bakg

KONST


  • 3037 Affisch
    Karl-Gerhards Nyårsrevy 1927, motivet: 33x27
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:22
  • 3038 Affischer
    6 st, James Bond, bladets mått: 64x32
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:26
  • 3051 Akvarell
    August Malmström (1829-1901), Studie, Intyg a Terg..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:31
  • 3627 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, sign 1860, Villa vid kuste..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:47
  • 3629 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, signerad, Landskap, 41 x 64
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:50
  • 3434 Akvarell
    Wanja Beweholt, Flickor, motivet: 28 x 22
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:07
  • 3191 Akvarell
    Adolf Hallman (1893-1968), 1922, Interiör med kvin..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:43
  • 3342 Akvarell
    David Ponsonby, Motiv från Portugal, motivet: 29 x 41
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:55
  • 3242 Akvarell
    Erik Forsman (1916-1976), modell, motivet: 35 x 23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:43
  • 3389 Akvarell
    Erik Westerlund, Säter Täkta övre Valsen, Dalarna,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:09
  • 3194 Akvarell
    Harry Breiland, Stilleben, motivet: 31 x 47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:48
  • 1185 Akvarell
    Harry Holmberg (f. 1900), 1952, Flicka i trappa, m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:03
  • 1316 Akvarell
    Lars Florén (1899-1979), Höstmotiv, osignerad med ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:39
  • 3238 Akvarell
    Mait Boudrie Timblad, -59, Afrikanskt landskap, mo..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:38
  • 3192 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, signerad, i manegen, 35 x 50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:45
  • 1526 Akvarell
    Olle Ängkvist (1922-2006), 1950, motivet: 31 x 39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:30
  • 2022 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), 1947, Vid Fisksätra, 32x46
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:42
  • 1281 Akvarell
    Terence Warren, quadratyk, ramens innermått: 85 x 53
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:12
  • 3006 Akvarell
    Tommy Östmar (1934-2007), Kvinna, signerad. , 33x13
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:21
  • 6011 Akvarell
    Wladyslaw Chmielinski, Krakow, signerad, 23, 5 x 33
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:45
  • 6010 Akvarell
    Wladyslaw Chmielinski, Stadsmotiv i vinterskrud, s..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:43
  • 5039 Akvarell + mod..
    Oidentifierad konstnär, Förlaga till Varuhuset Me..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:43
  • 3440 Akvareller
    Oidentifierad konstnär, Sign Carneiro -89, komposi..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:18
  • 3091 Barnkammartavlor
    2 st. bemålade tryck, efter Wilhelmina Krafft, ram..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:11
  • 3027 Bildrulle
    Akvarell, Kina, motivet: 97 x 29
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:06
  • 3504 Bildrulle
    Kina, motivets mått 125x65
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:51
  • 3505 Bildrulle
    Kina, motivets mått 27x385
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:54
  • 1041 Blandteknik
    111x130, Sign Jean Speth, "alt Rahlstedt"
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:06
  • 3198 Blandteknik
    2 st. modeller, Oidentifierad konstnär, motivet: 5..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:53
  • 3203 Blandteknik
    Christina Hedlund, 1992, motivet: 68 x 48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:05
  • 1120 Blandteknik
    Indien, 1800-tal, 72x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:39
  • 3416 Blandteknik
    J Speth, Hamburg, 1898, 106x192
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:04
  • 3076 Blandteknik
    Leopold Fare (1926-1996), Österlen, signerad, moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:29
  • 1027 Blandteknik
    Massmordet på S/S Prins Carl, 17 maj 1900, 116x147..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:25
  • 6006 Blandteknik
    Nils Tirén (1885-1935), gräsänder, motivet: 23x29
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:14
  • 3068 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Bali, signerad, 68x60, 1998
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:40
  • 3234 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Stockholmsmotiv, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:31
  • 3247 Blandteknik
    2 st, Stina Sörman (1910-1993), 30 x 22 ca, Bäck &..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:49
  • 1377 Blandteknik
    Bo E Lundqvist (f. 1937), motivet: 100x68
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:45
  • 2023 Blandteknik
    Ingrid von Dardel (1922-1962), 1948, motivet: 32x23
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:45
  • 3204 Blandteknik
    Karl Hultström (1884-1973), "Naemi", 26 x 18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:06
  • 3433 Blandteknik
    Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), 1970, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:06
  • 3562 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Förlaga till Biodraperi, p..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:32
  • 6012 Blandteknik
    Pierre Olofsson (1921-1996), "Minikonst", Från Gal..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:23
  • 1550 Blandtekniker
    2 st, Viveka af Petersens, mäsar/Svanar, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:46
  • 1696 Blyerts
    4 st, David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:46
  • 2066 Bodhisattva
    brons, höjd: 17, 5 inkl sockel
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:51
  • 3520 Byst
    Kvinna, Lergods, höjd: 30 ca
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:24
  • 1796 Etsning
    + litografi, Marek Rudnicki, bladets mått: 56X38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:37
  • 3235 Etsning
    Ann Lindgren, Pt, -54, Ö, motivet: 16 x 21
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:33
  • 3288 Etsning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), 38 /200, signerad..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:14
  • 3527 Etsning
    Johan Fredrik Martin, eftertyck, "Vue de la Cathed..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:56
  • 3524 Etsning
    Robert Rehfeldt, "Hommage a Müntzer", EA-upplaga (..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:42
  • 3523 Etsning
    Werner Hennig, Rückblick, 1975, motivet: 28 x 24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:38
  • 2008 Etsning akvati..
    Joan Miró (1893-1983), 'Constellation", signerad, ..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:33
  • 3437 Etsningar
    2 st, "Avgvsta & Pervsia", motivet: 71 x 46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:17
  • 3446 Etsningar
    2 st, Oidentifierad konstnär, Sign W Garcia, 1974,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:26
  • 3039 Färgetsning
    Alain Socuasse, EA-upplaga (konstnärens exemplar),..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:32
  • 3184 Färgetsning
    Eva Mossing Larsen, 6/25, "Ballongmannen", 25 x 22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:29
  • 7050 Färgetsning
    Joan Miró (1893-1983), Komposition, signerad, HC-u..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:36
  • 3249 Färglitografi
    'Banerischer Biersprach' 34 x 43
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:51
  • 3075 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, signerad, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:26
  • 3115 Färglitografi
    Folke Karlsson (1907-1984), Djurgårdsfärjan, 222/3..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:55
  • 3185 Färglitografi
    Lennart Gram (1910-1996), PT, signerad, 1970, rame..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:37
  • 3119 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, ET, inspiration, signerad,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:18
  • 3187 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), komposition, signerad, mot..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:38
  • 3189 Färglitografi
    Peter Engberg, "Skärgårdsvård", signerad, motivet:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:39
  • 3193 Färglitografi
    Sven X: e t Erixson, 315/360, motivet: 37x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:41
  • 3003 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Komposition, 117/260..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:17
  • 1129 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, motivet: 67 x 44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:43
  • 3468 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), EA-upplaga (konstnärens ex..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:49
  • 3049 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, 1979, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:19
  • 3050 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:20
  • 3233 Färglitografi
    Einar Rosén (1910-1998), Flicka, 22/150, motivet: ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:30
  • 3074 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), 'Torparflickan', 126/170..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:25
  • 3243 Färglitografi
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), Hus i vinterskrud, Pt,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:46
  • 1699 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), 324/357, "Micke mas Himla f..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:51
  • 3343 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), Stockholm, 1991, motivet: 4..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:56
  • 3441 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), HC 1/20, motivet: 50x40
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:20
  • 3067 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 306/360, motivet: 32x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:38
  • 3007 Färglitografi
    Mogens Balle (1921-1988), Komposition, 150/230, si..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:24
  • 3377 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, A Jansson, Man i snön, 44/..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:44
  • 3528 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, EA-upplaga (konstnärens ex..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:07
  • 3465 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Sign -74, 24/50, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:08
  • 1819 Färglitografi
    Pierre Alechinsky, Komposition, bladets mått: 30x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:05
  • 1524 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Komposition, 7/260, m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:35
  • 3239 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), "Psalmboken", Pt, -75..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:39
  • 3117 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, 111/3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:15
  • 6280 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Västan-Sommarbåten, H..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:06
  • 3558 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), 522/990, motivet: 45x35
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:55
  • 3331 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 47/210, Naken dam, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:08
  • 3624 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga (konstnärens ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:33
  • 1289 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Orientexpressen, 385/499..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:33
  • 3378 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 253/360, motivet: 3..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:45
  • 3183 Färglitografi
    Tommy Östmar (1934-2007), 235/500, motivet: 46 x 32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:27
  • 3199 Färglitografi
    Torsten Billman (1909-1989), Kroginteriör, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:59
  • 1130 Färglitorafi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, motivet: 52/100..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:44
  • 3093 Färgtryck
    efter Robert Högfeldt, figurer, 21x16
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:21
  • 3118 Gouache
    Lars Stenstad (f. 1921), signerad, motivet: 17x17
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:16
  • 3561 Gouache
    Oidentifierad konstnär, Katedralen i Milano, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:31
  • 3175 Grafiskt blad
    Bengt Lindström (1925-2008), Sign i tryck, bladets..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:08
  • 3532 Gravyr
    Efter Rembrant, 39 x 43
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:15
  • 3023 Gravyrer
    2 st, J Harris, England
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:56
  • 3339 Ikon
    36x30
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:30
  • 1480 Kolteckning
    Bo Beskow (1906-1989), Portätt, signerad. , 37x25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:36
  • 3336 Kopparstick
    Philip Reinagle (1749-1833), Greyhound, 14x19, 5
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:21
  • 3337 Kopparstick
    Sawrey Gilpin (1733-1807), Pluto and Juno, 18x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:25
  • 3461 Linoliumsnitt
    Joachim Grundmann, 10/50, "Delta Planet I", höjd: 53
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:57
  • 3202 Litografi
    Anders Wallin (f. 1953), "Båthuset", 8/10, signera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:00
  • 3009 Litografi
    Albert Johansson (1926-1998), 34/100, motivet: 48x62
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:28
  • 3205 Litografi
    Elis Åslund (1872-1956), Kruttornet Visby, 40 x 48
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:08
  • 3200 Litografi
    Lennart Glemme (f. 1927), 1976, 31 x 52, 120/260
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:01
  • 3526 Litografi
    Oidentifierad konstnär, Sign EA, 1975, 46 x 30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:51
  • 9617 Litografi
    Stanislao Dessy, onumrerad, motivet: 30x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:46
  • 3460 Litografier
    3 st, Bla "Minéralogie & Art Militaire", 35 x 22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:50
  • 3427 Litografier
    4 st, Efter Henriette Sjöberg, 29x20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:56
  • 1700 Litografiskt t..
    Lasse Åberg (f. 1940), 58/90, 54 x 68
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:52
  • 3518 Lösa blad
    Svenska Fåglar, von Wright, bladets mått: 39 x 29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:22
  • 3555 Militärtavlor
    2 st rim: 34x27
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:49
  • 3556 Oljemålning
    A Claerup, hus med träd, signerad, 29x34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:51
  • 3070 Oljemålning
    A Meuller, stadsmur, signerad, 45x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:45
  • 3272 Oljemålning
    Anselm Dahl (1897-1964), skärgård, signerad, 35x56
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:29
  • 2050 Oljemålning
    Axel Lindman, 'Vaxholm 1890', 18 x 27
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:57
  • 3146 Oljemålning
    Axel Nipstad (1901-1953), landskap, signerad, 30x36
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:30
  • 3259 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Stockholmsmotiv, signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:17
  • 3156 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Blommande fruktträ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:36
  • 2052 Oljemålning
    Herman af Sillén, Båtar i skymning, 37 x 70
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:53
  • 3308 Oljemålning
    joh Jansson, Vintermotiv, 57 x 77
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:33
  • 5063 Oljemålning
    Kurt Nyström, Kungsgatan, 1950-tal, signerad, 37x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:21
  • 3338 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, madonnan med barnet, 1800-..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:29
  • 3094 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Man med bok, 26x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:25
  • 3173 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Marin, signerad. Bech 1916..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:53
  • 3171 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Marin, signerad. W Rösh -9..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:50
  • 3195 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsign, Slott vid va..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:49
  • 3260 Oljemålning
    oidentifierad konstnär, signerad Eugén Jansson, bl..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:24
  • 3392 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. -51, Stockholm, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:13
  • 3628 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, vintermotiv med hus, Ryssl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:49
  • 3408 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad N. höjd. , 21x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:00
  • 3406 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stockholmsoperan, 38x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:58
  • 2042 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Brygga, 1896, 42 x 72
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:16
  • 2048 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Sign 1904, plåtmålning,..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:47
  • 3201 Oljemålning
    Otto Lindström (1883-1932), 1937, 53 x 72, Solnedgång
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:02
  • 3092 Oljemålning
    Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, Fiskargu..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:17
  • 1744 Oljemålning
    Philppe Dupuy, 1700-tal, tillskriven. Mansporträtt..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:26
  • 1789 Oljemålning
    Rysk konstnär, omkring 1900, Pojke med fiol, duk, ..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:35
  • 3237 Oljemålning
    Sign B Holmer, fiskebåt, 73 x 53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:36
  • 3035 Oljemålning
    signerad. , Kopia, barn vid öppenspis, 65x48
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:08
  • 3289 Oljemålning
    St. Nilsson, man med tvärflöjt, signerad, StN, 38x26
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:17
  • 3081 Oljemålning
    Stig Thiderman, Norge, "Snösmältning ", signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:17
  • 3121 Oljemålning
    Sven Rybin (f. 1914), stadsmotiv, ramens innermått..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:31
  • 3052 Oljemålning
    Sydländskt motiv, 12x16
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:33
  • 2044 Oljemålning
    Tycho Ödberg, 'Motiv från Ingmarsö', 48 x 70
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:31
  • 3557 Oljemålning
    Vanja, stilleben, signerad, 44x53
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:53
  • 3436 Oljemålning
    Anders Palmér (f. 1958), Gotland, signerad, 65x65
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:14
  • 2032 Oljemålning
    August Hagborg (1852-1921), Västkusten, signerad. ..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:41
  • 3591 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), "Bohuslän", 13/7 1944, 27 ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:28
  • 3594 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), 12/87 1970, Skärgård västk..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:31
  • 3590 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), 24/7 1943, Marin, 27 x 46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:27
  • 3592 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Skåneby vinter, 5/1 1943, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:29
  • 3593 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Solnedgång, 17/8 1950, 50 ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:30
  • 3595 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Venedig, 32 x 53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:32
  • 3588 Oljemålning
    Carl Gunne13/8 1942, Fiskeläge, 24 x 41
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:27
  • 1165 Oljemålning
    Carl Luthander (1879-1967), "Vid kanalen", 55 x 50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:12
  • 3391 Oljemålning
    Dan Martin (1910-1999), hus, signerad. -74, 28x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:12
  • 3529 Oljemålning
    Dan Martin (1910-1999), Vårlandskap, 48 x 59
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:20
  • 2009 Oljemålning
    Edward Hald (1883-1980), 1962, 'Lejonet' i Kungstr..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:59
  • 3525 Oljemålning
    Eric Häggqvist, 'Himlaväg', 47 x 40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:49
  • 3265 Oljemålning
    Erik Höglund (1932-1998), "Damen vid stranden", 19..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:05
  • 2034 Oljemålning
    Erik Juselius (1891-1948), "Åland Ranöarna -36", 2..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:48
  • 3390 Oljemålning
    Erik Westerlund, Båtar, signerad. -53, 40x52
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:11
  • 3261 Oljemålning
    Erik Z, landskap, signerad, -44, 48x59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:30
  • 2021 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), "Människo-öde", 75x70
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:25
  • 3240 Oljemålning
    Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sädersält, 53 x 59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:40
  • 1183 Oljemålning
    Francis Crociani, "Noel 1965", Stilleben med mando..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:54
  • 3633 Oljemålning
    Gunnar Jansson, Vinterlandskap, signerad. 1916, 44x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:10
  • 3245 Oljemålning
    Gunnar Mossberg (1903-1983), Söderkåkar, 32 x 40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:48
  • 3571 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), "Utö", 1957, 32 x 45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:06
  • 1314 Oljemålning
    H Andersson, Religiöst motiv, signerad. , 40x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:36
  • 1070 Oljemålning
    Hans Osswald (f. 1919), Segelbåt, 60 x 78
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:29
  • 3155 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Nybrokajen, 29 x 39
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:35
  • 3241 Oljemålning
    Hjalmar Wiklund, kustväg, 56 x 73
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:42
  • 3388 Oljemålning
    Jan Zielecki, kvinna på väg, signerad. -82, 65x73
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:03
  • 3435 Oljemålning
    Jerry Roupe, "Solvind", signerad. 2001, 60x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:12
  • 3583 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), 53 x 76, Landskap med t..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:24
  • 3080 Oljemålning
    Jorma Holopainen, Johanneskyrkan Helsingfors, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:02
  • 3438 Oljemålning
    Katarina Hård, 'Karneval lll', signerad. 1999, 58x49
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:16
  • 3197 Oljemålning
    Kjell Leander Engström (1914-1979), 1937, utsikt m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:54
  • 2018 Oljemålning
    Knut Janson (1882-1966), 'Den röda ladan', Utställ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:05
  • 1318 Oljemålning
    Lars Florén (1899-1979), Eliah himmelsfärd, signer..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:42
  • 3585 Oljemålning
    Lase göransson, Myrklandskap, 73 x 92
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:25
  • 1089 Oljemålning
    Margit Daver (f. 1918), Franskt stadsmotiv, 1948, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:13
  • 3340 Oljemålning
    Nils John, Kalmar slott, 48 x 64
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:45
  • 3513 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, . Sign Melkersson, Kvinna ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:13
  • 3451 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Ängel, 70 x 50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:39
  • 3514 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Melkersson, 1978, kvinna, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:14
  • 1249 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsign 1877, Kust, 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:33
  • 1252 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monoogramsign AL 1877, Ång..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:38
  • 1258 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Karsten, Holländsk st..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:55
  • 1256 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Karsten, Läsande man,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:49
  • 3462 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Knut T, Badande flick..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:59
  • 3515 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Melkersson, 1962, Nor..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:14
  • 3516 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Melkersson, Sydamerik..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:15
  • 1255 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Spencer, Läsande flic..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:45
  • 1054 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign V Baroni, gosse, 39 x 29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:23
  • 3341 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 1947, Danmark, D..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:46
  • 3236 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Flicka i landska..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:34
  • 3190 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Flicka, 52 x 43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:42
  • 3162 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Sandberg, Vatten..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:22
  • 3569 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Skärgård, 26 x 33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:05
  • 1210 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Lada, 1930, 71 x 79
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:44
  • 2031 Oljemålning
    Oskar Bergman (1879-1963), landskap, 35 x 50
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:44
  • 1055 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), kust, 1931, Kust med se..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:24
  • 3077 Oljemålning
    Roberto Torregiano, stilleben, signerad, 60x72
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:30
  • 3153 Oljemålning
    Ruben Heleander (f. 1931), "Stilla dag", 44 x 53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:16
  • 3570 Oljemålning
    Sascha Bolin (1889-1967), Kustlandskap, 63 x 81
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:05
  • 3253 Oljemålning
    Sign Emilsdotter, -77, Sommarblommor, 26 x 56
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:06
  • 3252 Oljemålning
    Sign Emilsdotter, 1974, Sommaridyll, 65 x 100
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:53
  • 1391 Oljemålning
    Sten Ekendahl (1897-1968), jagande räv, 42 x 63
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:29
  • 3330 Oljemålning
    Svän Gradin, Höskörd, 60x74
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:47
  • 3161 Oljemålning
    Sven Kumlin (1892-1967), 47 x 78, Samer
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:20
  • 3216 Oljemålning
    Ulla Zimmerman (f. 1943), "Törst" monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:59
  • 3282 Oljemålning
    Viking Svensson, Ansikte, signerad à tergo, 45x37
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:52
  • 3448 Oljemålning
    Viktoria Perers, 2001, 'Parafras' fritt efter Char..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:35
  • 5064 Oljemålning
    Wilhelm Wik (1897-1987), båtar, signerad, -54, 45x53
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:26
  • 2064 Oljemålningar
    1 par, Flamländsk Konstnär, 1600-tal, Värdshusscen..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:39
  • 3226 Oljemålningar
    1 par, porträtt, 1700-talskopior, 23x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:54
  • 3536 Oljemålningar
    2 st. Marika ef Trolle, stilleben, signerad. 40x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:49
  • 3069 Oljetryck
    eter Briton Riviere, flicka med hund, 63x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:42
  • 3079 Pastell
    Bengt Carlberg (1897-1967), solrosor i vas, signer..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:01
  • 3176 Pastell
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), 32 x 39, Hedvig Eleono..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:10
  • 3596 Pastell
    Carl Gunne (1893-1979), tillskriven, vattendrag, 2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:32
  • 3232 Pastell
    Hugo Öberg, Blomstilleben, motivet: 27 x 22
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:26
  • 3499 Ram
    Oval, Gustaviansk stil, 52 x 42
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:40
  • 3463 Ram
    ramens innermått: 47x114, 5
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:03
  • 2073 Reseikon
    mässing, triptyk, Ryssland, antik, 16x44
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:21
  • 3423 Sidenmålning
    Kina, 40x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:14
  • 3103 Skulptur
    "Hund", Lisa Larson (f. 1931), höjd: 13
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:09
  • 3089 Skulptur
    , Den Kongelige Porcelainsfabrik (Royal Copenhagen..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:51
  • 3088 Skulptur
    , Den Kongelige Porcelainsfabrik (Royal Copenhagen..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:49
  • 5048 Skulptur
    Bengt Orup (1916-1996), Johansfors Glasbruk, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:39
  • 3471 Skulptur
    Brons, Efter Michelangelo, höjd: 58
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:22
  • 3474 Skulptur
    Brons, Eftter Rodin, Kyssen, höjd: 14
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:25
  • 3472 Skulptur
    Brons, Kvinna med örn, efter Milo, höjd: 50
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:23
  • 3473 Skulptur
    brons, Tänkaren, Efter Rodin, höjd: 20
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:24
  • 3025 Skulptur
    Buddha, höjd: 11
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:04
  • 3577 Skulptur
    Buddha, höjd: 68
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:16
  • 3279 Skulptur
    byst, metall, John Ericsson, efter Gustaf Eriksson..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:44
  • 3395 Skulptur
    Erika Höglund (f. 1971), Målerås, konstglas, höjd:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:16
  • 3123 Skulptur
    flodhäst, Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, lä..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:53
  • 5028 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Känguru, (lill..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:12
  • 5027 Skulptur
    Gustavsberg. Lisa Larson (f. 1931), Tiger, längd: 26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:35
  • 3267 Skulptur
    konstmassa, Stämpel från Louvren, Kvinna på huk, h..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:07
  • 5057 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Charlotta", ABC-flickor, G..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:48
  • 5058 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Emma", ABC-flickor, Gustav..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:49
  • 5056 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Johanna", Gustavsberg, höj..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:47
  • 5055 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Malin" Gustavsberg, höjd: 17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:42
  • 5023 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Johanna, Gustavsberg, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:10
  • 5021 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lejon, Gustavsberg, höjd: 15
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:20
  • 5022 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Malin, Gustavsberg, höjd: 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:09
  • 5025 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Tiger, Gustavsberg, längd: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:13
  • 3102 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), tiger, längd: 21
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:08
  • 2001 Skulptur
    Meissen, Putto, höjd: 30
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:35
  • 6004 Skulptur
    Meissen, Putto, höjd: 30, liten skada
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 18:40
  • 5010 Skulptur
    Plast, Sivert Lindblom (f. 1931), 1968, höjd: 14 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:25
  • 2067 Skulptur
    Ryttare, Kina, 17-1800-tal, höjd: 20
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:53
  • 1726 Skulptur
    Tanghäst-kopia, terracotta, bemålad, höjd: 27 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:54
  • 3410 Skulptur
    trä, Buddha, höjd: 26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:02
  • 3030 Skulptur
    UE Upsala-Ekeby, Viking, höjd: 23
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:36
  • 3409 Skulptur
    Vicky Lindstrand, höjd: 29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:00
  • 3152 Skulptur
    Gottfrid Larsson, Florens 1906, Patinerad gips, "G..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:28
  • 5035 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Emma, Gustavsberg, höjd: 16
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:46
  • 5020 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Japanska, Skupturer, Gustav..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:46
  • 5034 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Ko, ur Stora Zoo, höjd: 11 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:03
  • 5036 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), 'Springare', Gustavsber..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:49
  • 2053 Skulptur
    Wilhelm Zwick, nysilver, Travekipage, längd: 60 cm..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:46
  • 3104 Skulptur / bur..
    båt, Lisa Larson (f. 1931), K-studion, Gustavsberg..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:13
  • 3453 Skulpturer
    2 st, David Chimuka, sten, 7-13
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:41
  • 1575 Skulpturer
    2 st, Katter, Usssr, höjd: 13
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:19
  • 3024 Skulpturer
    2 st, Kina, porslin, höjd: 29-30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:03
  • 3620 Skulpturer
    2 st. glas, Lalique, höjd: 11
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:24
  • 3345 Skulpturer
    4 st, Fåglar, Bla Paul Hoff, Gustavsberg & B&G
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:04
  • 5024 Skulpturer
    Lisa Larson (f. 1931), 2 st. Räv+ katt, Gustavsber..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:11
  • 1152 Skulpturer
    2 st, "Bagdad", Bertil Vallien (f. 1938), Gustavsb..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:26
  • 3487 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Dromedar ur serien Me..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:55
  • 1144 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), K-Studion, Hundar, Ba..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:57
  • 3109 Skulpturgrupp
    "Jazzkvartett", gips, höjd: 36
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:30
  • 3297 Tavlor
    2 st kakeplattor, Monogramsigerade, 40x60 resp 40x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:57
  • 3464 Teckning
    Manu Parekh, Kvinna, 20/7 1983, 28 x 23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:04
  • 2030 Teckning
    Per Nikolaus Skum (1928-1955), 1954, Renhjord, bly..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:57
  • 9310 Teckningar
    m m, Evy Låås (1923-1999)
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:48
  • 5017 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:06
  • 5006 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:05
  • 5005 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:05
  • 3449 Thanka
    motivet: 44 x 35, höjd: 66
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:37
  • 3457 Träsnitt
    Asien, motivet: 29 x 18
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:49
  • 3273 Träsnitt
    Japan, konkubiner, motivet: 32x21
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:31
  • 3110 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:36
  • 3428 Träsnitt
    Jerk Werkmäster, "St Georg", motivet: 20x18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:57
  • 3442 Träsnitt
    Karl-Georg Hirsch, "Tanz 1525", 1974, motivet: 17 ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:20
  • 3496 Träsnitt
    Torsten Jurell, "Dam i hatt", 39/110, motivet: 40 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:22
  • 1801 Tryck
    22 st. Ryssland, Peter I och hans liv, i mapp
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:40
  • 1056 Tygapplikation
    Wibeke Beck-Friis (1916-2008), Smultron, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:26
  • 3178 Väggrelief
    gips, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Änglamark, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:17
  • 3551 Väggrelief
    trä, Matinius, "Den fåvitska jungfrun", signerad, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:39
  • Metropol Tipsar
  • 6010 Akvarell
    Wladyslaw Chmielinski, Stadsmotiv i vinterskrud, s..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:43
  • 6011 Akvarell
    Wladyslaw Chmielinski, Krakow, signerad, 23, 5 x 33
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:45
  • 2053 Skulptur
    Wilhelm Zwick, nysilver, Travekipage, längd: 60 cm..//
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:46
  • 5036 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), 'Springare', Gustavsber..//
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:49
  • 2067 Skulptur
    Ryttare, Kina, 17-1800-tal, höjd: 20
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:53
  • 1789 Oljemålning
    Rysk konstnär, omkring 1900, Pojke med fiol, duk, ..//
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:35

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook