bakg

KONST


  • 2411 Affisch
    Gert Marcus, Moderna Museet 1986, Litografi, 15/10..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:54
  • 2163 Akvarell
    Allan Österlind (1855-1938), Tango, 46x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:49
  • 1103 Akvarell
    Augustus Osbourne Lamplough, kamelryttare vid Nile..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:32
  • 2161 Akvarell
    England, Sign Hoyles, The sand hills Llandudno, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:47
  • 2421 Akvarell
    Japan, kvinna, motivet: 41 x 27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:30
  • 2162 Akvarell
    Skärgårdsmotiv, 1922, 28x43
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:47
  • 6032 Akvarell
    Einar Jolin (1890-1976), Flickor i roddbåt, signer..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:01
  • 1541 Akvarell
    Harald Wiberg (1908-1986), "En småländsk man", sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:56
  • 2418 Akvarell
    Hilda Reutercrona Meyer, "Brügge", motivet: 22 x 30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:25
  • 2172 Akvarell
    Hilding Eklund, Komposition, motivet: 30 x 37
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:47
  • 2416 Akvarell
    Jan Naliwajko (f. 1938), kvinna, signerad. , 74x53
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:11
  • 2535 Akvarell
    Klas Fåhreus, -88, väg, motivet: 23 x 34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:48
  • 6023 Akvarell
    Lars Pirak (1932-2008), Signerad, 1974, samiskt pa..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:47
  • 1570 Akvarell
    Rudolf Gowenius (1896-1960), "Fez", motivet: 33 x 44
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:50
  • 2536 Akvarell
    Torsten Fridh, Träd, motivet: 15 x 23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:49
  • 6011 Akvarell
    Wladyslaw Chmielinski, Krakow, signerad, 23, 5 x 33
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:45
  • 6010 Akvarell
    Wladyslaw Chmielinski, Stadsmotiv i vinterskrud, s..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:43
  • 1119 Akvareller
    5 st, Frans Lindström (1874-1954), 17x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:11
  • 6026 Blandteknik
    Agnes Bouvier, kökspiga, 34x26
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:08
  • 2403 Blandteknik
    H Ååsö, Fantasy, 56x38
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:41
  • 6006 Blandteknik
    Nils Tirén (1885-1935), gräsänder, motivet: 23x29
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:14
  • 1540 Blandteknik
    Tillskriven Acke Hallgren, stämpelsignerad a tergo..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:54
  • 2008 Blandteknik
    Knut Hallgren (1893-1973), Klippor Öregrund, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:00
  • 2294 Blandteknik
    Lena Laurin-Karlström, 1988, 44x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:45
  • 6012 Blandteknik
    Pierre Olofsson (1921-1996), "Minikonst", Från Gal..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:23
  • 2432 Blandteknik
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Söder Mälarstrand,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:01
  • 2067 Blyerts
    Jörgen Zetterquist (f. 1928), "Aug -78", Landskap,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:07
  • 2247 Blyerts
    Tommy Östmar (1934-2007), Motorcykel, motivet: 36x44
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:56
  • 2267 Dalahäst
    höjd: 37
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:24
  • 2062 Dalahäst
    modell äldre, höjd: 13
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:57
  • 2281 Dalahästar
    9 st
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:43
  • 6053 Eldhundar
    1 par, järn, rokoko, längd: 20, höjd: 17
    Utrop: 18.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:20
  • 2278 Etsning
    Stanislav Lépine, 15/35, motivet: 19x14
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:38
  • 2186 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), 1950, Slussen, motivet: 3..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:32
  • 2064 Etsning
    Schultze, Sign 1947, Stadshuset, motivet: 27 x 18
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:01
  • 2275 Färgetsning
    Igge Karlsson (f. 1932), 8/15, motivet: 38x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:37
  • 2016 Färgetsning
    Salvador Dalí (1904-1989), HC-upplaga, motivet: 48..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:41
  • 2014 Färgetsningar
    3 st, E Hällgren, Stockholmsgator
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:39
  • 2027 Färglitografi
    2 st, Stockholmsmotiv, (oramade)
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:38
  • 2238 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), caféliv, EA-upplaga (ko..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:42
  • 2277 Färglitografi
    signerad, 4/50, 70x52
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:38
  • 2230 Färglitografi
    Ulf Göthman, interiör, 174/190, signerad, motivet:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:28
  • 2178 Färglitografi
    3 st, Charles Sjöholm (f. 1933), Stockholmsmotiv, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:44
  • 2170 Färglitografi
    Adrian van Arkel (f. 1924), HC-upplaga, Sofia kyrk..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:39
  • 2550 Färglitografi
    Beck & Ljung, 1982, 5/190, bladets mått: 29x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:16
  • 2147 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, 36 x 50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:36
  • 2009 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Vaxholmsbåtar vid sk..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:02
  • 1353 Färglitografi
    Cecilia Sikström (f. 1962), 232/290, par, 52 x 38
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:34
  • 2423 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Drottninggatan, 87/320,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:35
  • 2549 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Stadion, HC-upplaga, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:15
  • 2243 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), "Farö Bridge", 34/50, 1985..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:24
  • 2068 Färglitografi
    Georges Laporte, EA-upplaga (konstnärens exemplar)..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:09
  • 2407 Färglitografi
    Hans Ekvall (f. 1918), signerad 10x280, 36x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:49
  • 2319 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), 96/290, motivet: 41x68
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:21
  • 1539 Färglitografi
    Jan Naliwajko (f. 1938), signerad. 1988, 138/250, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:49
  • 2095 Färglitografi
    Johan Lundgren, 18/325, Arbete på gården, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:49
  • 2417 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), "Handkolorerad", bladets m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:12
  • 2194 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Konstnär i trädgård, mot..//
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:44
  • 2103 Färglitografi
    Lennart Lundegårdh (1934-2009), 1985, "Hornugglor"..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:06
  • 2102 Färglitografi
    Lotte Laserstein (1898-1993), 7/100, Kungsträdgård..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:02
  • 2198 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 19/100, motivet: 48x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:03
  • 2242 Färglitografi
    Maria Hilfon, 208/260, Blomstilleben, motivet: 55x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:23
  • 2471 Färglitografi
    Mocan, 181/275, "Two for Tea", 53 x 76
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:17
  • 2196 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), 143/150, motivet: 46x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:50
  • 2193 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), "Farmors hus", mm49 x 58
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:43
  • 4240 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Interiör från Restaurant Ros..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:41
  • 2268 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), by vid havet, 54/75, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:24
  • 2199 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 98/375, motivet: 41x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:04
  • 2396 Färglitografi
    Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:31
  • 2105 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 38/150, 59 x 42
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:09
  • 2086 Färglitografier
    10 st, Curt Sjöberg (1911-1987), Motiv bla från Tr..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:56
  • 6021 Glasmålning
    Aly Ben Salem (1910-2001), Fåglar, 27x38
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:20
  • 2211 Gouache
    Unnebo, tjurfäktning, signerad, -55, 29x35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:27
  • 2405 Grafiskt blad
    Patrick Dupre, 111/185, bladets mått: 47, 5 x 47, 5
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:47
  • 2534 Kolteckning
    Olle Nyman (1909-1999), Träd vid kust, motivet: 20..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:45
  • 2025 Koppartavla
    Sekelskifte, 24x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:30
  • 2210 Litografi
    kolorerad, Oidentifierad konstnär, oxe, 2/30, sign..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:22
  • 2060 Litografi
    Oidentifierad konstnär, Napoleon, 40 x 31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:47
  • 2166 Litografi
    Olle Hanspers (f. 1923), 21/310, mm23x35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:53
  • 2171 Litografi
    Cecilia Friesendahl (f. 1922), Zebror, -75, 58/310..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:45
  • 2169 Litografi
    Emil Johansson-Thor, 1957, 221/260, mm23x32
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:01
  • 2167 Litografi
    Hans Norrsbo, 1955, 205/310, mm29x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:57
  • 2087 Litografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 25/50, Noe et la Licorne,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:00
  • 2026 Litografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 35/75, bladets måt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:37
  • 2565 Litografi
    Stig Lindberg (1916-1982), flicka som håller i tav..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:15
  • 2318 Litografier
    4 st, Svenska Fruktsorter, 1920, motivet: 29x21
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:20
  • 6020 Oljemålning
    1700-tal, 'Caritas romana', 90x70
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:28
  • 6013 Oljemålning
    1700-tal, England, Diligens, 87 x 122, Uppfodrad
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 16.500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:11
  • 6030 Oljemålning
    1800-tal, Religiös man, Sverige, 38 x 29
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:30
  • 2576 Oljemålning
    Alvar Outakka (1897-1951), signerad Outakka, 1945,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:48
  • 6031 Oljemålning
    Anton Genberg (1862-1939), Sign Åre 1930, 65 x81
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:36
  • 2404 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Torghandel, signerad, 3..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:42
  • 2234 Oljemålning
    Brandstedt, tjädertupp, signerad, 44x64
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:34
  • 2539 Oljemålning
    Einar Lind, flicka, signerad, 1903, 40x32
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:47
  • 2531 Oljemålning
    Erik Lindholm (1919-1985), takåsar, signerad, EL, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:42
  • 6007 Oljemålning
    Eugène Delacroix, tillskriven, 1800-tal, Man, 31 x..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:52
  • 4391 Oljemålning
    Hans Maurus, "De Primierio Dolomiten", signerad. 1..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:27
