bakg

KONST


  • 7393 Akvarell
    Carl Fischer, Flicka i stol, bladets mått: 35x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:53
  • 7443 Akvarell
    Einar Forseth (1892-1988), Hamnen Rochester Chatha..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:56
  • 6421 Akvarell
    Signerad L Rossi, Motiv från Forum Romanum, Rom, 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:29
  • 6330 Akvareller
    6 st, Stockholmsmotiv, bl. a Frans Lindström
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:18
  • 8007 Anders Gabriel..
    Anders Gabrielsson (f. 1948), "Vid dynen", monogra..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 8027 Anna Rosenbäck
    Anna Rosenbäck (f. 1969), "Sky and Sea no. 7", sig..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 7444 Blandteknik
    3 st, Einar Forseth (1892-1988), Figurer, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:00
  • 6025 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), "Trolldom", löst blad, bl..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:36
  • 6023 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Kvinna & rosor, 32x46
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:31
  • 7439 Blandteknik
    Robert Högfeldt (1894-1986), Frukost, motivet: 25x32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:48
  • 7126 Blandteknik
    Siri Rathsman (1895-1974), komposition, 53x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:39
  • 1108 Carborundumets..
    Alain Soucasse (f. 1951), 20/50, motivet: 39x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:38
  • 1053 Carborundumets..
    Bengt Lindström (1925-2008), Figur, 5/90, bladets ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:03
  • 8005 Carina Ehlers
    Carina Ehlers (f. 1955), "Rofylld stund", signerad..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 8019 Daniel Lundvall
    Daniel Lundvall (f. 1976), "Maly", monogramsignera..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 1094 Etsning
    3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets må..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:21
  • 6286 Etsning
    5 st, diptyker, efter William Hogarth, tryckt av T..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:17
  • 1013 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), 'Dunkelt hörn', signerad,..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:28
  • 9008 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Vadstället, 1912, signera..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:27
  • 8465 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Battersea Park, London, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:28
  • 1078 Etsning
    Börje Sandelin (1926-1970), daterad -54, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:22
  • 8462 Etsning
    David Tägtström (1894-1981), signerad, motivet: 11x21
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:24
  • 1176 Etsning
    Eva Rex, 29/40, "Badhotellet", 1980, motivet: 40x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:46
  • 1065 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), "Snötak", 8/310, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:04
  • 4250 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), 19/30, motivet: 29x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:49
  • 1063 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), 87/310, signerad, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:51
  • 1127 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), I Ateljén, -36, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:27
  • 2118 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), PT, 1929, Charing Cro..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:08
  • 1012 Etsning
    Helge Sandén, Skutens gård, Falu gruva, 5/75, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:34
  • 1043 Etsning
    Jim Dine (f. 1935), signerad, Artists proof, 1964,..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:36
  • 1056 Etsning
    John-Erik Franzén (f. 1942), 27/48,2001,25x40
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:34
  • 1005 Etsning
    Lena Cronqvist (f. 1938), 145/260, figurativ, blad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:19
  • 1007 Etsning
    Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 1964,118/300, m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:10
  • 1166 Etsning
    Matisse, tryckt signatur (spegelvänd), La Cité-Not..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:22
  • 8464 Etsning
    Max Liebermann (1847-1935), Judengasse, Amsterdam,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:26
  • 1111 Etsning
    och akvatint, Salvador Dalí (1904-1989), 'St. Geor..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:03
  • 1147 Etsning
    Olle Hanspers (f. 1923), 1984,31/99, "Epilogen", m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:11
  • 1117 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), "Colgateval", 76/1..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:39
  • 2119 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), -56,11/20, med ded..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:10
  • 1061 Etsning
    Pierre Auguste Renoir, "Baigneuses sechautes" sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:36
  • 1070 Etsning
    Ragnhild Nordensten (1888-1951), 'Dundret', 3/40,1..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:14
  • 1167 Etsning
    Renoir, (tryck signatur), Chapeau epinglé, motivet..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:24
  • 2116 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), 'Döda fåglar', motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:03
  • 4315 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Flora Suecia, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:00
  • 4244 Etsning
    torrnål, Börje Sandelin (1926-1970), 13/25, signer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:44
  • 7318 Etsning
    Ulf Johansson (1912-1978), Man vid kamin, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:52
  • 1120 Etsning
    Yrjö Edelmann (1941-2016), EA-upplaga, American Je..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:46
  • 1197 Etsning / akva..
    Jean Marcel, 46/100, Kvinna, motivet: 33x27
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:08
  • 6393 Etsningar
    18 st, Hans Kirst, Tyska städer, Lösa Blad, motive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:51
  • 1199 Färgetsning
    Bo Sällström, -92, HC-upplaga, bladets mått: 50x39
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:23
  • 6587 Färgetsning
    Boris O'Klein (1893-1985), 'Chacun son tour', moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:54
  • 1039 Färgetsning
    Hans Hamngren (f. 1934), "Resan", 1970,10/35, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:20
  • 1126 Färgetsning
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 33/66, -82, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:26
  • 6592 Färgetsning
    Louis Moe (1857-1945), nummer 28, 'Don Quixote', m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:37
  • 1173 Färgetsningar
    12 st, Gösta Ehrenberg (f. 1923), "Grekisk Dagbok"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:35
  • 1082 Färglitografi
    2 st, Göran Hermerén, 'Modell' samt 'Huvudinnehåll..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:09
  • 1114 Färglitografi
    2 st, Marcel Genay (f. 1929), Stockholmsmotiv, EA-..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:44
  • 6658 Färglitografi
    2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 118/360 resp..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:21
  • 7473 Färglitografi
    3 st, Frankrike, motivet: 21x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:31
  • 1158 Färglitografi
    3 st, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 4/100, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:18
  • 1191 Färglitografi
    3 st, Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:45
  • 1090 Färglitografi
    Agneta Gussander (f. 1949), daterad -78, Honungsbi..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:10
  • 1151 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), 197/260, motivet: 43x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:04
  • 6528 Färglitografi
    Angelica Wiik (f. 1960), spelande kvinna, EA-uppla..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:34
  • 1093 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 181/200, flygel, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:41
  • 1177 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), blomstermotiv, 43/300, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:15
  • 9206 Färglitografi
    Axel Salto (1889-1961), 55/260, motivet: 56x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:07
  • 1183 Färglitografi
    Axel Salto (1889-1961), Stilleben med äpplen, 79/3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:05
  • 1170 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), Fluga, 115/199, bladets..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:30
  • 7096 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 108/250, motivet: 64x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:16
  • 1033 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Fröding, EA-upplaga, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:54
  • 1130 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008). "Segerkransen", 196/2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:35
  • 1014 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008). Exklusivt framtagen u..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:20
  • 1162 Färglitografi
    Bernard Buffet (1928-1999), La Route, 34x27 cm, si..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:39
  • 1081 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), figurkomposition, 112/..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:08
  • 1178 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), figurkomposition, 220/..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:25
  • 1052 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Bellevueparken, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:09
  • 1041 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 109/360, Waxholmsbåt..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:55
  • 7229 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholm 1,96/275
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:55
  • 1132 Färglitografi
    Birgitte Söndergaard (f. 1957), 2/20 Box, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:52
  • 1046 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Harlekin, 74/250, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:27
  • 1139 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 109/200, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:21
  • 1138 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 109x200, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:20
  • 1157 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 35/100, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:17
  • 1156 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 35/100, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:17
  • 1155 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 35/100, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:15
  • 1154 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 35/100, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:14
  • 1112 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Mälarpaviljongen, Stock..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:10
  • 1097 Färglitografi
    Corneille (1922-2010), 151/200, figurkomposition, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:05
  • 1045 Färglitografi
    Corneille (1922-2010), Grön kvinna, 37/200, motive..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:44
  • 1099 Färglitografi
    Corneille (1922-2010), Röd kvinna, 25/250, motivet..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:08
  • 1193 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 160/335, motivet: 33x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:30
  • 1071 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 64/325, Stockholmsmotiv, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:10
  • 2514 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 69/340, gubbar, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:26
  • 1031 Färglitografi
    Endre Nemes (1909-1985), komposition, 129/185, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:40
  • 2309 Färglitografi
