bakg

KONST


  • 5236 Akvarell
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), motivet: 32x23 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:42
  • 5356 Akvarell
    Oidentifierad Konstnär, Landskap, signerad Rolf, 3..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:24
  • 5436 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Visby Ringmur, Monogramsig..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:00
  • 5168 Akvarell
    Axel Wallert (1890-1962), Poltava 1927, 25x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:42
  • 9652 Akvarell
    E Junttila, signerad. 29x36
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:07
  • 5167 Akvarell
    Frode Jensen, Körsås Hamn, 1970, 22x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:40
  • 3174 Akvarell
    Margareta Sjödin (f. 1942), 'Kraftfull morgon', si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:07
  • 2136 Akvarell
    Rolf Smedman (1929-2000), 'Jagande labbar, Alaska'..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:20
  • 5435 Akvareller
    2 st, Frans Lindström (1874-1954), motivet: 14 x 2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:59
  • 5165 Akvareller
    2 st, Sign Wall, Kopior, 1884, 30x22
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:32
  • 5427 Blandteklknik
    Nils Rundgren, (Björnjägaren), 1970, 34 x 37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:29
  • 1002 Blandteknik
    2 st. oidentifierad konstnär, kompositioner, signe..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-05-12 18:02
  • 5472 Blandteknik
    Jean Speth, Begravningståg, signerad Hamburg 1899,..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 18:24
  • 5468 Blandteknik
    Oidentifierad Konstnär, Fosterländska Kriget 1812,..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 18:17
  • 7026 Blandteknik
    Oidentifierad Konstnär, Kinesiskt motiv, Boxaruppr..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 18:23
  • 7025 Blandteknik
    Oidentifierad Konstnär, Kinesiskt motiv, Boxaruppr..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 18:22
  • 5470 Blandteknik
    Oidentifierad Konstnär, Kinesiskt motiv, Boxaruppr..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 18:23
  • 7024 Blandteknik
    Oidentifierad Konstnär, Kröningsceremoni i Moskva,..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 18:17
  • 7004 Blandteknik
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), 'Till Fratello', ..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 18:57
  • 2504 Blandteknik
    Carl Altena, Häst med vagn, signerad. , 18x19
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:39
  • 3414 Blandteknik
    Einar Norelius (1900-1985), signerad under passepa..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:33
  • 5072 Blandteknik
    Larissa Stenlander (f. 1960), 14x62
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:40
  • 5073 Blandteknik
    Larissa Stenlander (f. 1960), 44x16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:41
  • 5428 Blandteknik
    Nils Rundgren, (björnjägaren), 354 x 37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:30
  • 5426 Blantdeknik
    Nils Rundgren, 1970, 37 x 35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:27
  • 5086 Blyerts
    Albert Engström (1869-1940), Studie, 10x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:06
  • 3331 Carborudumetsn..
    James Coignard (1925-2008), 71/75, bladets mått: 5..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:48
  • 5464 Collografier
    2 st, Kersti Strandberg, 50 upplaga, motivet: 51x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:12
  • 5481 Etsning
    Erik Lange, Wrangelska palatset, 19 x 21
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:58
  • 3395 Etsning
    Gino Scarpa (f. 1924), 76/150, motivet: 21x26
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:15
  • 3392 Etsning
    Gino Scarpa (f. 1924), 76/150, motivet: 22x26
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:14
  • 3393 Etsning
    Gino Scarpa (f. 1924), 76/150, motivet: 26x21
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:15
  • 2277 Etsning
    Knut Lundström (1892-1945), Höst, signerad. 1916, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:25
  • 3235 Etsningar
    4 st, Raoul Dal Molin Ferenzona, lösa blad, signer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:41
  • 3232 Etsningar
    4 st, Raoul Dal Molin Ferenzona, Stadsmotiv, Bla F..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:20
  • 3233 Etsningar
    5 st, Raoul Dal Molin Ferenzona, motivet: 10 x 10 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:28
  • 3234 Etsningar
    6 st, Raoul dal Molin Ferenzona, signerad, Kvinnom..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:34
  • 3173 Färgetsning
    Oidentifierad konstnär, signerad. , motivet: 29x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:05
  • 5090 Färgkrita
    Tor Hörlin (1899-1985), Signerad, 1968, 36x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:49
  • 5149 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), vinterfiske, 121/310..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:45
  • 5157 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 98/350, 27x37
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:02
  • 5159 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), 56/175, signerad, 47x38
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:09
  • 5445 Färglitografi