  • 2528 Oljemålning
    Helena Herslow, vinterlandskap, monogramsignerad, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:40
  • 2232 Oljemålning
    Hilding Bossler, gårdsmotiv, signerad, 29x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:32
  • 6009 Oljemålning
    Jacques Louis David, tillskriven, porträtt av pojk..//
    Utrop: 18.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:22
  • 2505 Oljemålning
    K Nyström, samer vid lägereld, signerad, 60x50
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:51
  • 2578 Oljemålning
    Karl Wittgren, landskapsmotiv, omkring 1900, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:16
  • 2099 Oljemålning
    Kopia av Anna Gleerup, 1890, Brygga, 39 x 59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:52
  • 2293 Oljemålning
    Monogramsign YR, Ylva Rinqvist Ten Siethoff
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:43
  • 2033 Oljemålning
    Monogransignerad, 1924, Stilleben, 46x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:05
  • 5079 Oljemålning
    Moreau, stilleben, signerad, -52, 50x64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:14
  • 2041 Oljemålning
    Motiv med kanin, 12x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:38
  • 2045 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Hundar, 34x45
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:50
  • 2059 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, landskap, 35 x 50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:46
  • 2552 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Skokloster, 28 x 37
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:55
  • 6052 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Axel Enders art, (1853-192..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:22
  • 2545 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Japansk kvinna, signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:59
  • 1492 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Kustmotiv, 38x68
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:57
  • 2543 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, landskap, 37x45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:53
  • 2065 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, omkring 1900, Kustmotiv, 4..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:03
  • 2541 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, pojke, 64x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:51
  • 6039 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign J Urban, 'Strasse in ..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:12
  • 1048 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, Landskap, 65x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:15
  • 2533 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sjölandskap, Ryssland, sig..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:45
  • 2205 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, tjurfäktare, motivet: 41x33
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:21
  • 3092 Oljemålning
    Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, Fiskargu..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:17
  • 1252 Oljemålning
    Ponsjona. motiv från Teneriffa, signerad, 39x78
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:47
  • 2554 Oljemålning
    Richard Sickert, tillskriven, Skördetid, duk, 26x36
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:08
  • 6028 Oljemålning
    Severin Nilson (1846-1918), Sign 1916, "På vägen t..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:27
  • 2183 Oljemålning
    Sign C Åkerlöf, 1934, kopia efter Frans Hals, 50 x 40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:22
  • 2373 Oljemålning
    Sign Fjällmotiv, 33x67
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:43
  • 2246 Oljemålning
    Signerad N Bayer, -1923, Stilleben, 75x120
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:51
  • 1302 Oljemålning
    Signerad, King, Landskap med stuga, 38x58
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:08
  • 2287 Oljemålning
    Sten Djurberg, hästporträtt, 'Uno', olympiasegrare..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:32
  • 2562 Oljemålning
    Ulf Lindberg (f. 1936), 54x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:49
  • 2219 Oljemålning
    Verner Holmquist, Fiskebåtar i hamn, signerad, -42..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:45
  • 2051 Oljemålning
    2 st, Axel Hamborn (1892-1987), signerad. , 37x45,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:06
  • 4017 Oljemålning
    Bezsaoui, 1971, Komposition, 79x110
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:19
  • 2195 Oljemålning
    Börje Frykenstam, Hötorget, 70 x 70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:46
  • 2004 Oljemålning
    Christian Lajozz, "Lajozz in Angel Compozing"46 x 38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:37
  • 2273 Oljemålning
    Edith Gert (1906-1983), Kvinna vid piano, signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:34
  • 1040 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Sjö, signerad. , 50x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:50
  • 2379 Oljemålning
    Erik Elfwen, Målarkamrater, 38x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:12
  • 6037 Oljemålning
    Evert Lundquist (1904-1994), 'Mannen på stolen', 1..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:06
  • 2381 Oljemålning
    Gunnar Johnsson, Komposition, 65x80
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:15
  • 2233 Oljemålning
    Gunnar Lundh, skog, 1908, 22x29
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:34
  • 2312 Oljemålning
    Gustav Arne (f. 1925), stilleben, 55x59
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:20
  • 2235 Oljemålning
    J Jbanez-Aranello, Från Fjällgatan, 43x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:37
  • 2029 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Marin, 33x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:44
  • 2093 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), tranor, 1952, 26 x 34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:47
  • 2094 Oljemålning
    Kjell Wijgård, 1939, frösåker Västerås, 45 x 60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:47
  • 2475 Oljemålning
    Kurt Haggren, Gamla stan, 1952, 55 x 38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:23
  • 2176 Oljemålning
    Lars Florén (1899-1979), 1937, Stockholmsmotiv, 46x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:40
  • 6022 Oljemålning
    Lars Pirak (1932-2008), Renar, 21x45 med skulptera..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:39
  • 2409 Oljemålning
    Leif Ahnlund, Motorcykelrace, signerad -90, 30x37
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:50
  • 2096 Oljemålning
    Lennart Börje, Södermotiv, 39 x 67
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:50
  • 2028 Oljemålning
    Mai-Britt Palmroth, signerad, duk, 33x41
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:40
  • 6041 Oljemålning
    Monogramsignerad, Marcus Collin, Läsande flicka, 4..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:24
  • 2088 Oljemålning
    Nils Göran Brunner, 1976, Landskap, 'Galleri Blanc..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:01
  • 2155 Oljemålning
    Nina Samuelsson, "En bisak", 45 x 54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:47
  • 2122 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsign, Man, 24 x 20
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:26
  • 2444 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign F Asplund, 1957, Mari..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:34
  • 2540 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign F Hage, Skånegård, 46..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:51
  • 2097 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign G Arontzon, Höstglöd ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:50
  • 2564 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 46 x 61, Flickor
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:58
  • 2100 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Flicka i folkdrä..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:54
  • 2089 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Motiv från Paris..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:03
  • 2150 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, religiös man, 25..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:11
  • 2408 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Vanitas, 54 x 45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:50
  • 1153 Oljemålning
    Per Daniel Holm, Skogsmotiv, 24x19 (duklagning)
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:24
  • 2003 Oljemålning
    Per Thorlin, Komposition, 74x62
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:16
  • 6024 Oljemålning
    Philip von Schantz (1928-1998), Björknäver, signer..//
    Utrop: 40.000 kr
    Just nu: 29.500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:08
  • 1368 Oljemålning
    Poul Rönne, Interiör, signerad. , 50x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:04
  • 2044 Oljemålning
    Ronald Ossory Dunlop. träd, signerad, 18x26
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:46
  • 2553 Oljemålning
    Sign J V Wallander, Kvinna med näckros, 124 x 58
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:56
  • 2406 Oljemålning
    Sign Wilh Schütz, Blå man, motivet: 39 x 29
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:48
  • 2577 Oljemålning
    Signerad Anjou, Marint motiv, 65x100
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:09
  • 6036 Oljemålning
    Siri Rathsman (1895-1974), signerad -55, duk, 80x 65
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:37
  • 2127 Oljemålning
    Tomas Lacke, "Abnorm XII", man, Järnram, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:37
  • 2036 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Kvinna, signerad. -74,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:21
  • 2419 Oljemålningar
    2 st, Korea, Porträtt av historiska kommendörer, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:26
  • 2098 Oljemålningar
    3 st, H Dalvén, Stilleben
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:51
  • 1145 Pastell
    Alfred Collin, 1912, 48x84
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:04
  • 2129 Porslinstavlor
    4 st, Kina, ramade, motivet: 34 x 24
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:45
  • 2513 Relieftavlor
    3 st. brons, Astri Bergman-Taube (1898-1980), "Pro..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:11
  • 1550 Reseikon
    Ryssland, 16x44
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:25
  • 2013 Siluettavlor
    7 st, signerade, 25x34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:38
  • 1551 Skål
    försilvrad brons, Susse Fres, längd: 21, höjd: 13, 5
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:27
  • 1577 Skål
    med lock, jade, Kina, höjd: 14
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:19
  • 6042 Skulptur
    Antik, Ängel, trä, bemålad, höjd: 59
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:16
  • 1130 Skulptur
    Brons, Bodhisattva, höjd: 18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:53
  • 2295 Skulptur
    Brons, Efter A A Weinman, Ikaros, höjd: 60
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:48
  • 2296 Skulptur
    Brons, Efter Jules Jovane, höjd: 71
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:49
  • 2298 Skulptur
    Brons, Efter Rodin, Kyssen, höjd: 14
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:51
  • 2297 Skulptur
    Brons, Efter Rodin, Tänkaren, höjd: 20
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:51
  • 2337 Skulptur
    Brons, höjd: 52
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:53
  • 1403 Skulptur
    Brons, Sign H Lenz, höjd: 11, 5
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:13
  • 6027 Skulptur
    Brons, Sign Z Rimbez, höjd: 45
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:15
  • 2037 Skulptur
    Esther Eppens, Gips, höjd: 29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:22
  • 1179 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Gunnar Sträng,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:18
  • 2560 Skulptur
    Konstglas, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), h..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:46
  • 2330 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Johanna", Gustavsberg, höj..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:45
  • 2329 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 'Malin", Gustavsberg, höjd: 18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:43
  • 5129 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Visent, WWF, h..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:45
  • 5021 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lejon, Gustavsberg, höjd: 15
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:15
  • 2573 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lejon, Gustavsberg, höjd: 15
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:37
  • 2313 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), tiger, längd: 21
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:35
  • 2001 Skulptur
    Meissen, Putto, höjd: 30
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:35
  • 6004 Skulptur
    Meissen, Putto, höjd: 30, liten skada
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:40
  • 2282 Skulptur
    Pieta, alabaster, 1800-tal, höjd: 17
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:42
  • 2091 Skulptur
    Rosenthal, Ernst Wend, Sittande kvinna, längd: 16,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:14
  • 1033 Skulptur
    Tyskland, Tomte, höjd: 29
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:29
  • 2156 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Falk, WWF, Gustavsberg, höj..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:59
  • 5127 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, lodjur, WWF, l..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:37
  • 5126 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, örn, WWF, höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:33
  • 5116 Skulptur
    Malin, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:06
  • 2063 Skulptur
    Sign J Windfeld Schmidt, Sittande kvinna, Stenmass..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:00
  • 2017 Skulptur
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), keramik, höjd: 31
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:51
  • 1117 Skulptur i glas
    Murano, Italien, längd: 28
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:08
  • 2110 Skulpturer
    2 st, "Cow parade", 2002, porslin, längd: 16-17
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:49
  • 2493 Skulpturer
    2 st, Buddha, höjd: 19-23 inkl. sockel
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:18
  • 2140 Skulpturer
    2 st, Kosta, Göran Wärff (f. 1933), höjd: 14-22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:02
  • 2482 Skulpturer
    2 st, Påfåglar, nysilver
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:48
  • 2021 Skulpturer
    2 st, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:19
  • 2284 Skulpturer
    2 st. Kina, sten, längd: 17 resp. höjd. 21
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:46
  • 1168 Skulpturer
    3 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), höjd: , ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:01
  • 1580 Skulpturer
    8 st. De åtta odödliga, hardstone, höjd: 14 -15
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:21
  • 4018 Skulpturer
    Teater, 2 st
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:22
  • 2413 Tavla
    digitalkonst, 48 x 64, stadsmotiv
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:56
  • 2139 Tavla
    Guldskiva (50. 000), 1986, Tevegram, 41 x 35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:59
  • 2043 Tavla
    Gyllenlädertapet, 81x62
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:46
  • 1437 Tavla
    Järn, höjd: 90
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:45
  • 2410 Tavlor
    2 st, Fotopapper, kvinnor, 36 x 52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:51
  • 2422 Tavlor
    3 st, Kina / Japan, Bla träsnitt
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:31
  • 2317 Träskulptur
    Häst, höjd: 24
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:11
  • 2498 Träskulptur
    Kay Bojesen, Danmark, höjd: 9
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:23
  • 2420 Träsnitt
    Japan, 36 x 24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:28
  • 2279 Träsnitt
    Japan, signerad, motivet: 30x14
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:39
  • 2168 Träsnitt
    Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Moriv från Span..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:58
  • 2061 Träsnitt
    Maja Fjaestad (1873-1961), "Vilda Blommor", bladet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:54
  • 2032 Träsnitt
    Wadim Falileieffm mm: 15x22
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:03
  • 2138 Tusch
    Sign Näslund, "Scen ingång", motivet: 23 x 18
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:59
  • 1305 Tusch
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 1968, "Skeppar Matts..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:12
  • 6048 Väggskulptur
    Birger Kaipiainen (1915-1988), Rörstrand, relief, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:59
  • Metropol Tipsar
  • 2282 Skulptur
    Pieta, alabaster, 1800-tal, höjd: 17
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:42
  • 6036 Oljemålning
    Siri Rathsman (1895-1974), signerad -55, duk, 80x 65
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:37
  • 6031 Oljemålning
    Anton Genberg (1862-1939), Sign Åre 1930, 65 x81
    Just nu: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:36
  • 1103 Akvarell
    Augustus Osbourne Lamplough, kamelryttare vid Nile..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:32
  • 6030 Oljemålning
    1800-tal, Religiös man, Sverige, 38 x 29
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:30
  • 6020 Oljemålning
    1700-tal, 'Caritas romana', 90x70
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 20:28

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev