bakg

KONST


  • 8612 Akvarell
    'To love is to live', signerad Sigward på passepar..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:23
  • 5659 Akvarell
    Alvar Outakka (1897-1951), Same, 18x14
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:40
  • 3031 Akvarell
    Anna Gardell-Ericson (1853-1939), 'Backudden Marst..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:15
  • 3039 Akvarell
    Anna Gardell-Ericson (1853-1939), 'Chiddingstone, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:35
  • 3037 Akvarell
    Anna Gardell-Ericson (1853-1939), (Tillskriven), v..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:42
  • 3035 Akvarell
    Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Ekeby gård, Rott..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:31
  • 3036 Akvarell
    Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Stig vid kust, 3..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:41
  • 3040 Akvarell
    Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Stilleben med ro..//
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:46
  • 8106 Akvarell
    Gunnar Widholm (1882-1953), Flicka, motivet: 18x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:51
  • 6722 Akvarell
    Ingvar Elén (f. 1915), Kuststad, motivet: 30x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:51
  • 6721 Akvarell
    Lennart Rosensohn (1918-1994), 1985, Figur, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:49
  • 8288 Akvarell
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), 30x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:47
  • 9013 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), "Sommar på Järflotta", ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:01
  • 9042 Akvarell
    Philip von Schantz (1928-1998), 1978, Stubbe, moti..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:57
  • 6378 Akvarell
    Ragnhild Nordensten, 1934, Fjäll, 21x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:49
  • 8734 Akvarell
    signerad, Trosaån, ramens innermått: 29x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:22
  • 8013 Akvarell
    ur skissbok som tillhört Karl XV, 30x21
    Utrop: 1.800 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:25
  • 8133 Akvarell / gou..
    Jan Dahlqvist, -97, "Blått hål", bladguld, motivet..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:56
  • 7305 Akvareller
    3 st. Carl Wilhelm Jaensson, (tillskrivna), Proven..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:15
  • 6241 Akvareller
    4 st, Kina, 28x20
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:49
  • 8242 Akvatintetsning
    Andreas Eriksson, 'Bon Hiver III', 2010, 52/64, bl..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:55
  • 8130 Akvatintetsning
    Pentti Kaskipuro (1930-2010), -05, 88/320, 'Fyra p..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:40
  • 6613 Blandteknik
    Arne Scheding (1916-1997), Blommotiv, signerad. 50x61
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:42
  • 5393 Blandteknik
    Axel Olson (1899-1986), 20/7 -72, motivet: 16x21
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:28
  • 8090 Blandteknik
    Cafe de la paix, motivet: 27x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:28
  • 8338 Blandteknik
    Dan Nygård (f. 1943), komposition, bladets mått: 5..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:52
  • 9037 Blandteknik
    Egron Lundgren (1815-1875), Seville, "Fiesta", mot..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:35
  • 6665 Blandteknik
    Gunnar Torhamn (1894-1965), 'Sommarkväll', 41x55
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:12
  • 9009 Blandteknik
    Hjalmar Falk (1856-1938), Stockholm, 1916, 25x54
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:55
  • 8293 Blandteknik
    Per Adalbert von Rosen (f. 1953), 46x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:06
  • 6484 Blandteknik
    Robert Högfeldt (1894-1986), 26x21
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:12
  • 8082 Blyerts
    Oidentifierad konstnär, signerad, Vattenfall, 20-t..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:18
  • 8144 Blyerts
    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sign RS Torekow -44, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:53
  • 6002 Blyerts
    Rune Sigvard (1907-1943), Ansikten, 1937, 23x27
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:43
  • 9014 Bokstöd
    Ett par, Carl Einar Borgström (1914-1981), Ystad b..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:14
  • 9006 Byst
    Eric Grate (1896-1983), Gjutarstämpel Herman Bergm..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:52
  • 6467 Etsning
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), "Georg Carl Von D..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:43
  • 8110 Etsning
    Björn Brusewitz (f. 1948), Et, 88/320, säng, blade..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:57
  • 8108 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), 258/320, Groda, bladets m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:55
  • 8115 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), "Station d Avron, Paris"..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:07
  • 6248 Etsning
    James Coignard (1925-2008), 42/50, 17x13 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 20:17
  • 8112 Etsning
    Karl Gunnar Nilsson, 1977. 296/320, bladets mått: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:01
  • 8111 Etsning
    Katinka Andersson, 300/320, 2008, "Tistelsyster", ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:58
  • 8124 Etsning
    Louis Sparre (1863-1964), "Chateau Gaillard", I et..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:17
  • 8049 Etsning
    Mikael Kihlman (f. 1953), 23/250, motivet: 16x12
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:55
  • 8104 Etsning
    Oidentifierad konstnär, Sign u. u. 1982, Paris, 1/..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:17
  • 8129 Etsning
    Outi Heiskanen, "Båt". -03, 228/320, bladets mått:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:10
  • 8227 Etsningar
    2 st, Axel Fridell (1894-1935), Ung kvinna i päls,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:12
  • 8109 Etsningar
    2 st, Cecilia Frisendahl (f. 1922), 320 upplaga, b..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:56
  • 8678 Etsningar i mapp
    Föreningen för Grafisk konst, bland annat Carl Lar..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:33
  • 8142 Färgetsning
    Axel Olson (1899-1986), 141/260, 33x52
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:47
  • 6723 Färgetsning
    Ernst Billgren (f. 1957), 'PROV', Hundar, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:00
  • 8123 Färgetsning
    Jalmari Ruokokoski (1886-1936), 1924, Samer, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:15
  • 8114 Färgetsning
    Jordi Arkö (f. 1951), 143/320, Figurer, 53x37, Lös..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:04
  • 8122 Färgetsning
    Lena Pettersson, 'Middagshöjd', 98/320, bladets må..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:08
  • 8265 Färgetsning
    Place de la Concorde, Paris, 1950-tal, motivet: 20x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:45
  • 4007 Färgetsning
    Roberto Matta (1911-2002), Jazzband, 35/100, motiv..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:29
  • 8074 Färglitografi
    2 st, Sofia Linde (f. 1980), 50-Upplaga, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:12
  • 8151 Färglitografi
    A Samuelsson, EA-upplaga, kvinna, motivet: 60x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:32
  • 8055 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), 42/190, Landskap
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:59
  • 8056 Färglitografi
    Andreas Lundberg, 11/75, bladets mått: 36x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:01
  • 8061 Färglitografi
    Andreas Lundberg, 15/75, bladets mått: 50x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:05
  • 6190 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), EA-upplaga, motivet: 60x80
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:59
  • 6031 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), Gröna Lund, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:03
  • 8207 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sjösalavår, 304/7..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:51
  • 8060 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), 11/160, bladets mått: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:04
  • 6266 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), 134/380, bladets mått:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:37
  • 8059 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), HC-upplaga, bladets må..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:03
  • 5362 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 158/290, motivet: 38x46
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 20:55
  • 8150 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholm I, EA-upplag..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:31
  • 8205 Färglitografi
    Camilla Pyk (f. 1966), 15/200, Ansikte, 38x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:49
  • 4393 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 'Storviggen'..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 18:31
  • 8075 Färglitografi
    Catharina Edlund, 280/385, bladets mått: 56x25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:13
  • 5104 Färglitografi
    Christina Knall (f. 1947), Hustak, 1/50, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 20:18
  • 4005 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), 354/375, motivet: 47x55
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 18:00
  • 8053 Färglitografi
    Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:58
  • 6719 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), -58, 51/75, motivet: 40x36
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:48
  • 8081 Färglitografi
    Eva Ljungdahl (f. 1946), EA 3/6, bladets mått: 36x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:17
  • 8077 Färglitografi
    Eva Ljungdahl (f. 1946), EA-upplaga, bladets mått:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:14
  • 6623 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), 1979, 'På väg till bi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:51
  • 4004 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), HC-upplaga, "Utsikt f..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 18:54
  • 8377 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), curling, signerad, mot..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:32
  • 8732 Färglitografi
    Harry Wichmann (1916-1993), 46/360, 1977, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:20
  • 8107 Färglitografi
    Jakob Dahlgren, -91, "Gud uppfinn nåt nytt", blade..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:52
  • 8292 Färglitografi
    Jan Brazda (1917-2011), 24/30, 98x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:01
  • 8076 Färglitografi
    Jonas Fredén (f. 1959), EA-upplaga, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:14
  • 8062 Färglitografi
    Jonas Fredén (f. 1959), EA-upplaga, bladets mått: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:05
  • 8068 Färglitografi
    Karin Dahlin (f. 1975), 14/90, bladets mått. 54x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:09
  • 8069 Färglitografi
    Karin Dahlin (f. 1975), 26/90, bladets mått: 44x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:10
  • 5360 Färglitografi
    Karl Mårtens (f. 1956), 95/290, motivet: 43x30
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 20:54
  • 8080 Färglitografi
    Kewak Zabuomian, 35/70, bladets mått: 38x46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:16
  • 8155 Färglitografi
    Lars Andersson, PT, motivet: 70x50
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:42
  • 4020 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), Fågel, 142/310, motivet: 4..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:35
  • 5359 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), PT, Steglitser, motivet: 4..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 20:52
  • 4002 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 83/210, Picknick, motive..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 18:45
  • 5812 Färglitografi
    Lennart Larsson, utsikt från söder, -70, 40/250, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:41
  • 4006 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 79/150, motivet: 63x49
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:28
  • 8079 Färglitografi
    Mats Persson, 109/150, bladets mått: 38x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:15
  • 8050 Färglitografi
    Mikael Kihlman (f. 1953), 162/250, Gata, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:56
  • 6714 Färglitografi
    Mikael Kihlman (f. 1953), 91/150, fat & körsbär, m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:46
  • 6130 Färglitografi
    Mikael Kihlman (f. 1953), 92/220, motivet: 36x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:53
  • 8051 Färglitografi
    Norbert Robles (f. 1953), 215/250, motivet: 22x18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:57
  • 4519 Färglitografi
    Ola Billgren / Louis Womack, Sovande person, -69, ..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:10
  • 8073 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), 45/50, bladets mått: 80x120
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:11
  • 8603 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), 109/460, ansikte, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:29
  • 8065 Färglitografi
    Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:07
  • 8063 Färglitografi
    Petter Thoen (f. 1943), Showerfant, EA-upplaga, bl..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:06
  • 8064 Färglitografi
    Petter Thoen (f. 1943), Trumpfant, EA-upplaga, bla..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:07
  • 4019 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), bladets mått: 29x33
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:32
  • 5089 Färglitografi
    Roland Kempe (1907-1991), Kvinna med äpple, signer..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:20
  • 4003 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 19/35, HC-upplaga, Vi..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:02
  • 8127 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Operabaren, 65/270, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:35
  • 8164 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 195/360, Fiskar, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:19
  • 4008 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), 91/150, motivet: 104x70
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:30
  • 8078 Färglitografi
    Ulf Eriksson, 215/320, bladets mått: 20x28
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:15
  • 6258 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 267/390, motivet: 35x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 20:40
  • 8403 Färglitografier
    Ett par, Jaktmotiv, motivet: 52x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:10
  • 8105 Färgserigrafi
    Ulrika Andersson, "Sändningstid", 163/320, bladets..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:47
  • 6009 Fotografi
    Föreställande Jean Cocteau med dedikation & skiss,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:00
  • 8145 Fotografi
    Sign Johan J, motivet. 28x28 ca
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:03
  • 8241 Golvskulptur
    Leopard, höjd: 48 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:37
  • 9012 Gouache
    Aly Ben Salem (1910-2001), Kvinna & hästar, 21x26
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:39
  • 8735 Gouache
    Gösta Nyberg (f. 1913), 1976, Öregrund, motivet: 2..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:22
  • 6409 Gouache
    Lars Norrman (1915-1979), 15x26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:10
  • 8173 Graffitimålning
    6 delar, 'Dynamic', 106x61 / st
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:47
  • 6208 Grafiska blad
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Diptyk, 29x19
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:30
  • 8656 Grafiskt blad
    Picasso, tryckt signatur, 49x64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:32
  • 8285 Gravyr
    Claude Duflos, Lhymen de Bacchus et dariane, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:41
  • 6374 Gravyr
    Mytologiskt motiv, motivet: 42x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:44
  • 8406 Gravyrer
    6 st, arkitekturdetaljer, Frankrike, 34x21
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:12
  • 8014 Gravyrer
    kolorerade, 4 st. i ram. 1800-tal, ramens innermåt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:28
  • 8016 Illustrationer