    Evy Låås (1923-1999), 37/325, 1977, motivet: 62x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:22
  • 5463 Färglitografi
    Folke Lind (f. 1931), 75/75, 1972, "Renstek med äg..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:57
  • 5178 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), 144/250, motivet: 80x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:43
  • 5181 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), 243/250, motivet: 80x60 (s..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:46
  • 5177 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), 244/250, motivet: 60x80 (s..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:41
  • 5182 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), 4/6, motivet: 80x60 (skada..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:47
  • 5180 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), 4/6, motivet: 80x60 (skada..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:45
  • 5475 Färglitografi
    Göran Folcker (1920-2000), 22/100, 1976, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:27
  • 3367 Färglitografi
    Hans Wigert (f. 1932), 51/99, liggande man, motive..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:52
  • 3080 Färglitografi
    Lars Melander (f. 1939), signerad. , "Förnuft och ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:36
  • 5489 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Södermälarstrand, 34/28..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:26
  • 5448 Färglitografi
    Mårten Andersson, 21/50, (saknar glas), motivet: 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:25
  • 3075 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), "Äppelhöst", signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:21
  • 7012 Färglitografi
    Roberto Matta (1911-2002), 19/25, Jazzband II, 197..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 20:37
  • 3297 Färglitografi
    Roger Risberg (1956-2011), 49/90, signerad. , blad..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:56
  • 3301 Färglitografi
    Roger Risberg (1956-2011), signerad, onumrerad, bl..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:00
  • 3300 Färglitografi
    Roger Risberg (1956-2011), signerad. , onumrerad, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:00
  • 3299 Färglitografi
    Roger Risberg (1956-2011), signerad. , onumrerad, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:59
  • 3499 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Landskap
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:06
  • 3105 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 9/210, Par, motivet: 14x13
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:41
  • 3466 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), EA (konstnärens exemplar)..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:04
  • 5409 Gravyr
    Efter Boucher, 1800-tal, 40x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:05
  • 5354 Gravyr
    Stockholmsmotiv, signerad. 39x27
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:18
  • 5362 Gravyrer
    2 st. 1800-tal, Napoleon, motivet: 8x13
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:32
  • 1006 Kalenderblad
    3 st, Kalender 1950, 'Esqurie Girls'
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-05-12 19:34
  • 5357 Kopparstick
    Halte dófficiers, 41x28 oramad
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:26
  • 5434 Litografi
    efter Zorn, "Svanen", motivet: 23 x 18
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:58
  • 5264 Litografi
    Waldemar Sjölander (1906-1988), 19+ 46, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:18
  • 5265 Litografi
    Waldemar Sjölander (1906-1988), 1946, 43x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:22
  • 5240 Miniatyrer
    3 st. ca 6x9
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:45
  • 5136 Oljemålning
    Anjou, Landskap, 66x99
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:57
  • 5232 Oljemålning
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Konstnär, 33x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:40
  • 3345 Oljemålning
    Bo Notini (1910-1975), sittande kvinna, signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:18
  • 3181 Oljemålning
    Edward Cederling, signerad. , 31x30
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:24
  • 5120 Oljemålning
    Hjalmar Grah, sittande man, signerad 1937, 95x80
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:30
  • 4001 Oljemålning
    J F Slater, kor vid vatten, signerad, duk, 24x57
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-05-26 20:30
  • 5227 Oljemålning
    Karl Heinrich Susenbeth, Porträtt, 60x50
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:36
  • 5482 Oljemålning
    Monogramsignerad, IH 45, 30x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:59
  • 5119 Oljemålning
    N Sdelnikova, blomsterstilleben, signerad, 2002, 1..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:28
  • 3405 Oljemålning
    O Florentin, kvarn sydtyskland, signerad, 119x79
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:24
  • 4002 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1600-/1700-tal, "Maria beb..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-05-26 18:21
  • 5421 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Albert Furste af Sachsen, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:15
  • 5418 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Alexander, Furste af Bulga..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:06
