bakg

KONST


  • 4062 Akvarell
    Etiénne Beaumetz, Soldater på vandring, bladets må..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:18
  • 5132 Akvarell
    Monogramsignerad, WA 1923, enligt uppgift målad av..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:24
  • 9234 Akvarell
    Virginia Larsson, "Venezia 1890", Flicka med korga..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:40
  • 5128 Akvareller
    6 st, F Lindström Stockholmsmotiv, ca 15x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:14
  • 5364 Blandteknik
    2 st Signerade, Oscar II och Drottning Sophia, 40x..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:08
  • 5057 Blandteknik
    Bo Erik Lundqvist (f. 1934), collage, signerad -84..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:55
  • 5056 Blandteknik
    Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Collage, signerad -84..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:54
  • 3241 Blandteknik
    Einar Forseth (1892-1988), Hamn, signerad. 1963, 2..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:55
  • 5256 Blandteknik
    Fritz Ahlgrensson, Rosendal, signerad, 1899, 23x44
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:54
  • 4049 Blandteknik
    Karl Granquist (1921-1994), Sommarkväll Italien 19..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:22
  • 5016 Blandteknik
    Sven Lignell, Hönor, motivet: 16 x 33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:20
  • 5275 Blyerts
    Olle Kåks (1941-2003), signerad. -75, 18x14
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:25
  • 3280 Blyerts
    Rune Wennerström, 1960, Rovfågel, 57x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:58
  • 5263 Blyerts
    Ulf Qvarnström, 1848, modellstudie, signerad, fukt..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:32
  • 5018 Blyerts + kolt..
    Eva Bagge (1871-1964), Lemmestra gamla prästgård, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:22
  • 5158 Emaljtavlor
    2 st, Gustavsberg, 30x40 resp 31x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:26
  • 5207 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), 'Den gammla antikvitetsh..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:38
  • 5017 Etsning
    Axel Tallberg (I860-1928), "Min granne", motivet: ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:21
  • 5377 Etsning
    Carl Larson, ej sign, "Lisbeth", motivet: 12 x 16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:21
  • 5380 Etsning
    Franco Leidi (f. 1933), 19/250, I ateljén, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:24
  • 3635 Etsning
    Kamke, Par på bänk, 1916, motivet: 25 x 20
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:42
  • 2048 Etsning
    Lena Cronqvist (f. 1938), 85/150, motivet: 30x35 (..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:49
  • 3169 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 162/300, signerad, 29x22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:06
  • 5040 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), "Stortorget", HC-upplaga,..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:35
  • 5022 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Mosebacke, EA-upplag..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:20
  • 5021 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Norrbro, 171/180, mo..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:18
  • 5015 Färglitografi
    Mona Starfelt (f. 1931), "Kom ihåg Januari", 182/2..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:15
  • 5225 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), 90/100, signerad, -80, blad..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:54
  • 3170 Färglitografi
    Reutersvärd, 39/90, signerad, motivet: 86x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:30
  • 5242 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 18/50, signerad, 17x13
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:22
  • 3012 Färglitografi
    signerad, 103/180, motivet: 54x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:46
  • 5222 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), 186/360, musicerande sällska..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:51
  • 5264 Färglitografi
    Ulf Gripenholm (f. 1943), kvinna, 133/140, signera..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:37
  • 4020 Gouache
    Nils Nilsson, Spanska inbördeskriget, (löst blad),..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:30
  • 3269 Grafiskt blad
    "Bellman", ramens innermått: 50x42
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:46
  • 5241 Grafiskt blad
    efter Anders Zorn, Svanen, motivet: 23x18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:20
  • 5235 Grafiskt blad
    Emil Johanson-Thor (1889-1958), 1941, "På Mårtens ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:08
  • 5182 Gravyr
    Kolorerad, Batalj, motivet: 35x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:49
  • 3523 Gravyr
    La passage du Bac, motivet: 37x47
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:52
  • 5378 Litografi
    Aristide Maillol, Sign i tryck, modell, motivet: 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:22
  • 5267 Litografi
    Lars Norrman (1915-1979), båtar, 310/310, signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:12
  • 5376 Litografi
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 2001, 83/150, bla..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:20
  • 2381 Litografier
    2 st, Efter Anders Zorn, Bengtssons Lito AB, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:37
  • 3591 Litografier
    2 st. Marcinkevicius Vilmantas, 2006, bladets mått..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:47