    5 st. ( 2 litografier), 24x16, 39x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:39
  • 8135 Kakemono
    inramad, 180x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:09
  • 8358 Lacktavlor
    4 st, Asien, nutida, 91x30 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:09
  • 8157 Litografi
    1739års karta över Mälaren, Tryckt 1972, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:46
  • 8607 Litografi
    Acke Åslund (1881-1958), motivet: 26x33, hästar
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:33
  • 8072 Litografi
    Bengt Wallberg (1931-2004), 241/250, bladets mått:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:11
  • 8057 Litografi
    Bengt Wallberg (1931-2004), 88/250, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:02
  • 8113 Litografi
    Roj Friberg (f. 1934), -03, 'jvaipa', Vattenfall, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:02
  • 8584 Litografi
    Stig Lindberg (1916-1982), bladets mått: 29x20, tr..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:05
  • 6069 Litografi
    Tryckt signatur, strand med fiskarfolk, 20x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:06
  • 8015 Litografi
    ur La Caricature, H Dumier, bladets mått: 26x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:31
  • 8208 Litografier
    11 delar, Lennart Norrman, inramade & lösa blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:58
  • 6360 Litografier
    31 st. Jan Richert, lösa blad, bladets mått: 32x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:20
  • 8045 Miniatyrer
    4 st, höjd: 6-13 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:49
  • 8046 Miniatyrer
    Ett par, 11x9
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:51
  • 8625 Oljemålning
    1700-talsmotiv, 1900-tal, fruktförsäljerska, 60x50 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:08
  • 9033 Oljemålning
    1800-tal, sign H Smith, Orientalisk kvinna, 50x60
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:38
  • 9027 Oljemålning
    A B Davidsson, 1800-tal, pojke med hund, 36x23
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:36
  • 8353 Oljemålning
    Å Grundström, Ällmorafjärden, 1950, 54x87
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:03
  • 8089 Oljemålning
    Alfred V Jensen (1898-1960), fiskarbåt, 31x58
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:27
  • 8137 Oljemålning
    Arne Isacsson (1917-2010), 'Landskap vid Bro', 45x68
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:21
  • 6607 Oljemålning
    Arne Scheding (1916-1997), Kustlandskap, signerad...//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:37
  • 6602 Oljemålning
    Arne Scheding (1916-1997), Skärgårdslandskap, sign..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:32
  • 8085 Oljemålning
    Asta Nielsen-Fritsch, Kor, 1927, 31x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:21
  • 9010 Oljemålning
    Axel Nilsson (1889-1981), Läsande kvinna, signerad..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:39
  • 8012 Oljemålning
    Axel Petter Malmgren, "Lidingöbro Maj -79", signer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:23
  • 8639 Oljemålning
    Bertil Andersson, Bellevue, signerad -46, olja på ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:29
  • 9011 Oljemålning
    Bertil Öhlund (1923-2003), Komposition, 54x69
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:38
  • 8339 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), grekisk by, signerad, 3..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:56
  • 8640 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sydländsk Hamnbild, sig..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:30
  • 8097 Oljemålning
    Birger Strååt (f. 1914), 1948, utsikt mot vattnet,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:21
  • 6057 Oljemålning
    Bror Forsell (1883-1959), motiv från Venedig, 50x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:59
  • 8397 Oljemålning
    C Butner, Fors, 76x50
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:53
  • 8636 Oljemålning
    Carl Gerth, Dalarna, -68, 26x86
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:55
  • 6001 Oljemålning
    Carl Johansson, 1910, Äppelträd, 49x69
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:15
  • 8146 Oljemålning
    Carl Luthander (1879-1967), 1921, Stockholm, 38x50
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:11
  • 7304 Oljemålning
    Carl Wilhelm Jaensson, (tillskriven), Proveniens f..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:10
  • 9028 Oljemålning
    Charles Roka (1912-1999), pojke med kanin, 81x65
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:33
  • 8399 Oljemålning
    David H Mackewan, Hästar, 71x89
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:56
  • 8153 Oljemålning
    David Wallin (1876-1957), Mor & barn, 25x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:35
  • 8086 Oljemålning
    Düÿffche, fiskarpojke, 35x26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:22
  • 6058 Oljemålning
    Edward Pierzynski (f. 1922), slädfärd, 60x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:08
  • 8495 Oljemålning
    Erik Abrahamsson (1871-1907), skymningslandskap, 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:45
  • 9022 Oljemålning
    Erling Ärlingsson (1904-1983), Kustmotiv, 24x46
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:13
  • 8290 Oljemålning
    Ernst Lindgren (1887-1948), Kust, 1926, 63x77
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:55
  • 8400 Oljemålning
    F Mazzolini, Calzolaio, 71x44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:57
  • 8100 Oljemålning
    Frans Gard (1892-1978), Tallar i solnedgång, 58x89
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:28
  • 8158 Oljemålning
    Fredriksson, Blomsterstilleben, 1943, 80x64
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:48
  • 8277 Oljemålning
    Georg Lodström (1915-1972), äppelblom, -70, 53x64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:22
  • 9031 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), Läsande flicka
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:46
  • 8545 Oljemålning
    Golian, Gränd, 41x33
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:48
  • 9001 Oljemålning
    Gottfrid Kallstenius (1861-1943), Sign 1910, stenb..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:26
  • 8632 Oljemålning
    Greta Zetterholm, "Ölands Alvar i September", Sign..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:59
  • 8731 Oljemålning
    Gunnar Persson (1908-1975), -67, Stilleben, 33x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:17
  • 9018 Oljemålning
    Gustav Wentzel, "Lomsfjellene", 35x68
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:52
  • 6455 Oljemålning
    Harry Wichmann (1916-1993), 1958, 24x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:14
  • 6454 Oljemålning
    Harry Wichmann (1916-1993), 1966, 16x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:13
  • 8166 Oljemålning
    Helge Cardell (1902-1972), "Vita stenar, Öllöv", 3..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:26
  • 8522 Oljemålning
    Helge Fender, Tak, 1948, 50x55
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:12
  • 8274 Oljemålning
    Helge Frender (1906-1976), 1946, 46x55
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:38
  • 9015 Oljemålning
    Helge Linden (1897-1961), "Blek Afton i hamnen", 3..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:28
  • 8532 Oljemålning
    Helge Sten, Vinter, 41x78
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:36
  • 8733 Oljemålning
    Holger Eklöf, 1969, Gränd, 54x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:21
  • 8717 Oljemålning
    Inez Leander (1878-1969), pojke med krus, signerad..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:03
  • 6315 Oljemålning
    Inga Evander, Kor, 54x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:43
  • 8143 Oljemålning
    Ivar Morsing (f. 1919), -56, Figurer, 30x38
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:50
  • 8480 Oljemålning
    Ivar Naumann (1851-1906), 1895, 28x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:30
  • 8516 Oljemålning
    J Malm, Landskap, 45x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:08
  • 8091 Oljemålning
    Jagerström, Kust med hus, 37x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:30
  • 8484 Oljemålning
    James Aumonier, Kustlandskap med figur, 30x35
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:32
  • 3038 Oljemålning
    Johan Ericson (1849-1925), Tvätterska, Concarneau,..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:55
  • 6330 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), motiv från Stenshuvud, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:37
  • 9030 Oljemålning
    Josef Heimerl (1867-1918), Katter, 20x25
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:22
  • 8335 Oljemålning
    Josef Smed, folkmusik, signerad, 29x16
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:45
  • 9035 Oljemålning
    Jules Schyl (1893-1977), blomsterstilleben, 55x49
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:27
  • 8635 Oljemålning
    Kai Drews, Sommarlandskap, 1936
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:53
  • 8101 Oljemålning
    Kai Nielsen, Eka, 50x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:29
  • 8566 Oljemålning
    Kalervo, Vinterlandskap, 1954, 33x36
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:19
  • 8606 Oljemålning
    Kjell Leander Engström (1914-1979), Vintern kommer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:32
  • 8125 Oljemålning
    Knud Ahrenskou (f. 1939), komposition, 36x56
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:19
  • 8139 Oljemålning
    Kurt Kalmgren, 1955, "Dörrarna", 64x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:40
  • 8264 Oljemålning
    Landskap med hus
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:43
  • 8318 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), 2009, Äpplen, 27x28
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:16
  • 8319 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), 2015, Clementiner, 18x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:16
  • 8320 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), 2016, Äpple, 23x17
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:17
  • 6404 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Hedvig Eleonora Kyrka, 201..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:06
  • 9036 Oljemålning
    Madeleine Pyk (f. 1934), Tigrar, Inköpt på Galleri..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:11
  • 8602 Oljemålning
    Magdalena Jansdotter, Tigeröga, 32x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:27
  • 9029 Oljemålning
    Malin Gyllenstierna (född Crafoord), "Muskö, 1887"..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:20
  • 8252 Oljemålning
    Malvi Nordqvist (1897-1993), Palma De Mallorca, 19..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:23
  • 8642 Oljemålning
    Manne Hallengren (1875-1951), 62x93
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:36
  • 8368 Oljemålning
    monogramsignatur. JK, Äppelblom, 24x33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:19
  • 8140 Oljemålning
    monogramsignerad EL, 1957, Kust, 44x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:42
  • 9032 Oljemålning
    Mosse Stoopendaal (1901-1948), And, 1932, 80x55 ca
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 16.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:02
  • 8088 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1700-/1800-tal, Värdshus, ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:25
  • 8643 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, 1900-talets början, Blomst..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:32
  • 8493 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 40x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:44
  • 8092 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Kust, 49x71
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:32
  • 8645 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, kyrka, 79x60
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:42
  • 8475 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Marin, 24x29
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:27
  • 8043 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsignatur, skymning..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:40
  • 8485 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Pannå, 1800-tal, Stilleben..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:37
  • 8084 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, porträtt, 32x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:20
  • 8486 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, 1912, 20x18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:39
  • 8083 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Flodlandskap, 18..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:19
  • 6460 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, hus, 26x29
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:24
  • 8138 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, interiör, 50x41
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:40
  • 8099 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Musicerande säll..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:27
  • 8093 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Skärgård, 48x62
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:34
  • 8563 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Vinter, 100x67
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:16
  • 8134 Oljemålning
    Oscar Hullgren (1869-1948), "Raukar Öland", 1942, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:08
  • 8605 Oljemålning
    på papper, Mytologiskt motiv, motivet: 30x39
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:32
  • 8048 Oljemålning
    Pallenberg, pojkar på strand, 22x22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:53
  • 6530 Oljemålning
    Ragnhild Nordensten, 1944, 32x40
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:35
  • 8477 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (1843-1843), Månskenslandskap, 2..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:28
  • 8667 Oljemålning
    Ryssland, Kust med barn, 15x23
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:33
  • 8641 Oljemålning
    S B Wenström, Kvinna på strand, 73x64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:35
  • 8337 Oljemålning
    S Bierke, parkmotiv, signerad, 45x37
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:50
  • 8284 Oljemålning
    Sarkantyu Simon (1921-1989), Stilleben, 20x34. sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:40
  • 8156 Oljemålning
    Sign A Erikson, 1915, Fiskare i båt, 57x101
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:44
  • 8488 Oljemålning
    sign A Odierna, Capri, 27x36
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:42
  • 6156 Oljemålning
    Sign G Johansson, 46x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:41
  • 8492 Oljemålning
    Sign K Sjöström, 1900, 18x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:43
  • 8608 Oljemålning
    Sign Nisse 1897, Tårta, 32x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:35
  • 6220 Oljemålning
    signerad Xam, (Pedro Quetglas Ferrer), Stilleben, ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:56
  • 8567 Oljemålning
    signerad, Fartyg, Stockholm, 62x51
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:20
  • 8760 Oljemålning
    Signerad, Hav, 60X120
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:16
  • 8336 Oljemålning
    signerad, landskap, 21x25
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:49
  • 9007 Oljemålning
    Sven X-et Erixson (1899-1970), Signerad, Kompositi..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 20.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:45
  • 8487 Oljemålning
    Sydney Rowe, 1881, Får, 35x24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:40
  • 8102 Oljemålning
    Toralf Jergill (f. 1900), Flicka i folkdräkt, 60x5..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:31
  • 6302 Oljemålning
    Torun Mounth, pojke med snäcka, 1956, 52x41
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:21
  • 8402 Oljemålning
    Wikström, komposition, 45x53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:02
  • 8398 Oljemålning
    Yan Cuda, -88, Ubud, 79x104
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:55
  • 6625 Oljemålningar
    2 st, Hans Ångsäter (f. 1935), Dansande flickor 6 ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:52
  • 8165 Oljemålningar
    4 st, Arne Brodin (1913-1997), motivet: 14x34 -26x34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:20
  • 8653 Oljemålningar
    ett par, Liee, -69, 49x59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:54
  • 8638 Pastell
    A Månsson, signerad, Månsken, 22x16
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:58
  • 8291 Pastell