  • 5432 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Alexander, Kejsare af Ryss..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:32
  • 5424 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Alexander, Konung af Serbi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:26
  • 5431 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Alfonso, Konung af Spanien..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:31
  • 5429 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Bargasch, Sultan af Zansib..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:29
  • 5425 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Christian, Konung af Danma..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:27
  • 5433 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Karl, Konung af Wyrttember..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:34
  • 5420 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Leopold af Belgien, plåt, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:07
  • 5360 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Marin, duk, 45x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:31
  • 5479 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Bernhard, 1894, 50 x 73
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:51
  • 5422 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Victoria, Queen of England..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:18
  • 5230 Oljemålning
    osignerad, krukväxt, 25x20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:38
  • 5312 Oljemålning
    porträtt, Abdul Hamid, Sultan af Turkiet, plåt, 59x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:07
  • 5376 Oljemålning
    Sign Corot, 1900-talets slut, Vid flodkanten, 60x90
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:14
  • 5412 Oljemålning
    Sign Hilding N, Amaryllis, 34x26
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:45
  • 5038 Oljemålning
    signerad, Oidentifierad konstnär, 45x55
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:33
  • 5096 Oljemålning
    Signerad, Sjölandskap, 30x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:32
  • 5525 Oljemålning
    skogslandskap med fiskande par i eka, signerad Rac..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:31
  • 5272 Oljemålning
    Th. Lindh, parhästar, signerad, 48x68
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:00
  • 5335 Oljemålning
    W H Stoopendaal, insjölandskap, 78x100
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:03
  • 3154 Oljemålning
    Abrahamson, Kustmotiv, signerad. , 30x64
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:01
  • 5077 Oljemålning
    Anders Andrén, "Franska stenarna Nämdöfjärden", 90..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:08
  • 5437 Oljemålning
    Bernhard Oscarsson (1894-1977), porträtt, p Elof B..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:00
  • 5506 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sydländskt motiv, 60 x 88
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:36
  • 3116 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), signerad. , 41x29
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:02
  • 8129 Oljemålning
    Inger Ekdahl (1922-2014), 1957, 27x36
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-05-12 18:46
  • 1041 Oljemålning
    Inger Ekdahl (1922-2014), Komposition, 41x33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-05-12 18:33
  • 5505 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), Landskap, 80 x 116
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:35
  • 5515 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Venedig, signerad, 49x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:42
  • 5049 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Interiör, 32 x 40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:36
  • 5361 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Landskap med Kor, signerad..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:32
  • 5355 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Landskap, signerad. Norstr..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:22
  • 5438 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Mytologiskt motiv, tillskr..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:02
  • 5055 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign HW -94, Landskap. 39 ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:10
  • 5057 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign HW, Vinterlandskap, 4..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:14
  • 3573 Oljemålning
    Philippe de Rougemont, Porträtt, 1950, 91 x 71
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:46
  • 5375 Oljemålning
    Signe Barth, Signerad, 1942, Västkustmotiv, 27x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:04
  • 5352 Oljemålning
    Sixten Söderström, Kustmotiv, signerad. 1931, pann..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:17
  • 3144 Oljemålning
    Sten Lundmark, Kust, 126x74
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:06
  • 5511 Oljemålningar
    2 st. Nils Golbe, motiv från Blekinge, signerade, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:36
  • 5517 Pastell
    Bjelkebo. kvinna med slöja, signerad, 42x34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:44
  • 3616 Pastell
    Oidentifierad konstnär, signerad. -52, 58x47
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:28
  • 5056 Pastell
    Oidentifierad konstnär, Sign Berggren, Landskap, m..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:13
  • 5286 Ram
    Gustaviansk stil, med porträtt, signerad A Smith, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:28
  • 5283 Ram
    Gustaviansk stil, med porträtt, signerad A Smith, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:27
  • 5281 Ram
    Gustaviansk stil, med porträtt, signerad, A. smith..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:26
  • 5279 Ramar
    1 par, ovala, med grafiska blad, rfim: 30x40
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:25
  • 3357 Relief
    brons, figurer, Oidentifierad konstnär, 53x30
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:42
  • 5304 Skulptur
    2 st. porslin, hundar, höjd: 82 + 30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:45
  • 7010 Skulptur
    Bodhisattva, brons och cloisonné, Asien, antik, hö..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 18:23
  • 5315 Skulptur
    Brons, Ikaros efter A A Weinman, höjd: 61
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:23
  • 5316 Skulptur
    Brons, Kvinna Efter Allegrain, höjd: 32
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:24
  • 3059 Skulptur
    Brons, längd: 46, höjd: 33, saknar gjutarstämplar
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:11
  • 5035 Skulptur
    efter Rodin, Tänkaren, Brons, på stensockel, höjd: 19
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:21
  • 5008 Skulptur
    häst
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:11
  • 5114 Skulptur
    Italica, Spanien, Katt på marmorsockel, höjd: 11
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:12
  • 5113 Skulptur
    Italica, Spanien, Katt, (skadad marmorsockel, höjd..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:11
  • 3165 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Malin", Gustavsberg, höjd: 19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:34
  • 5244 Skulptur
    Lladro, tennisspelare, höjd: 28
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:47
  • 3058 Skulptur
    Mikael Fare, brons, signerad, 1/11, höjd: 26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:58
  • 5141 Skulptur
    Porslin, höjd: 29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:11
  • 5365 Skulptur
    porslin, Kina, höjd: 33
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:43
  • 5364 Skulptur
    porslin, Kina, man med stav, höjd: 51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:40
  • 5372 Skulptur
    porslin, krigare till häst, höjd: 28
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:54
  • 3338 Skulptur
    trä, Preben Pedersen, kvinnohuvud, höjd: 46, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:08
  • 7008 Skulptur
    Brons, Liss Eriksson (1919-2000), Signerad Paris 1..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 16.500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 19:16
  • 1020 Skulptur
    Eva Lange (f. 1935), 'Vallmo', marmor, längd: 11, ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:02
  • 1024 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Charlotta", höjd: 17
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-05-12 19:37
  • 5033 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Åsna, höjd: 10
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:00
  • 7002 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Emma, Cromotryck
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 20:09
  • 7003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Emma, Cromotry..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-28 20:12
  • 3359 Skulptur
    sten, Sven Lundqvist (f. 1918)
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:45
  • 5327 Skulpturer
    12 st. trä, fåglar, handmålade och signerade, läng..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:56
  • 5031 Skulpturer
    2 st, Bulldog och and, höjd: 7-13
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:18
  • 5059 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, häst+ t..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:36
  • 5430 Träskulptur
    Verner Sjöberg, Ekipage med gris på kärra, längd: 96
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:31
  • 3329 Träskulptur
    Anders Åberg (f. 1945), Hus, 63x90
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:46
  • 5164 Tusch
    Axel Wallert (1890-1962), Skiss, 31x43
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:31
  • 3361 Väggrelief
    brons, signerad Annie Wiberg, 62x62
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 20:48
  • Metropol Tipsar
  • 3059 Skulptur
    Brons, längd: 46, höjd: 33, saknar gjutarstämplar
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:11
  • 5315 Skulptur
    Brons, Ikaros efter A A Weinman, höjd: 61
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:23
  • 5316 Skulptur
    Brons, Kvinna Efter Allegrain, höjd: 32
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:24
  • 5525 Oljemålning
    skogslandskap med fiskande par i eka, signerad Rac..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:31
  • 5227 Oljemålning
    Karl Heinrich Susenbeth, Porträtt, 60x50
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 18:36
  • 1020 Skulptur
    Eva Lange (f. 1935), 'Vallmo', marmor, längd: 11, ..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-04-21 19:02

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook