bakg

KONST


  • 6164 Akvarell
    Anders Erik Malm, Stockholmsmotiv med falk, -80, b..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:56
  • 5068 Akvarell
    Arvid Nilsson, 1954, Sydländsk by med kampanil, 21x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:33
  • 6148 Akvarell
    Boris Zats (f. 1968), Sverige. Kustmotiv Scotland,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:12
  • 6415 Akvarell
    Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. "Byrån", moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:46
  • 6120 Akvarell
    Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Sign -78, Sol..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:59
  • 6225 Akvarell
    Japan, 67x34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:14
  • 6416 Akvarell
    John Carlberg, Landskap -59, bladets mått: 37x44
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:47
  • 6010 Akvarell
    Kina, motivet: 39x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:45
  • 6096 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, S: t Nicolai kyrkoruin, Vi..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:38
  • 6414 Akvarell
    Sign Komaromy, blomsterstilleben, 41x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:43
  • 6167 Akvarell
    Skoglund, Stortorget, 32x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:13
  • 4011 Blandteknik
    "Februario", Lucio Del Pezzo, för Olivetti, 1970,7..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 maj kl 19:13
  • 5574 Blandteknik
    2 st. Josef Lund (1898-1969), Sverige. 28x19 + 11x30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:27
  • 6248 Blandteknik
    6 st, Afrika, 65x52
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:10
  • 6016 Blandteknik
    Albert Gellerstedt, 11x16
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:05
  • 6098 Blandteknik
    Anders Wallin (f. 1953), Sverige. På mässingsplåt,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:42
  • 6087 Blandteknik
    Bertil Richardsson Norén (1889-1934), Sverige. "Po..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:45
  • 6119 Blandteknik
    Brita Hansson (1918-1979), Sverige. Stadsmotiv, 30x22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:58
  • 8036 Blandteknik
    Cristos Gianakos (f. 1934), USA. Komposition, mono..//
    Utrop: 18.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:22
  • 5367 Blandteknik
    Japan, motivet: 127x43
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:54
  • 6196 Blandteknik
    Kjell Sörensen Ringi (1939-2010), Sverige. Figurko..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:05
  • 6215 Blandteknik
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Man med hatt, s..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:58
  • 6104 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, Bali, 8x10
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:10
  • 6364 Blandteknik
    Ruben Hellman, Sommarkväll, 23x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:01
  • 8039 Blandteknik
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Ingens hun..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:32
  • 6544 Etsning
    eftertryck, Kröning, motivet: 19x15
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:03
  • 6494 Etsning
    Gerhard Albe (1892-1965), Sverige. Svenska Örlosfl..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:11
  • 5624 Etsning
    Helmer MasOlle (1884-1969), Sverige. Porträtt av Z..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:18
  • 6483 Etsning
    Maud Comstedt, -76, Skog"Skymning", 17/100, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:58
  • 6487 Etsning
    Oidentifierad konstnär, Sign 1972,145/185, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:03
  • 6325 Etsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934), Sverige. Lippor. Sig..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:35
  • 6297 Etsning
    Ulla Fries (f. 1946), Sverige. 1983,3/90, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:13
  • 6030 Etsningar
    2 st, Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. 8x10, Båt..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:31
  • 6022 Etsningar
    2 st, Erik Ekroth (1883-1954), Sverige. Stadshuset..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:06
  • 6326 Färgetsning
    Brita Molin (f. 1919), Sverige. "Som jagande falck..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:36
  • 6481 Färgetsning
    Hamngren, 1970,169/500,38x45
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:56
  • 6296 Färgetsning
    KG (Karl Gustaf) Nilson, Adagio. Signerad, numrera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:11
  • 8048 Färgetsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Stockholms slo..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:05
  • 6418 Färgkrita
    Oidentifierad konstnär, interiör, motivet: 26x33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:55
  • 6288 Färglitografi
    2 st, Georges Point, 135 upplaga, motivet: 60x57
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:44
  • 6060 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Flottare. Signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:43
  • 6059 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:42
  • 6070 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:33
  • 5520 Färglitografi
    Arthur Secunda (f. 1927), USA. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:10
  • 6017 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 250/260..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:10
  • 6121 Färglitografi
    Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Figur. Signera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:00
  • 6034 Färglitografi
    Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:38
  • 6166 Färglitografi
    Bo Yson Sjöberg (1915-1994), Sverige. "Pan". Signe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:12
  • 6195 Färglitografi
    Carl Kylberg (1878-1952), Landskap. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:04
  • 5430 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Gripsholm, HC-up..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:44
  • 6147 Färglitografi
    Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Båthus. Signerad, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:36
  • 6484 Färglitografi
    Hatz, 6/150, bladets mått: 57x76
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:00
  • 6308 Färglitografi
    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:34
  • 6273 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:58
  • 6277 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:02
  • 6216 Färglitografi
    Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:59
  • 6307 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:32
  • 6546 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Blomsterstil..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:14
  • 6051 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:08
  • 6488 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. 1965,253/280, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:04
  • 6146 Färglitografi
    Lennart Roupe (f. 1918), Sverige. Riksbron. Signer..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:35
  • 6129 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:28
  • 6208 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, "Röda trådar". Signerad, d..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:50
  • 6211 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, komposition. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:55
  • 6539 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Sign Svanpar. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:58
  • 6541 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Chicago, motivet..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:00
  • 6362 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, EA-upplaga, moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:57
  • 6031 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Komposition, 34x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:33
  • 6482 Färglitografi
    Olle Ängkvist (1922-2006), Sverige. -79,83/125, mo..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:57
  • 5124 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:19
  • 5061 Färglitografi
    Oscar Bergman, Stadsmotiv. Signerad, numrerad 192/..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:46
  • 5058 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:40
  • 8031 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:30
  • 8021 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:27
  • 5159 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:27
  • 6102 Färglitografi
    Richard Winkler (f. 1969), Sverige. Komposition. S..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:59
  • 5255 Färglitografi
    Robert Benson (f. 1939), Storbritannien. Gorilla o..//
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:59
  • 5398 Färglitografi
    Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:46
  • 6007 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT, 1973, "k..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:40
  • 6213 Färglitografi
    Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Havet, 1983, bl..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:57
  • 6033 Färglitografi
    Signerad Wahlberg, numrerad 11/230, motivet: 45x60 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:36
  • 5231 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Ryska folk..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:10
  • 6287 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:43
  • 6173 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:28
  • 6057 Färglitografi
    Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:36
  • 6165 Färglitografi
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Slussen. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:11
  • 5060 Färglitografier
    5 st lösa blad. KA Pehrsson, R Ljunggren & N Zette..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:44
  • 8033 Fotografi
    Dawid (Björn Dawidsson) (f. 1949), Sverige. Försto..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:43
  • 6251 Fotoramar
    3 st
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:17
  • 6261 Fotoramar
    ett par, nysilver, Jugend, höjd: 26 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:11
  • 6079 Gouache
    Kurt Jungstedt (1894-1963), Sverige. "Tennkanna & ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:01
  • 6314 Gouache
    Oidentifierad konstnär, Tidigt 1900-tal, 29x22
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:56
  • 6232 Gouache
    Wil Van Leeuwen, Komposition, 35x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:30
  • 6272 Grafiska blad
    2 st, Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. 75 upplaga,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:57
  • 6271 Grafiska blad
    2 st, Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Bladets måt..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:56
  • 6123 Grafiskt blad
    Efter Matisse, motivet: 29x37
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:02
  • 6276 Grafiskt blad
    Eva Sundberg. Signerad, numrerad 13/150, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:01
  • 5233 Grafiskt blad
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Fågelskådaren. S..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:14
  • 6540 Gravyrer
    2 st, Interiör & Fiskare, motivet: 38x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:59
  • 5113 Kopparstick
    med förgylld ram, 1800-tal, ramens innermått: 45x57
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:07
  • 6212 Litografi
    Kersti Rågfelt Strandberg (f. 1945), Kalla. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:56
  • 6214 Litografi
    Lennart Rosensohn (1918-1994), Dans. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:58
  • 6210 Litografi
    Oidentifierad konstnär, komposition. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:54
  • 6313 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Man, Signerad, löst..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:55
  • 6327 Litografier
    2 st, Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Dalarö, 32x42
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:52
  • 5066 Litografier
    3 st, Åke Pettersson (NÅW) (f. 1925), Sverige. Mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:28
  • 6442 Olja / collage
    Oidentifierad konstnär, signerad, Komposition, 81x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:27
  • 6365 Oljemålning
    1700-tal, Signerad, Madonnan med Barnet, 46x38
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:02
  • 6204 Oljemålning
    A Dixon, värdshusinteriör, signerad, 1868,34x45
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:40
  • 6231 Oljemålning
    Å Grundström, 1937, Same51x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:32
  • 6226 Oljemålning
    Abstrakt komposition, ramens yttermått: 71x61
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:22
  • 6134 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Yttersta Tv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:35
  • 6080 Oljemålning
    Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. "Pärlfi..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:05
  • 8024 Oljemålning
    Alfred Bergström (1869-1930), Sverige. 1898, "Grön..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:48
  • 8023 Oljemålning
    Alfred Bergström (1869-1930), Sverige. Motiv från ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:44
  • 6413 Oljemålning
    Anders Hellsten, -59, åkrar, 28x64
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:40
  • 6426 Oljemålning
    Anders Hellsten, 1960, Vinterlandskap, 28x57
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:31
  • 6094 Oljemålning
    Anders Koskull (tillskriven), Skiss, Barn på kälke..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:31
  • 5239 Oljemålning
    Axel Borg, Mansporträtt, 1800-tal, 62x52
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:33
  • 6206 Oljemålning
    Bengt Pettersson, "Blommor på Lilltorget", signera..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:46
  • 6207 Oljemålning
    Bengt Pettersson, Majbrasa, signerad, 34x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:48
  • 6380 Oljemålning
    Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Från Skep..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:44
  • 6081 Oljemålning
    Bertel Bertel-Nordström (1884-1967), Sverige. Flic..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:08
  • 6090 Oljemålning
    Bertel Bertel-Nordström (1884-1967), Sverige. Klip..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:56
  • 6088 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Måsfåglar, 48x59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:51
  • 6058 Oljemålning
    Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Hässjor, 34x..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:38
  • 6086 Oljemålning
    Carl Einar (Figge) Fredriksson (1887-1951), blomst..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:43
  • 6157 Oljemålning
    Constantin, Gustav III paviljong, 29x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:14
  • 8042 Oljemålning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. "övre Grådaf..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:42
  • 6255 Oljemålning
    Doreen Vaithilingam, kvinna. Signerad, daterad -67..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:21
  • 6256 Oljemålning
    Doreen Vaithilingam. Signerad, daterad -65,130x120 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:23
  • 6089 Oljemålning
    Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. -57, Gatumotiv...//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:54
  • 8011 Oljemålning
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Flicka. Olja på..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:18
  • 5634 Oljemålning
    Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Röros, Norge. Ol..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:23
  • 6111 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Landskap, 40x55
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:38
  • 8037 Oljemålning
    Elisabeth Ryhre (f. 1948), Sverige. Kvinna, signer..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:42
  • 6093 Oljemålning
    Emil Ekman (1880-1951), Sverige. "Afton på havet",..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:30
  • 6171 Oljemålning
    Eric Lundberg (1918-1992), Sverige. By vid vatten,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:23
  • 6114 Oljemålning
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Olja på smörpap..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:53
  • 8063 Oljemålning
    Erik Lamm (1880-1959), Sverige. Modell, duk på pan..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:13
  • 6441 Oljemålning
    Evy Låås (1923-1999), Sverige. Hundar på strand, 2..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:26
  • 8043 Oljemålning
    Flicka med kortlek, tillskriven Thomas Faed, 62x51
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:53
  • 6230 Oljemålning
    Francis Perera, 2 kvinnor, 57x42
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:27
  • 6082 Oljemålning
    Frans Berg (1892-1949), Sverige. Kvinna, 64x74
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:12
  • 6131 Oljemålning
    Gunnar Bergqvist, Stockholmsmotiv, 1935. Olja på p..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:31
  • 4005 Oljemålning
    Gunnar Persson (1908-1975), Sverige. Signerad och ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 maj kl 20:12
  • 6417 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. 1951, eka..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:53
  • 8041 Oljemålning
    Hanna Pauli (1864-1940), Sverige. Porträtt, påskri..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:33
  • 6095 Oljemålning
    Hjalmar Strååt (1885-1971), Sverige. "Väderkvarnar..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:36
  • 6374 Oljemålning
    Holger Fischer, Stilleben, signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:44
  • 5084 Oljemålning
    Joël Mila (1895-1985), Sverige. Stilleben. Signera..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:25
  • 8034 Oljemålning
    Johan Henrik Scheffel (1690-1781), Sverige. Tillsk..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:55
  • 6116 Oljemålning
    Kévork Zabounian (f. 1933), Sverige. Signerad, -81..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:55
  • 6077 Oljemålning
    Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. Olja ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:57
  • 6055 Oljemålning
    Knut Haggren (f. 1926), Sverige. Sluttning. Olja p..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:31
  • 6075 Oljemålning
    Kurt Heinonen (1915-1983), Sylarna Jämtland, 33x66
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:52
  • 8030 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Efter Maskerad..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:24
  • 8038 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Lena" signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:30
  • 8027 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken Kvinna, s..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:15
  • 8025 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Tahiti, signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:14
  • 8029 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Två Kvinnor, Ja..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:19
  • 6452 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Hammarby Guld, si..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:54
  • 6451 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Röda vinbär, sign..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:52
  • 5232 Oljemålning
    Leif Österman, "Vattenskugga", monogramsignerad, 1..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:12
  • 6118 Oljemålning
    Lennart Alexandrie, Kustmotiv, 24x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:57
  • 6083 Oljemålning
    Leonard Wiedh (1866-1938), Sverige. Italien, 51x75
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:20
  • 8026 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Vinterland..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:14
  • 6536 Oljemålning
    M Donati, Man, 49x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:55
  • 6117 Oljemålning
    M Starky, Motiv från Yxlan, 13x24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:56
  • 6419 Oljemålning
    Mats Mason (1894-1983), Sverige. "Tussilago". Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:03
  • 8040 Oljemålning
    Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. Kvinna med c..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:40
  • 6139 Oljemålning
    Monogramsignerad, AL, 1943, stilleben, 29x22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:34
  • 6056 Oljemålning
    Nils Hansson, Vinterstad, 49x62
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:33
  • 6319 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, "Utsikt från Frösö kyrka"...//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:07
  • 8009 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1700-tal, Landskap med väd..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:04
  • 5603 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Martin Luther, 4..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:16
  • 6375 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, monogramsignerad. Olja på ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:47
  • 8035 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Porträtt. Olja på duk, 80x61
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:01
  • 6421 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign -33, Gårdsmotiv, 67x96
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:06
  • 6027 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, Flicka, 45x36
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:08
  • 6537 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, man i hatt, 35x24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:56
  • 6538 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Man i skägg, 50x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:57
  • 6115 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Stilleben, 57x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:54
  • 6446 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stilleben, 22x29
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:39
  • 6543 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Stilleben, 39x29
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:02
  • 6205 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, torg, 33x44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:42
  • 6092 Oljemålning
    Oscar Hullgren (1869-1948), Sverige. "Bränningar",..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:29
  • 6545 Oljemålning
    Osvald Rasmussen (1885-1972), Danmark. Interiör. O..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:05
  • 6132 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. 1932, Skymning..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:32
  • 8053 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Damen med de röd..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:06
  • 6006 Oljemålning
    Per-Hilding Perjons (1911-1998), Sverige. 1949. St..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:38
  • 6074 Oljemålning
    Philippe de Rougemont (1891-1965), modell. 55x45
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:50
  • 8047 Oljemålning
    Ragnhild Nordensten (1888-1951), Sverige. Båstad, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:06
  • 6097 Oljemålning
    Reinhold von Rosen (1894-1961), Sverige. Landskap ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:41
  • 2025 Oljemålning
    Religiös Scen, 1700-tal. Olja på pannå, 58x84 cm
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:08
  • 6076 Oljemålning
    Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Kvinnoporträtt,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:54
  • 6218 Oljemålning
    Rolf Erling Nygren (f. 1925), Sverige. Man på cyke..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:00
  • 6130 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. "Grund strand..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:29
  • 8064 Oljemålning
    Romek Arpad, Stilleben, 54x67
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:35
  • 6091 Oljemålning
    Sign E Nordström, "Gamla apoteket i Visby", 35x46
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:28
  • 6240 Oljemålning
    Sign Shields, Highland kettles, 43x63
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:48
  • 6138 Oljemålning
    Signerad A Kramolin, Damporträtt. 1800-tal, 31x26
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:33
  • 8012 Oljemålning
    signerad Daubigny, "Le soir", se à tergo Frankrike..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:08
  • 6025 Oljemålning
    signerad R J Mitchell, motiv från London, 40x60 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:07
  • 6228 Oljemålning
    Stadsvy, Oidentifierad konstnär, signerad, 1938,55x78
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:23
  • 1051 Oljemålning
    Stanislaw Dobiasz (1912-1995), Polen. Signerad, da..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:54
  • 6174 Oljemålning
    Stig EH Rousk (f. 1934), Sverige. Stockholmsmotiv,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:54
  • 6520 Oljemålning
    Stilleben med solrosor. Olja på duk, 80x57
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:34
  • 6254 Oljemålning
    Sven Rybin (f. 1914), Sverige. Landskap, 40x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:21
  • 6253 Oljemålning
    Sven Rybin (f. 1914), Sverige. Stockholm, 40x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:19
  • 6113 Oljemålning
    Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), Sverige. Mas..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:52
  • 6440 Oljemålning
    Th Palm, 1938, Kvinna i fönster, 45x27 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:25
  • 8044 Oljemålning
    Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Skärgårdsmotiv..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:44
  • 6428 Oljemålning
    Ture Lundborg, 1957, Hästar, 30x60
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:34
  • 6427 Oljemålning
    Ture Lundborg, Gungstol, 1963,78x69
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:32
  • 6233 Oljemålning
    Ulla Carlson Hedin, interiör med sommarblomster, 7..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:32
  • 6443 Oljemålning
    Wil van Leeuwen, Flicka i hamn, 60x70
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:29
  • 8028 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Motiv ..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:16
  • 8062 Oljemålning
    Yngve Bäck (1904-1990), Finland. Flicka på gärdesg..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:49
  • 6156 Oljemålningar
    2 st, Eduard Kutsar (1902-1970), Estland. 9x14 res..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:53
  • 6155 Oljemålningar
    2 st, Eduard Kutsar (1902-1970), Estland. 9x14 res..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:51
  • 6133 Oljemålningar
    2 st, Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Fis..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:33
  • 6168 Oljemålningar
    2 st, Lennart Börje, Stockholm, 45x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:15
  • 6420 Pastell
    Harry Booström (1917-1996), Sverige. Ekor vid stra..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:05
  • 5389 Pastell
    Monogramsignerad G. Z 1928,13x28
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:18
  • 6425 Pastell
    Nemes Szant Galy. Signerad, daterad 1956, Flicka i..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:28
  • 6229 Pastell
    Oidentifierad konstnär, osignerad, Komposition, 60x78
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:26
  • 6008 Pasteller
    ca 30 st, porträtt, ca 50x30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:41
  • 6363 Porslinstavla
    Madonna med barnet, 25x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:00
  • 6376 Ram
    med tryck, ramens innermått: 38x30
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:49
  • 6275 Serigrafi
    Mats Persson. Signerad, numrerad 102/150, bladets ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:00
  • 5234 Serigrafi
    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:16
  • 8032 Serigrafi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:41
  • 6270 Serigrafier
    2 st, Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), 350-upp..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:54
  • 6274 Serigrafier
    2 st, Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Bladets måt..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:59
  • 6032 Skolplanscher
    2 st
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:34
  • 6339 Skulptur
    "Man", efter Auguste Rodin, grönpatinerad brons, n..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:58
  • 6340 Skulptur
    "Reveil", efter Philips, brons, nutida, höjd: 43 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:59
  • 6338 Skulptur
    "Stående kvinna", efter Pitta Luga, brons, nutida,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:57
  • 8008 Skulptur
    1800-tal, Meissen, Amoriner, H19,5
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:13
  • 4330 Skulptur
    brons, i form panter, nutida, längd: 42 cm
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:02
  • 6399 Skulptur
    brons, Man, höjd: inkl sockel, 27
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:08
  • 8020 Skulptur
    Carin Nilsson (1884-1973), Sverige. "Kvinnlig gymn..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:00
  • 6342 Skulptur
    efter Milo, Kvinna, brons, nutida, höjd: 27 cm med..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:00
  • 6434 Skulptur
    Ester Henning (1887-1985), Sverige. Kvinna, terrak..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:41
  • 6495 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:11
  • 5270 Skulptur
    Keramik, Madonnan med Barnet, Austria, höjd: 46 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:10
  • 6049 Skulptur
    Konstglas, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:10
  • 6151 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Liten Katt", Gust..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:13
  • 5537 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta ur serie..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:32
  • 6193 Skulptur
    Parian, Kan du inte tala, längd: 31 cm, Gustavsberg
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:00
  • 6496 Skulptur
    Porslin, Papegoja. Höjd: 29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:13
  • 6069 Skulptur
    sten, Indien, längd: 21x18
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:27
  • 8058 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Springare. Län..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:59
  • 5133 Skulptur
    Sydostasien, höjd: 20 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:15
  • 6041 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Bertil Vallien (f. 1938), Sveri..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:09
  • 6073 Skulpturer
    2 st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Stor & liten K..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:44
  • 6246 Skulpturer
    ett par, trä, höjd: 30 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:57
  • 6005 Tavla
    med 3 dockor + kläder
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:25
  • 6381 Tavla
    Triptyk Religiöst motiv, 101x53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:48
  • 6071 Tavlor
    2 st, Lars Jerhammar (f. 1942), Sverige. Digitalko..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:34
  • 6295 Torrnålsgravyr
    Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:10
  • 6294 Torrnålsgravyr
    Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:08
  • 6305 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slottet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:28
  • 6170 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. 214/250,32x42
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:26
  • 6348 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1958,174/310,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:19
  • 6344 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 52/360, Sluss..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:01
  • 6122 Träsnitt
    Terje Grönstad, Sign 1958,225/265, motivet: 39x59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:01
  • 6054 Träsnitt
    Tyra Lundgren (1897-1979), Sverige. 1944, "Småfågl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:30
  • 6103 Tusch
    Iwar Donner (1884-1964), Sverige. "Bretagnska fisk..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:04
  • 6518 Väggbonad
    Rokoko scen, 139x106
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:32
  • Metropol Tipsar
  • 8062 Oljemålning
    Yngve Bäck (1904-1990), Finland. Flicka på gärdesg..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:49
  • 8028 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Motiv ..//
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:16
  • 8032 Serigrafi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. ..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:41
  • 8044 Oljemålning
    Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Skärgårdsmotiv..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:44
  • 8058 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Springare. Län..//
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:59
  • 8039 Blandteknik
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Ingens hun..//
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:32
  • 8012 Oljemålning
    signerad Daubigny, "Le soir", se à tergo Frankrike..//
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:08
  • 8048 Färgetsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Stockholms slo..//
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:05
  • 8064 Oljemålning
    Romek Arpad, Stilleben, 54x67
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:35




Ladda ner broschyr