bakg

KONST


  • 3391 Akvarell
    Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Monogramsi..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:56
  • 5196 Akvarell
    Egon Wallburg, Bakgård, 24x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:52
  • 3357 Akvarell
    Joseph A Torre, 'Captains Landing', 35x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:54
  • 5053 Akvarell
    Lars Andersson, "Jakt" Öland, motivet: 34x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:40
  • 3519 Akvarell
    Margaret Ward, landskap, 37x52
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:03
  • 3496 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, signerad, Bygata, 57x75
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:23
  • 5161 Blandteknik
    2 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), 1938, Landskap,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:35
  • 4003 Blandteknik
    Allan Österlind (1855-1938), Flamenco, 53x33
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:58
  • 3454 Blandteknik
    Anders Fogelin (1933-1982), "Träd & Hus", motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:42
  • 4015 Blandteknik
    Carl Fredrik Hill, tillskriven, 'Män med cigarrer'..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:13
  • 3606 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Kvinna, Kina, motivet: 39x39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:48
  • 5118 Blandteknik
    sign a tergo J P-Kallio, -65, Komposition, 44x62
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:55
  • 5444 Blandteknik
    Uno Stallarholm (1894-1974), Porträtt av hans syst..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:15
  • 5292 Dalahäst
    Tidigt 1900-tal, höjd: 19 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:18
  • 5014 Emaljmålning
    Wallina Wallin (1940), glacure à froid, 32x26 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:33
  • 4029 Etsning
    Eduard Wiiralt (1898-1954), Virve, signerad, 1943,..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:30
  • 5366 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), 1929, Interör med kvi..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:30
  • 5097 Etsning
    Karta, Estalnd, signerad, motivet: 60x61
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:06
  • 5365 Etsning
    Olle Hjortzberg (1872-1959), 'Logården', 1919, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:28
  • 3348 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Månuppgång, motivet: 20x24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:46
  • 5436 Färgetsning
    Signerad, 9/15, motivet: 51x37
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:01
  • 5075 Färglitografi
    " A la Place Blanche", bladets mått: 70x51
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:45
  • 8016 Färglitografi
    2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), numrerade oc..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:02
  • 1228 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:11
  • 9037 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, 67x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:27
  • 9036 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, 67x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:26
  • 8013 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 12/450, "Blidösund",..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:42
  • 8012 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), 25/180, motivet: 55x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:48
  • 8005 Färglitografi
    Christina Knall (f. 1947), 146/290, motivet: 41x31
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:24
  • 8004 Färglitografi
    Christina Knall (f. 1947), 165/290, motivet: 41x31
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:22
  • 9320 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Utsikt mot Fåfängan, EA-u..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:01
  • 9321 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), 35/260, signerad, -51, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:02
  • 8021 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 202/350, 43x61
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:06
  • 5454 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 235/280, motivet: 46x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:38
  • 5456 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 37x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:40
  • 5455 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Motiv från Hven, 40x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:39
  • 5458 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), motivet: 40x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:41
  • 3704 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), Hamn, 1952, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:00
  • 5204 Färglitografi
    Igge Karlsson (f. 1932), 71/230, motivet: 55x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:19
  • 5210 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), 197/290, Waxholmsbåtar, m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:30
  • 5205 Färglitografi
    Jeanette Karsten (f. 1967), HC-upplaga, motivet: 6..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:20
  • 8011 Färglitografi
    Joe Tilson, 58/250, motivet: 42x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:46
  • 2201 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 175/396, 1974, moti..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:32
  • 5072 Färglitografi
    Karl Mårtens (f. 1956), 71/290, Fågel, bladets måt..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:42
  • 8503 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 24/380, Konstnären, blad..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:56
  • 1076 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 265/380, signerad, 45x54
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:32
  • 8003 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 8/250, motivet: 71x33
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:55
  • 8506 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Café interiör, 193/310, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:57
  • 9005 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), HC-upplaga, signerad, mo..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:23
  • 8502 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Spelman, EA-upplaga, mot..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:54
  • 9055 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), 1/50, signerad, 1976, m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:16
  • 5207 Färglitografi
    Lotta Backman, EA-upplaga, motivet: 45x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:27
  • 8009 Färglitografi
    Louis Toffoli (1907-1999), 23/150, motivet: 48x68
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:18
  • 8008 Färglitografi
    Louis Toffoli (1907-1999), EA-upplaga, motivet: 53x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:16
  • 8010 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 209/300, motivet: 35x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:43
  • 3150 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), HC-upplaga, Vinterstad,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:16
  • 3147 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Söderkåkar, motivet: 15x11
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:08
  • 5073 Färglitografi
    Marion Belin (f. 1933), Sällskap i trädgård, HC-up..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:43
  • 8006 Färglitografi
    Mårten Andersson (f. 1934), 257/360, motivet: 35x27
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:46
  • 5069 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), motivet: 27x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:36
  • 5004 Färglitografi
    Niclas G Thalberg (f. 1964), 5/360, bladets mått: ..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:57
  • 5003 Färglitografi
    Niclas G Thalberg, (f. 1964), 5/360, bladets mått:..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:57
  • 5002 Färglitografi
    Niclas G Thalberg, (f. 1964), 5/360, bladets mått:..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:54
  • 5001 Färglitografi
    Niclas G Thalberg, (f. 1964), 5/360, bladets mått:..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:48
  • 8022 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), 45/295, motivet: 23x31
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:38
  • 5208 Färglitografi
    Olga Semenova (f. 1953), 103/290, motivet: 40x27
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:28
  • 8020 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), 13/30, 1948, motivet: 51x73
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:58
  • 5249 Färglitografi
    Olle Olsson Hagalund (1904-1972), 347/360, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:18
  • 9095 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), 281/350, vinter, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:40
  • 5071 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), "Farmors hus", PT, bladets m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:40
  • 9247 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), 89/111, signerad, 198..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:12
  • 8007 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Röda vinbär, 31/90..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:46
  • 5212 Färglitografi
    Robert Emanuel Fredriksson, 12/100, New York, blad..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:33
  • 8014 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), "Afton i Tornösund", ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:58
  • 8018 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), "isbåten", Möja, PT, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:56
  • 3566 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 478/500, 28x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:49
  • 9318 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), skärgård, 11/14, sign..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:58
  • 5479 Färglitografi
    Stockholm under Wasatiden, 65x99
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:46
  • 5209 Färglitografi
    Susanne Arvidsson, "Ullrikas bageri", 93/250, 34x25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:29
  • 5052 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 234/280, Torghandel, mot..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:40
  • 8019 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), interiör, PT, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:55
  • 5070 Färglitografi
    Thage Nordholm (1927-1990), 105/150, bladets mått:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:37
  • 5068 Färglitografi
    Thage Nordholm (1927-1990), 4/200, motivet: 41x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:36
  • 3220 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), -79, 40/300, motivet: 45x57
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:03
  • 3296 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Skrotbilar, -78, 252/310, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:06
  • 3295 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Skrotbilar, -78, 252/310, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:05
  • 3294 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Skrotbilar, -78, 252/310, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:03
  • 8015 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 233/380, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:58
  • 9246 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), komposition, 50/360, mo..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:12
  • 2596 Färglitografier
    2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Stockholm, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:33
  • 5037 Fotografi
    Ewa Rudling (f. 1936), "Yves Saint Laurent", 1974,..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:59
  • 3351 Gouache
    2 st. Oscar Cleve (1906-1991), 18x25 + 22x20, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:49
  • 5098 Grafiska blad
    2 st, motivet: 32x39 42x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:34
  • 5378 Grafiskt blad
    "Glossy Ibis", motivet: 50x58
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:00
  • 8001 Grafiskt blad
    Max Walter Svanberg (1912-1994), 50x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:06
  • 5369 Gravyr
    Hetre, motivet: 48x37
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:34
  • 5138 Gravyrer
    Ett par, Mahognyramar, 1800-tal, ramens innermått:..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:10
  • 2303 Ikon
    olja på duk, uppfodrad pannå, 1800-tal, 47x39
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:55
  • 9347 Litografi
    'Idun', Carl Larsson (1853-1919), 38x55
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:07
  • 8002 Litografi
    Adrian van Arkel (1924-2006), Motiv från Söder, St..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:36
  • 5370 Litografi
    Lasse Åberg (f. 1940), HC-upplaga, motivet: 39x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:35
  • 5020 Litografi
    Olle Olsson Hagalund (1904-1972), onumrerad, 19x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:05
  • 8023 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga, Jergen Puckel da..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:57
  • 5317 Litografi
    PT, Erik Olson, 1967, motivet: 48x63
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:28
  • 3498 Litografier
    3 st. Lennart Roupe (f. 1918), Stockholmsmotiv, nu..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:25
  • 5306 Mapp
    Richard Ryan (f. 1974), 4 lösa blad Silk-sceen, Mi..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:32
  • 7009 Mapp med färge..
    Kemal Sirbegovic (f. 1939), 1977, motivet: 31x48
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:15
  • 5211 Offsettryck
    Jolin, 1/10, 33x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:31
  • 5194 Oljemålning
    Albert Larsen, Hässjor, 1935, 47x58, Pannå
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:51
  • 5074 Oljemålning
    Anders Samuelsson (f. 1943), komposition, signerad..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:44
  • 4024 Oljemålning
    Andrei Roiter (f. 1960), signerad a tergo, 2008, '..//
    Utrop: 40.000 kr
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:03
  • 5029 Oljemålning
    Bande J, Kustlandskap, 57x88
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:18
  • 5078 Oljemålning
    Bengt Ellis (1923-2006), Män med hövagn, 100x114
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:05
  • 3396 Oljemålning
    Bertil Widbrandt (1914-1988), Skator, 50x61
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:24
  • 5045 Oljemålning
    Camilla Lindqvist, Clown, 63x79
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:26
  • 2601 Oljemålning
    Carl Abraham Rothstén (1826-1877), Monogramsignera..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:46
  • 5357 Oljemålning
    Carl Gustaf Rahmberg (1865-1916), 'Remeberance', S..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:03
  • 4254 Oljemålning
    Castle Keith, trädgårdsland, Signerad Atelier Cast..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:33
  • 3318 Oljemålning
    Dexter Mason, kvinna med solfjäder, 34x24
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:15
  • 5171 Oljemålning
    Eddie Hammarström, Fiskeläge, 45x100
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:18
  • 2219 Oljemålning
    Edward Pierzynski (f. 1922), slädfärd, 62x92
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:55
  • 3336 Oljemålning
    Einar Palme (f. 1901), Halifax 1935, 40x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:30
  • 4008 Oljemålning
    Elis Ryberg (1919-1985), Servering IOGT, signerad,..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:52
  • 4007 Oljemålning
    Elis Ryberg (1919-1985), Skärgård, 49x59
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:51
  • 3635 Oljemålning
    Elsa Schultz-Moberger (1879-1978), Motiv från Skån..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:56
  • 5079 Oljemålning
    Emma Ricklund, Fjäll, 50x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:16
  • 5047 Oljemålning
    Folke Hermelin (1880-1955), Motiv från Skeppsholme..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:28
  • 3342 Oljemålning
    Frank Herbert Mason, "End of the day", 26x35
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:40
  • 3343 Oljemålning
    Frank Herbert Mason, Landskap, 21x25
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:41
  • 3493 Oljemålning
    Frank Herbert Mason, Porträtt, 102x91
    Utrop: 1.800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:17
  • 3517 Oljemålning
    Frank Mason, Stilleben, 39x59
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:01
  • 5135 Oljemålning
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Gårdsmotiv med..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:03
  • 7010 Oljemålning
    Fritiof Johannes Schüldt (1891-1978), Stilleben me..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:29
  • 5117 Oljemålning
    GE Larsson, Landskap, signerad, 50x61
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:54
  • 4239 Oljemålning
    Gerard Hoet, tillskriven, 16-1700-tal, Offerscen, ..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:46
  • 5316 Oljemålning
    Gunnar Greiber (f. 1919), 'Kungsholms Kyrka', 1978..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:24
  • 3636 Oljemålning
    Gunnar Romdahl (1907-1975), Landskap, signerad, 10..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:58
  • 3328 Oljemålning
    Hans Hammar, Clownen, 30x18
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:22
  • 3235 Oljemålning
    Hardy Strid (f. 1921), Akryl, 1971, motivet: 42x31
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:10
  • 3224 Oljemålning
    Harriet Sundström (1872-1961), signerad, 'Hölasset..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:01
  • 3330 Oljemålning
    HD Helprin, Central Park, New York, 29x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:24
  • 3319 Oljemålning
    HD Helprin, Central Park, New York, 34x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:16
  • 5009 Oljemålning
    Helge Franzén (f. 1913), Stadsmotiv, 120x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:26
  • 3490 Oljemålning
    Herbert E Abrams (1921-2003), Stilleben, 64x76
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:12
  • 5022 Oljemålning
    James Herbert Snell (1861-1935), Landskap, 35x44
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:12
  • 5021 Oljemålning
    James Herbert Snell (1861-1935). Landskap med figu..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:08
  • 3346 Oljemålning
    Jan B Pospisil (1898-1968), Hamnmotiv, New York, 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:44
  • 3237 Oljemålning
    Jan B Pospisil (1898-1968), Kustmotiv, 38x55
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:46
  • 4250 Oljemålning
    Jan Naliwajko (f. 1938), Flicka, 100x73
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:22
  • 3394 Oljemålning
    Johan Cavalli (f. 1943), 'Hundkex Vid kruthuset', ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:20
  • 5033 Oljemålning
    Johannes Olsson (f. 1945), 1974, 65x53, Gitarr
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:30
  • 2294 Oljemålning
    Josef Alexander Kostka, Landskap, 49x68
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:45
  • 5438 Oljemålning
    Karl Abel, landskap, 45x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:05
  • 5155 Oljemålning
    Kopia, 35z26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:55
  • 3499 Oljemålning
    Kurt Heinonen (1915-1983), Segelbåt, 49x75
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:26
  • 5184 Oljemålning
    landskap med figur, 27x20
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:15
  • 5285 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Äpple, sign 2015, 19x16
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:57
  • 5284 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Citroner, signerad. 2013, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:56
  • 5282 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Kvarteret Sergeanten, Stra..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:55
  • 4249 Oljemålning
    Maria Boczewska (f. 1940), 1988, Lök, 45x54
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:51
  • 4246 Oljemålning
    Maria Boczewska (f. 1940), Lök, 23x26
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:45
  • 4247 Oljemålning
    Maria Boczewska (f. 1940), Löv, 15x17
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:47
  • 5172 Oljemålning
    Martin Lindberg (f. 1923), Komposition, 120x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:18
  • 5429 Oljemålning
    Mats Mason (1894-1983), Barnporträtt, 40x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:23
  • 5453 Oljemålning
    Monogramsignerad A. R, 1890, 10x16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:37
  • 3578 Oljemålning
    Monogramsignerad HH, Gosse, 41x27
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:55
  • 3334 Oljemålning
    O W Ramsusen, Interiör, 23x18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:27
  • 5164 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, -49, Röda Banér, 32x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:58
  • 2493 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Marin, omkring 1900, 65x101
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:36
  • 5381 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monogramsign W, Naken kvin..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:09
  • 3284 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Pojke, Sekelskifte 1900, I..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:14
  • 3352 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Porträtt, 45x35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:50
  • 5331 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Ryssland, Pojke med man, 3..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:38
  • 3513 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad M Hagren, blomste..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:55
  • 5432 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, "Gröna Blad", 60x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:28
  • 5139 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Figurer vid damm..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:11
  • 3358 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Rävar och Änder,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:57
  • 5180 Oljemålning
    Olaf Gulbrandsen (1873-1958), fartygsporträtt, 26x34
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:43
  • 5156 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), sjölandskap med tall, 6..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:55
  • 5090 Oljemålning
    Patrick Nasmyth, Landskap, signerad, 28x42
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:06
  • 5377 Oljemålning
    Paul Holsby (1921-2007), -67, "Stranden vid mitt hav"
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:59
  • 3605 Oljemålning
    Per Gummeson (1858-1928), 1917, Vintermotiv, 50x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:46
  • 2001 Oljemålning
    Reinhold Callmander, 1874, Jägare, 'München' 63x51
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 32 dagar
    31 oktober kl 19:58
  • 3657 Oljemålning
    Saskia Tirén (f. 1942), 'Den smala och den breda v..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:48
  • 5437 Oljemålning
    Segelbåt, 37x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:04
  • 5163 Oljemålning
    Sign Johansson, 1920, Allmosa, 37x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:54
  • 5008 Oljemålning
    Sign Rönnquist, komposition, 76x59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:26
  • 5367 Oljemålning
    Signerad A Palm, -51, Kust, 37x45
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:31
  • 5329 Oljemålning
    signerad. Lykke, Landskap, 32x46
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:34
  • 5183 Oljemålning
    Sten Ekendahl (1897-1968), Man med pipa, 61x57
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:14
  • 3389 Oljemålning
    Sven Olson, -78, blomsterstilleben, 54x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:52
  • 4014 Oljemålning
    Theodore Hines, "A Peep at the sea Arran" 1898, 45x35
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:34
  • 3604 Oljemålning
    Utsikt mot Gamla Stan från Katarinavägen, Sign Nym..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:44
  • 3579 Oljemålning
    Värdshusinteriör, 1800-tal, 27x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:56
  • 5032 Oljemålning
    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Stilleben, 60x50
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:29
  • 5372 Oljemålningar
    2 st, Emil Hellbom (1895-1969), Landskap & stad, 4..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:37
  • 2384 Pastell
    Agda Holst (1886-1976), Portal, 1949, 18x12
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:14
  • 3305 Pastell
    Kjell Leander Engström (1914-1979), signerad Kjell..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:49
  • 5447 Pastell
    Uno Stallarholm (1894-1974), Porträtt, signerad, 4..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:20
  • 5136 Pasteller
    2 st, signerad, Figurer, 58x38 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:04
  • 5096 Ram
    ramens innermått: 54x79 ca
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:00
  • 5099 Sidenmålning
    Oidentifierad konstnär, Hanoi, signerad, 29x42
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:34
  • 5213 Silkscreen
    Maria Manuela Vintilescu (f. 1959), 86x65
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:34
  • 5322 Skulptur
    brons, "Dansös", efter Milo, höjd: 33 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:10
  • 5321 Skulptur
    brons, "Herkules", efter Glycon, höjd: 63 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:08
  • 5323 Skulptur
    brons, "Tänkaren, efter Auguste Rodin, höjd: 20 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:10
  • 3612 Skulptur
    brons, höjd: 23 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:42
  • 3711 Skulptur
    brons, mansbyst, Helge Högbom, signerad, höjd: 17 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:05
  • 1147 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Bulldog, höjd:..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:54
  • 4252 Skulptur
    Jan Naliwajko (f. 1938), Trä, höjd: 54 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:29
  • 1020 Skulptur
    Larson (f. 1931), Johanna ur Larsons Ungar, Gustav..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:50
  • 1141 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Johanna", Gustavsberg, höj..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:07
  • 5450 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 'Pippi Långstrump' Gustavsb..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:28
  • 6354 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lotta ur Larsons Ungar, Gus..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:12
  • 1099 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Pippi Långstrump, Gustavsbe..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:28
  • 1143 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Viking, Gustavsberg, höjd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:11
  • 4030 Skulptur i glas
    Annika Jarring (f. 1967), 2009, signerad, höjd: 26 cm
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:12
  • 1031 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 12-18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:55
  • 5449 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Malin och Johanna, Gu..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:26
  • 5356 Skulpturer
    4 st. 'Adventsbarn', Lisa Larson (f. 1931), Gustav..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:06
  • 5006 Tapet
    gouache, Indien, 237x362
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:05
  • 2475 Teckning
    Tusch, Jenny Nyström (1854-1946), Illustration, 16x16
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:18
  • 3338 Träsnitt
    3 st, Japan, 34x15
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:33
  • 5206 Träsnitt
    Anita Klein, 6/150, 1942, motivet: 60x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:21
  • 3508 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Söder, 55/360, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:49
  • 4016 Tuschteckning
    Bruno Liljefors (1860-1939), monogramsignerad BL, ..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:44
  • 5460 Vaser
    ett par, brons, Louis XVI-stil, höjd: 24 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:48
  • Metropol Tipsar
  • 5322 Skulptur
    brons, "Dansös", efter Milo, höjd: 33 cm
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:10
  • 5212 Färglitografi
    Robert Emanuel Fredriksson, 12/100, New York, blad..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:33
  • 5180 Oljemålning
    Olaf Gulbrandsen (1873-1958), fartygsporträtt, 26x34
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:43
  • 5331 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Ryssland, Pojke med man, 3..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:38
  • 5213 Silkscreen
    Maria Manuela Vintilescu (f. 1959), 86x65
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:34
  • 4247 Oljemålning
    Maria Boczewska (f. 1940), Löv, 15x17
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:47
  • 9005 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), HC-upplaga, signerad, mo..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:23
  • 1076 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 265/380, signerad, 45x54
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 19:32
  • 5184 Oljemålning
    landskap med figur, 27x20
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:15