bakg

KONST


  • 3100 Akvarell
    Japan, 1800-tal, 27x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:46
  • 3416 Akvarell
    Krax, Snövit och de sju dvärgarna, signerad. -50, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:44
  • 3443 Bedjande man
    metall, rengjord, höjd: 47
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:27
  • 2042 Blandteknik
    Angelica Wiik (f. 1960), Musikanter, 58x39
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:08
  • 3095 Blandteknik
    Enrique Badía Romero (f. 1930), 'Modesty Blaise', ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:16
  • 3094 Blandteknik
    Enrique Badía Romero (f. 1930), 'Modesty Blaise', ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:13
  • 3099 Blandteknik
    Enrique Badía Romero (f. 1930), 'Modesty Blaise', ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:24
  • 2023 Blandteknik
    Jacques Villon, motivet: 16x22
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:47
  • 3203 Blandteknik
    Karl Erik Holmgren, 1987, "Mannen och hans kvinna ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:23
  • 3071 Blandteknik
    Madeleine Pyk (f. 1934), Stadsmotiv, motivet: 21 x 26
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:52
  • 8692 Blandteknik
    Massakern i Smyrna, 112x193
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:54
  • 3436 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Sign MS, Jubileumsutställn..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:13
  • 3121 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, 36x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:07
  • 3105 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad. , -69, 14x13
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:10
  • 3073 Blandteknik
    Veronica Lei, Kostymskiss från Rosita, motivet: 43..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:55
  • 3308 Blyerts
    Enrique Badía Romero (f. 1930), "Maud", motivet: 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:59
  • 3394 Etsning
    Eugene E Loving, "Bourbon Street court, New Orlean..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:28
  • 9252 Etsning
    Helmer MasOlle (1884-1969), porträtt, signerad Mas..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:58
  • 3393 Etsning
    Oskar Bergman (1879-1963), Björkar, motivet: 17 x 12
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:27
  • 3408 Etsningar
    2 st, James Coignard (1925-2008), 70/75, samt en s..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:28
  • 3072 Färgetsning
    Henrik Allert (f. 1937), 10/300, "Julnatt", motive..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:53
  • 3118 Färglitografi
    2 st, Bengt Landin (f. 1933), HC-upplaga, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:05
  • 3018 Färglitografi
    2 st, Bengt Lindström (1925-2008), osignerade, i m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:34
  • 3117 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 12/85, "Sunset Sonate for ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:03
  • 9539 Färglitografi
    Bengt Fransson, EA-upplaga (konstnärens exemplar),..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:22
  • 3016 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Med dedikation, 105/1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:30
  • 3017 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Signerad ej numrerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:32
  • 3222 Färglitografi
    Bo Erik Lundqvist (f. 1934), 82/150, signerad, -76..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:20
  • 3396 Färglitografi
    Frede Christoffersen, 1959, motivet: 38 x 55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:32
  • 3307 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), 'Kattflicka', Handkolorer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 5.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:57
  • 3096 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), Handkolorerad, "Oh when t..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:19
  • 3306 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), HC-upplaga, "Cirkusprinse..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:56
  • 3091 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), Sign i tryck, Figur på gr..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:08
  • 3019 Färglitografi
    Hans Ekvall (f. 1918), 299/360. bladets mått: 68x57
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:35
  • 3228 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), segelbåtar, XL/L, sig..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:25
  • 9208 Färglitografi
    Hugo Zuhr (1895-1971), 355/360, motivet: 40x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:16
  • 3276 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), "Bidrag till den fa..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:21
  • 3062 Färglitografi
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 94/150, 1990, bla..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:26
  • 3204 Färglitografi
    Lennart Jansson, Pt, Söderutsikt, 1970, motivet: 3..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:24
  • 3116 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), EA-upplaga (konstnärens e..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:02
  • 3020 Färglitografi
    Olle Bonniér (f. 1925), 75/310, bladets mått: 48x63
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:36
  • 3215 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), skärgård, 202/250, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:13
  • 3217 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, 42/27..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:15
  • 3322 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga (konstnärens ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:37
  • 3320 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Par i båt, 237/250, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:35
  • 3321 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Tre damer på brygga, EA-..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:36
  • 3231 Färglitografi
    Svenolov Ehrén (1927-2004), bygge, signerad, 42/56
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:27
  • 9390 Grafiskt blad
    efter Dorph, Religiöst motiv, 71 x 50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:07
  • 3092 Litografi
    Hans Arnold (1925-2010), (ej sign), Sjöjungfru, bl..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:08
  • 3098 Litografi
    Hans Arnold (1925-2010), EA-upplaga (konstnärens e..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:23
  • 3097 Litografi
    Hans Arnold (1925-2010), HC-upplaga, "När djävulen..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:21
  • 3120 Oljemålning
    1800-tal, Flicka i folkdräkt, 56x46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:06
  • 2005 Oljemålning
    1800-tal, Signerad F Harden, Mytologiskt motiv, 66..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:55
  • 3218 Oljemålning
    A Bergstrand, nätupphängning, signerad, 39x49
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:17
  • 3258 Oljemålning
    Bror Forsell (1883-1959), ostronplockerskor, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:38
  • 7338 Oljemålning
    Carl Michael Lundberg (f. 1972), Sign 94, 38 x 77,..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:20
  • 3275 Oljemålning
    Clara-Eva Dahlbom, Fiskeläge, 32 x 34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:20
  • 4013 Oljemålning
    Dal-Edvin, Hytta, 44 x 35
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    12 jan kl 18:41
  • 3395 Oljemålning
    Erling Lindkjölen (f. 1928), Sign 1948, Tallar vid..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:31
  • 3206 Oljemålning
    Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Landskap, 55 x 64
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:26
  • 8509 Oljemålning
    G W Sundman, Stilleben, signerad. , 44x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:03
  • 3447 Oljemålning
    Jacques Louis David, tillskriven, porträtt av pojk..//
    Utrop: 18.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:05
  • 3214 Oljemålning
    Jean Sandberg, landskap med hus, signerad, 32x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:10
  • 3409 Oljemålning
    Kaj Bernstone (f. 1946), "Marilyn Monroe", 41 x 32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:30
  • 2019 Oljemålning
    Leonid Turzhansky, Motiv från Kreml, Moskva, 28x41
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:00
  • 3010 Oljemålning
    Mats Nörle, Kvarnen, signerad. , 33x22
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:20
  • 3243 Oljemålning
    N Gyllenberg, flickporträtt, signerad, -35, 72x59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:33
  • 3001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, England, Landska..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:05
  • 3415 Oljemålning
    oidentifierad Konstnär, duk, 30x37
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:43
  • 3250 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, man med häst och vagn, 78x99
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:35
  • 3205 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Nordenström, Fiskeläg..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:25
  • 3392 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Skeppsbron, Stockholm, 40 ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:26
  • 9532 Oljemålning
    Oscar Sivertsen 1906, Flicka i stol, 45 x 64
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:09
  • 2050 Oljemålning
    Peter Eskilson (1820-1872), signerad 1866, Målare ..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:08
  • 6024 Oljemålning
    Philip von Schantz (1928-1998), Björknäver, signer..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:01
  • 8193 Oljemålning
    Robert Löfgren (1893-1978), 1920, 40 x 54, Fjällan..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:02
  • 4012 Oljemålning
    Rolf Wahla, Sign 1938, Solnedgång, 34 x 48
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    12 jan kl 18:39
  • 3391 Oljemålning
    Sign E Bruno, Fjällanskap med får, 35 x 50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:24
  • 3207 Oljemålning
    Sign R Arnesen, 1921, Vinterfjord, 60 x 80
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:28
  • 9293 Oljemålning
    signerad. , Flicka vid grind, 19x30
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:03
  • 3224 Oljemålning
    Sture Haglund, stilleben, signerad, -55, 42x60
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:23
  • 2048 Oljemålning
    Thomas Sidney Cooper, Kor i landskap, signerad. 18..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:40
  • 3106 Oljemålning
    Toscano, Flicka, signerad. -76, 29x22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:11
  • 3235 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), figurer, signerad, 59x72
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:29
  • 3238 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), signerad, 65x53
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:31
  • 3390 Oljemålning
    Wanda Wedecka, 1974, Komposition, 75 x 75
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:23
  • 9436 Oljemålning
    Yuri Bondarenko, Cornwall, monogramsignerad, 19x25
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:12
  • 9299 Oljemålningar
    2 st. Bo Carlander, landskap, 13x17
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:15
  • 8071 Pastell
    Per Olov Ultvedt, signerad, 27x39
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:33
  • 3369 Ramar
    2 st
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:05
  • 3383 Ramar
    2 st, ramens innermått: 23x28 & 21x28
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:40
  • 3406 Serigrafi
    Enzo Ellero, Flickor, motivet: 59 x 48, 218/320
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:26
  • 9175 Silketavla
    broderad, 'The Meet', England, motivet: 5x15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:25
  • 3030 Skulptur
    Alf Ekberg (f. 1945), äpple, träsockel, höjd: 13
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:20
  • 3427 Skulptur
    bemålat järn, höjd: 21
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:31
  • 3202 Skulptur
    bodhisattva, på sockel, Mässing / koppar, höjd: 40
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:20
  • 4003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Emma, Gustavsberg, höjd: 15
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    12 jan kl 20:02
  • 2052 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gigant, K-studion, Gustavsb..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:21
  • 3109 Skulptur
    Mässing, höjd: 76
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:50
  • 3432 Skulptur
    Tjur, Bemålad gips, längd: 54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:41
  • 3260 Tavla
    med Pietra dura, motivet: 3 x 4
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:43
  • 3431 Tjur
    sten, längd: 31, höjd: 20
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:37
  • 3093 Tusch
    Enrique Badía Romero (f. 1930), Modesty Blaise, 28..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:11
  • 3414 Vas
    glas i bronsställning, empirestil, höjd: 24
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:41
  • Metropol Tipsar
  • 3098 Litografi
    Hans Arnold (1925-2010), EA-upplaga (konstnärens e..//
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:23
  • 3217 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, 42/27..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:15
  • 8692 Blandteknik
    Massakern i Smyrna, 112x193
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:54
  • 3071 Blandteknik
    Madeleine Pyk (f. 1934), Stadsmotiv, motivet: 21 x 26
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:52
  • 3258 Oljemålning
    Bror Forsell (1883-1959), ostronplockerskor, signe..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 20:38
  • 9436 Oljemålning
    Yuri Bondarenko, Cornwall, monogramsignerad, 19x25
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    21 december kl 19:12

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev