bakg

KONST


  • 3465 Affisch
    "Bob Dora", 105x74
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:21
  • 3469 Affisch
    Kvinna, 90x63
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:26
  • 3369 Akvarell
    Fartygsporträtt, Föreställande 'Orient 1909', kopi..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:37
  • 3236 Akvarell
    Fartygsporträtt, senare kopia, 2000-tal, märkt "Er..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:48
  • 3385 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, berglandskap, 24x47
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:31
  • 3384 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Tjurfäktare, signerad, mot..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:30
  • 9284 Akvarell
    Regina Kylberg (1843-1913), tillskriven, Vallpojke..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:19
  • 3251 Akvarell
    signerad 1835, Fredrika Magdalena Bildt (1821-1905..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:20
  • 3114 Akvarell
    Curt Nyström-Stoopendal, 30x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:49
  • 9579 Akvarell
    Erland Cullberg (1931-2012), Figur, motivet: 60 x 44
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:52
  • 1382 Akvarell
    Leopold Fare (1926-1996), Kvinna, signerad. , 54x43
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:40
  • 3370 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, "Near Copperas gap, evenin..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:38
  • 1319 Akvareller
    2 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:39
  • 3383 Akvareller
    8 st, Sign E Kerslow, 1990, motivet: 27 x 38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:28
  • 3326 Akvareller + o..
    6 st, Else Uhlmann (f. 1949), bland annat 17 x 11
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:17
  • 2124 Bibliofiluppla..
    Waldemar Bernhard, "Stockholm", 374/777, lösa blad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:53
  • 3148 Bildrulle
    Kina, signerad, 145x49
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:46
  • 3057 Blandteknik
    Allmogetavla, Småland, 1800-tal, 52x134
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:11
  • 9449 Blandteknik
    Carl Lindqvist, 1919, Vinga Hamn, 47x28
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:03
  • 5019 Blandteknik
    Aly Ben Salem (1910-2001), Kvinnor, 71 x 53
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 19:04
  • 3086 Blandteknik
    Lennart Derwinger, 2000, "Olav den helige 1" mm: 6..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:22
  • 3052 Blandteknik
    Roland Svensson (1910-2003), 1965, Madam Söderlund..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:26
  • 3184 Blandteknik
    Sigvard Bernadotte (1907-2002), "Mulet", 28x19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:18
  • 3185 Blandteknik
    Sigvard Bernadotte (1907-2002), 1995, "Skärmen", 3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:19
  • 1010 Blyerts
    Hilding Linnquist, Speleman, motivet: 32x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:14
  • 3228 Collage
    Leopold Fare (1926-1996), "Plommon & margueriter, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:21
  • 3428 Dalahäst
    höjd: 13
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:50
  • 3219 Dalahäst
    tidigt 1900-tal, längd: 18, höjd: 18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:59
  • 5030 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), 'Kyrkstöt', 1911, motivet..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:43
  • 5031 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Sappo, 1917, motivet: 20,..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:44
  • 2012 Etsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), 44/95, signerad, 1979, 6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:22
  • 2013 Etsning
    Bent Holstein (f. 1942), 52/100, signerad 82, blad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:24
  • 2054 Etsning
    David Young Cameron, signerad, Scottish Loch, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:04
  • 2053 Etsning
    Frederick Carter, 'Under Waterloo Bridge', signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:58
  • 3311 Etsning
    Göran Brunius (1911-2005), 225/310, motivet: 49x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:00
  • 2198 Etsning
    Karl Reisenbichler (1885-1962), signerad, Flöjtspe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:20
  • 3312 Etsning
    Lennart Glemme (f. 1927), 1962, 143/310, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:02
  • 2126 Etsning
    Ragnar Lindén (1919-1989), Pt, 1970, "Sädesärla", ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:55
  • 3314 Etsning
    Ulf Stallarholm, 41/310, Bondepraktikan, motivet: ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:04
  • 2152 Etsning
    Ulf Trotzig (1925-2013), Komposition, motivet: 49 ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:53
  • 3323 Etsningar
    6 st, Olsens konstförlad, Motiv från Köpenhamn, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:14
  • 2123 Färgetsningar
    4 st, Haïm Kern, motivet: 40 x 50 ca, lösa blad
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:49
  • 1526 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), Moonwalkers, 51/240,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:28
  • 3218 Färglitografi
    Mårten Andersson (f. 1934), 796/1400, motivet: 38x47
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:57
  • 2051 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 410/460, signerad,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:51
  • 2119 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), EA (konstnärens exemplar),..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:48
  • 2063 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Kustmotiv, signerad. , 338..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:24
  • 3019 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 173/200, motivet: 31x23
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:47
  • 2001 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). 1/360, bladets mått:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:07
  • 2105 Färglitografi
    Diptyk, Roland Svensson (1910-2003), kappsegling p..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:26
  • 2179 Färglitografi
    Harry Wichmann (1916-1993), 114/360, Kvinna som ma..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:56
  • 3202 Färglitografi
    Henry Unger (f. 1945), 15/180, motivet: 60x45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:05
  • 2199 Färglitografi
    Isac Grünewald, 20/30, signerad, bladets mått: 28x22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:31
  • 2186 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), Explorers, 2/230, bl..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:30
  • 1525 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), Mirror, 150/240, bla..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:27
  • 3168 Färglitografi
    Jorgo Krallis (f. 1937), PT, motivet: 65x49 (sakna..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:18
  • 2067 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Båt, 214/290, bladets mått..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:15
  • 9018 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Cyklister, 135/290, bladet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:30
  • 9014 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), dansande par, 174/290, bla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:13
  • 2068 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Dansande par, 249/290, bla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:17
  • 2066 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), EA (konstnärens exemplar),..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:14
  • 9015 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), par på cykel, 202/290, bla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:18
  • 2076 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), par på cykel, EA (konstnär..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:29
  • 2065 Färglitografi
    KG (Karl Gustaf) Nilson (f. 1942), 'Parttitur lll'..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:08
  • 2038 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Stilleben, 60 x 82, H..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:06
  • 3054 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 35/100, motivet: 56x39 (..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:29
  • 2149 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), Flicka vid hamn, 427/550..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:15
  • 2166 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), EA (konstnärens exemplar), ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:54
  • 2173 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Egyptens drottning,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:49
  • 3053 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 172/250, Vinter I Skä..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:27
  • 3316 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 247/310, motivet: 21x42
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:05
  • 3051 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 257/350, "Pelarvinter..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:19
  • 3126 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 59/260, motivet: 45x58
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:06
  • 3167 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), 127/300, motivet: 42x62..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:17
  • 2071 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 210/300, bladets mått: 4..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:22
  • 2070 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 214/290, bladets mått: 4..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:21
  • 2069 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 215/290, bladets mått: 4..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:19
  • 2072 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 277/300, bladets mått: 4..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:23
  • 2091 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 227/320, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:32
  • 2121 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 85/320, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:46
  • 3135 Färglitografi
    Uno Vallman (1913-2004), 225/260, signerad. 1958, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:21
  • 2155 Färglitografi
    Valerio Adami, bladets mått: 78 x 60, 87/100, komp..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:05
  • 3178 Filmplansch
    89x60
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:31
  • 5028 Fotografi
    Imogen Cunningham, "My Father at Ninety, 1936", Ut..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:15
  • 7051 Gouache
    Julius Kronberg (1850-1921), 'Skiss till Konstakad..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:54
  • 2032 Grafiska blad
    Mapp, Cattus, Av Lar Forsell, med 9 litografier av..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:01
  • 3313 Grafiskt blad
    Knöppel, 31/150, 30x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:03
  • 3439 Gravyr
    Marcel Jaque, signerad. 1972, Gårdsmotiv, handkolo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:03
  • 3040 Gravyrer
    4 st, 1820-tal, handkolorerade, 23x17 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:29
  • 3261 Gravyrer
    diverse
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:46
  • 2031 Litografi
    Staffan Hallström (1914-1976), 36/125, 48x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:55
  • 1443 Miniatyrer
    12 st. Indien, 3, 5x3 ca
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:14
  • 3325 Modeplanscher
    4 st, Paris, bladets mått: 34 x 26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:16
  • 3064 Offsettryck
    4 st, Motiv med Strindberg, motivet: 63x63 ( 1 sak..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:31
  • 5013 Oljemålning
    1600-tal, 65x55 (uppklistrad)
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 19:29
  • 5020 Oljemålning
    1700-tal, Landskap med figurer, 51 x 61
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:09
  • 3032 Oljemålning
    1800-tal, Porträtt, 48 x 39
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:51
  • 9644 Oljemålning
    Åke Wickström (f. 1927), vintermotiv med häst, sig..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:04
  • 5011 Oljemålning
    Alexandre Jacques Chantron, Franskt landskap med h..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:18
  • 8052 Oljemålning
    Anna Nordgren (1847-1916), 1902, Porträtt av Fredr..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:49
  • 1198 Oljemålning
    Aron Gerle (1860-1930), 1925, uppfodrad, 32 x 45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:55
  • 3031 Oljemålning
    Artur William Redgate, signerad, Landskap med vatt..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:48
  • 3440 Oljemålning
    B Lind, blomstilleben, signerad. -46, 47x33
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:04
  • 5018 Oljemålning
    Bernhard Willhelm Wohlfart, Signerad, 1859, pojke ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:14
  • 5004 Oljemålning
    Carl Ewald Lönngren (1839-1902), Stugor i vinterla..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 19:29
  • 3014 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), signerad 1943, 54x81 (oramad)
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:43
  • 1001 Oljemålning
    Carl Henrik Löfgren, Ångkorvetten Freja, signerad ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:31
  • 3388 Oljemålning
    Charles Blondin, motiv från Nice, signerad, 52x64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:32
  • 3318 Oljemålning
    Edward Berggren (1876-1961), 1895, Landskap med sj..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:05
  • 8440 Oljemålning
    Evard Axel Rosenberg, Vattendrag, signerad. 1890, ..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:28
  • 3186 Oljemålning
    Fartygsporträtt, senare kopia, 2000-tal, Märkt "S/..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:39
  • 5016 Oljemålning
    Fredrik Westin (1782-1862), tillskriven, Damporträ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 19:03
  • 3136 Oljemålning
    G Höglund, "Ung modell", signerad. -51, 60x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:22
  • 5002 Oljemålning
    Gustaf Cederström, Kustlandskap Monogramsign CM 18..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 19:55
  • 5015 Oljemålning
    Hanna Hirsch, Kustmotiv i skymning, 1800-tal, 42x61
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 19:36
  • 9368 Oljemålning
    Jean Rosengren (1894-1965), Skånegård, signerad, 6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:15
  • 3050 Oljemålning
    Karl Andersson, Intyg A Tergo, Kvinna med barn, 42..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:18
  • 3391 Oljemålning
    Lisa Neiglick Englund, pojkporträtt, signerad, 40x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:43
  • 3274 Oljemålning
    N Öberg, Kornhamnstorg, signerad, 37x45
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:52
  • 3441 Oljemålning
    Nerlund, Blomstilleben, 39x45
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:06
  • 5021 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Gatumusikant med..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 19:55
  • 1348 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Kustlandskap me ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:51
  • 3342 Oljemålning
    oidentifierad konstnär, Flickporträtt, 53x41
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:39
  • 3118 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad R Molin, 1942, St..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:54
  • 3117 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, björkar, 40x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:53
  • 3210 Oljemålning
    Ronnie Holmberg, "Mössens julafton", signerad, 80x..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:22
  • 3156 Oljemålning
    Sign Moliner, -62. 135x195
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:26
  • 3146 Oljemålning
    Sign R Lindström, Sydländskt landskap, 73x100
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:24
  • 3124 Oljemålning
    Signerad Flodin, 1972, "Stranden om hösten", 28x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:34
  • 3107 Oljemålning
    Signerad Göte, Nordafrikanskt motiv, 50x70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:24
  • 3078 Oljemålning
    Signerad M Björkström, 1907, Landskap, 35x27
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:01
  • 3343 Oljemålning
    signerad, omkring 1900, Kvinna i folkdräkt, 40 x 25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:41
  • 1186 Oljemålning
    Arne Björkegren (f. 1929), "Gultång" 1955, 25x12
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:55
  • 3029 Oljemålning
    Artturi Kaarnakoski (1879-1957), Man & barn, 1939,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:13
  • 3322 Oljemålning
    Åsa Melin, på väg, 1996, 13 x 17
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:11
  • 5014 Oljemålning
    Barend van der Bruggen (f. 1914), Folksamling på s..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 19:32
  • 3137 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), sydländskt motiv, 98x31
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:23
  • 3112 Oljemålning
    Brita Nordencreutz (1899-1982), Signerad, 1948, 46x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:47
  • 3012 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Stockholm motiv, signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:41
  • 3282 Oljemålning
    Edvin Ollers (1888-1959), signerad. , 21x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:50
  • 3389 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Båthus, 40 x 51
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:40
  • 3387 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Björkar vid strand, 40..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:36
  • 3119 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), sjölandskap, 24x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:56
  • 3386 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), vinter, 27x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:34
  • 3113 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), 1942, 38x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:48
  • 3111 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), signerad, 1942, 53x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:46
  • 3028 Oljemålning
    Emil Rautala, tillskriven, Ammande moder, ej ram, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:12
  • 9234 Oljemålning
    Georg Walter Rössner (1885-1972), 1911, Hus, 83 x 69
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:24
  • 9231 Oljemålning
    Georg Walter Rössner (1885-1972), porträtt, 1964, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:17
  • 9235 Oljemålning
    Georg Walter Rössner (1885-1972), växter, 1966, 80..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:25
  • 3121 Oljemålning
    Gösta Bohm (1890-1981), Landskap, Signerad A Tergo..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:09
  • 3115 Oljemålning
    Gunnar bergkvist, Stockholmsmotiv, 35x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:51
  • 5022 Oljemålning
    Harald Wiberg (1908-1986), Rådjur, 52 x 64, 1954
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 19:39
  • 3084 Oljemålning
    Herman Talvik (1906-1984), Fjällmotiv, 38x52
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:17
  • 5003 Oljemålning
    Hilding Linnqvist (1891-1984), 'Storm vid kusten '..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:56
  • 3301 Oljemålning
    Jan B Pospisil (1898-1968), Kust motiv, signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:52
  • 3356 Oljemålning
    Johannes Olsson (f. 1945), Signerad, 1971, Tjur, 6..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:18
  • 3151 Oljemålning
    Margareta Ljunggren, Porträtt, 81x54 (oramad)
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:01
  • 3123 Oljemålning
    Maurice Moberg (f. 1923), "Vågskum, Hovs hallar", ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:33
  • 1069 Oljemålning
    Nils Tydén (1889-1976), Långholmen, signerad. , 26x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:45
  • 9416 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign C Hanson, Fiskeläge, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:39
  • 3216 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign G Christiansen, Hamnm..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:49
  • 3315 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign V Birsa, Portal med d..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:04
  • 3217 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Kopia, 64 x 96, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:50
  • 3321 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Liggande modell,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:10
  • 9367 Oljemålning
    Otto Sievert, Porträtt, 1935, 92x73 (oramad)
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:13
  • 5017 Oljemålning
    Sign Eysert, 1919, Man med hund, 32x18
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:27
  • 3120 Oljemålning
    Signerad Arvidsson, 1947, Årstabron, 32x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:09
  • 1109 Oljemålning
    Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), signerad, 29x22
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:10
  • 3152 Oljemålning
    Thore Wideryd, Tjurfäktning, 1953, 25x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:03
  • 3169 Oljemålning
    Ulla Hurtig A: son, "Skymningshus", 1994, 60x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:21
  • 3201 Oljemålning
    Walter du Halde (f. 1919), Flicka, signerad. , 55x46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:04
  • 9045 Oljemålning
    Yngve Bäck (1904-1990), 'Landskap i Lappland' sign..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:14
  • 1155 Oljemålning
    Yuri Sarkisov, Kvinna med barn, 59x60
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:37
  • 3299 Pastell
    2 st, Wiliam Fleetwood, Landskap, signerad, 20x31,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:49
  • 3269 Ram
    1800-tal, ramens innermått: 20x20
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:50
  • 3438 Ramar
    3 st, ramens innermått: 27x21, 30x23, 30x25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:01
  • 3027 Serigrafi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), 28/225, "Minne fr..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:07
  • 2189 Serigrafi
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), PP, bladets m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:34
  • 2188 Serigrafi
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), ur 'Spain', 3..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:32
  • 2190 Serigrafi
    Ron Lior, 59/250, bladets mått: 55x85
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:36
  • 2191 Serigrafi
    Ron Lior, 62/250, bladets mått: 55x85
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:36
  • 2193 Serigrafi
    Ron Lior, 62/250, bladets mått: 55x85
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:38
  • 2192 Serigrafi
    Ron Lior, 62/250, bladets mått: 85x55
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:37
  • 8023 Skulptur
    "Malin", Lisa Larson (f. 1931), Gustavberg, höjd: 19
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 20:35
  • 3036 Skulptur
    'Västgötaknalle', Sign NC, brons, höjd: 25 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:03
  • 3181 Skulptur
    brons, "The age of bronze" efter Rodin, höjd: 55
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:47
  • 3109 Skulptur
    brons, Efter Rodin, höjd: 14
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:32
  • 3110 Skulptur
    Brons, Efter Thorburn, höjd: 31
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:33
  • 3182 Skulptur
    brons, kvinna, efter Leandro, höjd: 72
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:47
  • 3108 Skulptur
    Brons, Sittande kvinna, höjd: 30
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:31
  • 3183 Skulptur
    brons, Tänkaren, efter Rodin, höjd: 20
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:48
  • 3079 Skulptur
    Buddha, höjd: 26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:05
  • 8045 Skulptur
    Gustavsberg, Katt, längd: 32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 20:02
  • 3165 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Amalia, höjd: ..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 20:01
  • 8022 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Dora, höjd: 27
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 19:18
  • 8044 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 20:00
  • 3472 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Hund, höjd: 11
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:28
  • 8020 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Johanna, höjd: 15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 19:16
  • 8041 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Malin, höjd: 18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 20:56
  • 3255 Skulptur
    Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Ejder, längd: 16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:31
  • 3248 Skulptur
    höjd: 16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:16
  • 1418 Skulptur
    Isbjörn, Tjeckien, längd: 23 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:32
  • 3068 Skulptur
    lergods, Kvinnohuvud, höjd: 26 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:39
  • 8024 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, säl, längd: 11
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 18:10
  • 1080 Skulptur
    Martin Holmgren, brons, 32/100, höjd: 8 cm inklusi..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:59
  • 3225 Skulptur
    metall, Afrika, höjd: 52
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:18
  • 3067 Skulptur
    Soholm, Danmark, 1950-tal, höjd: 32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:38
  • 9339 Skulptur
    sten, Shona, Signerad Colleen, kvinna med blomma, ..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:03
  • 3448 Skulptur
    Stenmassa, Ansikte, höjd: 23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:37
  • 3401 Skulptur
    trä, i glasmonter, Kina, längd: 45 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:35
  • 8049 Skulptur
    'Lejonpar', Lisa Larson (f. 1931), Gustavsbergs St..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 20:37
  • 3408 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Chamotte, Rörstrand, Få..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:53
  • 8052 Skulptur
    keramik, "Flodhäst", Lisa Larson (f. 1931), Gustav..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 18:34
  • 8003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Charlotta, Cro..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 19:36
  • 3292 Skulptur
    Oidentifierad konstnär, Sign Evert -54, Glaserat s..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:28
  • 8047 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 11-13
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 20:06
  • 3432 Skulpturer
    2 st, höjd: 10-14
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:53
  • 3433 Skulpturer
    2 st, metall, höjd: 7-10
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:56
  • 8046 Skulpturer
    3 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), längd: 9-11
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 20:04
  • 1043 Skulpturer
    4 st, "Ålandsfåglar, Outi Särkikoski
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:30
  • 3475 Skulpturer
    5 st, Terracotta, höjd: 11-29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:32
  • 3368 Skulpturer
    4 st, Lisa Larson (f. 1931), Världens barn, höjd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 20:28
  • 3339 Tavla
    Jobs-tryck, 91x58, Leksand
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:32
  • 3302 Tavla
    uppstopad fjärrilar, 30x40
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:53
  • 3461 Tavlor
    2 st, Lady Godiva & Queen Victoria
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:15
  • 3046 Tavlor + böcker
    36 tavlor & 3 böcker, William Shakspeare
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:42
  • 1047 Teckning
    J Didier, Landskap från Civite Castellane, Italien..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:29
  • 3258 Teckning
    Roj Friberg (f. 1934), Triptyk, 8x15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:38
  • 1196 Teckning
    Blyerts, Gunnar Cyrén (1931-2013), träd, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:50
  • 1454 Teckning
    Stig Sasen, Stockholmsmotiv, 27x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:06
  • 1453 Teckning
    Stig Sasen, Stockholmsmotiv, signerad. -59, 27x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:04
  • 1428 Träskulpturer
    7 del, Wiliam Andersson, höjd: 5-9
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:47
  • 3122 Träsnitt
    2 st, Leopold Ennosaar & Esko lepp, Gamla Tallinn,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:11
  • 3125 Träsnitt
    F Tideman-Johansen, 1953, 90/100, motivet: 40x58
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:05
  • 3317 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), 234/310, motivet: 47x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:06
  • 3063 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 1979, 42/360, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:28
  • 2135 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 2 blad med 4 st träsni..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:41
  • 2030 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), signerad, 1976, motive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:54
  • 3042 Tryck
    6 st, Efter Billmark, Stockholmsmotiv, 26x37
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:29
  • 1005 Tusch
    Hilding Linnqvist (1891-1984), motivet: 28x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:07
  • 3206 Väggskulptur
    Gustavsberg, Emaljerad, (Omärkt), 1980-tal, 43x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:14
  • 3263 Väggskulptur
    metall / trä, Skonare, signerad, längd: 73, höjd: 41
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:20
  • 3030 Vaser + skulptur
    3 delar, Lisa Larson & Britt Louise Sundell, Bla V..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:33
  • 3203 Vette
    'Ideal vettar patent', längd: 28 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:12
  • Metropol Tipsar
  • 8003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Charlotta, Cro..//
    Just nu: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 19:36
  • 3054 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 35/100, motivet: 56x39 (..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:29
  • 8052 Skulptur
    keramik, "Flodhäst", Lisa Larson (f. 1931), Gustav..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 oktober kl 18:34

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook