bakg

KONST


  • 8459 Affisch
    "Tuborg" 81x58
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:58
  • 8625 Affisch
    Albert Engström (1869-1940), 57x42
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:35
  • 8398 Akvarell
    2 st, C F Törnå, Damm och fors, signerad. 1884, 20..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:33
  • 8394 Akvarell
    2 st, Sophie Fahlborg, mytologiskt motiv, ca 12x16
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:23
  • 8384 Akvarell
    August Malmström (1829-1901), intyg a tergo, "Måns..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:05
  • 8234 Akvarell
    Bertil Damm (1887-1942), "Skiss till ett kasperspe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:44
  • 8019 Akvarell
    Carl Wahlbom, Man med armborst, motivet: 23 x 15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:25
  • 8312 Akvarell
    EA Foster, vattendrag, signerad, motivet: 36x20
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:28
  • 8223 Akvarell
    Ellen Jolin (1854-1939), "Heideberg", motivet: 12 ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:54
  • 8392 Akvarell
    Erik Åkerberg, Stockholm, signerad. , 18x14
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:20
  • 8005 Akvarell
    Frans Lindström (1874-1954), "Djurgårdsteatern" 18..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:46
  • 7052 Akvarell
    Fritz von Dardel (1817-1901), Sign 1857, Flicka i ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:57
  • 8322 Akvarell
    Japan, blommor, ramens innermått: 75x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:42
  • 8454 Akvarell
    Mulle Wagn, Palm, 22x14
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:51
  • 8024 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Hamnmotiv, 'Clau..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:37
  • 8001 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Ruiner, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:35
  • 8236 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Ruiner, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:56
  • 8396 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Tullgarn slott, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:27
  • 8426 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, berglandskap, 24x47
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:16
  • 8025 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Sign GK, Gustav III: s pav..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:40
  • 8071 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Tjurfäktare, signerad, mot..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:28
  • 8021 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Triptyk, ramens innermått:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:32
  • 7041 Akvarell
    Regina Kylberg-Bobeck, Gosse på Operatrappan Stock..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:55
  • 8023 Akvarell
    Sign E Uggla, Sjölandskap, 24 x 30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:36
  • 8026 Akvarell
    Sigrid Sundberg, "Framnäs", 1885, motivet: 17 x 24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:42
  • 8004 Akvarell
    Sophia Johanna Södergren, Landskap med fäbodar och..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:42
  • 8010 Akvarell
    Artur Bianchini (1869-1955), "Notre Dame de Paris"..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:04
  • 8012 Akvarell
    Max Goldstein (Mago), 1958, Sittande dam, 40 x 25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:08
  • 8204 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Sign Thors, Paris, motivet..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:08
  • 8467 Akvarell
    Ronald de Wolfe (f. 1920), rep, motivet: 20x23
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:08
  • 8469 Akvareller
    3 st, Kina, fåglar+ karpar, 22x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:12
  • 8176 Akvareller
    8 st, Sign E Kerslow, 1990, motivet: 27 x 38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:42
  • 8529 Blandteknik
    Berndt Aulin, "Serenad", motivet: 19 x 16
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:54
  • 8447 Blandteknik
    Carlberg, Sydländskt landskap, motivet: 27x44
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:42
  • 8221 Blandteknik
    Emil Nordberger (1889-1942), Dannemoraån 1924, 15 ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:50
  • 8003 Blandteknik
    Fritz Ahlgrensson, Sign 1889, Flicka med värja, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:39
  • 8083 Blandteknik
    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), monogramsign 1884..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:14
  • 8235 Blandteknik
    Hugo Rahm (1857-1926), 1894, 'Perspektiv af Kgl Op..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:51
  • 8391 Blandteknik
    Johan Köhler, gråtande pojke, Munchen 1834, motive..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:18
  • 8008 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, "Sven Erik Jacobsson", mot..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:58
  • 8496 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Flicka i hatt, bladets måt..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:02
  • 8018 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, På galleriet, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:24
  • 5343 Blandteknik
    Alf Linder (f. 1944), Himlen, Signerad á tergo 197..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:14
  • 7031 Blandteknik
    Alf Linder (f. 1944), Komposition, Signerad -83, m..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:50
  • 8385 Blandteknik
    Fanny Hjelm (1858-1944), sign 1933, kust, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:06
  • 8226 Blandteknik
    Garibaldi Lindberg (1863-1957), Kentaur, 34 x 26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:26
  • 6003 Blandteknik
    Jean-Luc Guinamant, 1990, 23x32
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:13
  • 7030 Blandteknik
    Lennart Jirlow (f. 1936), Figur, Signerad -56, mot..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:22
  • 8197 Blandteknik
    Tyra Kleen, Monogramsign, Penelope & Hermes, ramen..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:25
  • 8199 Blandteknik
    2 st, Silvia Leitu (1912-1969), 1952, ur Don Carlo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:35
  • 8237 Blyerts
    Amalia Lindgren (1814-1891), Skiss, Ängel, bladets..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:58
  • 8002 Blyerts
    Axel AJ Floderus, 1845, Hög sjö, motivet: 19 x 27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:36
  • 8017 Blyerts
    Carolina Dahlson, 10/5 1814, Landskap med figurer,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:21
  • 8006 Blyerts
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Stenhus med to..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:47
  • 6451 Blyerts
    Fredrik Westin, 1800-tal, Mansporträtt, verso a ve..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:32
  • 8382 Blyerts
    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), signerad. 1885, M..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:03
  • 8387 Blyerts
    Wilhelmina Nyström, Slott, signerad. 1843, motivet..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:07
  • 8571 Blyerts
    David Wallin (1876-1957), Pojke, signerad. , motiv..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:16
  • 8205 Blyerts
    Oidentifierad konstnär, "Jethro Tull", 70 x 45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:14
  • 8007 Blyerts
    Regina Stolberg Reuss, "Calcutta, Jodhpur" träd, m..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:49
  • 8298 Emaljmålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Cardin, Lekande barn,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:04
  • 7007 Emaljtavla
    Endré Nemes, Sign 1966, motivet: 40 x 50
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:17
  • 7005 Emaljtavla
    Endré Nemes, Sign 1966, motivet: 49 x 40, Komposition
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:15
  • 7006 Emaljtavla
    Endré Nemes, Sign 1966, motivet: 50 x 40, Komposition
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:16
  • 7010 Emaljtavla
    Endré Nemes, Sign 1966, motivet: 50 x 40, komposition
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:22
  • 7008 Emaljtavla
    Endré Nemes, signerad, 30 x 52, komposition
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:20
  • 5250 Etsning
    + litografi, Marek Rudnicki, bladets mått: 56X38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:45
  • 2021 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Ols Maria, signerad, 19, ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:33
  • 8196 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), osignerad, motivet: 20, 7..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:13
  • 2022 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Zorn och hans hustru, sig..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:35
  • 2057 Etsning
    Axel Herman Hägg, Kyrka, 1904, motivet: 39x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:59
  • 8028 Etsning
    Efter J F Martin. utsigt af Stovkholm tagen från B..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:20
  • 8015 Etsning
    H Malmstedt, "Blanchs Café -95", 10/22, 1923
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:16
  • 2002 Etsning
    Krystyna Piotrowska, 15/50, signerad 1992, mm 19x2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:28
  • 5236 Etsning
    Krystyna Piotrowska, 40/50, signerad 1992, mm 21x3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:23
  • 2004 Etsning
    Krystyna Piotrowska, 5/50, signerad 1993, mm 24x34..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:31
  • 2005 Etsning
    Krystyna Piotrowska, 9/50, signerad 1993, mm 24x34..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:32
  • 2009 Etsning
    Marek Rudnicki, studie, 1/15, mm31x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:47
  • 2012 Etsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), 44/95, signerad, 1979, 6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:30
  • 2059 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Sandhamn, signerad, motiv..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:08
  • 2047 Etsning
    Anna Petrus (1886-1949), 1913, Flicka & pan, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:55
  • 2018 Etsning
    Bengt Böckman (1926-2014), 137/199, motivet: 44x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:39
  • 2013 Etsning
    Bent Holstein, 52/100, signerad 82, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:31
  • 2054 Etsning
    David Young Cameron, signerad, Scottish Loch, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:07
  • 2053 Etsning
    Frederick Carter, 'Under Waterloo Bridge', signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:04
  • 2055 Etsning
    Greta Ottoson, " Imperial Old House", signerad, mo..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:13
  • 6086 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), 1949, 149/300, motivet: 2..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:58
  • 8225 Etsning
    Hilda Heyman, Flodlandskap, motivet: 20 x 26
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:19
  • 2044 Etsning
    Inez Leander (1878-1969), Landskap, motivet: 21 x 29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:03
  • 8173 Etsning
    Jean Skoglund (1908-1948), Läsande man, motivet: 1..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:37
  • 8346 Etsning
    Norbert Robels, 40/50, Narr, signerad, motivet: 26x20
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:44
  • 2056 Etsning
    Staffan Kihlgren, "Explosioner över ett fält" EA, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:16
  • 2017 Etsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), 48/75, motivet: 30x70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:38
  • 2014 Etsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), 50/75, motivet: 30x16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:32
  • 2046 Etsning
    Uno Stallarholm (1894-1974), signerad. 1922, PT, M..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:02
  • 8474 Etsning+koppar..
    21x14, 15x14
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:22
  • 2008 Etsningar
    2 st, Suzanne Nessim (f. 1944), 21/95 + 32/95, gr..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:40
  • 8506 Etsningar
    Carl Larsson (1853-1919), 2 st. motivet: 18, 5x12,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:50
  • 8326 Etsningar
    2 st, Igge Karlsson (f. 1932), -74, Måne i Maj / Ö..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:50
  • 8177 Färgetsning
    Hank Laventhol, 8/25, "Stop", motivet: 32 x 23
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:45
  • 9543 Färgetsning
    Johnny Friedlander, 32/90, motivet: 59x39
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:41
  • 2016 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), 203/260, motivet: 20x22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:37
  • 8332 Färgetsningar
    2 st, Rävjakt, efter JF Herring, England, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:01
  • 8233 Färgkrita
    Emma Toll, signerad, Flicka i hatt, bladets mått: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:43
  • 8610 Färglitografi
    Anders Sköld, Stockholm, 321/500, motivet: 43x52
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:18
  • 8466 Färglitografi
    Åsa Wrange, "Ett hus" 1992, 4/20, motivet: 17x22
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:07
  • 2006 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), provtryck, vinglas, sig..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:33
  • 2007 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), signerad, 18/199, bm 52..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:37
  • 2045 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 241/250, signerad, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:55
  • 8635 Färglitografi
    Denice Zetterqvist (f. 1929), 186/225, motivet: 36x48
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:41
  • 8456 Färglitografi
    Efter P Nielsen, "Horsens", 116/300, 1987, motivet..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:54
  • 8463 Färglitografi
    Paul Holsby (1921-2007), 1958, 67/135, "Staden Ora..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:03
  • 2050 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 236/410, signerad,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:56
  • 2051 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 410/460, signerad,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:58
  • 2023 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 131/200, bladets mått..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:32
  • 5206 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 1/360, bladets mått...//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:15
  • 2001 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). 1/360, bladets mått:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:15
  • 2019 Färglitografi
    Catrina Liljegren, EA (konstnärens exemplar), blad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:47
  • 8096 Färglitografi
    Einar Rosén (1910-1998), 302 / 310, Fiskeläge, mot..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:07
  • 2035 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), PT, Stortorget; Stockholm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:32
  • 5084 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), 102/125, signerad, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:43
  • 8613 Färglitografi
    Jörgen Fogelquist (1927-2005), 7/285, motivet: 53x41
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:22
  • 8097 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), 65 / 100, fiskebåt, moti..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:12
  • 2064 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Kvinna, 251/360, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:39
  • 8609 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sydländskt motiv, motive..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:17
  • 2042 Färglitografi
    Lars-Olof Gynning (1920-2003), 283/360, Galopp, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:14
  • 2039 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Landskap, 11/175, 60 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:15
  • 2038 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Stilleben, 60 x 82, H..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:13
  • 2043 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), fruktkorg, 380/400, moti..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:17
  • 2020 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), 1/360, bladets mått: 47x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:50
  • 2015 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), 357/360, motivet: 45x52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:35
  • 2049 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 1996/5000, signerad, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:54
  • 8324 Färglitografi
    Maria Hillfon (f. 1945), 220/300, fasaner, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:42
  • 6084 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), 1970, motivet: 30x39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:52
  • 2058 Färglitografi
    Olle Bonniér (f. 1925), Komposition, 1964, 80/100 ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:01
  • 2041 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), 401/1000, 1999, Stilleben, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:13
  • 8611 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), höst, 26/260, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:20
  • 2024 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 242/260, 1976, löst blad, bl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:34
  • 2048 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 297/460, signerad, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:51
  • 2037 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 70/150, 1984, motivet: 30 x 44
    Utrop: 1.800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:41
  • 5083 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), signerad. -81, 192/325, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:41
  • 2061 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 334/360, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:14
  • 2062 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 61 / 460, 34 x 49, "K..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:16
  • 2040 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Skärgårdsseglare, 297..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:10
  • 2036 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 250/360, Friluftste..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:13
  • 2025 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 5/100, motivet: 49x35
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:39
  • 2060 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 158/250, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:43
  • 2052 Färglitografier
    2 st. Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 434/1500..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:59
  • 8240 Färglitografier
    5 st, Sven Ljungberg (1913-2010), fem ungdomar frå..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:17
  • 8338 Fotografi
    3 st, Beth Laurin, signerad. februari 2001, 16x10
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:13
  • 8325 Fotografi
    Leif Erik Nygårds, "Utsikt från tåget på Ölandsbro..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:46
  • 7051 Gouache
    Julius Kronberg (1850-1921), 'Skiss till Konstakad..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:54
  • 8077 Grafiskt blad
    efter Picasso, Mor med barn. motivet: 50 x 39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:12
  • 8014 Grafiskt blad
    Johan Leksell (1874-1932), 'Näckens polska', motiv..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:14
  • 8361 Grafiskt blad
    Kapten John Ericsson, "Monitor", motivet: 65x77
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:24
  • 8552 Kartor
    2 st, Tryck, 39x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:43
  • 8497 Kopparstick
    4 st, Oidentifierad konstnär
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:05
  • 8127 Kopparstick
    Peter Mazell, kolorerad, fågel, motivet: 41 x 28
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:31
  • 8468 Litografi
    Ernst Norlind (1877-1952), Björkar, motivet: 25x30
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:11
  • 8027 Litografi
    Kolorerad, "Djurgårdslif", motivet: 18 x 25
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:43
  • 2010 Litografi
    Kristian Krokfors (f. 1952), "Happy factory", 58/6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:58
  • 8319 Litografi
    Saint Genies, flickansikte, bladets mått: 20x15
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:37
  • 8082 Litografi
    triptyk, Uppsala, ramens innermått: 22 x 62
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:10
  • 2034 Litografi
    Göran Folcker (1920-2000), Sjömack, "Esso" bm: 64 ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:21
  • 5403 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Waxholmsbåt, 15/150, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:49
  • 8378 Oljemålning
    2 st, Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Portal och..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:59
  • 8333 Oljemålning
    Adolf Wutschl, stadsmotiv med häst och vagn, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:03
  • 5341 Oljemålning
    Alf Linder (f. 1944), Motiv från Gotland, Signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:08
  • 7045 Oljemålning
    Anders Kallenberg, Tillskriven, "Gumma i blåsig hö..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:24
  • 8052 Oljemålning
    Anna Nordgren (1847-1916), 1902, Porträtt av Fredr..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:55
  • 7012 Oljemålning
    Axel Gillis Hafström (1841-1909), Sign 1865, Breve..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:37
  • 7047 Oljemålning
    Axel Gillis Hafström (1841-1909), Skärgårdsklippor..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:35
  • 7043 Oljemålning
    Axel Leopold Wiberg, Flicka i folkdräkt, 48 x 35
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:16
  • 8228 Oljemålning
    Bertil Damm (1887-1942), Modell, 1920, 32 x 40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:32
  • 5004 Oljemålning
    Carl Ewald Lönngren, Stugor i vinterlandskap, 30, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-29 19:29
  • 7054 Oljemålning
    Carl Gustaf Hellqvist, Marstrand 1884, 31 x 39
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:00
  • 8224 Oljemålning
    Carl Stenberg, Stilleben, 35 x 26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:06
  • 8062 Oljemålning
    Conny Burman (1831-1912), Kustlandskap, signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:08
  • 8629 Oljemålning
    Erik Öhlin, duk, signerad, 72x53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:37
  • 8440 Oljemålning
    Evard Axel Rosenberg, Vattendrag, signerad. 1890, ..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:33
  • 8331 Oljemålning
    F Moe, strandmotiv, signerad, 44x64
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:01
  • 8020 Oljemålning
    G Thornblad, kopia efter Durden, 1919, 30 x 21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:29
  • 8009 Oljemålning
    Gerda Jungberg, Tillskriven, Motiv från Uppsala, 2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:02
  • 5002 Oljemålning
    Gustaf Cederström, Kustlandskap Monogramsign CM 18..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-29 19:55
  • 8395 Oljemålning
    Ingeborg Wennerwald, Vatikanstaden, signerad 1938,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:25
  • 6111 Oljemålning
    Jackie Lewis Bowker, "Verbena", signerad, 29x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:09
  • 8330 Oljemålning
    Jalbert, fiskeläge, signerad, 33x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:00
  • 8321 Oljemålning
    John Thorgren (1918-2000), "Havet", signerad, -86,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:40
  • 6394 Oljemålning
    Julius Kronberg (1850-1921), Tillskriven, Skiss fö..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:29
  • 8471 Oljemålning
    monogramsign. MBW, Stadsbild, 60x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:15
  • 8472 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal Empire, Damporträ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:15
  • 8131 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "Älvkarleby", 27..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:48
  • 8375 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "Roteldens utlop..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:56
  • 8445 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, England, Marin, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:39
  • 8443 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, fiolspelande yng..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:38
  • 8075 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Man med fiskespö..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:55
  • 8130 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Månskenslandskap..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:44
  • 8129 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Sign M Stark, La..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:39
  • 8473 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, signerad, Engels..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:17
  • 8393 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, skiss till väggm..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:22
  • 8501 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Västkusten, 56 x 76
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:34
  • 8390 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, vattendrag, 14x20
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:10
  • 8206 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Begravningsfölje & pianist..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:15
  • 6385 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Djur, Sign L Loberg, 29 x 24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:53
  • 8693 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, hus med trädgård, signerad..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:22
  • 8397 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, modell, 24x16
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:29
  • 8556 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Mor med barn, signerad, 49x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:46
  • 8339 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Religöst motiv, 1700-tal, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:38
  • 8013 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Åkerman, 'Malmöhus', ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:11
  • 8296 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Henry, Kvinna på väg,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:02
  • 6473 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Sven i Rosengård..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:31
  • 8564 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sjölandskap, signerad. , 2..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:55
  • 8310 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, skutor, 29x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:24
  • 8053 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Stilleben, 35 x 45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:57
  • 8349 Oljemålning
    oidentifierad konstnär, stilleben, signerad, 32x42
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:37
  • 8313 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stol, 744x36
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:29
  • 8314 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, tulpaner i vas, 45x37
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:31
  • 8311 Oljemålning
    Perolof Nilsson, fönsterutsikt, signerad, 60x66
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:26
  • 7042 Oljemålning
    Peter Johann Raadsig, 'Fra Vestkysten af Jylland',..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:13
  • 8198 Oljemålning
    Pieter Adrianus Schipperus, Tillskriven, Vinterlan..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:28
  • 8195 Oljemålning
    Polidori Bruto reproduktion, Madonna di Benedetto ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:08
  • 8188 Oljemålning
    René Margueritat, Sign 1889, Björkar, 35 x 44
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:27
  • 8265 Oljemålning
    signerad. , par i skog, 50x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:21
  • 8457 Oljemålning
    Sture Haglundh (f. 1908), Blommor Capri, signerad...//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:57
  • 8388 Oljemålning
    Sven Wejstad (1905-1980), blommor i vas, signerad,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:08
  • 8318 Oljemålning
    Weckman, marin, signerad, 27x35
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:36
  • 8203 Oljemålning
    Anna-Lisa Thomson (1905-1952), "Kungsängsliljor", ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:07
  • 8115 Oljemålning
    Axel Erdmann, Solbelysta tallar, Sign 1905, 59 x 79
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:44
  • 8190 Oljemålning
    Bengt Hamrén (1898-1985), "Från Österlånggatan", 4..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:37
  • 8038 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), 46x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:37
  • 8601 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), sydländskt motiv, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:08
  • 8192 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Arabiskt stadsmotiv, 40..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:42
  • 8193 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sträckande änder, 50x 60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:46
  • 8183 Oljemålning
    Börje Hedlund, "Vår, Snasahögarna", 32 x 40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:12
  • 8347 Oljemålning
    Evert Harald Duhán, Naken kvinna i gräset, signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:44
  • 8626 Oljemålning
    G Engstöm, Kustmotiv, duk, signerad. , 60x85
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:36
  • 8461 Oljemålning
    Gerd Östergren, Tulpaner, signerad. 1953, 72x76
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:01
  • 8171 Oljemålning
    Gösta Werner (1909-1989), monogramsign -50, Parafr..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:29
  • 8103 Oljemålning
    Gunnar Nordström (f. 1921), Norrtälje kanal, 1953,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:48
  • 8249 Oljemålning
    Gunnel Liljefors (f. 1941), "På myren", signerad. ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:46
  • 8250 Oljemålning
    Gunnel Liljefors (f. 1941), 'Pulsande i snö', sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:48
  • 8376 Oljemålning
    Gurli Kuylenstierna (1866-1957), blomstilleben, si..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:57
  • 8527 Oljemålning
    Gustav Adon, "Svarthätta", 36 x 44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:50
  • 8186 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Ekor på strand, 57..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:23
  • 6035 Oljemålning
    Harry Wichmann (1916-1993), Fransk stadsvy, 40x65
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:29
  • 5003 Oljemålning
    Hilding Linnqvist (1891-1984), 'Storm vid kusten '..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-29 20:56
  • 7035 Oljemålning
    Jerzy Potrzebowski (1921-1974), vintermotiv med hä..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:10
  • 8502 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Fiskebåt, 58 x 72
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:36
  • 8185 Oljemålning
    Johannes van Gogh, gatumotiv Holland, 19 x 24
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:20
  • 8336 Oljemålning
    Karl Göte Andersson Sernius, Landskap, 34x25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:10
  • 8084 Oljemålning
    Kurt Björkegren (f. 1929), Komposition, 55 x 69
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:09
  • 8187 Oljemålning
    Kurt Törnqvist, 1954, Stilleben, "Uppställning vid..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:25
  • 6036 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Stilleben, 33x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:31
  • 8523 Oljemålning
    Lennart Åsling (1921-1966), stilleben med vinflask..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:42
  • 8022 Oljemålning
    Lennart Nyblom, Tillskriven, kväll i skogen, 32 x 25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:33
  • 8178 Oljemålning
    Marek Smagon, 2005, Komposition, 98 x 80
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:48
  • 8320 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Kustlandskap med stuga, 58..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:41
  • 8327 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monogramsign Å, "Stående i..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:54
  • 8184 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Borch, Interiör, 49 x 39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:17
  • 8180 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Dejong, Komposition, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:52
  • 8297 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Fischer, Blomstillebe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:03
  • 8189 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign H Gurgi, Marin, omkri..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:33
  • 8011 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign R Wahlund, Kyrka, 38 ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:07
  • 8175 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Svedrin, Komposition,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:40
  • 8098 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Lotsbåt i hamn, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:16
  • 8328 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Palmer, 53 x 71
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:56
  • 7040 Oljemålning
    Ole & Laurits Andersen Ring, intygas med berättels..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:32
  • 8329 Oljemålning
    Seved Salvén, Kust, 63 x 90
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:58
  • 8201 Oljemålning
    Signe Löfgren, Tillskriven, Stilleben med stop & s..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:52
  • 8037 Oljemålning
    Stig Jonzon (1913-1987), 1963, Sjöbod, Djupvik, Öl..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:36
  • 8179 Oljemålning
    Sven-Arne Hökenström, "Höken", Clownbröllop, 110 x 84
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:50
  • 8181 Oljemålning
    Sven-Arne Hökenström, "Höken", Faraon, 41 x 33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:54
  • 8335 Oljemålning
    Tage Eriksson, slussen, signerad, 38x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:10
  • 8016 Pastell
    August Lundberg (1882-1946), 1907, Landskap, 26 x 47
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:19
  • 8239 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), landsbyggd, signer..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:16
  • 8543 Sidenmålningar
    2 st, Kina, motivet: 17x20
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:25
  • 6184 Skulptur
    Bing & Grøndahl, Kopiga, höjd: 20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:53
  • 8138 Skulptur
    Brons / marmor, Örn, höjd: 10
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:07
  • 8679 Skulptur
    brons, huvud, Asien, höjd: 17 + träsockel, höjd: 8
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:29
  • 8149 Skulptur
    Carin Nilson, -42, Gips, "Meditation", höjd: 20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:45
  • 8284 Skulptur
    Kina, höjd: 30
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:34
  • 8488 Skulptur
    Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, Strix Nebulosa, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:38
  • 8487 Skulptur
    Paul Hoff (f. 1945), Panda, Gustavsberg, höjd: 15
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:36
  • 8680 Skulptur
    porslin, Lladro, höjd: 41
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:30
  • 8612 Skulptur
    Sven Lundqvist (f. 1918), Tidningsläsare, Brons, H..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:18
  • 8003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Charlotta, Cro..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-10-13 19:36
  • 8050 Skulptur
    Puck Stocklassa, gips, höjd: 22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:54
  • 8219 Skulpturer
    2 st, Palle Thöger & Aron Jerndahl, höjd: 14-22, g..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:41
  • 8070 Skulpturer
    2 st, Spanien, höjd: 26 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:27
  • 8308 Skulpturer
    4 st, Ryssland & Goebel, höjd: 10
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:19
  • 8056 Sparbössa
    plast, Stig Lindberg (1916-1982), längd: 14
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:59
  • 6002 Stålstick
    11+ 2 st st, Motiv från Chester, motivet: 18x24
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:11
  • 8455 Tavla
    Brev, "Student ed 1851", bladets mått: 34x21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:52
  • 8630 Tavla
    Mask, 38 x 38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:38
  • 8470 Tavlor
    2 st, Föllinger, hästar och renar, 48/54
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:13
  • 8079 Tavlor
    5 st, Boris Ottenberg (1891-1946), varav 3 st sign..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 19:24
  • 8380 Teckning
    Oidentifierad konstnär, Modell, motivet: 43x28
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:59
  • 8334 Trärelief
    Götzl, Wien, Jesus, 33x26
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:09
  • 2030 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (f. 1927), signerad, 1976, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:01
  • 8174 Träsnitt
    van Arkel, 25/50, kvinnor, motivet: 11 x 8
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:39
  • 5091 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (f. 1927), vinterlandskap, 204/420,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:57
  • 8054 Triptyk
    tryck, Fartygsporträtt, tot mått. 33x108
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:57
  • 8442 Tryck
    4 st, Nils Bergström, Sagor, motivet: 17x13 ca
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:37
  • 8588 Tryck
    6 st, efter Elias Martin, Stockholm, motivet: 37 x 53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:44
  • 8638 Tryck
    Kungafamiljen, 38 x 50
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 18:44
  • 7044 Tusch
    August Hagborg (1852-1921), Ostronplockerskor Bret..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag kl 20:20
  • Metropol Tipsar
  • 8003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Charlotta, Cro..//
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-10-13 19:36
  • 5003 Oljemålning
    Hilding Linnqvist (1891-1984), 'Storm vid kusten '..//
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-29 20:56
  • 5002 Oljemålning
    Gustaf Cederström, Kustlandskap Monogramsign CM 18..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-29 19:55
  • 5004 Oljemålning
    Carl Ewald Lönngren, Stugor i vinterlandskap, 30, ..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-29 19:29
  • 5251 Färglitografi
    4 st, Catrina Liljegren, bladets mått: 76x57
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:49
  • 5403 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Waxholmsbåt, 15/150, ..//
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:49
  • 2043 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), fruktkorg, 380/400, moti..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:17
  • 2059 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Sandhamn, signerad, motiv..//
    Just nu: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:08
  • 5084 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), 102/125, signerad, motiv..//
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:43

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook