bakg

KONST


  • 2441 Akryl
    Vadim Markin (f. 1960), 31x61
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:34
  • 2387 Akvarell
    Erik Prytz (1914-1993), Sverige. 26x18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:40
  • 2388 Akvarell
    John Haavs Johnson (1915-1968), Sverige. Paris, 32x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:41
  • 1351 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, signerad Rio 1916, motivet..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:31
  • 2001 Akvarell
    Rolf Lidberg (1930-2005), Sverige. 1957, Kalas, 22x30
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:22
  • 5039 Akvareller
    Otto Rudolf Schatz (1900-1961), Österrike. Kassett..//
    Utrop: 40.000 kr
    Just nu: 29.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 20:09
  • 1138 Akvatint
    efter Charles Hunt, "Fores´s coaching recollection..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:01
  • 2030 Blandteknik
    2 st, Jac Edgren (1899-1980), Sverige. "Tandvärk",..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:45
  • 5017 Blandteknik
    Aly Ben Salem (1910-2001), Sverige. 22x27
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 18:40
  • 2423 Blandteknik
    Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Sittande man,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:17
  • 2088 Blandteknik
    C R Löwenström, 1954,30x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:32
  • 2074 Blandteknik
    Endel Köks (1912-1983), "Madrid", 1976,50x61
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 18:57
  • 1011 Blandteknik
    Jaque Anger, Kvinnoporträtt, 27x19,5
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:58
  • 5008 Blandteknik
    Nils Tirén (1885-1935), Sverige. Lodjur, 1926,66x91
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 18:42
  • 8078 Blandteknik
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Skiss till ..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:58
  • 2389 Blandteknik
    Stig Månsson (f. 1912), Sverige. 3 st
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:41
  • 2391 Blandteknik
    Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Flicka, 26x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:45
  • 2390 Blandteknik
    Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Kvinna med gitarr..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:44
  • 2070 Blandteknik
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. 1989, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:32
  • 2014 Blandteknik
    Thomasz Holuj (1947), Komposition, bladets mått: 5..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:28
  • 2443 Blandteknik
    Vadim Markin (f. 1960), Katt, 32x44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:35
  • 2446 Blandteknik
    Vadim Markin (f. 1960), Stockholmsmotiv, 70x100
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:40
  • 9029 Carborundumets..
    Antoni Clavé (1913-2005), 83/99, Komposition, blad..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:51
  • 9030 Carborundumets..
    Antoni Clavé (1913-2005), komposition, signerad oc..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:53
  • 9382 Carborundumets..
    Max Papart (1911-1994), Frankrike. 57/99, bladets ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:51
  • 9381 Carborundumets..
    Max Papart (1911-1994), Frankrike. 57x99, bladets ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:49
  • 9001 Etsning
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Commedia..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:40
  • 2436 Etsning
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Tryckt s..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:24
  • 2228 Etsning
    C J Bauer, Modell, motivet: 11x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:26
  • 2435 Etsning
    Gunnel Frieberg (1919-2010), Sverige. 5/110, -59, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:22
  • 2303 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. Signerad och dat..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:17
  • 2270 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Birger-Jarls..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:53
  • 2118 Etsning
    Louis Bastin (1912-1979), Sverige. 249/250, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:43
  • 2296 Etsning
    Slussen, motivet: 28x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:06
  • 2040 Etsningar
    2 st, Verner Molin (1907-1980), Sverige. Bladets m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:43
  • 9350 Etsningar
    4 st, Efter Zorn, motivet: ca 22x16
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:51
  • 2056 Etsningar
    5 st, ca 10x10
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:17
  • 9352 Etsningar
    5 st, Efter Zorn, Porträtt, motivet: ca 22x16
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:52
  • 2273 Etsningar
    med mera, ej ramade, Stockholmsmotiv
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:57
  • 8021 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Herikles", 63/125, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:44
  • 8015 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Hoppla", 104/325, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:37
  • 8023 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Monkey Business II", 63/..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:46
  • 8030 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Puss", 175/200, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:52
  • 8008 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), 159/200, motivet: 34x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:27
  • 8001 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), Eagle, 102/180, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:34
  • 8002 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), Flamingo Boogie, 32/180, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:43
  • 2119 Färgetsning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 10x23
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:44
  • 9009 Färgetsning
    Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. 62/100, moti..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:57
  • 9028 Färgetsning
    Shoichi Hasegawa (f. 1929), Japan. Mer Tropical, 2..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:20
  • 2408 Färgkrita
    Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Kökars kyrk..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:44
  • 9033 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. EA-upplaga,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:31
  • 9010 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad oc..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:06
  • 9027 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Motivet: 70x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:17
  • 9025 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad och..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:14
  • 9026 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad och..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:16
  • 2253 Färglitografi
    Beth Sahlin, "På stranden", motivet: 65x48
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:13
  • 2062 Färglitografi
    Daladräkt, 30x22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:42
  • 9021 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:55
  • 9022 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:56
  • 2039 Färglitografi
    Frédéric Iriarte (f. 1963), 1992, EA-upplaga, moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:42
  • 2038 Färglitografi
    Gudrun Key-Åberg (f. 1925), Sverige. Signerad och ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:13
  • 2161 Färglitografi
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Signerad och ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:50
  • 7564 Färglitografi
    Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Satelliter, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:05
  • 7321 Färglitografi
    Henri Goetz (1909-1989), Frankrike. Signerad och n..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:04
  • 9003 Färglitografi
    Honoré Daumier (1808-1879), Frankrike. Motivet: 26x30
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:46
  • 9037 Färglitografi
    Jim Dine (f. 1935), USA. "Tool", signerad och date..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:08
  • 8033 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Heavy Trafic", signerad ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:55
  • 2008 Färglitografi
    Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. 1958, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:35
  • 2295 Färglitografi
    Kandinsky, sign i tryck, motivet: 41x58
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:50
  • 2050 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. EA-upplaga, blade..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:30
  • 9005 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Komposition, si..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:31
  • 9045 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. PT, bladets måt..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:02
  • 9004 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:58
  • 2156 Färglitografi
    Lars Stenman (f. 1954), Sverige. Signerad och numr..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:42
  • 9024 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. EA-upplaga, mot..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:12
  • 9032 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Restauranginter..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:20
  • 2009 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad och n..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:37
  • 2200 Färglitografi
    Lenny Clarhäll (f. 1938), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:32
  • 1197 Färglitografi
    Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Waxholm, EA-upplag..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:11
  • 9008 Färglitografi
    Michel Delacroix (f. 1933), Frankrike. Signerad oc..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:38
  • 9011 Färglitografi
    Michel Delacroix (f. 1933), Frankrike. Stadsmotiv,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:11
  • 2163 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Akvarellerad, "Morgon", ej..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:00
  • 9236 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Liggande naken ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:34
  • 9235 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Naken man, sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:32
  • 9059 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad o..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:21
  • 9060 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad och numrer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:57
  • 2075 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. PT, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:03
  • 2159 Färglitografi
    Roj Friberg (f. 1934), Sverige. " Interiör från Bo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:44
  • 2026 Färglitografi
    signerad, "Stockholmsmotiv från Mosebacke", 30x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:36
  • 9036 Färglitografi
    Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och n..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:43
  • 9018 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1976, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:31
  • 9014 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1979, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:24
  • 9015 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1979, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:26
  • 9012 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1980, slu..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:18
  • 9013 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1984, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:22
  • 9019 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. HC-upplag..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:32
  • 9020 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:34
  • 9017 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:30
  • 9016 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:29
  • 9006 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:34
  • 9034 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad o..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:57
  • 2022 Färglitografi
    Tommy Gunnar Sundman, Vinflaskor, signerad och num..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:30
  • 2144 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Komposition, sign..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:05
  • 9023 Färglitografi
    Victor Vasarely (1906-1997), signerad och numrerad..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:57
  • 9031 Färglitografi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad och ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:03
  • 9035 Färglitografi
    Vide Janson (1924-2007), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:58
  • 9007 Färglitografi
    Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. "Bergets tinnar"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:36
  • 9405 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Paket, signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:05
  • 9406 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Paket, signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:07
  • 1200 Färglitografier
    i mapp, 3 st, John Christoforou (1921-2014), Storb..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:13
  • 2460 Glasmålning
    Oidentifierad konstnär, Charles Lindberg, New York..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:13
  • 2396 Glasskulpturer
    5 st. Orrefors, Olle Alberius (1926-1993), Sverige..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:52
  • 1049 Grafiska tryck
    10 st. Efter James Pauli, 1926, Uppsalamotiv, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:30
  • 2428 Grafiskt blad
    Efter Carl Larsson, motivet: 35x52
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:43
  • 5015 Gravyrer
    i mapp, 12 st, Frans de Geetere (1895-1968), "Spas..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 20:47
  • 2432 Kanna
    Jugend, Koppar, höjd: 38 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:59
  • 1218 Kolteckningar
    2 st, Axel Eriksson, ca 28x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:29
  • 1161 Kopparstick
    2 st, Lech Rzewuski (1941-2004), Sverige. Prov HC,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:58
  • 2124 Litografi
    Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Jägare, 1984, mo..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:53
  • 9185 Litografi
    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Modell, 1990..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:27
  • 2269 Litografi
    Lindberg, Stockholmsmotiv, motivet: 17x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:37
  • 2157 Litografi
    Olof Sandahl (f. 1938), Sverige. Signerad och numr..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:41
  • 2290 Oljemålning
    1800-tal, interiör med man, 20x25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:54
  • 2232 Oljemålning
    Agnes Herlin-Riismark (1911-2001), Sverige. "Utsik..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:35
  • 1140 Oljemålning
    Aline Bernard, Porträtt av Grevinnan Anna von Sche..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:21
  • 5033 Oljemålning
    Andreas Friis (1890-1983), Badstrand, 1926,30x40
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 20:18
  • 2140 Oljemålning
    Anna Kalinitchenko Jalpachik (1954-2013), Ukraina/..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:39
  • 2291 Oljemålning
    Anton Blomberg, landskap, 18x22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:55
  • 2289 Oljemålning
    Åsa W-P, Cykel, 1959,37x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:52
  • 2251 Oljemålning
    Axel Malmgren (1857-1901), Gripsholms slott, 1886,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:12
  • 2233 Oljemålning
    Axel Malmgren (1857-1901), Modell, 1883,119x72
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:40
  • 2255 Oljemålning
    Axel Malmgren (1857-1901), Stadsmotiv, 1889,22x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:16
  • 2229 Oljemålning
    Axel Malmgren, (tillskriven), parklandskap, 18x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:29
  • 2401 Oljemålning
    Axel Peter (1863-1942), Sverige. 1891, "Motiv från..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:01
  • 3022 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Badande barn i Ju..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 18:37
  • 3023 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Klara Kyrka, Stoc..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 18:42
  • 3021 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Metande barn på b..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 18:35
  • 3024 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), stadsbild, Jujuy ..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 18:43
  • 2304 Oljemålning
    Björn Selder (1940-1999), Sverige. Signerad och da..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:39
  • 2224 Oljemålning
    Brita Naess, 1940, modell, 36x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:21
  • 1185 Oljemålning
    C Widgren, Kustmotiv, 40x70
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:59
  • 1184 Oljemålning
    Car Ivar Gyllenberg, 1923,52x90
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:58
  • 5016 Oljemålning
    Carl Theodor Staaff (1816-1880), tillskriven. "Lun..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:05
  • 2020 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Himmel, 77x112
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:28
  • 2018 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Katt, 45x37
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:26
  • 2027 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Tillskriven..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:37
  • 2400 Oljemålning
    Christian von Schneidau (1893-1976), USA. Porträtt..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:59
  • 2398 Oljemålning
    Christian von Schneidau (1893-1976), USA. Signerad..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:58
  • 2386 Oljemålning
    Christian von Schneidau (1893-1976), USA. Stillebe..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:39
  • 1201 Oljemålning
    Dimitri Zukov, 2006, "Darin" 70x50
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:13
  • 1202 Oljemålning
    Dimitri Zukov, Stilleben, 45x37
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:14
  • 2367 Oljemålning
    Eyolf Nagell Erichsen (1908-1979), Norge. 60x80 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:00
  • 2267 Oljemålning
    Fernand Lutscher (1843-1932), landskap med kor, 40x65
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 20:45
  • 9060 Oljemålning
    Fritiof Johannes Schüldt (1891-1978), Sverige. Trä..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:36
  • 2087 Oljemålning
    Gårdsmotiv, 35x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:30
  • 1482 Oljemålning
    Georgianna Kralli (f. 1950), Sverige. "Näst sista ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:25
  • 1214 Oljemålning
    Gerhard Albe (1892-1965), Sverige. Marin, 22x34 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:27
  • 2394 Oljemålning
    Gösta Geerd (1907-1982), Sverige. Landskap, 35x49
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:52
  • 2404 Oljemålning
    Gueorgui Koventchouk (f. 1933), Ryssland. Figurkom..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:59
  • 2403 Oljemålning
    Gueorgui Koventchouk (f. 1933), Ryssland. Sjöman, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:53
  • 2223 Oljemålning
    Gunnar Johnsson (1917-2007), komposition, 67x80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:09
  • 2095 Oljemålning
    Gunnar Ruda (1887-1948), "Björnlandet", 72x115
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:58
  • 2399 Oljemålning
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Hustak, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:58
  • 2005 Oljemålning
    Gunnar Svensson, "Det blommar i torpet", 38x61
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:25
  • 2220 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:22
  • 2145 Oljemålning
    Hans Hedberg (1917-2007), Sverige. Kust, signerad,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:06
  • 2025 Oljemålning
    Hans Lindberg (f. 1928), Sverige. Stockholm, Utsik..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:33
  • 2407 Oljemålning
    Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Stilla höst..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:40
  • 5005 Oljemålning
    Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. "Faxälven vid..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 20:54
  • 2024 Oljemålning
    Henning Hougaard (1922-1995), Rödräv i vinterlands..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:33
  • 2029 Oljemålning
    Hjalmar Strååt (1885-1971), Sverige. Tyska Kyrkan,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:41
  • 2061 Oljemålning
    Interiör, 35x30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:40
  • 2262 Oljemålning
    Ivar Naumann (1851-1906), Stubbsund, Nacka, 1892,1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:26
  • 2199 Oljemålning
    Joann Saarniit (1909-1984), "Kruttornet Visby", 19..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:29
  • 2006 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Sverige. Fiskeläge västku..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:26
  • 2015 Oljemålning
    Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Figurer, 1941,5..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:30
  • 2035 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Sverige. 1960,33x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:27
  • 2086 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Sverige. 1963,33x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:29
  • 1409 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Ölglas, AIK, Pann..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:56
  • 1116 Oljemålning
    Lena Rydén (f. 1948), Sverige. "Passion", 126x95 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:03
  • 5014 Oljemålning
    Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland. Förlaga ..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 18:50
  • 2023 Oljemålning
    Lundahl, Motiv mot Slussen, 28x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:31
  • 5013 Oljemålning
    Mosse Stoopendaal (1901-1948), Sverige. Kråka, dat..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:35
  • 2453 Oljemålning
    Naemi Eriksson (1920-2002), Sverige. Interiör, sig..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:54
  • 2231 Oljemålning
    Nils Hårde (1888-1962), Sverige. "Sommarkväll", 53..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:34
  • 2297 Oljemålning
    Nisse Franzén, "Giro De Italia", 36x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:10
  • 2240 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1700-tal, landskap, 55x68
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:55
  • 2249 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, skymning, 12x30
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:11
  • 2236 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, damporträtt, 74x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:48
  • 2237 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Damporträtt, 77x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:49
  • 2239 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Herdinna, 80x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:54
  • 2254 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, keramiker, Skiss, 25x34 pannå
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:15
  • 2063 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, marin, 19x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:43
  • 2266 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, modell, 182x100
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:43
  • 2091 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign L Larsson, 37x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:36
  • 2089 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Paris 1931,40x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:34
  • 2258 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Italienskt stads..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:23
  • 2252 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Rindefjorden, 23x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:14
  • 2226 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, tall, 29x21
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:24
  • 2234 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Stilleben, 97x66
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:43
  • 1091 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, vilande kvinna, Sydafrika,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:53
  • 2085 Oljemålning
    Olle Gustafsson, "Vårögon" 1988,55x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:55
  • 5012 Oljemålning
    Oscar Törnå (1842-1894), Sverige. "Finspång Juli 1..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:32
  • 2238 Oljemålning
    otydligt signerad, Ålandskap, 1898,60x90
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:50
  • 2264 Oljemålning
    otydligt signerad, Landskap, 22x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:33
  • 1204 Oljemålning
    P O Rosén, Landskap, 46x37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:16
  • 2294 Oljemålning
    Per Collijn (1878-1961), Sverige. Nyhavn, Köpenham..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:02
  • 2204 Oljemålning
    R Sandberg, landskap, signerad, 110x78
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:42
  • 2454 Oljemålning
    Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:00
  • 2368 Oljemålning
    Ralf Auli Styker, gårdsmotiv, 28x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:01
  • 2225 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (Tillskriven), Kaptensudden, Sto..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:22
  • 1305 Oljemålning
    Richard Krantz, trädgården, 46x37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:02
  • 5009 Oljemålning
    Rikard Lindström (1882-1943), Sverige. 1915, Skumm..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:13
  • 2260 Oljemålning
    signerad, A Charlet, modell, 26x44
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:24
  • 2265 Oljemålning
    Signerad, Blomberg, 1906, modell, 135x95
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:38
  • 2162 Oljemålning
    Simon Kramer (f. 1940), Skog, 45x37
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:59
  • 9380 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Gamla Stan, 60x50
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:41
  • 2393 Oljemålning
    Soikkanen, Eldstad, 45x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:49
  • 2235 Oljemålning
    Sven Åberg, Kopia, 59x71
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:46
  • 2263 Oljemålning
    Sven Åberg, Marin, 38x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:30
  • 2293 Oljemålning
    Sven Göran Svensson (S-G-Son), 1979,50x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:58
  • 2003 Oljemålning
    Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Figurer, 86x62 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:19
  • 2384 Oljemålning
    Sven Rapp, Gitarrspelerska, 1940,25x27
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:34
  • 2395 Oljemålning
    Sven Wikström, hustak, 50x66
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:53
  • 2385 Oljemålning
    Sven Wikström, Järvsö, 45x34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:37
  • 2158 Oljemålning
    Thompson Hodgson Liddell, bygata, signerad, 1881,6..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:43
  • 2021 Oljemålning
    Tommy Gunnar Sundman, "Två glas vitt", 26x18
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:29
  • 2439 Oljemålning
    Vadim Markin (f. 1960), 50x40
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:33
  • 2438 Oljemålning
    Vadim Markin (f. 1960), Stilleben, 66x48
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:31
  • 2230 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. 1958,45x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:32
  • 5038 Oljemålning
    William Adolphus Knell (1805-1875), Marin, 17x24 ca
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:38
  • 5037 Oljemålning
    William Adolphus Knell (1805-1875), Marin, Pannå, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:34
  • 2392 Oljemålning
    Wiwi Möller-Lindquist (1910-1995), Sverige. Monogr..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:46
  • 2275 Oljemålningar
    2 st, Bernt Olof Sjöwall (f. 1936), Sverige. "Prom..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:37
  • 2036 Oljemålningar
    2 st, Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. 37x45 re..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:39
  • 2019 Oljemålningar
    3 st, Carsten Engström (1941-2004), Sverige. 22x16..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:26
  • 2420 Pastell
    Evy Låås (1923-1999), Sverige. Vårmotiv, signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:13
  • 2096 Pastell
    Landskap, 47x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:03
  • 2459 Ram
    senempire. Innermått 85 x68
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:08
  • 2369 Serigrafi
    Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Romantiskt land..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:10
  • 2445 Silkscreen
    2 st, Vadim Markin (f. 1960), Stockholmsmotiv, 66x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:40
  • 3079 Skulptur
    Boris Stojkov (1925-1982), Gustavsberg, igelkott, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:07
  • 1352 Skulptur
    brons, Efter Danese Cattaneo, Kvinna, nutida, höjd..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:36
  • 1078 Skulptur
    brons, krigare till häst, höjd: 16 cm, stensockel
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:34
  • 5041 Skulptur
    buddha, förgylld brons, Kina, sannolikt 16-1700-ta..//
    Utrop: 60.000 kr
    Just nu: 50.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 19:17
  • 3194 Skulptur
    efter Giambologna, Mercurius, brons, nutida, höjd:..//
    Utrop: 2.800 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:37
  • 3068 Skulptur
    Flodhäst, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsb..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:29
  • 2323 Skulptur
    gips, höjd: 43 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:24
  • 3049 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. I form av geth..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:46
  • 3090 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Ara..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:49
  • 3166 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Basse..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:22
  • 3059 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Drome..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:47
  • 3077 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fiska..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:58
  • 3065 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. För W..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:22
  • 3145 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. För W..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:28
  • 3148 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ko, l..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:32
  • 3142 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Räv, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:18
  • 3058 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tripp..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:46
  • 3057 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Zebra..//
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:40
  • 3143 Skulptur
    Gustavsbergs Studio, Katt, Lisa Larson (f. 1931), ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:20
  • 3091 Skulptur
    Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Rörstrand, fågel..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:50
  • 2197 Skulptur
    Keramik, Gabriel, Elefant, höjd: 19 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:27
  • 1149 Skulptur
    Lejon, Stenmassa, höjd: 64 47x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:23
  • 3001 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Kalle, ur Larsons ungar, må..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:54
  • 3150 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), katt ur Lilla Zoo, Gustavsb..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:18
  • 3011 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Fågelträd" ur Gul..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:44
  • 3135 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Måns maxi", sitta..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:05
  • 3192 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ägg med cromotryck..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:49
  • 3173 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien A..//
    Utrop: 1.800 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:43
  • 3101 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien A..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:37
  • 3155 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Beata ur serien AB..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:57
  • 3171 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Björn, Gustavsberg..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:52
  • 3164 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Bulldog Midi, ur K..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:14
  • 3027 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:26
  • 3165 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fjällhare, ur Skan..//
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:42
  • 3075 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Vikto..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:05
  • 3046 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:50
  • 3041 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:56
  • 3146 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:30
  • 3174 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:46
  • 3191 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Känguru med unge u..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:46
  • 3087 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Stora Zoo,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:31
  • 3089 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Stora Zoo,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:53
  • 3107 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur stora Zoo,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:22
  • 3015 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon, Gustavsberg..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:03
  • 3175 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lotta ur Larsons U..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:47
  • 3212 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons U..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:42
  • 3147 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons U..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:31
  • 3023 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons U..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:13
  • 3120 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Noshörning, Gustav..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:30
  • 3130 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pelle ur Larsons u..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:20
  • 3117 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pippi, Gustavsberg..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:27
  • 3014 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Räv, Skansen -7, l..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:02
  • 3061 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Spökmus, ur Menage..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:56
  • 3013 Skulptur
    Lodjur, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. För WWF, l..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:00
  • 3009 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Fågel, Upsala..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:25
  • 3026 Skulptur
    Pippi Långstrump, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:22
  • 3080 Skulptur
    riddare på häst, längd: 30 cm, höjd: 26 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:17
  • 2456 Skulptur
    Rosenthal, Ormtjuserska, Porslin, höjd: 27 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:04
  • 3048 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Tvillingarna ur serien ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:43
  • 3208 Skulptur
    Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gustavsberg, A..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:03
  • 3012 Skulptur
    Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gustavsberg, F..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:58
  • 3209 Skulptur
    Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gustavsberg, G..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:06
  • 3198 Skulptur
    Upsala-Ekeby, Taisto Kaasinen (1918-1980), Finland..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:35
  • 3098 Skulptur
    Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Zebror, Ups..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:18
  • 3071 Skulpturer
    2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Gustavsbe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:40
  • 3339 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige...//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:43
  • 3055 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige...//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:06
  • 3052 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson Noshörning samt Flo..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:51
  • 2299 Skulpturer
    2 st, Järn, (Alfa & Omega), höjd: 12 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:11
  • 3119 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Adam & Eva, ..//
    Utrop: 1.800 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:29
  • 3115 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katter, höjd..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:15
  • 3064 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Sjöjungfru &..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:18
  • 3062 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur serien Ju..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:58
  • 3032 Skulpturer
    2 st, Valpar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gust..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:32
  • 1067 Skulpturer
    2 st. Hundar, porslin, Sovjetunionen, höjd: 17 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:06
  • 3008 Skulpturer
    2 st. Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Fågel, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:24
  • 2437 Skulpturer
    2 st. Papegojor, lergods, höjd: 23 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:26
  • 3102 Skulpturer
    3 st, Gustavsberg, Bertil Vallien (f. 1938), Sveri..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:46
  • 3139 Skulpturer
    3 st, Gustavsberg, Lia Larson, Hundar/Dromedar, hö..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:11
  • 3144 Skulpturer
    3 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige...//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:21
  • 3066 Skulpturer
    3 st, Höna + kycklingar, Lisa Larson (f. 1931), Sv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:24
  • 3069 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), katter ur Lilla Zoo, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:35
  • 3072 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ko + bulldog..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:43
  • 3067 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur serien Sk..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:28
  • 2457 Skulpturer
    3 st, Porslin, B&G & Wien, höjd: 5-21 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:06
  • 3141 Skulpturer
    5 st, Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. F..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:14
  • 3190 Skulpturer
    6 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Bagdad",..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:29
  • 3040 Skulpturer
    6 st, Gustavsberg Lisa Larson, ur Sekelskifte, höj..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:51
  • 3118 Skulpturer
    6 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "All världen..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:28
  • 3070 Skulpturer
    7 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur All värld..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:36
  • 3103 Skulpturer
    Ett par, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur Pudlar..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:47
  • 3002 Skulpturer
    Ett par, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur Pudlar..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:57
  • 2099 Tavelram
    ramens innermått: 75x79
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:57
  • 2241 Tavelramar
    2 st, 1800-tal, ramens innermått: 73x100 respektiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:56
  • 2028 Tavla
    Broderad, Pyongyang Korea, Tigrar, motivet: 92x42
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:39
  • 2315 Tavla
    Kakelplatta, Sign Poser, 15x15
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:09
  • 2090 Tavlor
    3 st, Harald Garmland (1904-1985), Sverige.
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:34
  • 2064 Teckning
    Oidentifierad konstnär, Blyerts, 43x24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:44
  • 2478 Träskulpturer
    3 st, bland annat: Nils Wide, Söderby-Karl, höjd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:49
  • 2272 Träsnitt
    4 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Lösa bl..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 20:55
  • 9002 Träsnitt
    Otte Sköld (1894-1958), Sverige. 11/30,50x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:42
  • 5006 Träsnitt
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. 95/150, motive..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    26 feb kl 20:57
  • 2202 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 83/510,1988, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:38
  • 1205 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:16
  • 2466 Tusch
    Enrique Badía Romero (f. 1930), Spain. Modesty Bla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:38
  • 2464 Tusch
    Enrique Badía Romero (f. 1930), Spain. Modesty Bla..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:37
  • 2302 Väggrelief
    Ola J Sundströ, nätverk / collage, "En adfton i st..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:17
  • Metropol Tipsar
  • 9017 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:30
  • 2240 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1700-tal, landskap, 55x68
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:55
  • 3107 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur stora Zoo,..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:22
  • 9005 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Komposition, si..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:31
  • 2006 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Sverige. Fiskeläge västku..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 18:26
  • 2464 Tusch
    Enrique Badía Romero (f. 1930), Spain. Modesty Bla..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:37
  • 3119 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Adam & Eva, ..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:29
  • 9020 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad ..//
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:34
  • 3009 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Fågel, Upsala..//
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 feb kl 19:25




Ladda ner broschyr