/385, moti..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:38
  • 6518 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 97/600, 31x60
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:18
  • 9096 Färglitografi
    Lars-Olof Gynning (1920-2003), HC-upplaga, fåglar,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:30
  • 9056 Färglitografi
    Maria Hillfon (f. 1945), Vallmo, 251/380, motivet:..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:29
  • 6113 Färglitografi
    Mikael Bauerhag, fågelmotiv, 37x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:36
  • 7023 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Berns, Stockholm, 10..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:17
  • 4015 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 640/750, Interiör med s..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:26
  • 9261 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, komposition, 64x60
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:21
  • 9259 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad. Komposition, 64x60
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:18
  • 4030 Färglitografi
    Peder Duke (1938-2003), 1986, komposition, 167/200..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:21
  • 5536 Färglitografi
    Per Julius (f. 1951), 69/90, 49x61
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:04
  • 5595 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 'Krögaren', Restaurang Rosma..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:03
  • 9112 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), vinterlandskap med..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:13
  • 9253 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), vinterlandskap, 64..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:10
  • 4020 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 151/300, Vinterskärgå..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:28
  • 4006 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 395/450/1, Tristan da..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:33
  • 4029 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 113/360, motivet: 4..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:04
  • 9254 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 256/260, motivet: 2..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:11
  • 4008 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), EA-upplaga (konstnärens e..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:55
  • 4028 Färglitografi
    Toko Shinoda, 126/230, komposition, motivet: 30 x ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:25
  • 9395 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), 218/360, motivet: 40x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:21
  • 9470 Färglitografi
    Ulf Johansson (1912-1978), 141 / 190, Trädgårdsmöb..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:07
  • 5272 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 80/125, bladets mått: 68x53
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:09
  • 9139 Färglitografier
    2 st, Gustav Rudberg (1915-2001), motivet: 48 x 57
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:40
  • 9397 Förlaga
    Gordon Bess, Redeye, motivet: 29x57
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:23
  • 9255 Grafiskt blad
    Efter Picasso, 66x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:12
  • 9123 Gravyr
    1700-/1800-tal, musicerande sällskap, motivet: 32 ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:01
  • 9399 Gravyr
    motivet: 38x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:27
  • 9513 Gravyr
    Signerad, motivet: 55x42
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:20
  • 9121 Gravyrer
    2 st, eftertryck, Bla Rembrandt, mm12x8 & rim: 25 ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:46
  • 5096 Litografi
    Carl Larsson (1853-1919), Vikingatåg, Sundborn 190..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:23
  • 9492 Litografi
    Jan Forsberg (f. 1932), 31/65, 1963, motivet: 48 x..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:22
  • 9006 Litografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Komposition, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:32
  • 9488 Litografier
    2 st, Örjan Wikström (f. 1948), 25 upplaga, Figure..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:16
  • 9063 Litografisk af..
    Festival dárt dramatique, Avignon 1949, motivet: 5..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:59
  • 4521 Målning
    Onykter Sultan, orientalisk. motivet: 20x16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:40
  • 9270 Oljemålning
    A Altomare, 1962, "Punti 50", 120x60
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:29
  • 9207 Oljemålning
    Acke Åslund (1881-1958), Signerad, 1929, 37x49 (du..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:43
  • 9473 Oljemålning
    Adolf Nordling, Marin, 37 x 50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:09
  • 9536 Oljemålning
    Akke Hugh Malmeström (1894-1968), 'Pratts Bensin' ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:31
  • 9142 Oljemålning
    Alex Mellin, Amerikanska flaggan, 50 x 60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:14
  • 9044 Oljemålning
    Allan Egnell (1884-1960), Karoliner, 47 x 37
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:07
  • 9143 Oljemålning
    Alvin Stöhr (1874-1941), 1933, "Sommarlandskap", 4..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:16
  • 9265 Oljemålning
    Asta Holmberg (1900-1982), signerad. Kvinna, 81x64
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:23
  • 9223 Oljemålning
    August Bernard, Stilleben, signerad, 30x65
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:13
  • 9045 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), hav, 46 x 54
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:08
  • 7080 Oljemålning
    Bengt Fransson, Stadshuset, signerad, 20x25
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:19
  • 9578 Oljemålning
    Bengt Geidenmark, -92, "Jonatans pajas", 22 x 16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:43
  • 6174 Oljemålning
    Bernhard Oscarsson (1894-1977), Harrforsen, 34x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:40
  • 9189 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Stadsmotiv, 45x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:27
  • 9340 Oljemålning
    Bo Alström, "Yngling med ikon", 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:48
  • 9590 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Vinterbåt, 33 x 54
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:20
  • 9596 Oljemålning
    Carl Köhler (1919-2006), Modell, 65 x 48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:43
  • 9537 Oljemålning
    Constantin, skärgård, 58 x 67, 1938
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:34
  • 6306 Oljemålning
    Doris Hennix (1908-1997), Stigen mot havet, signer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:49
  • 9256 Oljemålning
    E Jacobsson, 1932, Interiör, 46x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:14
  • 6338 Oljemålning
    Edourd Pail, Landskap, 24x35
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:09
  • 9059 Oljemålning
    Elias Erdtman (1862-1945), "Motiv från Skene", 193..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:35
  • 9315 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Kornhamnstorg, signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:50
  • 9591 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Tyska kyrkan, Gamla stan..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:22
  • 9263 Oljemålning
    Folke Karlsson (1907-1984), Stockholm, 1964, 38x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:22
  • 6300 Oljemålning
    Gösta Gustavsson, Blommor, signerad, 37x46
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:42
  • 6106 Oljemålning
    Gustav Arnolds, Ronneby kyrka, 34x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:19
  • 9583 Oljemålning
    Hallgren, Munkar i källare, 46 x 59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:52
  • 9224 Oljemålning
    Halvor Halvorsen, Fjordlandskap, signerad, 66x100
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:14
  • 9252 Oljemålning
    Hans Åkerstrand, 1949, Komposition, 50x90
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:09
  • 6333 Oljemålning
    hus på landet, Oidentifierad konstnär, signerad, 2..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:49
  • 9181 Oljemålning
    Ivar Ekelund (1908-2002), 1953, Självporträtt, 58x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:37
  • 9182 Oljemålning
    Ivar Ekelund (1908-2002), Skånekust, 20x85
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:38
  • 9192 Oljemålning
    John Carlson, älvlandskap, signerad, 61x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:35
  • 9249 Oljemålning
    Josef José, Sydländskt motiv, 60x47 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:03
  • 9579 Oljemålning
    Kai Morten-Glud (1912-1992), Ballerinor, 34 x 26 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:45
  • 9258 Oljemålning
    Karl Dahlqvist (1900-1971), "Gripsholm 1941", 60x60
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:17
  • 9163 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Båtar i fjordlandskap, si..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:56
  • 5373 Oljemålning
    kopia, August Pehrson, strandmotiv med båtar och m..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:13
  • 9180 Oljemålning
    Kristina Jöred (f. 1913), "Raggarbrud", 1963, 52x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:36
  • 9382 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Eskimå på brygga, signer..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:00
  • 9383 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sydländskt motiv, signer..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:01
  • 9539 Oljemålning
    Lennart Pilotti (1912-1981), Komposition, 26x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:41
  • 6308 Oljemålning
    Lis Thomasson (f. 1929), Hus vid berget, 1977, 60x59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:52
  • 9626 Oljemålning
    Mai Britt Palmroth (f. 1930), Vas med blommor, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:23
  • 9034 Oljemålning
    Mansporträtt, 1700-/1800-tal, 75x62
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:13
  • 9262 Oljemålning
    Märta Rudbeck (1882-1933), blommor i vas, signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:21
  • 9489 Oljemålning
    Mia Mörner, Stad, 37 x 44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:19
  • 9188 Oljemålning
    N Nilsson, 1952, Stilleben, 26x21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:27
  • 9538 Oljemålning
    Nils Andersson, "Safi, Marocko", 1963, 54 x 63
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:35
  • 9140 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Kvinna, diameter: 42
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:12
  • 9394 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, landskap, 32x43
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:20
  • 9345 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monogramsignerad, 82, Kvin..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:56
  • 9398 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Norröra, 60x50 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:26
  • 9053 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign E Barragán, "Purifica..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:21
  • 9092 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Gusty Lundqvist, Ross..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:18
  • 9075 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Heléne 1964, Arabisk ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:52
  • 9589 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Klamp, Stilleben, 44 ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:18
  • 9054 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Steinpor, Stilleben, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:23
  • 9540 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad 1957, 55x38 (oramad)
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:42
  • 9026 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, Borgholm, 1913, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:09
  • 5294 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Inköpt i Peru, 8..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:07
  • 7065 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, Saturnusfontänen..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:50
  • 9141 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Siena, Landskap,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:13
  • 9438 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Skärgårdsmotiv, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:06
  • 9272 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stilleben, 45x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:31
  • 6666 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Stilleben, signerad -32, d..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:33
  • 9457 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Vinterlandskap, 22x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:03
  • 9462 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär: 1800-tal, 13x24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:04
  • 9459 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär: Fiskande man, 32x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:03
  • 9467 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär: Kustlandskap, 43x55
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:05
  • 9159 Oljemålning
    Olle Carlström (1920-2006), tillskriven, Vid havet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:36
  • 9250 Oljemålning
    Olle Erikson, Stilleben, signerad, 55x46
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:06
  • 9078 Oljemålning
    Ragnar Alyre (1894-1975), Waldemarsvik, 1925, 70 x..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:02
  • 9593 Oljemålning
    Rune Persson, Stilleben, 31 x 38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:24
  • 9592 Oljemålning
    Rune Persson, Stilleben, 39 x 33
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:23
  • 9625 Oljemålning
    Ryno Frieberg (f. 1920), "Rosor och måne", signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:17
  • 9291 Oljemålning
    SB Corbett, bro med figurer, signerad, 1882, 34x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:23
  • 9260 Oljemålning
    Sture Wikström, fiskeskutor, signerad, 18x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:20
  • 9251 Oljemålning
    Sune Volter, Kyrka, signerad, 65x36
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:07
  • 9176 Oljemålning
    Svante Trottestam (f. 1973), 'Ansikte', 1996, 71 x 58
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:26
  • 9171 Oljemålning
    Svante Trottestam (f. 1973), 'Klippor', 120 x 94
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:21
  • 9173 Oljemålning
    Svante Trottestam (f. 1973), 'Kyrka', 92 x 73
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:24
  • 9174 Oljemålning
    Svante Trottestam (f. 1973), 'På Fönsterkarmen', 1..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:25
  • 9178 Oljemålning
    Svante Trottestam (f. 1973), 'Utan titel', 1997, 1..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:27
  • 9172 Oljemålning
    Svante Trottestam (f. 1973), 2007, 'Blå interiör',..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:23
  • 6019 Oljemålning
    T Ahlmark, signerad, 1928, stilleben med kruka, 26x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:44
  • 8038 Oljemålning
    Tillskriven Eugene Carriere, Religiöst motiv, 32x39
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:41
  • 6295 Oljemålning
    Tore Wideryd (1908-1992), Sydländskgata, signerad...//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:35
  • 9363 Oljemålning
    V Fahlström, Riddare, 55x41
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:02
  • 8037 Oljemålning
    Yuliy ll Klever, stilleben, signerad, 1916, 65x50
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:25
  • 9060 Oljemålningar
    Oidentifierad konstnär, Ett par, Sekelskifte 1900,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:43
  • 9061 Oljemålningar
    Oidentifierad konstnär, Sign Bengt, 2 st, 19x28 & ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:43
  • 9158 Pastell
    Albin Amelin (1902-1975), 1930, Kvinnoporträtt, 53x43
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:35
  • 7029 Pastell
    Bertil Norén (1889-1934), Motiv från söder, 55 x 76
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:21
  • 9387 Pastell
    Harald Wiberg (1908-1986), Tjäder, signerad, 23x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:06
  • 9005 Pastell
    Oidentifierad konstnär, signerad, -78, motivet: 60..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:31
  • 9343 Ram
    förgylld, 1800-tal, ramens innermått: 41, 5x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:51
  • 6668 Rökelsekar
    sten, längd: 16, höjd: 13, i schatull
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:38
  • 4002 Serigrafi
    4 st. Richard Ryan, 350-upplaga, bladets mått: 48x..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:51
  • 9124 Serigrafi
    Dan Jonsson, 1980, Med dikt, 60ex, motivet: 42 x 50
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:03
  • 4001 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Sunday B Morning, Campbells sou..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:30
  • 4021 Serigrafi
    Jean (Hans) Arp (1886-1966), 'Edition Denise René ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:47
  • 4027 Serigrafi
    Jean Dewasne, 50/275, Komposition, motivet: 41 x 54
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:46
  • 5668 Serigrafier
    3 st. Richard Ryan, Manhattan, HC-upplaga, 30-uppl..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:53
  • 4003 Serigrafier
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), 4 st, 350-upp..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:54
  • 9091 Sidenmålning
    Kina, i äldre ram, motivet: 30 x 39 rim: 43 x 56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:17
  • 6655 Skulptur
    1800-tal, trä, sittande man, lösa delar, längd: 17
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:55
  • 9542 Skulptur
    Alf Ekberg (f. 1945), Äpple på träsockel, höjd: 13
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:04
  • 9008 Skulptur
    Annie Wiberg (1907-1992), terrakotta, mor & barn, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:08
  • 6003 Skulptur
    Bertil Vallien (f. 1938), Indianen, Kosta Boda, 2/..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    23 feb kl 19:24
  • 9475 Skulptur
    Beswick, Papegoja, höjd: 15
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:28
  • 9450 Skulptur
    brons / marmor, Lejon, längd: 21
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:38
  • 6170 Skulptur
    Brons, Efter Cesaro, höjd: 49
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:35
  • 6171 Skulptur
    brons, Efter Michelangelo, höjd: 58
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:36
  • 9151 Skulptur
    Brons, Skridskoåkare, Art Deco-stil höjd: 38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:09
  • 9572 Skulptur
    brons, tiger, längd: 10, höjd: 6
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:01
  • 9069 Skulptur
    Dahl-Jensen, Pojke med byggklossar, höjd: 13, 5 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:39
  • 9167 Skulptur
    Gefle, höjd: 15, längd: 15, Skotte
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:23
  • 9347 Skulptur
    glas, Clown, höjd: 30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:58
  • 1026 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, Pelikan, höj..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:07
  • 1022 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Eskimå, höjd: 11
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:25
  • 1009 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), isbjörn, höjd: 8
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:55
  • 1023 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Kalle, höjd: 18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:26
  • 1024 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), lejon, höjd: 16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:27
  • 4329 Skulptur
    järn, bemålad, 'Mingkejsare', höjd: 57
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:32
  • 1016 Skulptur
    Katt, UE Upsala-Ekeby, Dorothy Clough (f. 1930), h..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:10
  • 9286 Skulptur
    Keramik, Katt, längd: 20
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:07
  • 6382 Skulptur
    lergods, höjd: 30
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:29
  • 1010 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Katt, längd: 33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:56
  • 9574 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, katt, längd: 33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:05
  • 1003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), lejon med fågel, K-studion,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:29
  • 9477 Skulptur
    Lladro, höjd: 36
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:30
  • 9070 Skulptur
    Lladro, Pojke & fågel, längd: 22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:41
  • 9231 Skulptur
    Lyktstolpe, höjd: 24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:12
  • 9412 Skulptur
    Metall, Stående kvinna, jugendstil, höjd: 22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:01
  • 9148 Skulptur
    Oidentifierad konstnär, Harpälsglasyr, rådjur, höj..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:05
  • 9149 Skulptur
    Sven Wejsfelt (1930-2009), Gustavsberg, längd: 24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:07
  • 9024 Skulptur
    Tempelhund, Asien, Sten, höjd: 8
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:54
  • 1008 Skulptur
    Tyra Lundgren (1897-1979), Stengods, fågel, längd:..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:40
  • 9088 Skulpturer
    2 st, Asien, bemålade, trä, höjd: 47
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:14
  • 1007 Skulpturer
    2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Uggla & Lejonhona,..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:11
  • 9009 Skulpturer
    2 st, bland annat, Solrose, keramik & gips, höjd: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:10
  • 1019 Skulpturer
    2 st, Keramik, Birger Åström, höjd: 15-28
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:59
  • 9406 Skulpturer
    2 st, Kina, höjd: 35-36
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:54
  • 9206 Skulpturer
    2 st, Murano, Italien, höjd: 15-25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:37
  • 9476 Skulpturer
    2 st, Nao, Spanien, höjd: 19-24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:29
  • 9357 Skulpturer
    2 st. figurer med ljushållare, höjd: 38 + 65
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:09
  • 1021 Skulpturer
    3 st, Birger Åström, höjd: 13-25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:08
  • 9568 Skulpturer
    3 st, keramik, djur, bland annat Goebel / Höganäs,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:59
  • 9501 Skulpturer
    3 st, Konstmassa, höjd: ca 22-25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:59
  • 9575 Skulpturer
    3 st. Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 10..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:07
  • 9472 Skulpturer
    4 st + plakett, keramik, Birger Åström, höjd: 6-8,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:08
  • 9071 Skulpturer
    4 st, Arabia, Samebarn, höjd: 9-10
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:41
  • 9599 Tavla
    Akvarellerat tryck, Gösta Werner (1909-1989), Med ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:09
  • 9290 Träskulptur
    Bengt Fransson, Same, signerad, höjd: 21 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:20
  • 9289 Träskulptur
    Gunnar Alm, man med dragspel, signerad, höjd: 23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:18
  • 4022 Träsnitt
    Hiroyuki Tajima, "Boruta", från The Yoseido Galler..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:05
  • 4019 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), -74, Mynttorget, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:20
  • 4014 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 3 blad med 2 på varje,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:46
  • 4025 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 306/350, 1986, Hustak ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:39
  • 4024 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), pt, 1987, Söder, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:38
  • 4023 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 1991, 251/330
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:37
  • 9595 Tryck
    2 st, efter Elias Martin, Stockholm, motivet: 34 x 50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:28
  • 5250 Tryck
    4 st. Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:42
  • 6216 Tusch
    Harald Sallberg (1895-1963), 1918, Stockholm, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:50
  • 9490 Tusch
    Jerzy Lassota de Kalinski (f. 1946), Man på häst, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:20
  • 9065 Tusch
    Oidentifierad konstnär, Sign 1940, "Demokrati, Fri..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:28
  • 9303 Väggskulpturer
    2 st. trä, Asien, höjd: 27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:44
  • 9329 Väggskulpturer
    3 st, Änder, Royal Dux, höjd: 15-27
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:31
  • 9227 Vas
    Edvin Ollers (1888-1959), Stockholm 1935, tenn och..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    23 feb kl 20:18
  • 9089 Vette
    trä, längd: 37
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:15
  • Metropol Tipsar
  • 1008 Skulptur
    Tyra Lundgren (1897-1979), Stengods, fågel, längd:..//
    Just nu: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:40
  • 9227 Vas
    Edvin Ollers (1888-1959), Stockholm 1935, tenn och..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    23 feb kl 20:18
  • 6003 Skulptur
    Bertil Vallien (f. 1938), Indianen, Kosta Boda, 2/..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    23 feb kl 19:24
  • 4021 Serigrafi
    Jean (Hans) Arp (1886-1966), 'Edition Denise René ..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:47
  • 5533 Färgetsning
    Stanly William Hayter, 167/250, signerad. -52, mot..//
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:42
  • 5250 Tryck
    4 st. Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar,..//
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:42

Vad r den vrd?