    Oidentifierad konstnär, Kopia efter Nattier, 90x60
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:55
  • 8523 Pastell
    Oidentifierad konstnär, signerad, Portvalv, 53x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:14
  • 8604 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), -76, Kor, motivet:..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:30
  • 8019 Pennteckning
    Fiskare, England, 1800-tal, 9, 5x6, 5
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:50
  • 8154 Pubtavla
    Sir Edward Lee´s old Scotch Whisky, Tryck på papps..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:40
  • 8004 Reklamaffisch
    1943, Diptyk, lösa blad
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:43
  • 6610 Relief
    Arne Scheding (1916-1997), Figurkomposition, 34x65
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:40
  • 6598 Relief
    metall, Arne Scheding (1916-1997), 28x32
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:26
  • 8058 Serigrafi
    2 st, Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), EA / HC..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:03
  • 8066 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), 143/250, bladets mått: 34x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:08
  • 8067 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), 4/25, bladets mått: 48x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:08
  • 8070 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), New York, 2/10, bladets må..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:10
  • 8071 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), New York, 5/10, bladets må..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:11
  • 8213 Sidenmålning
    Asien, Drakar, 26x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:08
  • 7334 Skulptur
    'Samhällsdebatten', Lisa Larson (f. 1931), Gustavs..//
    Utrop: 26.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:06
  • 8233 Skulptur
    + leksak, Hundar, bland annat ÅL -34, höjd: 15-16
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:41
  • 8594 Skulptur
    Ägg, keramik, signerad, höjd: 18 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:18
  • 6244 Skulptur
    Alf Ekberg (f. 1945), höjd: 23 cm (18 cm + 5 cm so..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:41
  • 7159 Skulptur
    Balines, Harald Salomon (1900-1990), Rörstrand, hö..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:25
  • 9026 Skulptur
    Berta Hansson (1910-1994), barn, brons, på stensoc..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:24
  • 9044 Skulptur
    Berta Hansson (1910-1994), Barn, brons, signerad. ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:22
  • 9034 Skulptur
    brons, Anders Wissler (1869-1941), Kvinnohuvud, Fi..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:16
  • 8619 Skulptur
    brons, Carl Einar Borgström (1914-1981), Sign CEB,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:21
  • 8232 Skulptur
    brons, Katt, längd: 9, 5 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:39
  • 6278 Skulptur
    Buddha, höjd: 32 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:11
  • 8163 Skulptur
    Christian Eriksson (1859-1935), Porke, höjd: 20 cm..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:15
  • 8553 Skulptur
    Dana Bilde, gips, höjd: 18 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:05
  • 8052 Skulptur
    Falko Behrendt (f. 1951), 248/500, 2007, höjd: 37 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:57
  • 8095 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Älg, höjd: 26 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:21
  • 7185 Skulptur
    Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Sovande bar..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:53
  • 8751 Skulptur
    Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), syskon, höj..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:42
  • 6277 Skulptur
    Kina, höjd: 67 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:10
  • 6204 Skulptur
    Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), höjd: 15 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:20
  • 8094 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Dora ur serien ABC-Flickor,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:21
  • 7346 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Kalle ur Larsons ungar, Gus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:29
  • 4316 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Kalle ur Larsons ungar, Gus..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:36
  • 7207 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Känguru ur Stora Zoo, Gusta..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:06
  • 7315 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Katt Murre, Gustavsbergs St..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:18
  • 7347 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:31
  • 7233 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:27
  • 7189 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Malin ur Larsons Ungar, Gus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:58
  • 8571 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Malin ur Larsons Ungar, Gus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:39
  • 7096 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Mia Maxi, Keramikstudion Gu..//
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:32
  • 7345 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Susanna ur Larsons ungar, G..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:27
  • 8499 Skulptur
    Man, Metall, Nutida, höjd: 41 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:52
  • 8259 Skulptur
    Murano, Italien, Glassko, längd: 19 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:37
  • 8121 Skulptur
    Parian, Hasselberg, Snöklockan, höjd: 50 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:20
  • 6072 Skulptur
    Porsgrund, porslin, Iller, höjd: 25 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:26
  • 8582 Skulptur
    Porslin, Kines, höjd: 27 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:02
  • 8434 Skulptur
    Spjutkastare, höjd: 28 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:29
  • 8581 Skulptur
    Tempellejon, Soapstone, höjd: 17 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:01
  • 6698 Skulptur
    Trä, Björnar, höjd: 16 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:48
  • 9041 Skulptur i glas
    Thommy Bremberg, -95, 52x35
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:49
  • 7217 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Adam & E..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:32
  • 8753 Skulpturer
    2 st, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Lisa ..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:45
  • 8593 Skulpturer
    2 st, Per Hammarström, porslin / keramik, höjd: 13..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:15
  • 8707 Skulpturer
    2 st, Porslin, Barn, höjd: 27-33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:53
  • 8580 Skulpturer
    3 st, Buddha, höjd: 7-11 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:00
  • 6083 Skulpturer
    3 st, Får, apa & groda, keramik/porslin, höjd: 7-9 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:39
  • 7290 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), Lejon, Gustavsberg, h..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:51
  • 8175 Skulpturer / l..
    5 st, Lisa Larson (f. 1931), bland annat Luciatåg,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:12
  • 8231 Skulpturer / l..
    3 delar, Kina, höjd: 12-15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:38
  • 8666 Tavla
    Bemålat tryck, Bengt Elde (1939-2015), Sommar, 200..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:31
  • 8543 Tavla
    Glas/Cement, Inri, -67, 59x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:44
  • 8546 Tavla
    Silverfärgad relief, 925, 18x13
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:52
  • 8286 Thanka
    Bhavacakra, 40x30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:42
  • 8243 Torrnålsgravyr
    Berta Hansson (1910-1994), tryckt signatur, 'Flick..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:00
  • 8616 Träsnitt
    Gustaf Fjaestad (1868-1948), Portätt av Gustaf Frö..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:18
  • 8620 Träsnitt
    Oidentifierad konstnär, signerad. Båtar, 1959, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:54
  • 8096 Träsnitt
    Peder Josefsson, "Röd-Blå", 215/320, löst blad, -0..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:14
  • 8637 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), 8/310, Vinter, motivet..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:57
  • 8730 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), PT, -89, Växter, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:17
  • 4001 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, -94, med dedi..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 20:18
  • 8116 Träsnitt
    Torsten Renqvist (1924-2007), Apa, PT, bladets måt..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:09
  • 8297 Träsnitt
    Vytautas Kasiulis (1918-1995), 16/200, bladets måt..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:34
  • 8321 Tryck
    2 st, Vasarely, Signerade, 1986, motivet: 37x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:57
  • 8047 Tusch
    2 st, G Åkerberg, Stockholm, motivet: 14x20
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:52
  • 8287 Tusch
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Perspective japonai..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:46
  • 4021 Tusch
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 40x57
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:39
  • 8258 Uniformstavlor
    2 st, omkring 1800, 20x13
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:35
  • 8562 Väggrelief
    O Lagus, 94x89
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:11
  • 8706 Väggtavlor
    9 st, Carl Larsson-motiv, porslin, diameter: 22 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:52
  • Metropol Tipsar
  • 8532 Oljemålning
    Helge Sten, Vinter, 41x78
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:36
  • 7315 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Katt Murre, Gustavsbergs St..//
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:18
  • 8013 Akvarell
    ur skissbok som tillhört Karl XV, 30x21
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:25
  • 4003 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 19/35, HC-upplaga, Vi..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:02
  • 6530 Oljemålning
    Ragnhild Nordensten, 1944, 32x40
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:35
  • 8095 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Älg, höjd: 26 cm
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:21
  • 6665 Blandteknik
    Gunnar Torhamn (1894-1965), 'Sommarkväll', 41x55
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 20:12
  • 6058 Oljemålning
    Edward Pierzynski (f. 1922), slädfärd, 60x90
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 19:08
  • 8150 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholm I, EA-upplag..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 feb kl 18:31