bakg

KONST


  • 2005 Akvarell
    Bertil Norén (1889-1934), Möja, 1930, 60x72
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:23
  • 1579 Akvarell
    Carl Lindqvist, 1899, Stockholms inlopp, Waldemars..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:36
  • 8018 Akvarell
    Frans Lindström (1874-1954), Blockhusudden, Djurgå..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:16
  • 8001 Akvarell
    Hans Johansson (Norsbo), 1931, Stadsgårdskajen, 44..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:34
  • 6162 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, sign O Mattiessen, 1994, "..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:23
  • 8009 Akvarell
    Pietro Dalla Santa (1931-2002), 1978, Strandvägska..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:07
  • 3008 Akvarell
    Roland Svensson (1910-2003), 'Tjärö', 1964, 18 x 45
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 augusti kl 18:23
  • 6139 Akvarell
    Sign AG Agneta Granstad, figur, motivet: 45 x 60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:20
  • 6179 Akvareller
    2 st, Carl Löwenström, Paris 1927 & Tunis 1927, 30..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:41
  • 5327 Akvareller
    2 st. N Holmström, Stockholmsmotiv, signerade, bla..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:39
  • 5033 Akvareller
    3 st, Berno Billing, Motiv från Jylland, signerade..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:27
  • 8020 Akvareller
    3 st, M Borg, Stockholmsgator, signerade, 14x20
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:00
  • 8040 Akvareller
    3 st, Signe Aspelin (1881-1961), Stockholm, signer..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:52
  • 8051 Akvareller
    3 st. Erik Andersson, Stockholmsmotiv, signerade, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:03
  • 8033 Akvareller
    6 st, Erik Ekroth, Stockholmsgator, 16x12, 22x16
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:53
  • 8037 Akvareller
    7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:43
  • 6021 Blandteknik
    3 st. Indien, målade på blad, ramens innermått: 34x25
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:39
  • 6043 Blandteknik
    Maria Boczewska (f. 1940), landskap med kyrka, 38x45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:17
  • 6041 Blandteknik
    Roland Svensson (1910-2003), sovande barn, dediker..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:05
  • 6206 Blyerts
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), Torget i Gordes 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:15
  • 5322 Collage
    Kristina Wallsten, "Solen går upp och ner", monogr..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:46
  • 4348 Emaljteckning
    Elisa Tigerholm, Jarl Kulle som Lenny Bruce 1971, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:16
  • 6127 Etsning
    Ångström, "Tjärbränning", 1919, motivet: 29 x 35
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:48
  • 6019 Etsning
    Carl Larson, Suzanne och Gunlög, motivet: 30x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:38
  • 8045 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), Stockholmsmotiv, signerad..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:15
  • 8023 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Slussen, 1918, 96/100..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:26
  • 4242 Etsning
    Konungarodd, Stockholm, motivet: 35 x 27 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:43
  • 8038 Etsning
    Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 204/310, signer..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:37
  • 6209 Etsning
    Oidentifierad konstnär, 30/100, figurer
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:26
  • 8036 Färgetsning
    Ernst Hällgren (1889-1944), Stadshuset, Stockholm,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:05
  • 6047 Färggravyr
    Tessinska palatset, motivet: 21x31
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:23
  • 6120 Färglitografi
    Anette Gustafsson, 205/280, motivet: 30x20
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:31
  • 8035 Färglitografi
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Operan, Stockholm, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:03
  • 8034 Färglitografi
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Stockholm, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:00
  • 6210 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), hs, 40 X 48
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:27
  • 6042 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 32/ 200, Stockholmsmotiv, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:16
  • 8050 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Stockholm, 162/290, ..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:32
  • 8052 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar vid Sk..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:39
  • 6061 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). Waxholmsbåt, 312/360..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:41
  • 6211 Färglitografi
    Bo Alström, 185/290, Teaterbal, motivet: 41 x 56
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:29
  • 6208 Färglitografi
    Einar Rosén (1910-1998), 18/270, Läsande kvinna, 4..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:25
  • 6048 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 325/360, Mosebacke Torg, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:27
  • 8049 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, Stockholmsmot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:24
  • 8342 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Stockholmsmotiv, Räntmäst..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:57
  • 6049 Färglitografi
    Gustavsson, EA-upplaga (konstnärens exemplar), uts..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:40
  • 6118 Färglitografi
    Håkan Thorsén (f. 1928), träd, 233/360, motivet: 6..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:17
  • 6045 Färglitografi
    Harry Kampf, Stockholmsmotiv, 146/250, signerad, 1..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:31
  • 5239 Färglitografi
    Herman Pfeiffer, 'Colord Fence', 76/80, motivet: 5..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:45
  • 8046 Färglitografi
    Jan Lundqvist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstn..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:04
  • 6046 Färglitografi
    Kaj Piehl (1921-2000), Stockholmsmotiv, 32/200, si..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:33
  • 6003 Färglitografi
    KG (Karl Gustaf) Nilson (f. 1942), Signalen, 28/15..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:46
  • 6004 Färglitografi
    KG (Karl Gustaf) Nilson (f. 1942), Vid Skagerak, 9..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:49
  • 5287 Färglitografi
    Lars Hake, 144/150, bladets mått: 83x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:45
  • 6140 Färglitografi
    Leif Ahrle (f. 1943), 192 / 360, "Den magiska elde..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:24
  • 4165 Färglitografi
    Lennart Roupe (f. 1918), Tyska kyrkan, 58/145, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:42
  • 8015 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Stockholmsmotiv, Söder ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:52
  • 5422 Färglitografi
    Marion Belin (f. 1933), 55/180, frieri, signerad, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:21
  • 6108 Färglitografi
    Mats Norryd (1944-1989), 156/300, 1975, Sagomotiv,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:24
  • 5160 Färglitografi
    Peder Duke (1938-2003), 161/200, signerad 1986, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:17
  • 6178 Färglitografi
    Per Andersson, mm48 x 45, PT, äpplen
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:39
  • 6164 Färglitografi
    Pierre Henri Jaquot, EA-upplaga (konstnärens exemp..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:48
  • 8014 Färglitografi
    Plura Jonsson (f. 1951), 'Stockholms stjärnor', St..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:25
  • 4453 Färglitografi
    Plura Jonsson (f. 1951), 48/290, '3: ans Spårvagn'..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:18
  • 8047 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Stockholmsmotiv, 9..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:17
  • 6011 Färglitografier
    2 st, Berndt Wennström (f. 1945), 380-upplaga, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:39
  • 4414 Färglitografier
    2 st, Bruno Karlsson (f. 1927), Stockholm, motivet..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:45
  • 5423 Färglitografier
    2 st. Kaj Bernstone (f. 1946), Stockholmsmotiv, nu..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:29
  • 6015 Färglitografier
    3 st, Evy Låås (1923-1999), signerade, motivet: 41..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:50
  • 8026 Färglitografier
    4 st, Stockholms Historia, 1800-tal, motivet: 30x20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:48
  • 6066 Grafiskt blad
    'Stockholmia', eftertryck, motivet: 24 x 80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:10
  • 8590 Gravyr
    Kolorerad, Riddarhuset, motivet: 25 x 38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:50
  • 6002 Litografi
    Albert Johansson (1926-1998), 'Staden', 46/125, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:45
  • 1273 Litografi
    efter Billmark, Stockholmspanorama, motivet: 28x211
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:19
  • 8027 Litografi
    Jan Richert, södra Blasieholmshamnen med utsikt mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:04
  • 8048 Litografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Stockholmsmotiv, 2..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:18
  • 5214 Litografi
    Romantiskt landskap, motivet: 52x67
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:59
  • 6207 Litografi
    Stefano Beccari (f. 1944), 25/275, komposition, mo..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:17
  • 8493 Litografi
    Stockholms inlopp från skärgården, motivet: 25x38
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:39
  • 6067 Litografi
    Stockholms slott, Sekelskifte 1900, 30 x 40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:12
  • 6077 Litografi
    värdshusinteriör, motivet: 50x38
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:12
  • 2032 Oljemålning
    1800-tal, på kopparplåt, 30 x 22
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:33
  • 8024 Oljemålning
    Axel Peters, Stockholm, signerad, 70x101
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:46
  • 1581 Oljemålning
    Bengt Tandberg (1874-1948), Stockholm, utsikt mot ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:41
  • 8005 Oljemålning
    Berndt Wennström (f. 1945), 1982, Skridskopaviljon..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:18
  • 8043 Oljemålning
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholms båten Norda..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:11
  • 6203 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Fors, 87 x 51
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:10
  • 9152 Oljemålning
    Carl Luthander (1879-1967), Stockholmsmotiv, utsik..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:07
  • 6070 Oljemålning
    Charles Roka (1912-1999), Lekande barn, 80 x 62
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:00
  • 8002 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Östermalmshallen, 112x85
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:22
  • 6116 Oljemålning
    Edvin Ollers (1888-1959), Skärgård, 23 x 32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:13
  • 6075 Oljemålning
    F Solling, Venedig, signerad, 60x67
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:08
  • 8031 Oljemålning
    Georg Lindström (f. 1912), Gamla Stan, signerad 19..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:06
  • 8028 Oljemålning
    Georg Lindström (f. 1912), Stockholmsmotiv, Österm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:20
  • 6039 Oljemålning
    Gertrud Klein, Stilleben, signerad, -33, 53x43
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:44
  • 8013 Oljemålning
    Gösta Nyberg (f. 1913), Utsikt mot Slussen, 64 x 57
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:04
  • 8022 Oljemålning
    Gunnar Bergquist (1903-1995), 'Riddarholmen sedd f..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:14
  • 1580 Oljemålning
    Gunnar Bergqvist, Götgatan, signerad, 46x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:37
  • 8008 Oljemålning
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), motiv från Söder, sign..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:33
  • 8016 Oljemålning
    Gustaf Höglund, Mot Riddarholmen från Södermalm, S..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:54
  • 6036 Oljemålning
    H Henri, blomsterstilleben, signerad, 21x33
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:16
  • 6055 Oljemålning
    Hans Belin, blomsteräng med ko, 29x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:15
  • 8029 Oljemålning
    Hans Ettler, Stockholm, signerad, 63x63
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:03
  • 3013 Oljemålning
    Helge Linden (1897-1961), hamnmotiv, signerad, 37x45
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    31 augusti kl 20:04
  • 6145 Oljemålning
    I Kempe, Blomsterstilleben, 1954, 49 x 60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:12
  • 6146 Oljemålning
    i Kempe, blomsterstilleben, 44 x 54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:13
  • 8042 Oljemålning
    J Malm, Sofia kyrka, Södermalm, signerad, 10x10
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:47
  • 8041 Oljemålning
    J Malm, Stockholm, signerad, 24x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:47
  • 8010 Oljemålning
    John Herbert, Slussen, signerad. -55, 50x58
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:42
  • 8004 Oljemålning
    Maurice Moberg (f. 1923), Söder Mälarstrand, Stock..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:33
  • 5212 Oljemålning
    Nehlin, Södermalm, 50x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:50
  • 4465 Oljemålning
    Nils Landzelius, Stockholm, 54 x 45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:48
  • 6017 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, bondgård, signerad, 37x45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:24
  • 6022 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, italienskt landskap, 59x118
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:41
  • 6149 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign -61, Fors, 39 x 54
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:16
  • 6159 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign 2003, Vildhästar, 32 ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:58
  • 6117 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Arkel, blomsterstille..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:16
  • 8054 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, motiv från Söder..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:09
  • 6076 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. Dubois, hus, 50x60
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:10
  • 6137 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sittande flicka, 81 x 34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:18
  • 6028 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stilleben, 60x90
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:31
  • 5222 Oljemålning
    Otto Gripenswärd (1847-1933), Gårdsmotiv, signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:38
  • 6131 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sommarlandskap, 32 x 39
    Utrop: 1.800 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:06
  • 6130 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Vinterlandskap, 37 x 55
    Utrop: 1.800 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:05
  • 8019 Oljemålning
    Rolf Folkander, Kindstugatan, Gamla Stan, Stockhol..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:22
  • 6204 Oljemålning
    Sign H Gelotte, -37, överraskningen, 39 x 34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:11
  • 6138 Oljemålning
    Sign Zetterberg, "Hille -48", landskap, 38 x 28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:19
  • 4538 Oljemålning
    Signerad Lindblom, Stockholmsmotiv, Riddarfjärden ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:23
  • 6176 Oljemålning
    signerad, Holland, 22 x 31, omkring 1900
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:28
  • 5196 Oljemålning
    signerad, Modell, 50x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:08
  • 8030 Oljemålning
    Tillskriven Paul Speiser, Nybroviken, 40x47
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:04
  • 8017 Oljemålningar
    2 st, A Lindblom, Gamla Stan, signerade, 18x12, 20..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:48
  • 8021 Oljemålningar
    2 st, Stockholm, signerade, pannå, 25x35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:28
  • 6212 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Gård, motivet: 40 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:30
  • 6177 Ram
    1800-tal, ramens innermått: 61 x 92
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:34
  • 5063 Sidentryck
    6 st, Landskaps motiv, Italien, motivet: 17x22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:27
  • 6034 Skulptur
    Balines + 2 st. fat, Rörstrand, höjd: 28 + dia 16
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:58
  • 6106 Skulptur
    Brons, efter AA Weinman, kvinna med vingar, höjd: ..//
    Utrop: 3.400 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:48
  • 6105 Skulptur
    Brons, efter Césaró, höjd: 46 cm, Kvinna med krus
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:46
  • 6025 Skulptur
    byst, konstmaterial, höjd: 57 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:22
  • 5020 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 1987, Sittande man, höjd: 1..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:33
  • 5293 Skulptur
    Oiva Toikka (f. 1931), Fågel, glas, höjd: 15 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:25
  • 2002 Skulptur
    Sonja Pettersson (f. 1935), Lergods, Mops, 'Folie'..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:31
  • 6010 Skulpturer
    2 st, Stig Blomberg (1901-1970), höjd: 12-15 inkl...//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:48
  • 8039 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 298/3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:50
  • 5257 Träsnitt
    Maja Fjaestad (1873-1961), "Vilda blommor", signer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:17
  • 8053 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 79/360, Kornhamnstorg,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:42
  • 5202 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Hustak i Stockholm, si..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:25
  • 8007 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Pt, 1974, Vasabron, mo..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:56
  • 8006 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Pt, 1975, Slussen, mot..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:54
  • 8011 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, motivet: 39x56
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:28
  • 8003 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stationsområdet Klara ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 18:25
  • 8012 Tusch
    2 st, Sune Lundquist, 1960, Kungsgatan 70 & Stora ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:12
  • 8032 Tuschteckning
    Stig Claesson "Slas", Stockholmsmotiv, signerad, -..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:07
  • Metropol Tipsar
  • 6176 Oljemålning
    signerad, Holland, 22 x 31, omkring 1900
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:28
  • 2002 Skulptur
    Sonja Pettersson (f. 1935), Lergods, Mops, 'Folie'..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:31
  • 5020 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 1987, Sittande man, höjd: 1..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:33
  • 6130 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Vinterlandskap, 37 x 55
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:05
  • 6131 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sommarlandskap, 32 x 39
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:06
  • 8001 Akvarell
    Hans Johansson (Norsbo), 1931, Stadsgårdskajen, 44..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:34
  • 8014 Färglitografi
    Plura Jonsson (f. 1951), 'Stockholms stjärnor', St..//
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:25
  • 8008 Oljemålning
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), motiv från Söder, sign..//
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 20:33
  • 2005 Akvarell
    Bertil Norén (1889-1934), Möja, 1930, 60x72
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:23

Vad r den vrd?