bakg

KONST


  • 3268 Affisch
    Beck&Ljung, 1982, 95x96
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:17
  • 3264 Akvarell
    Jean Claude Bosanque, The Irish peasant, 1874. 58x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:15
  • 3433 Akvarell
    Kalle Kaarna, Eka, 1945, 37x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:18
  • 2560 Akvarell
    L Munch, 'Les Andelys', 18x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:55
  • 3054 Akvarell
    N Palmqvist, lökväxt, 52x34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:42
  • 3446 Akvareller
    2 st, Kina, 33x33
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:37
  • 3274 Akvareller
    2 st, signerade "El Grecco", 43x62 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:26
  • 4045 Akvareller
    3 st, Oskar Bergman (1879-1963), Sommarblomster, 11x6
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:22
  • 4012 Änglar
    2 st. trä, antika, höjd: 50-54
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:25
  • 3182 Blandteknik
    "Entré 25 öre", 90x62
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:29
  • 3468 Blandteknik
    2 st, L Schmidt, motivet: 18x12 & 19x25
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:25
  • 3107 Blandteknik
    2 st, sign C Montagi, bladets mått: 23x30, Piazza ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:19
  • 3185 Blandteknik
    Militärslag Marocko, 108x193
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:37
  • 3060 Blandteknik
    Nisse Zetterberg (1910-1986), "den 5 Juni", 42x33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:12
  • 4034 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, jaktmotiv, 1800-tal, blade..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:51
  • 3634 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, 1989, motivet: 5..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:30
  • 2542 Blandteknik
    Per Adalbert von Rosen (f. 1953), 152x102
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:32
  • 3186 Blandteknik
    Polarexpedition, 108x190
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:40
  • 3156 Blandteknik
    Signalflaggor & Signalsystem, Serg Ax Hansson, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:07
  • 3183 Blandteknik
    Väggdekoration, 228x46
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:31
  • 4066 Bonad
    Blekinge, 1800-tal, 120x98 ca, ej ramad
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:30
  • 4064 Bonad
    Blekinge, 1800-tal, 126x119
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:15
  • 3310 Broderitavla
    1800-tal, ramens innermått: 30x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:52
  • 3334 Dalahästar
    13 del
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:18
  • 3047 Dalahästar
    7 st, höjd: 3-31 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:15
  • 3233 Etsning
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), 43/320 mm: 27x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:00
  • 3229 Etsning
    Curt Hamre, "i mars", motivet: 39x43
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:55
  • 2736 Etsning
    Folke Gullby (1912-1982), 37/100, Interiör, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:20
  • 3082 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), 1938, Venedig, motivet: 1..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:31
  • 2043 Etsning
    Lena Cronqvist (f. 1938), 94/150, motivet: 29x33
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:03
  • 2219 Etsning
    signerad, 97/360, motivet: 14x16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:10
  • 3515 Etsning
    Torsten Renqvist (1924-2007), 1960-, 5/65, motivet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:46
  • 2684 Etsning
    Werner E A Hoffmann (1881-1962), 'August Strindber..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:42
  • 2080 Etsningar
    4 st, Efter Boucher, 26x16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:19
  • 2223 Etsningar
    4 st, signerad, motivet: 24x17
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:19
  • 2218 Färgetsning
    Ivar Andersson, Hus vid å, 25x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:09
  • 3018 Färgetsning
    James Coignard (1925-2008), 7/10, bladets mått: 57x45
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:35
  • 2512 Färglitografi
    Andreas Lundberg, 11/75, bladets mått: 50x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:49
  • 2510 Färglitografi
    Andreas Lundberg, EA-upplaga, Homage a Baertling, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:48
  • 3147 Färglitografi
    Barbro Runefelt, EA-upplaga, Stilleben, motivet: 4..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:38
  • 3086 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), PT, Dans, motivet: 48x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:53
  • 3241 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 228/350, motivet: 47x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:10
  • 2221 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 57/250, motivet: 70x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:15
  • 3194 Färglitografi
    ca 50 st, Växter, 23x15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:07
  • 3230 Färglitografi
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), 82/250, motivet: 44x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:57
  • 3425 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), 1972, 25/300, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:00
  • 3267 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), 440/750, signerad, -73,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:16
  • 3632 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), "Den lille Havfrue", moti..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:17
  • 3202 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), "Trollet och människobarn..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:47
  • 2134 Färglitografi
    Jeanette Karsten (f. 1967), 285/390, motivet: 43x29
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:37
  • 3204 Färglitografi
    Joan Miró (1893-1983), 631/1000, signerad i trycke..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:50
  • 2504 Färglitografi
    Karin Dahlin (f. 1975), Hjärtstaden, 2/90, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:41
  • 3243 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 44/150, 1962, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:10
  • 3145 Färglitografi
    Karl Mårtens (f. 1956), 20/175, Kungsfiskare, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:36
  • 3516 Färglitografi
    Lennart Gram (1910-1996), 1964, 56/130, motivet: 2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:48
  • 2154 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), "Annie get your gun", 58..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:35
  • 3553 Färglitografi
    Mårten Andersson (f. 1934), PT, motivet: 26x35
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:37
  • 3645 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), motivet: 63x54
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:34
  • 3102 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), 26/180, Söder, blade..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:07
  • 3584 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Berns, PT, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:19
  • 3192 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 197/460, motivet: 67x50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:04
  • 3068 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Lofoten, 321/460, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:34
  • 3585 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Frankrike, 147/2..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:23
  • 3081 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Triptyk, ramens ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:28
  • 3278 Färglitografi
    Paul Wunderlich (1927-2010), 9028/10000, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:32
  • 4053 Färglitografi
    Per Kirkeby, Monogramsign PK -91, 11/60, bladets m..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:53
  • 3150 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Dansande par, -82, PT, motiv..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:01
  • 3149 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Tennstopet, EA-upplaga, moti..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:00
  • 3087 Färglitografi
    Peter Gröndahl, 119/350, 2003, Kvinna, motivet: 40..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:55
  • 3610 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Vinbär, 1980, 128/..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:10
  • 4037 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), "Rock n roll", 20/21,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:49
  • 4017 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), 63/99, motivet: 39x29
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:04
  • 3401 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 150/160, motivet: 49x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:17
  • 3231 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 154/360, motivet: 30x46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:57
  • 4031 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 62/310, Vinterbåten (..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:05
  • 2561 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), sensommarnatt, 75/300..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:55
  • 2557 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Tornö, Möja, PT, 1954..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:50
  • 3269 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Tristan da Cunha, 144..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:20
  • 3297 Färglitografi
    Sign Olson, Dam i hatt, 210/260, motivet: 46x33, 1968
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:45
  • 3031 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), PT, Trosa, motivet: 44x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:55
  • 2517 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 21/150, motivet: 39x47
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:53
  • 3262 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 2/250, motivet: 4..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:03
  • 3085 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), 300 / 375, motivet. 57x39
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:53
  • 2152 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), 45/99, motivet: 31x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:33
  • 3275 Färglitografier
    2 st, Mats Norryd (1944-1989), 300-upplaga, motive..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:28
  • 3193 Färglitografier
    33 st, Efter von Wright, fåglar, 38x27
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:05
  • 2310 Färglitografier
    4 st. Gustav Rudberg (1915-2001), numrerade och si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:07
  • 3122 Färglitografier
    6 st, Jan Lundquist (f. 1935), stockholmsmotiv, 29..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:21
  • 2046 Foto
    Mats Werner, 1980, Slussen, 29x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:13
  • 3280 Fotografi
    Henry B Goodwin, 1925, 30x22
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:33
  • 2228 Gravyr
    Interiör, motivet: 35x43
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:27
  • 3589 Gravyr
    Lustslott, 29x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:30
  • 3201 Gravyr
    Stockholm, motivet: 23x77, saknar glas
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:45
  • 3247 Jobstryck
    (kopia efter Johannes Nilsson. . . ), 80x147
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:14
  • 3109 Litografi
    "Chez Muniche", 13/303, motivet: 27x21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:23
  • 3052 Litografi
    "Sommarmorgon", 52x80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:39
  • 2553 Litografi
    6 st, Roland Svensson (1910-2003), 9x11 till 20x14 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:43
  • 8070 Litografi
    Alexander Calder (1898-1976), Sign i tryck, motive..//
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:36
  • 3518 Litografi
    Karin Persson, 243/310, motivet: 20x17
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:49
  • 3103 Litografi
    Mozart i Wien, motivet: 38x54
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:09
  • 3079 Litografi
    Oidentifierad konstnär, signerad VL, -50, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:25
  • 3353 Litografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Slussen, -50, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:38
  • 4063 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), "Étude pour le Mouton" ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:10
  • 3240 Litografi
    Roj Friberg (f. 1934), "Svaipa", 2003, 81/300, mot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:08
  • 3355 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), FIB, Båtbyggare, 176/..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:40
  • 2555 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Waxholmsbåt, 14x33, 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:48
  • 3119 Litografi
    Sign S Wickberg, 1950, Man, 4/10, motivet: 37x24
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:11
  • 3157 Litografi
    Ulf Göthman, Fjäril, 212 / 290, motivet: 10x12
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:08
  • 3197 Mapp
    med tryck, 21 st, Roland Svensson (1910-2003), Lib..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:37
  • 3290 Miniatyr
    Signerad A Garrist, höjd: 10 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:09
  • 4067 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Uppfodrad, 36x45, Empireram
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:33
  • 4028 Oljemålning
    1800-tal, Fors, 95x135
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:30
  • 2391 Oljemålning
    1800-tal, Fruktstilleben, Signerad, 53x69
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:32
  • 3472 Oljemålning
    A Collin, Klippor & båtar, 48x85
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:28
  • 2451 Oljemålning
    A Lindqvist, Kråkor, 60x80
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:03
  • 3348 Oljemålning
    Alexander Roos (1895-1973), -47, Landskap, 44x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:32
  • 4008 Oljemålning
    Alfred Wahlberg (1834-1906), Franskt Landskap, mon..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:52
  • 4029 Oljemålning
    Anstein Risteigen (1885-1971), 1926, 'Mot Vaar' 42x36
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:06
  • 3403 Oljemålning
    Antal A Péczely, Interiör, 38x48
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:21
  • 3021 Oljemålning
    Armand Rossander (1914-1976), komposition, 26x56
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:15
  • 3217 Oljemålning
    Arvid Öström (1889-1955), 'Tidig vår', Västmanland..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:44
  • 2671 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Jakthundar på klippa, 95x145
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:19
  • 2189 Oljemålning
    Bengt Pettersson, Stadsmotiv, 18x22
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:53
  • 2191 Oljemålning
    Bengt Pettersson, Vintermotiv, signerad, 33x40
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:55
  • 3084 Oljemålning
    Bengt Wallén, Fors, 44x64
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:34
  • 3025 Oljemålning
    Bo Swenson (f. 1932), 1990, 100x80, Komposition
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:24
  • 3023 Oljemålning
    Bo Swenson (f. 1932), Komposition, 1989, 130x109
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:17
  • 3026 Oljemålning
    Bo Swenson (f. 1932), Komposition, 1989-90, 198x169
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:25
  • 3028 Oljemålning
    Bo Swenson (f. 1932), Komposition, Augusti 1989, 1..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:29
  • 3169 Oljemålning
    Bror Persson, Skånegård, signerad, 48x80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:12
  • 3022 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Fredsgatan 12, 60x80
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:16
  • 4022 Oljemålning
    Conrad Jean Théodore Conrad-Kickert (1882-1965), S..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:18
  • 3471 Oljemålning
    Creutz, Hamn, 46x38, ej ram
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:28
  • 4010 Oljemålning
    Damporträtt, 1700/1800-tal, uppf. duk, 68x56
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:15
  • 2309 Oljemålning
    E Christensen, man med äpple, 46x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:05
  • 3501 Oljemålning
    E Dahlgren, Hamn, signerad, 29x39
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:21
  • 3114 Oljemålning
    E Stål, 1937, 37x45, Landskap med hästar
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:40
  • 4018 Oljemålning
    Einar Jolin (1890-1976), 1960, Björnar, 45x54
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:11
