bakg

KONST


  • 8048 Akvarell
    Andreas Marko, Landskap med hus, signerad, 19x24
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:19
  • 8267 Akvarell
    Öland, signerad, ET 5 aug. 1903, 16x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:02
  • 8252 Akvarell
    Wasström, 1946, Bellmansgården, 40x32
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:41
  • 7163 Akvareller
    2 st, Helge Frender (1906-1976), 1937, Älvlandskap..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:30
  • 7079 Akvareller
    4 st, Ove John Mathiesen, Motiv från Enköping, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:14
  • 5029 Blandteknik
    Wiking Svensson (1915-1979), komposition, monogram..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:43
  • 8217 Blandtekniker
    2 st, Paul Engdahl, Palmer, signerad, 16x22, 14x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:53
  • 8088 Bordsstaffli
    Tidigt 1900-tal, höjd: 45 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:59
  • 8369 Byster
    2 st, Metall, höjd: 26 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:46
  • 7206 Carborundumets..
    Max Papart (1911-1994), "Honudras", 1/25, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:00
  • 8177 Collage
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), 'raging bull ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:08
  • 8176 Collage
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), signerad. a t..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:05
  • 7602 Etsning
    Berta Hansson (1910-1994), 240/260, Fåglar 1, 29x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:36
  • 4095 Etsningar
    3 st Lars Gösta Lundberg, 75-upplaga, signerad. -8..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:07
  • 8303 Färglitografi
    Acke Oldenburg (1923-2005), "Terass på Stockholms ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:49
  • 8224 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), 1957, 71/360, motivet: 5..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:05
  • 7189 Färglitografi
    Anders Appelqqvist, PT, bladets mått: 59x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:13
  • 7036 Färglitografi
    Antoni Clavé (1913-2005), 32/30, Kvinna med solfjä..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:48
  • 8097 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), Stockholmsmotiv, HC-uppl..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:32
  • 7437 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), EA-upplaga (konstnäre..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:33
  • 7596 Färglitografi
    C Göran Karlsson (f. 1944), 259/310, motivet: 38x28
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:30
  • 8198 Färglitografi
    Claes Folcker (f. 1940), 164/360, motivet: 48x72
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:42
  • 8264 Färglitografi
    Harald Wiberg (1908-1986), fåglar, 27/360, signera..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:00
  • 8098 Färglitografi
    Jens Fänge, collage, 139/450, signerad, motivet: 3..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:34
  • 7632 Färglitografi
    José Ortega, 98/100, Man och åsna, motivet: 51 x 66
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:22
  • 8149 Färglitografi
    Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), "möte", 128/150, si..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:49
  • 8175 Färglitografi
    Laila Prytz (f. 1907), 255/300, motivet: 19x23
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:04
  • 8096 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), EA-upplaga (konstnärens e..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:31
  • 8225 Färglitografi
    Peter Borowsky, 85/199 "Aniara children" mm: 78x58
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:06
  • 8180 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga (konstnärens exem..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:18
  • 8095 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), 155/200, signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:30
  • 8205 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Stadsmotiv, motive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:52
  • 7142 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), "Orientexpressen", EA-up..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:36
  • 8119 Färglitografier
    Danka Jaworska (f. 1951), numrerade och signerade,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:28
  • 8306 Gouache
    "Ballong och flygande fiskar", signerad, bladets m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:54
  • 7313 Gouache
    Herbert Gentry (1919-2003), figurkomposition, sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:58
  • 7038 Kolorerat foto..
    George B Petty, Sign Geo B Petty, bladets mått: 23..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:13
  • 8305 Litografi
    Ardy Struwer, komposition, 1/100, signerad, -68, m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:51
  • 8300 Litografi
    Henrik Löfgren, "Saga", motivet: 32x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:41
  • 8122 Miniatyrmålnin..
    2 st. efter Fredrik Hendrik Kaemmerer, omkring 187..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:14
  • 8199 Oljemålning
    B Forsberg, Stockholm, signerad, 46x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:43
  • 7469 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), vid havet, 21x25
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:17
  • 7440 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Abiskofjällen, 50x61
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:40
  • 7457 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Vårvinter, 33x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:01
  • 8118 Oljemålning
    Camilla Pyk (f. 1966), figur, signerad, 50x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:27
  • 8288 Oljemålning
    Carl Brandt, 1915, Gårdsmotiv, signerad, 70x96
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:26
  • 8227 Oljemålning
    Charles Roka (1912-1999), 65x80
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:15
  • 8292 Oljemålning
    Eddlef Romney, livstrumpet, signerad, 54x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:29
  • 7203 Oljemålning
    England, 1800-tal, 28x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:54
  • 8218 Oljemålning
    Eric Rhönnestad, Stilleben, signerad, 30x40
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:56
  • 7615 Oljemålning
    Ernst Wilhelm Widell, Svanar, signerad, 65x100
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:27
  • 7085 Oljemålning
    Frank Dickens, Man med häst i solnedgång, 13, 5 x 22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:28
  • 8094 Oljemålning
    Hans Hedberg (1917-2007), skogsparti, signerad, 39x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:25
  • 8295 Oljemålning
    Hans Kajtorp komposition, signerad, 90x100
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:36
  • 8222 Oljemålning
    Henning Malmström, blomstilleben, signerad. -20, 6..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:08
  • 2528 Oljemålning
    Hugo Zuhr (1895-1971), Utsikt, signerad. 1957, 38x46
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:51
  • 8298 Oljemålning
    Ingegerd Möller-Nygren (f. 1928), "Buske i skymnin..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:39
  • 8108 Oljemålning
    Jens Mathisen, figur i stadsmiljö, signerad, -67, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:39
  • 6025 Oljemålning
    John Hollins, sjömän på havsstrand, signerad på ak..//
    Utrop: 40.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:16
  • 7458 Oljemålning
    Lars Greger, Näckroshamn, signerad, 72x92
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:03
  • 8204 Oljemålning
    Lindquist, Hamn, signerad. -49, 45x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:50
  • 8287 Oljemålning
    Nils Olzon (1891-1953), 1950, Flodkrök, 54x65
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:25
  • 8206 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Hästar, 50x67
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:54
  • 8285 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Isblocks upptagning, 46x64
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:22
  • 7361 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Hamnmotiv, 38x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:21
  • 7456 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Stilleben, 1977, 55x63
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:59
  • 8299 Oljemålning
    Oscar Paul, parklandskap, signerad, 36x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:42
  • 8216 Oljemålning
    Per-Hilding Perjons (1911-1998), Kvinna, signerad...//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:52
  • 8053 Oljemålning
    Signe Barth, Stilleben, signerad. - 29, 59x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:48
  • 8200 Oljemålningar
    2 st, J Malm, signerad, 10x9
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:44
  • 8249 Pastell
    Carl Brandt, Fjällmotiv, 1908, signerad, 46x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:38
  • 7107 Pastell
    Lars Friberg, Trutunge & blommande lök, 32 x 47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:13
  • 8074 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 1982, Af Chapman, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:56
  • 8115 Skulptur
    'Bagdad', Bertil Vallien (f. 1938), Gustavsberg, h..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:13
  • 1071 Skulptur
    Åke Holm (1900-1980), 1940-tal, Tupp, Glaserat ler..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:52
  • 5244 Skulptur
    Brons, höjd: 45 cm
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:06
  • 8169 Skulptur
    brons, kvinna, höjd: 35 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:57
  • 6014 Skulptur
    Dagmar Udén (1893-1957), Brons, höjd: 50
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:00
  • 1036 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Chamotte, fågel, höjd: 24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:06
  • 1026 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, Pelikan, höj..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:07
  • 1118 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Amalia, Cromo,..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:58
  • 7556 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Amalia, höjd: ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:49
  • 1078 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Dromedar, höjd..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:05
  • 1009 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), isbjörn, höjd: 8
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:55
  • 1081 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Johanna, höjd: 15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:14
  • 1090 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Kalle, höjd: 17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:36
  • 1077 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Kalle, höjd: 18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:04
  • 1076 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Ko, höjd: 12
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:03
  • 1089 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Malin, höjd: 18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:35
  • 5106 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Malin, höjd: 18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:12
  • 1080 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Pelle, höjd: 19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:13
  • 1085 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Trapp, höjd: 17
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:20
  • 7330 Skulptur
    Indien, terrakotta, antik, höjd: 29 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:40
  • 7331 Skulptur
    Indien, terrakotta, antik, höjd: 30 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:42
  • 1050 Skulptur
    K-studion, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Kat..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:15
  • 1016 Skulptur
    Katt, UE Upsala-Ekeby, Dorothy Clough (f. 1930), h..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:10
  • 7064 Skulptur
    Keramik, Sjöjungfru, Hjorth, Danmark, höjd: 17 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:09
  • 8331 Skulptur
    Kina, höjd: 38 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:53
  • 1140 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Beata", Gustavsberg, längd..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:36
  • 1063 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Dora", Gustavsberg, höjd: 17
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:42
  • 1138 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Emma", Gustavsberg, höjd: ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:31
  • 1137 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Kalle", Gustavsberg, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:29
  • 1065 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Lotta", Gustavsberg, höjd: 16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:29
  • 1129 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Vov", längd: 16 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:55
  • 7229 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 'Kalle', Gustavsberg, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:00
  • 7230 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 'Pelle', Gustavsberg, höjd. 19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:04
  • 5304 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 'Pippi Långstrump', Gustavs..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:23
  • 1142 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 488/600, Mannen med hund, h..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:04
  • 1052 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Charlotta, ur ABC-flickor, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:16
  • 1010 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Katt, längd: 33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:56
  • 1030 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Isbjörn, Gustavsberg, höjd: 16
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:49
  • 1040 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), K-studion, Gustavsberg, kat..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:21
  • 1029 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Katt, Gustavsberg, höjd: 28
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:48
  • 1103 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Katt, Ur serien Menageri, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:52
  • 1003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), lejon med fågel, K-studion,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:29
  • 1037 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), säl, längd: 19
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:33
  • 1079 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sittande kvinna, Unik, höjd..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:35
  • 1130 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), ur serien "Sekelskifte" Vic..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:29
  • 1099 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Varan, Gustavsberg, Ur seri..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:48
  • 8251 Skulptur
    Lladro, blomsterflicka, höjd: 76 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:41
  • 1111 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), UE Upsala-Ekeby, höjd:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:14
  • 8083 Skulptur
    Oidentifierad konstnär, Saxofonist, brons, höjd: 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:38
  • 1122 Skulptur
    Pumpa, Keramik, Gustavsbergs Studio, 109/150, Paul..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:08
  • 8196 Skulptur
    Sten, Zimbawe, höjd: 31 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:35
  • 1008 Skulptur
    Tyra Lundgren (1897-1979), Stengods, fågel, längd:..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:40
  • 8084 Skulptur
    Winston Churchills hund, höjd: 19 längd: 21 cm, me..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:40
  • 1007 Skulpturer
    2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Uggla & Lejonhona,..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:11
  • 1044 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Spökmus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:03
  • 1075 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), 11-12
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:03
  • 1019 Skulpturer
    2 st, Keramik, Birger Åström, höjd: 15-28
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:59
  • 1051 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 5-9
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:15
  • 7078 Skulpturer
    23 del, konstglas, Bla Orrefors
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:07
  • 1021 Skulpturer
    3 st, Birger Åström, höjd: 13-25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:08
  • 1074 Skulpturer
    3 st, Gustavsberg, . Lisa Larson (f. 1931), höjd: 4-9
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:02
  • 1083 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), Katter, höjd: 9-14
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:53
  • 1043 Skulpturer
    4 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 5-11
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:02
  • 1141 Skulpturer
    Lisa Larson (f. 1931), 'Tiger' och häst", Gustavsb..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:37
  • 8253 Tavla
    Vyer från Eskilstuna, motivet: 30x23
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:43
  • 7335 Tempellejon
    med bjällra, längd: 21 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:47
  • 8228 Träsnitt
    Maja Fjaestad (1873-1961), "Vårbukett", Handtryck ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:28
  • 8302 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), tigrar, 27/150, sfigne..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 18:46
  • 7621 Väggplatta
    Järn / koppar, Juli - December, Sent 1800-tal, dia..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:45
  • Metropol Tipsar
  • 6025 Oljemålning
    John Hollins, sjömän på havsstrand, signerad på ak..//
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:16
  • 1118 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Amalia, Cromo,..//
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:58
  • 5304 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 'Pippi Långstrump', Gustavs..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 19:23
  • 1071 Skulptur
    Åke Holm (1900-1980), 1940-tal, Tupp, Glaserat ler..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:52
  • 1008 Skulptur
    Tyra Lundgren (1897-1979), Stengods, fågel, längd:..//
    Just nu: 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:40
  • 6014 Skulptur
    Dagmar Udén (1893-1957), Brons, höjd: 50
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 19:00
  • 8251 Skulptur
    Lladro, blomsterflicka, höjd: 76 cm
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    9 mars kl 20:41
  • 1079 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sittande kvinna, Unik, höjd..//
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 18:35
  • 1142 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 488/600, Mannen med hund, h..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 mars kl 20:04

Vad r den vrd?