  • 5217 Litografier
    2 st. Ursula Schütz, numrerade och signerade, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:47
  • 5233 Oljemålning
    A Björklund, 1944, Stilleben, 45x28
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:06
  • 5209 Oljemålning
    AG Wachtmeister, 1885, Fors, 25x35 oramad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:40
  • 3652 Oljemålning
    Åke Klingberg, hytta, signerad, 32x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:17
  • 3242 Oljemålning
    Alfred Collin, sluss, signerad, 1920, 91x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:55
  • 8473 Oljemålning
    Ante Karlsson-Stig, Fjäll, signerad. 1911´, 46x66
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:12
  • 5184 Oljemålning
    Axel Nipstad (1901-1953), Fjällandskap, 37x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:51
  • 3632 Oljemålning
    Carl Gustaf Höglund, Modell, signerad, 65x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:38
  • 5167 Oljemålning
    Christian Björn Larsen (1931-1993), fflickporträtt..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:10
  • 3363 Oljemålning
    Ellis Wallin (1888-1972), "Paris 1927", Stilleben,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:32
  • 3433 Oljemålning
    Ellis Wallin (1888-1972), Stilleben, signerad. - 6..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:38
  • 5064 Oljemålning
    Frans Gard (1892-1978), Tallar, signerad, 69x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:06
  • 5183 Oljemålning
    G Sundberg, Fiskeläge, 37x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:51
  • 3637 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), Stilleben med melon, 32 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:45
  • 5231 Oljemålning
    Gottfrid Olsson, Kust, signerad. -39, 46x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:02
  • 5236 Oljemålning
    Gunnar Wallentin (1905-1997), 1944, Stilleben, 42x33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:09
  • 5262 Oljemålning
    Hans Osswald (f. 1919), komposition, signerad, 69x59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:31
  • 5254 Oljemålning
    interiör, signerad, 48x58
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:47
  • 5255 Oljemålning
    J S Alfons, blommor i vas, signerad, -46, 65x55
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:52
  • 5357 Oljemålning
    Jan Solovjer, Landskap, 35x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:57
  • 3233 Oljemålning
    John Broberg (1892-1979), kust, signerad, -36, 33x46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:31
  • 5265 Oljemålning
    Karl Wittgren, landskap, omkring 1900, signerad, 5..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:45
  • 4002 Oljemålning
    Knute Heldner (1875-1952), 'Prins Eugens old Mill'..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:53
  • 5269 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), "Senegal", signerad, 96x62
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:17
  • 5266 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), golfspelare, signerad, 3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:10
  • 5166 Oljemålning
    Louis, mor & barn, signerad, pannå, 40x29
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:09
  • 3495 Oljemålning
    Martin Sjöblom, "Vårvinter", signerad, 24x32
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:54
  • 5383 Oljemålning
    Mats Hansén, signerad, -94, 46x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:32
  • 5220 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Ballerinor, Signerad 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:50
  • 2586 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Religiöst motiv, signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:06
  • 5352 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Jesus, 46x36
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:49
  • 5353 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Porträtt, 46x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:50
  • 4034 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1839, Mjölkande kvinna, 69x59
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:45
  • 5229 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 50/60-tal, Akvarium, 60x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:00
  • 3078 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Figurer, 55x90
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:48
  • 5354 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Fiskare, 49x3
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:52
  • 5045 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Hästar, 1800-tal, 57x45
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:20
  • 5268 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, olivlund, 37x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:14
  • 3615 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, F Messner, Stads..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:05
  • 5252 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Skärgårdshemman, signerad,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:43
  • 5004 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, skepp, 24x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:32
  • 5261 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, tjurfäktare, 41x33
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:22
  • 4009 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Avfärd mot Natten, sign..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:44
  • 3638 Oljemålning
    Oscar Hullgren (1869-1948), "Kungsljus", 1939, 38 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:48
  • 2178 Oljemålning
    osignerad, motiv med drake, 99x84
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:36
  • 4056 Oljemålning
    Pollock Sinclair Nisbet, Flicka i gränd, signerad,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:45
  • 5063 Oljemålning
    Ragnar Swahn (1882-1964), Kalmar slott, signerad, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:05
  • 5251 Oljemålning
    S Rudergård, fiskebåtar, signerad, 37x48
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:42
  • 4008 Oljemålning
    Sam Uhrdin (1886-1964), "Mattrasor" signerad 47, d..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:41
  • 3590 Oljemålning
    Sign H Carlstedt, 1913, "Mellösa", 37 x 30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:41
  • 5410 Oljemålning
    Signerad H Spiro, 1910, Motiv från Helsingör, 50x73
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:23
  • 5356 Oljemålning
    Signerad, Får, 50x62
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:55
  • 5232 Oljemålning
    signerad, Gäss, 39x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:04
  • 5234 Oljemålning
    Sjöborg, Fiskebodar i Smögen, 38x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:07
  • 5065 Oljemålning
    Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), signerad, 40x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:08
  • 9107 Oljemålning
    Torsten Jovinge (1898-1936), Landskap med hus, 53x66
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:36
  • 5013 Oljemålning
    Vadim Markin, Blomstilleben, 100 x 70
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:11
  • 5012 Oljemålning
    Vadim Markin, Kvinna, 100 x 70
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:10
  • 5011 Silkscreentryck
    bemålat, Vadim Markin, Katt, 29 x 39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:08
  • 5014 Silkskreen
    Bemålad, Vadim Markim, Stockholm, 70 x 100
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:12
  • 5122 Skulptur
    Asien, höjd: 37 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:43
  • 5214 Skulptur
    Bing & Grøndahl, höjd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:44
  • 5035 Skulptur
    Björn Ekegren (f. 1955), Glas, 6/100, höjd: 17 cm,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:13
  • 5010 Skulptur
    Brons, Kvinna med hopprep, efter Milo, höjd: 38 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:03
  • 5117 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, chamotte, hö..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:34
  • 5150 Skulptur
    Herend, husar, höjd: 21 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:18
  • 5107 Skulptur
    höjd: 32 cm, trä
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:56
  • 5216 Skulptur
    Lladro, höjd: 37 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:45
  • 5092 Skulptur
    Made in Austria, höjd: 18 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:34
  • 5090 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), UE Upsala-Ekeby, höjd:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:32
  • 5213 Skulptur
    Napoleon, höjd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:44
  • 5095 Skulptur
    Nils Hansson, höjd: 16 cm
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:38
  • 5100 Skulptur
    Tyskland, höjd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:47
  • 5116 Skulptur+vas
    Bertil Vallien (f. 1938), Rörstrand, höjd: 12-21
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:33
  • 5109 Skulpturer
    1 par, höjd: 25 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:58
  • 5212 Skulpturer
    2 st, Bing & Grøndahl, höjd: 14-20
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:43
  • 5211 Skulpturer
    2 st, Bing & Grøndahl, höjd: 17-18
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:42
  • 5218 Skulpturer
    2 st, bland annat Höganäs, höjd: 14-21
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:47
  • 5157 Skulpturer
    2 st, Fjällräv Gustavsberg, + and, längd: 20 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:23
  • 5093 Skulpturer
    4 st, höjd: 16 ca
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:34
  • 5096 Skulpturer
    4 st, höjd: 16-23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:41
  • 5163 Skulpturer
    6 st. brons, katt med 5 ungar, höjd: 24 cm, längd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:34
  • 5375 Träsnitt
    3 st, Sven Erixson, EA-upplaga (konstnärens exempl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:19
  • 3010 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, signerad. -..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:32
  • 5106 Vettar
    3 st, längd: 38 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 18:55
  • Metropol Tipsar
  • 4020 Gouache
    Nils Nilsson, Spanska inbördeskriget, (löst blad),..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 20:30
  • 4002 Oljemålning
    Knute Heldner (1875-1952), 'Prins Eugens old Mill'..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:53
  • 8473 Oljemålning
    Ante Karlsson-Stig, Fjäll, signerad. 1911´, 46x66
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:12
  • 4034 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1839, Mjölkande kvinna, 69x59
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:45
  • 4009 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Avfärd mot Natten, sign..//
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:44
  • 4008 Oljemålning
    Sam Uhrdin (1886-1964), "Mattrasor" signerad 47, d..//
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    6 april kl 19:41

Vad r den vrd?