  • 4021 Oljemålning
    Ellen Favorin (1853-1919), Monogramsignerad, EF, '..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:56
  • 3121 Oljemålning
    Elsa Hansson Winnberg, Monogramsign EHW, "Från Mal..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:14
  • 3112 Oljemålning
    Elsa Mellais, Flicka i skogen, 65x34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:35
  • 7829 Oljemålning
    Erik Prytz (1914-1993), 1975, Samtal om en gryta, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:45
  • 3263 Oljemålning
    Erkki Jalava, Sydländskt motiv, signerad, -52. 51x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:11
  • 4005 Oljemålning
    Erling Ärlingsson (1904-1983), Båt i hamn, signera..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:43
  • 4006 Oljemålning
    Erling Ärlingsson (1904-1983), Landsväg, signerad...//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:46
  • 3266 Oljemålning
    Fia Kvissberg (f. 1957), Komposition, 80x100
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:16
  • 4058 Oljemålning
    Figge Fredriksson (1887-1951), Slussen, 1925, 64x47
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:26
  • 4057 Oljemålning
    Figge Fredriksson (1887-1951), Stockholm, signerad..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:19
  • 3024 Oljemålning
    Fulvio Pentassuglia (f. 1927), Ros, 63x53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:23
  • 3101 Oljemålning
    G Langestad, Ekor på strand, 40x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:05
  • 3030 Oljemålning
    Gennedij Vasilikov, Svart rytm, 1988, 150x150
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:35
  • 4056 Oljemålning
    Gerard Hoet, tillskriven, 16-1700-tal, Offerscen, ..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:08
  • 6003 Oljemålning
    Gerhard Gyllenhammar (1873-1968), Kvinna i fåtölj,..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:55
  • 4009 Oljemålning
    Gösta Werner (1909-1989), Stilleben, signerad GW, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:13
  • 4003 Oljemålning
    Gottfrid Kallstenius (1861-1943), Tallar, signerad..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:17
  • 3349 Oljemålning
    Gunnar Mossberg (1903-1983), Sign GM, Landskap, 45x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:33
  • 3422 Oljemålning
    Gunnar Nordström (f. 1921), Träd, 47x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:56
  • 3083 Oljemålning
    Gunnar Rydholm, "Vid Egeiska havet", -80, 48x58
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:32
  • 2440 Oljemålning
    Gunnar Wallentin (1905-1997), Landskap, 31x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:56
  • 3270 Oljemålning
    Hebert, Köpenhamn, 1954, 69x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:20
  • 2030 Oljemålning
    Helge Nilsson, S: ö Långgatan, 61x73
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:44
  • 3106 Oljemålning
    Henri Moretti, Sydländskt torghandel, 73x59
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:15
  • 2132 Oljemålning
    Jan Grundberg. "kock", 86x86
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:35
  • 3154 Oljemålning
    Karl Bertil Lundh, Träd & hus, pannå, 22x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:24
  • 3354 Oljemålning
    Kerstin Halden, Lofoten, 69x65
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:39
  • 3008 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Sydländsk landskap, signerad
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:22
  • 3615 Oljemålning
    Kopia efter Rembrandt, Sparvenfelt, 61x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:16
  • 3207 Oljemålning
    Kopia efter Van Gogh, 69x93
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:18
  • 3130 Oljemålning
    Koxis, 1990, Six Heures, 100x100
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:24
  • 4001 Oljemålning
    Laris Strunke (f. 1931), "Bro i Salernes", 1995, 1..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:03
  • 3351 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Sjö, -59, 32x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:35
  • 3502 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Apelsiner, signerad. 2016,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:23
  • 3503 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Citroner, signerad, 2015, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:24
  • 3504 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), frukter, signerad. 2015, 1..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:25
  • 3009 Oljemålning
    Lee Reynolds, Innergård, 85x115
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:25
  • 2500 Oljemålning
    Lennart Hall (1921-2013), Signerad Hall, 86x100 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:39
  • 3080 Oljemålning
    Leoo Verde (1904-1976), signerad, Stilleben, 21x25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:27
  • 3271 Oljemålning
    Ludde Lundin, Stadsmotiv, signerad. - 55, 72x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:25
  • 9521 Oljemålning
    Max Marcus (1879-1955), Gamla Stan, 75x67
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:01
  • 2110 Oljemålning
    Monogramsign SN, Värmdö, 1900, 48x32
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:04
  • 2155 Oljemålning
    monogramsignerad, 'Klippan vid Dannviken', 69x97
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:37
  • 4024 Oljemålning
    Nils von Dardel (1888-1943), 'Damen med rosen', ut..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:57
  • 3059 Oljemålning
    Nisse Zetterberg (1910-1986), "Morgon i Rom", Sign..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:10
  • 4065 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Flicka, 43x37
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:22
  • 3065 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, signerad, Skymni..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:31
  • 3276 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Kvinna, 30x25
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:30
  • 3111 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monogramsign RB, Stilleben..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:33
  • 3613 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Evert, -45, Fiskeläge..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:13
  • 3272 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 1916, barn vid e..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:25
  • 3598 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, Båtar, 33x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:46
  • 2239 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, blomsterstillebe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:57
  • 3104 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Flicka med berlo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:10
  • 3027 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Marint motiv, 10..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:29
  • 3627 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. Vinterlandskap, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:55
  • 4011 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär. Kvinnor utanför tält, sign..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:18
  • 3404 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), 1934, Vik, 38x46
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:23
  • 4061 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Kolonat, signerad. 1934..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:36
  • 3029 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Lucia Morgon, 65x82
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:32
  • 3405 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Sydländskt motiv, 33x41
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:24
  • 4060 Oljemålning
    Oscar Paul, Söder, 100x82
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:30
  • 3630 Oljemålning
    Oswald Kretschmer, Stilleben, 1902, 56x70
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:42
  • 9039 Oljemålning
    på plåt, 1800-tal, Oidentifierad konstnär, Biskop,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:19
  • 2227 Oljemålning
    Palm, Kust, 36x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:26
  • 3220 Oljemålning
    Per E. höskörd, signerad, 46x61
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:45
  • 3113 Oljemålning
    Ralph Claesson, Ruin i Visby, 35x41
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:39
  • 3277 Oljemålning
    Rikard Lindström (1882-1943), Hamn, signerad, 31x27
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:31
  • 4059 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sträckande svanar, 194..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:28
  • 3423 Oljemålning
    Rune Person, Sovande kvinna, 1947, 30x38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:57
  • 2041 Oljemålning
    Rune Pettersson, Stadsmotiv, 50x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:01
  • 3110 Oljemålning
    Sign H Hård, 1945, Stadsmotiv, 33x24, pannå
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:31
  • 3108 Oljemålning
    Sign H Thomse, Fiskrensning, 1951, pannå, oramad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:21
  • 3158 Oljemålning
    Sign J Långström, 1942, Vinterlandskap med stuga, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:24
  • 2029 Oljemålning
    Sign J Malmberg, Mansporträtt, 54x44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:43
  • 3223 Oljemålning
    signerad, stilleben, 1938, 61x50
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:47
  • 2217 Oljemålning
    signerad. LG, - 75, Komposition, 38x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:08
  • 3168 Oljemålning
    signerad. M Roos, Skånegård, 44x65
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:10
  • 3406 Oljemålning
    Søren Brunoe (1916-1994), Marin, signerad, 67x57
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:25
  • 3633 Oljemålning
    Stig Jakobsson, Orrar i vinterlandskap, 50x61
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:18
  • 3225 Oljemålning
    Stig Nordlinder, stilleben, signerad, 45x100
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:49
  • 3118 Oljemålning
    Sula Atterling, "Vår på Söder", 37x45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:10
  • 4023 Oljemålning
    Sven Lidberg (1929-2009), 23x18
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:28
  • 4020 Oljemålning
    Sven Lidberg (1929-2009), Trosa, 60x48
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:35
  • 3236 Oljemålning
    Ture Backström, 1950, 60x71
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:04
  • 9005 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), 1951, Vattenfall och fjäl..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:59
  • 3424 Oljemålning
    Wennersten, Hus, 46x57
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:58
  • 4062 Oljemålning
    William Elmes, 1700/1800-tal, Sjöslag, omkr. 1800,..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:04
  • 4027 Oljemålning
    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Stilleben, 64x53
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:41
  • 3097 Oljemålningar
    2 st, Oidentifierad konstnär, Gård vid damm & kust..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:41
  • 4068 Oljemålningar
    Carl Johan Sjöstrand (1789-1857), 2 st, Porträtt, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:37
  • 9342 Parti grafiska..
    7 st
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:44
  • 3146 Pastell
    Eva Zettervall (f. 1941), Modell, motivet: 44x37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:37
  • 3590 Pastell
    Sigvard Bernadotte (1907-2002), 18x14 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:32
  • 3621 Ram
    Mässing, Nygotisk-stil, 32x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:54
  • 2496 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), 122/250, bladets mått: 47x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:38
  • 3088 Serigrafi
    Susanne Galdén-Fredriksson (f. 1956), Flicka & fåg..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:56
  • 3443 Sidenmålningar
    2 st, Kina, 30x38 ca
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:35
  • 4048 Skulptur
    Adolf Stern (1881-1967), Nymf, brons, på sockel i ..//
    Utrop: 100.000 kr
    Just nu: 59.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:57
  • 3461 Skulptur
    Atlas, (jordglob), höjd: 38 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:09
  • 3533 Skulptur
    brons, efter Auguste Rodin, 'Man', höjd: 54 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:11
  • 3534 Skulptur
    brons, efter Auguste Rodin, höjd: 20 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:11
  • 3532 Skulptur
    brons, Efter Milo, Hästar, längd: 60 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:10
  • 9562 Skulptur
    brons, signerad. T. K, H Noack Berlin, längd: 33 c..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:21
  • 4044 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), 20/300, Rörstrand, läng..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:08
  • 3415 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Beata ur serien ABC-Flickor..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:50
  • 3328 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Beata ur serien ABC-Flickor..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:13
  • 3045 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Isbjörn ur Stora Zoo, Gusta..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:14
  • 3329 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lotta ur Larsons Ungar, Gus..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:14
  • 3509 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Malin, Gustavsberg, höjd: 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:29
  • 3273 Skulptur
    Lladro, längd: 25 cm, höjd: 24 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:27
  • 3049 Skulptur
    Parian, Gustavsberg, höjd: 28 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:17
  • 9209 Skulptur
    Rörstrand, Kvinna på häst, höjd: 23 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:28
  • 2025 Skulptur
    Sven Lundqvist (f. 1918), Keramik, längd: 16 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:40
  • 3336 Skulptur
    Sven Wejsfelt (1930-2009), "Flock 5", Gustavsberg,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:20
  • 8198 Skulptur
    Ulla Kraitz (f. 1936) & Gustav Kraitz (f. 1926), H..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:48
  • 3046 Skulpturer
    2 st, Häst+ Hund, mässing, höjd: 13-25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:15
  • 3048 Skulpturer
    2 st, Bing & Grøndahl, Royal Copenhagen (Den Konge..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:16
  • 3622 Skulpturer
    2 st, Hästar, porslin / glaserad keramik, bland an..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:57
  • 7503 Skulpturgrupp
    Lejon, brons, Kina, på träsockel, längd: 61-78
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:37
  • 3003 Stentavlor
    3 st. orientaliska motiv i relief, höjd: 45 - 65
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:57
  • 3350 Tavlor
    2 st, Mannen & Kvinnans ålderstrappor, 32x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:34
  • 3522 Teckningar
    2 st, Knut V Pettersson, 30x22
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:50
  • 3234 Träsnitt
    2 st, Cecilia Aschan Stigevik (f. 1960), "Komposit..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:01
  • 3352 Träsnitt
    2 st, Maja Fjaestad (1873-1961), Björkhänge & Vårb..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:37
  • 3232 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sergels Torg & K..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:59
  • 3467 Träsnitt
    Gerry Eckhardt (1902-1984), "Modellen", -48, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:24
  • 3445 Träsnitt
    Kina, 36x24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:36
  • 3571 Tusch
    Ellen Jolin (1854-1939), Tempel, motivet: 16x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:12
  • Metropol Tipsar
  • 4048 Skulptur
    Adolf Stern (1881-1967), Nymf, brons, på sockel i ..//
    Just nu: 59.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:57
  • 4024 Oljemålning
    Nils von Dardel (1888-1943), 'Damen med rosen', ut..//
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:57
  • 4062 Oljemålning
    William Elmes, 1700/1800-tal, Sjöslag, omkr. 1800,..//
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:04
  • 4056 Oljemålning
    Gerard Hoet, tillskriven, 16-1700-tal, Offerscen, ..//
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:08
  • 4005 Oljemålning
    Erling Ärlingsson (1904-1983), Båt i hamn, signera..//
    Just nu: 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 18:43
  • 4018 Oljemålning
    Einar Jolin (1890-1976), 1960, Björnar, 45x54
    Just nu: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:11
  • 4001 Oljemålning
    Laris Strunke (f. 1931), "Bro i Salernes", 1995, 1..//
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:03
  • 4059 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sträckande svanar, 194..//
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 20:28
  • 4003 Oljemålning
    Gottfrid Kallstenius (1861-1943), Tallar, signerad..//
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    30 maj kl 19:17