    Ericson, 'Resan till Paris' 1977,76/210, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:24
  • 1105 Färglitografi
    Erik Olson, EA-upplaga, motivet: 52x52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:32
  • 1054 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), 1958,9/75, motivet: 40x36
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:31
  • 1131 Färglitografi
    Eva Hallström (1942-1997), 'Ej blått i juletid', 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:52
  • 1060 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), 34/99, löst blad, bladet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:30
  • 4196 Färglitografi
    Evy Låås (1923-1999), Interiör, 3/375, motivet: 42x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:40
  • 1038 Färglitografi
    Gino Severini (1883-1966), Komposition, 54/95, mot..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:13
  • 1247 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), komposition, 116/175, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:56
  • 1146 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 22/50, motivet: 41x32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:43
  • 1140 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 56/360, motivet: 27x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:22
  • 1145 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), HC 14/50, motivet: 4..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:42
  • 1133 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), HC 4/30, motivet: 39x55
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:57
  • 1181 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), "Den sjunkna katedralen",..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:49
  • 1075 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), "Panflöjt i Gävle", 1/10,..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:51
  • 1076 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), 'Party', löst blad, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:53
  • 1077 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), ej sign / daterad, Party,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:55
  • 1058 Färglitografi
    Harry Wichmann (1916-1993), 245/300, motivet: 25x68
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:41
  • 1015 Färglitografi
    Hilding Linnqvist (1891-1984), Nilen, motivet: 24/..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:15
  • 1057 Färglitografi
    Jan Lundqvist, HC-upplaga, motivet: 35x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:38
  • 7233 Färglitografi
    Jeanette Karsten (f. 1967), EA-upplaga, Stockholms..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:00
  • 1044 Färglitografi
    Jim Dine (f. 1935), Ties, 1976, signerad, 87/150, ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:40
  • 4117 Färglitografi
    Johannes Olsson (f. 1945), 37/170, motivet: 60x84
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:36
  • 1148 Färglitografi
    Johannes Olsson (f. 1945), EA-upplaga, motivet: 60x48
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:00
  • 1179 Färglitografi
    John-Erik Franzén (f. 1942), 'Bike', 265/320, date..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:28
  • 6276 Färglitografi
    Kaj Bernstone (f. 1946), interiör, 157/275, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:01
  • 1150 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1977,108/360, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:03
  • 1135 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1988,78/385, motive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:16
  • 1159 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1991,76/600, motive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:29
  • 1068 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 316/385, daterad 84..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:25
  • 8367 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 2006, hösten, 106..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:08
  • 8342 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 203/220, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:46
  • 1152 Färglitografi
    Kristina Jöred (1913-2003), Café Lyran, Mälarhöjde..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:06
  • 1004 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), 28/150, komposition, mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:03
  • 2115 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), 57/91, Tomteboda, bladet..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:00
  • 1192 Färglitografi
    Lars Holm (f. 1956), 135/350, motivet: 40x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:29
  • 7212 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), 205/310, marin, motivet:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:43
  • 8509 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), 'Årdå', 60/290, motivet: 50x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:18
  • 8510 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), 'Rengärdet', XII/XX, 50x68
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:21
  • 2128 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), 286/310, Hierge, Nåjdens ren..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:29
  • 1009 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), Jokkmokks marknad, 257/360, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:42
  • 1008 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), renar, 223/360, motivet: 35x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:38
  • 1180 Färglitografi
    Leif Broberg, 'Binollen II', 118/200, motivet: 30x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:30
  • 2152 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), blomstermotiv, 78/175..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:55
  • 1187 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), blomstermotiv, bladet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:14
  • 1144 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), EA-upplaga, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:10
  • 1024 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), -80, EA-upplaga, Flaggpa..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:42
  • 1027 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Barinteriör, HC-upplaga,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:06
  • 8128 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), HC-upplaga, Konstnär i t..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:45
  • 1023 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), I trädgården, 34/450
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:41
  • 1030 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Konstnären i trädgården,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:11
  • 1026 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Landskap Frankrike, 25/3..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:53
  • 1028 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Restaurang, HC-upplaga, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:07
  • 1029 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Restauranginteriör, EA-u..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:09
  • 1025 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Svängdörren, EA-upplaga,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:50
  • 1087 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), komposition, 22/40, dat..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:45
  • 1086 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), komposition, 39/75, dat..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:40
  • 1069 Färglitografi
    Louis Fabien (1924), trädgårdsmotiv, 85/250, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:06
  • 6279 Färglitografi
    Louis Lindholm (1917-1999), 96/275, motivet: 53x38
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:07
  • 4077 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 153/450, Figurer. Löst bl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:58
  • 6081 Färglitografi
    Margit Ljung, Ladugård, 166/260, motivet: 37x42
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:06
  • 1104 Färglitografi
    Maria Hillfon (f. 1945), fågel, 110/250, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:17
  • 1096 Färglitografi
    Mårten Andersson (f. 1934), 182/300, signerad, mot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:04
  • 1215 Färglitografi
    Mats Lydén (f. 1952), PT, komposition, bladets måt..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:41
  • 1200 Färglitografi
    Maurice Estève (1904-2001), 6/60, komposition, mot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:25
  • 4246 Färglitografi
    Maurice Utrillo (1883-1955), Montmartre, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:45
  • 1003 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), 'Fantasi' 1957, m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:19
  • 1089 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), 'Fantasi', 1957, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:27
  • 1182 Färglitografi
    Mikael Kihlman (f. 1953), 123/220, Stadsmotiv, bla..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:39
  • 4527 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 1979, Utsikt från fönst..//
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:18
  • 1184 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), blomstermotiv, 253/290,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:27
  • 1016 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), stadsbild, 144/410 sign..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:15
  • 2121 Färglitografi
    Nils G Stenqvist (1934-2005), 'Himmel med cellstjä..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:20
  • 1189 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), 1982,49/360, "en mor..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:05
  • 1143 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), HC 27/30,1983, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:37
  • 1085 Färglitografi
    Olle Baertling (1911-1981), komposition, 155/300,1..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:39
  • 1083 Färglitografi
    Olle Baertling (1911-1981), komposition, 155/300,1..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:20
  • 1080 Färglitografi
    Olle Baertling (1911-1981), komposition, 35/300,19..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:44
  • 6108 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), komposition, 87/300, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:28
  • 1196 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), Stilleben, EA-upplaga, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:07
  • 1203 Färglitografi
    Olle Olsson Hagalund (1904-1972), "Snöplogen", 311..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:55
  • 1106 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), 45/75, bladets mått..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:34
  • 1118 Färglitografi
    Per Julius (f. 1951), vintermotiv, 1/200, signerad..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:40
  • 1092 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 'Norna', motivet: 60x88
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:37
  • 1091 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Fredmans Epistlar, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:21
  • 1125 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), provtryck, 1977, komposition..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:08
  • 1188 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), 1980,142/170, Röda..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:01
  • 7424 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), 98/180, motivet: 2..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:15
  • 1119 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Vette, 10/15, -91,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:12
  • 1037 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), "Engelska parken", 29..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:07
  • 1134 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 207/316, "Allahelg..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:58
  • 1142 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 244/350, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:35
  • 1110 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 265/350, St Clemen..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:03
  • 1072 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 63/310, motivet: 3..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:22
  • 1128 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Man på Café, 167/3..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:33
  • 1153 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 14/310, motivet: 22x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:07
  • 1103 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 23/75, motivet: 25x41
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:57
  • 7216 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Den gamla ångbåten, 5..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:45
  • 7221 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Möte på isen, 56/360,..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:47
  • 7315 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Rorsmannen, 131/190, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:51
  • 7104 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), skärgård, 16/60, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:29
  • 1047 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Skärgårdsmotiv, 376/4..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:04
  • 1048 Färglitografi
    Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets måt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:13
  • 1049 Färglitografi
    Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets måt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:15
  • 1050 Färglitografi
    Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets måt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:16
  • 1107 Färglitografi
    Sigvard Bernadotte (1907-2002), 67/360,1982,27x25mm:
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:36
  • 1042 Färglitografi
    Sigvard Bernadotte (1907-2002), 80/360,1982, (med ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:30
  • 1171 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), 48/125, Ateljébild,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:31
  • 1137 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 24/60,1980, Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:02
  • 1055 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Mapp med 5 blad, V..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:32
  • 1034 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Stig Claesson Slas..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:53
  • 1035 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Stig Claesson Slas..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:57
  • 1095 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Stig Claesson Slas..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:31
  • 1001 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), 108/150, motivet: 20x32
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:05
  • 1149 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 120/360, "Trosa", motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:02
  • 1175 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 214/280, motivet: 47x38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:45
  • 1201 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), Kvinna, 46/250, motivet: ..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:27
  • 7222 Färglitografi
    Thoen, EA-upplaga, bladets mått: 31,5x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:28
  • 6095 Färglitografi
    Tore Palm, 'Shamrock', 214/300,46x66
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:44
  • 1190 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 1979,75/275, motivet: 50x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:06
  • 1198 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Stilleben, 51/390, bladets..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:22
  • 1136 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 107/300, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:16
  • 6128 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 199/380, figurkom..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:51
  • 1088 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 370/380 kompositi..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:52
  • 1051 Färglitografi
    Uno Vallman (1913-2004), 73/290, motivet: 40x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:49
  • 1098 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), 66/125, signerad, motiv..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:05
  • 1067 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), HC-upplaga, bladets måt..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:23
  • 1121 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), HC-upplaga, motivet: 47x51
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:47
  • 1231 Färglitografier
    2 st, Elis Ryberg (1919-1985), Stockholmsmotiv, 32..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:46
  • 1036 Färglitografier
    2 st, Lars Eje Larsson (f. 1954), Modeller, 44/240..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:56
  • 1174 Färglitografier
    6 st, Bengt Böckman (1926-2014), Fjärilar, Lösa bl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:39
  • 1202 Färglitografier
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 5 Originallitograf..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:50
  • 1064 Färgserigrafi
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 47/75, signerad, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:02
  • 7367 Grafiska blad
    4 st, fåglar, efter von Wright
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:44
  • 1168 Grafiskt blad
    Émile Bernard (1868-1941), (stämpelsignatur), HC-u..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:26
  • 1032 Grafiskt blad
    Johan Persson, Djurgårdsbron, "akva repr", 2007, m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:52
  • 1116 Grafiskt blad
    Pablo Picasso (1881-1973), "Pique", 1961, motivet:..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:59
  • 8461 Grafiskt blad
    signerad OK, Oskar Kokoshka, 25x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:22
  • 9187 Gravyr
    Johan Fredrik Martin (efter), Stockholmsvy, 46x73
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:22
  • 1011 Gravyr
    Torrnål, Börje Sandelin (1926-1970), "Sol och Måne..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:32
  • 1062 Gravyr
    William Hogarth, ur rucklarens väg. motivet: 35x40,5
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:39
  • 8010 Henri Hiltunen
    Henri Hiltunen (f. 1972), "Inferno", monogramsigne..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 3021 Konstmapp
    Pablo Picasso (1881-1973), Linogravures, Editions ..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:36
  • 1163 Kopparstick
    Joannes Meyssens (1612-1670), efter Anthony van Dy..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:41
  • 8038 Leif Zetterling
    Leif Zetterling (f. 1940), 'Zetterling Collection ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 1084 Linoleumsnitt
    Göran Hermerén, "Tvillingarna", 10/25, daterad 200..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:23
  • 1172 Linoleumsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), "Paris Hallar", 1951, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:33
  • 1164 Litografi
    + bok. Madeleine Pyk (f. 1934). Litografin signera..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:34
  • 7472 Litografi
    2 st, John-Erik Franzén (f. 1942), Studie, 250 upp..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:29
  • 6355 Litografi
    Angelica Wiik (f. 1960), 25/60, motivet: 56x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:32
  • 1002 Litografi
    August Meyer, ca 1840,45x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:17
  • 1250 Litografi
    Curt Clemens (1911-1947), daterad 1945, motivet: 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:59
  • 1185 Litografi
    Gösta Sandels (1887-1919), flicka, 43x28
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:44
  • 2076 Litografi
    Olle Olsson Hagalund (1904-1972), 128/200, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:01
  • 1195 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), 116/199, bladets mått: 33x24
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:06
  • 1194 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), 116/199, bladets mått: 33x24
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:04
  • 1073 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), Ur Fredmans Epistlar, nr 79,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:23
  • 1113 Litografi
    Pierre Marie Brisson (f. 1955), komposition, 20/95..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:25
  • 1109 Litografier
    2 st, Cristian Kruck (1925-1985), bladets mått: 14..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:54
  • 1122 Litografier
    2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Växter -74, m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:49
  • 7470 Litografier
    diverse i mapp
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:28
  • 8031 Magnus Säker
    Magnus Säker (f. 1968), Soulfull Dream. 2016. Sign..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 8039 Mapp
    med litografier, Roland Svensson (1910-2003), 'Dag..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:38
  • 8003 Nina Björk
    Nina Björk, "SJÖBRIS", 2016, olja på duk, signerad..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 1066 Offsettryck
    Ulrik Samuelsson, 1983,154/360
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:05
  • 7359 Oljemålning
    2 st, Emil Hellbom (1895-1969), stockholmsmotiv, p..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:17
  • 7020 Oljemålning
    Agudo Clara, Flicka med krus, 32x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:56
  • 7071 Oljemålning
    Alfred Thörne (1850-1916), Skärgårdslandskap, 38x60
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:22
  • 7210 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Landskap 50x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:16
  • 9194 Oljemålning
    Bertil Widbrandt (1914-1988), skogsmotiv, 50x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:46
  • 3022 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Badande barn i Ju..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:43
  • 3023 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Klara Kyrka, Stoc..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:46
  • 3021 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Metande barn på b..//
    Utrop: 50.000 kr
    Just nu: 39.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:42
  • 3024 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), stadsbild, Jujuy ..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:50
  • 3008 Oljemålning
    Birger Ljungquist (1894-1965), Flicka med spegel, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:55
  • 3004 Oljemålning
    Charlotte Wahlström (1849-1924), Aftonsol, signera..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:21
  • 3013 Oljemålning
    Erik Abrahamson (1871-1907), vintermotiv, 15x36
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:27
  • 3016 Oljemålning
    Erik Jerken (1898-1947), Blomsterstilleben, 75x50
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 19:06
  • 6366 Oljemålning
    Erik Wahlbergson (1808-1865), signerad 1851, konst..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:57
  • 7372 Oljemålning
    Erling Johansson, 1956, "Thomas", 46x38
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:56
  • 3015 Oljemålning
    Fartygsporträtt, Signerad H Petersen och P C Holm ..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 19:58
  • 9093 Oljemålning
    Gösta Wesström, "Lars 1944", 39x32
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:54
  • 3004 Oljemålning
    Gunnar Torhamn (1894-1965), 'Vid grinden', signera..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:48
  • 3007 Oljemålning
    Hans Viksten (1926-1987), 1980, 'såglinje', 55x46
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:48
  • 9071 Oljemålning
    Haruo Sézaki (1907-1977), 1966, Kokeshidockor, 59x91
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:17
  • 6470 Oljemålning
    Johann Baptist II Von Lampi, hans art, kvinnoportr..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:12
  • 9047 Oljemålning
    John Garside (1887-), Engelskt bymotiv med kyrka, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:34
  • 7206 Oljemålning
    Jules Le Roy, 3 katter, 23x30
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:08
  • 7131 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), 2017, 'Madonna', 38x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:17
  • 4185 Oljemålning
    Lasse Johnsson, 1949,37x45
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:17
  • 6201 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Vinterlandskap, 194..//
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:55
  • 3020 Oljemålning
    Max Book (f. 1953), 'WEBA', 1981,48x58
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 20:29
  • 3019 Oljemålning
    Nils Nixon (1912-1998), -40, "Dagens Tempel", 45x37
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 20:21
  • 9043 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Signerad, Kanal ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:41
  • 7207 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, fors, 27x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:10
  • 3012 Oljemålning
    Robert Thegerström (1857-1919), Sign och intyg a t..//
    Utrop: 18.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 20:29
  • 3014 Oljemålning
    Severin Nilson (1846-1918), man med käpp, signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 20:53
  • 3017 Oljemålning
    Sixten Lundbohm (1895-1982), 'Bohus-Björkö', 1968,..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:26
  • 7049 Oljemålning
    Tex Berg (f. 1933), Landskap, 40x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:11
  • 3017 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), -45, Figur
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 20:14
  • 3018 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), -45, Stadsmotiv, 30x43
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 20:18
  • 6100 Pastell
    Barbro Runefelt-Taltavull (f. 1938)
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:47
  • 8023 Pontus Platin
    Pontus Platin (f. 1954), "Gubben i lådan", 2016, s..//
    Utrop: 14.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 9197 Porslindtavlor
    3 st, Rörstrand, Carl Anton (f. 1933), höjd: 21 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:53
  • 7213 Serigrafier
    2 st. Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), 68x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:19
  • 7214 Serigrafier
    2 st. Richard Ryan (f. 1974), 34x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:20
  • 9066 Skulptur
    Adda Bonfils, Lergods, Flicka med flätor, höjd: 13 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:25
  • 3025 Skulptur
    Arthur Waagen (1869-1910), Greyhound, brons, omkri..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 20:42
  • 9048 Skulptur
    Goldscheider, Österrike, Huvud, glaserad keramik, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:58
  • 7321 Skulptur
    konstglas, Kobra, höjd: 25 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:30
  • 9205 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), För WWF & NK, längd: 22 cm,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:21
  • 9188 Skulptur
    Orientalisk, Sten, höjd: 25 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:32
  • 8036 Stefan Tunedal
    Stefan Tunedal (f. 1959), "Helgmod" 2015, signerad..//
    Utrop: 14.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 8035 Stefan Tunedal
    Stefan Tunedal (f. 1959), 'Trana', 2016. Signerad,..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 8020 Tomas Nanne-Sa..
    Tomas Nanne-Sandberg (f. 1977), "Thinking about na..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • 1165 Torrnål
    Axel Fridell (1894-1935), Stockholm I, Föreningen ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:20
  • 1079 Torrnål/akvarell
    Hasse Lindroth (f. 1938), "Ersta", motivet: 25x32
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:09
  • 1169 Torrnålsgravyr
    Salmon Eduard Manet, (tryckt signatur), motivet: 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:28
  • 9009 Träskulptur
    Afrika, höjd: 92 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:27
  • 1115 Träsnitt
    Jacques Boullaire (1893-1976), Tahitiska, motivet:..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:56
  • 1186 Träsnitt
    Maja Fjaestad (1873-1961), 'Vildros', motivet: 23x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:45
  • 1129 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), -74,110/360, Gamla Sta..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:34
  • 1040 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 1978,54/410, Landskap
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:22
  • 6093 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 71/100, motivet: 63x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:38
  • 1074 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 94/300 Gustav Vasa, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:30
  • 1124 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stationsområdet, Stock..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:50
  • 6585 Träsnitt
    Toshi Yoshida, Linnoji garden, motivet: 18x24
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:52
  • 6389 Träsnitt / ets..
    7 st, Erich Glas, Lösa blad, motivet: 11x9
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:43
  • 8030 Victoria Sundq..
    Victoria Sundqvist (f. 1988), Creating fossils, si..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:42
  • Metropol Tipsar
  • 3008 Oljemålning
    Birger Ljungquist (1894-1965), Flicka med spegel, ..//
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:55
  • 6366 Oljemålning
    Erik Wahlbergson (1808-1865), signerad 1851, konst..//
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:57
  • 3021 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Metande barn på b..//
    Just nu: 39.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:42
  • 6470 Oljemålning
    Johann Baptist II Von Lampi, hans art, kvinnoportr..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:12
  • 7071 Oljemålning
    Alfred Thörne (1850-1916), Skärgårdslandskap, 38x60
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:22
  • 3013 Oljemålning
    Erik Abrahamson (1871-1907), vintermotiv, 15x36
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:27
  • 3022 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Badande barn i Ju..//
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:43
  • 3023 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Klara Kyrka, Stoc..//
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:46
  • 3004 Oljemålning
    Gunnar Torhamn (1894-1965), 'Vid grinden', signera..//
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:48