bakg

KONST


  • 4007 Affischer
    2 st, 'Wolseley', 50-tal, ramade, 62 x 85
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    11 maj kl 19:32
  • 1085 Akvarell
    Carl Wilhelmson (1866-1928), porträtt, stämpelsign..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:50
  • 2032 Akvarell
    E Carlberg, marin, signerad, 1908, 18x45
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:17
  • 9610 Akvarell
    Einar Rosén (1910-1998), Eka, signerad. 1951, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:13
  • 2076 Akvarell
    Eric Erskine Campbell Tufnell, HMS Douglas, escort..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:29
  • 9119 Akvarell
    Gideon Börje (1891-1965), strand, 25 x 33
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:26
  • 2025 Akvarell
    Hans Abrahamsson (1903-1992), 1950, Abisko, 63x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:52
  • 2024 Akvarell
    Hans Abrahamsson (1903-1992), 1965, fjällfors, 63x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:51
  • 1806 Akvarell
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), signerad Lasse Stev..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:20
  • 2573 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, flicka, motivet: 59x46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:16
  • 2483 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, sign Russberg, "Kvarter vi..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:48
  • 2343 Akvarell
    signerad. 1926, Hus, 31x46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:15
  • 2486 Akvareller
    2 st, Josef Simon, Vinter / kustlandskap, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:51
  • 1828 Blandteknik
    3 st, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), 1985, 1987, 1..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:16
  • 9530 Blandteknik
    Denice Zetterqvist (1929-2014), 1978, Komposition,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:44
  • 9358 Blandteknik
    Eva Zettervall (f. 1941), 74x54
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:19
  • 2438 Blandteknik
    Jan Naliwajko (f. 1938), Bemålad etsning, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:41
  • 2439 Blandteknik
    Jan Naliwajko (f. 1938), bemålad Etsning, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:42
  • 2059 Blandteknik
    Japan, kvinna med solfjäder, fuktskadad. 33x51
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:00
  • 1829 Blandteknik
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), ej signerad, bladet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:18
  • 1814 Blandteknik
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), ej signerad, papper..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:37
  • 1810 Blandteknik
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), färgkrita och pappe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:29
  • 1812 Blandteknik
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), glasfiber, gips, pl..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:34
  • 1857 Blandteknik
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), komposition, ej sig..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:21
  • 1818 Blandteknik
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), Komposition, ej sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:48
  • 1805 Blandteknik
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), olja på metall, ej ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:18
  • 1827 Blandteknik
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), på papper, "motto: ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:06
  • 9667 Blandteknik
    Richard Ryan, motivet: 50x35
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:50
  • 9145 Blandteknik
    Robert Högfeldt (1894-1986), Flygel, motivet: 28 x 38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:41
  • 9677 Dalahäst
    längd: 13 cm, höjd: 16 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:24
  • 9578 Dalahästar
    3 st, modell äldre, höjd: 13-26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:44
  • 2288 Etsning
    Axel Olson (1899-1986), HC-upplaga, motivet: 12x15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:04
  • 2169 Etsning
    Berta Hansson (1910-1994), dedikerad, signerad, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:56
  • 2107 Etsning
    Ingeborg Andersson, flicka i Leksandsdräkt, motive..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:42
  • 2290 Etsning
    Joy Egnel, motivet: 50x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:06
  • 4005 Etsning
    Karl Gustaf Nilsson, landskap från Dalarna, 4/50, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    11 maj kl 18:49
  • 2482 Etsning
    Kjellåke Gerinder (f. 1943), -74, Landskap med sto..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:03
  • 9529 Etsning
    Lennart Rosensohn (1918-1994), 78/90, motivet: 49x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:43
  • 9547 Etsning
    Lennart Rosensohn (1918-1994), Skor, 25/50, motive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:19
  • 9536 Etsning
    Louis Sparre (1863-1964), Östra flygeln Alberget, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:56
  • 2128 Etsning
    signerad, EA-upplaga (konstnärens exemplar), 4/9, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:03
  • 2070 Etsning
    Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), "Caroline och Kinu..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:15
  • 2491 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), 93/360, motivet: 50x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:45
  • 7002 Färglitografi
    Edvard Joseph Ruscha, America, signerad 1975, 185/..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 maj kl 20:13
  • 4018 Färglitografi
    Edward Joseph Ruscha Rodeo, 16/20 signerad 1969, b..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 maj kl 20:10
  • 2170 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), 178/250, motivet: 30x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:57
  • 2087 Färglitografi
    Göran Hahne (f. 1943), strand, 79/300, signerad, m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:23
  • 2437 Färglitografi
    Jan Naliwajko (f. 1938), 284/360, motivet: 72 x 60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:39
  • 2085 Färglitografi
    Leif Rönn, "Helan& Halvan", 304/390, motivet: 25x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:20
  • 2086 Färglitografi
    Lena & Gösta Linderholm, Sverigekartan, 188/250, m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:22
  • 1027 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 58/220, Ridå till Annie ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:54
  • 2190 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 22/250, motivet: 32x25
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:09
  • 7003 Färglitografi
    Mats Pehrsson, "New York", Monogramsignerad, blade..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    25 maj kl 20:19
  • 2571 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), 1979, 359/360, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:15
  • 2289 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, 81/250, motivet: 58x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:05
  • 2194 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad 1974, 3/3, 64x76
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:16
  • 9329 Färglitografi
    Ole Kortzao, solstol, 210/260, motivet: 73 x 50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:55
  • 2129 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), 1992, 2/290, 73x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:06
  • 9446 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), komposition, 202/250, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:00
  • 9049 Färglitografi
    Oscar Bergman, 61/260, Sommarlandskap, motivet: 39..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:10
  • 9527 Färglitografi
    Palle Nielsen (1920-2000), Parklandet, 1971-72, bl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:39
  • 2374 Färglitografi
    Per Julius (f. 1951), Sjö, E A, motivet: 42x33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:43
  • 2191 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 220/375, bladets mått: 59x43
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:15
  • 9015 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 87/260, signerad 1977, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:58
  • 2350 Färglitografi
    Roland K Nilsson (f. 1942), Interiör, 264/360, 55 ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:52
  • 2112 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 10/10, Bankside, Lond..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:59
  • 2088 Färglitografi
    signerad, domherrar, 15/360, motivet: 37x52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:25
  • 2492 Färglitografi
    Sigvard Bernadotte (1907-2002), 1982, AHC, 3/12
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:51
  • 9014 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 191/260, motivet: 3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:56
  • 2007 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), Village de Lithuanie, 17/..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:43
  • 2467 Färglitografi
    Wilhelm Wik (1897-1987), 229/230, "Härlig är jorde..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:03
  • 2074 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 406/1500, motivet: 45x32
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:26
  • 2073 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 406/1500, motivet: 45x33
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:24
  • 2451 Färglitografier
    2 st, Louis Bastin (1912-1979), Barn, 45 x 58 & 60..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:51
  • 9331 Färglitografier
    2 st, Ole Kortzao, Utställninsaffischer, 69 x 49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:01
  • 2458 Fotocollage
    Christine Waller, "The lunch hour" 40x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:56
  • 2044 Glasskulpturer
    4 st. fåglar, höjd: 10 - 18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:34
  • 2009 Gouache
    Mats Norryd (1944-1989), 'Huvudlös förälskelse' ur..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:33
  • 2397 Gouacher
    2 st, Oidentifierad konstnär, blommor, 39x29
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:52
  • 2344 Ikon
    med Rizza med mässing, 1800-tal, 38x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:17
  • 2338 Ikoner
    2 st, 1900-tal, höjd: 27-29 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:11
  • 9535 Litografi
    Erik Olson, Flygel, 121/175, 1970, motivet: 37x48
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:55
  • 2558 Litografi
    Gustav Magnusson, 1924, 69/70, motivet: 18x16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:01
  • 2196 Litografi
    Jörgen Nash, 1990, 37/150, motivet: 72x59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:22
  • 2468 Litografier
    4 st, Wilhelm Wik & Laila Prytz, bladets mått: 20 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:09
  • 2469 Litografier
    5 st, Laila Prytz (f. 1907), bladets mått: 20x15 6..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:16
  • 1074 Oljemålning
    1858, signerad, Interiör, 47 x 37
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:31
  • 2562 Oljemålning
    Bengt Bergström, 53x74
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:06
  • 2459 Oljemålning
    Bengt Hegethorn (f. 1925), Blomsterstilleben, 59 x 50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:57
  • 2441 Oljemålning
    Bengt Hegethorn (f. 1925), vintermotiv mot Stora E..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:32
  • 2454 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Barnporträtt, 78 x 112
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:54
  • 9210 Oljemålning
    Birger Lundqvist (1910-1952), Sydländskt landskap,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:34
  • 2547 Oljemålning
    blomsterstilleben, 46x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:47
  • 9537 Oljemålning
    Britta Krüger, Nattljus, 1957, signerad, 54x43
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:01
  • 9532 Oljemålning
    Britta Krüger, Stilleben med flaskor, signerad, 48x80
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:46
  • 9533 Oljemålning
    Britta Krüger, Träd, signerad. 1955, 42x69
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:52
  • 2461 Oljemålning
    Carl Månsson (1892-1976), Skånegård, 46x64
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:58
  • 2049 Oljemålning
    E Angelin, björkar vid vatten, signerad, -30, 23x26
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:07
  • 2252 Oljemålning
    Edgar Freyberg, kustmotiv, signerad, 80x68
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:08
  • 2575 Oljemålning
    Edwardson, 1988, Blå figur i landskap, 64x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:18
  • 2464 Oljemålning
    Einar Palme (f. 1901), 1949, Skärgård, 54x71
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:01
  • 2455 Oljemålning
    Einar Palme (f. 1901), 1964, Landskap, 20x29
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:54
  • 1094 Oljemålning
    Einar Rosén (1910-1998), I ateljén, 1947, signerad..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:12
  • 2565 Oljemålning
    Einar Wennberg, "Cellist", 2000, 27x22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:09
  • 2132 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Kustlandskap, 40 x 50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:02
  • 2131 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Skogssjö, 40 x 50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:00
  • 1084 Oljemålning
    Elisabeth Keyser (1851-1898), Flicka, signerad. 18..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:34
  • 2569 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), 15x21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:13
  • 2559 Oljemålning
    Eric Elfven, aftonpromenad, 44x37
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:03
  • 9230 Oljemålning
    Eric Norselius, 1909, Interör med kvinnor & barn, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:36
  • 7001 Oljemålning
    Ernst Kolbe (1876-1945), Interiör, 68 x 74
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 maj kl 20:57
  • 1048 Oljemålning
    Eugen Taube (1860-1913), Motiv från Saima, 29 x 45
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:51
  • 2157 Oljemålning
    Folke Ricklund (1900-1986), 1959, "Höstlig Fjällvi..//
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:03
  • 2324 Oljemålning
    Frances Rayner, Alplandskap, signerad, 31x39
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:42
  • 2325 Oljemålning
    G A Horvath, Män som röker pipa, signerad, 24x33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:43
  • 2103 Oljemålning
    G Fetco, 'Eliaskyrkan', Santorini, Grekland, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:25
  • 2053 Oljemålning
    G Höglund, interiör, signerad, 68x40
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:20
  • 2301 Oljemålning
    Gertrud Stavling, röd ros, signerad, 84x88
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:06
  • 2563 Oljemålning
    Gunvor Enqvist, 24x18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:07
  • 7645 Oljemålning
    Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Norrköpings hamn, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:00
  • 2110 Oljemålning
    Gustav Ivar Andersson, hästar, saknar signatur, 36x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:50
  • 2552 Oljemålning
    H Elmblad, Fjordlandskap, 20x25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:54
  • 2104 Oljemålning
    Harry Fahlstedt (1904-1977), stilleben, signerad, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:31
  • 1063 Oljemålning
    Jean Maxime Claude, Kustklippor med figurer, 32x62
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:02
  • 1066 Oljemålning
    John Jon-And (1889-1941), Nordströmmar Oxelvik Boh..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:13
  • 2463 Oljemålning
    Josef Simon, 1982, Kust, 46 x 54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:00
  • 2249 Oljemålning
    L Porter, engelskt landskap med kor, 34x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:04
  • 1859 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), olja på pannå, ej s..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:23
  • 1836 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), olja på pannå, ej s..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:33
  • 1839 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), olja på pannå, ej s..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:41
  • 1869 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), olja på papper, upp..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:44
  • 1815 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), porträtt, olja på p..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:42
  • 1809 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), signerad "Lasse Ste..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:26
  • 1825 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), signerad Lasse S a ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:01
  • 1824 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), signerad: "Lars Lar..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:00
  • 1858 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), stilleben, ej signe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:22
  • 1817 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), stilleben, olja på ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:47
  • 1070 Oljemålning
    Leif Tjerned (f. 1942), "Cream City", 42 x 62
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:53
  • 2574 Oljemålning
    Leopold Fare (1926-1996), Magaluf, 83x89
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:17
  • 2033 Oljemålning
    Lilly Hellqvist, blomsterstilleben, signerad, 1950..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:28
  • 7436 Oljemålning
    Maja Setterberg, Porträtt, signerad, 1924, 62x47
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:48
  • 9405 Oljemålning
    Manfred Flyckt, skog, signerad. 58x71
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:46
  • 1030 Oljemålning
    Märta Laurentzi, 1927, Nakenstudie, (utställd kons..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:53
  • 2568 Oljemålning
    Martin Lindberg (f. 1923), "vårljus", 23x38
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:12
  • 9198 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), 70 x 100, Stilleben
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:20
  • 9146 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Interör, 35 x 26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:42
  • 2462 Oljemålning
    Monogramsignerad BL, 1960, 56x68
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:00
  • 2599 Oljemålning
    O Goude, signerad. -77, 30x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:26
  • 5503 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1600/1700-tal, Kristus med..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:38
  • 4034 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1839, Mjölkande kvinna, 69x59
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:45
  • 1062 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Damporträtt, 1800-tal, duk..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:58
  • 2136 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, komposition, 34x41, oramad
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:47
  • 2098 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, kvinna, signerad, -45, 50x60
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:38
  • 9037 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Landskap, signerad, duk 35x44
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:12
  • 2375 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monogramsignerad, 60x93
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:43
  • 7450 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, "Jaktvarvsplan",..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:11
  • 2135 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 1945, Stilleben,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:46
  • 2447 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, kubistisk, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:49
  • 2453 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Stockholmsmotiv, 24x17
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:53
  • 2050 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, träd i park, 20x24
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:08
  • 2081 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, vintermotiv, signerad, 65x95
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:11
  • 2566 Oljemålning
    Olle Martinsson, 1980, "Djurgårdsbro", 28x31
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:10
  • 2108 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), par, signerad, 26x35
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:45
  • 2174 Oljemålning
    Olof Hellström, "Sökande", signerad, 54x73
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:21
  • 2551 Oljemålning
    Oskar Lycke (1877-1927), Landskap, 31x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:52
  • 2578 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), stilleben, signerad 194..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:23
  • 2577 Oljemålning
    på papper, Helmer Osslund (1866-1938), Modell, 40x32
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:20
  • 2246 Oljemålning
    Pierre Bonnevier, blomsterflicka, signerad 60x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:56
  • 2055 Oljemålning
    Samuelsson, Slussen, signerad, 1964, 46x61
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:24
  • 2031 Oljemålning
    Sascha Bolin (1889-1967), landskap, signerad, 1946..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:15
  • 2030 Oljemålning
    Sascha Bolin (1889-1967). vik med segelbåt, signer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:13
  • 2398 Oljemålning
    Sign C Schmidt, -87, Skogslandskap med bäck, 22 x 32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:59
  • 9234 Oljemålning
    Sign Hansen, 1921, Interiör med kvinna, 83 x 64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:50
  • 2163 Oljemålning
    Sign I Åkerman, 'Interiör', 45x47 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:48
  • 1064 Oljemålning
    signerad Clark, 1800-tal, pannå, 45x36
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:04
  • 9138 Oljemålning
    Signerad Hallberg, 1937, Parkmotiv, 57 x 46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:15
  • 2576 Oljemålning
    Signerad, Arabisk marknad, 70x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:19
  • 9144 Oljemålning
    T Rygård, 1909, Landskap med hund, 47 x 74
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:40
  • 1058 Oljemålning
    Theodor Breidwiser (1847-1930), Hästekipage, signe..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:25
  • 1059 Oljemålning
    Theodor Breidwiser (1847-1930), Plöjning med oxar,..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:27
  • 2052 Oljemålning
    tillskriven Knut Arvor, komposition, 49x39
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:15
  • 7429 Oljemålning
    V Eckhoff, Interiör, signerad, 51x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:40
  • 2111 Oljemålning
    Wilhelm Wieger (1890-1964), kust, signerad, 1918, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:53
  • 2173 Oljemålning
    Wilhelm Wieger (1890-1964), Stockholmsmotiv, Ridda..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:20
  • 7600 Oljemålningar
    2 st, Bellini Emiliano W, stilleben, 2005m mm: 30 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:30
  • 2567 Oljemålningar
    2 st, Maja Elfdahl, 22x25 resp 15x20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:11
  • 7439 Oljemålningar
    2 st, signerad Björkman, Kust, 48x68
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:52
  • 2245 Oljemålningar
    2 st. Dan Martin (1910-1999), landskap, signerade ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:51
  • 2156 Pastell
    Eskil Nordell (f. 1921), "Ateljébordet" 1958, 40 x 48
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:59
  • 2335 Ramar
    2 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:09
  • 2079 Reklamskylt
    'Ratpack', Dean Martin, Frank Sinatra, Sammy Davie..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:47
  • 1823 Relief
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), brons, 18x16 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:58
  • 1870 Relieftavla
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), "6x6x6x6", 1968-69,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:50
  • 1837 Relieftavla
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), 'RÄTT-PORT', Lasse ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:36
  • 2291 Serigrafi
    Anna Micro Johansson, motivet: 32x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:07
  • 2089 Serigrafi
    efter Andy Warhol, 90x90, glas saknas
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:38
  • 2205 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Marilyn Sunday b Morning, 90x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:27
  • 2204 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Marilyn Sunday b Morning, 90x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:27
  • 2203 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Marilyn Sunday b Morning, 90x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:26
  • 2202 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Marilyn Sunday b Morning, 90x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:26
  • 2201 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Marilyn Sunday b Morning, 90x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:25
  • 2200 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Marilyn Sunday b Morning, 90x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:24
  • 2198 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Marilyn Sunday b Morning, 90x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:23
  • 2207 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Marilyn Sunday b Morning, 90x90..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:27
  • 1067 Serigrafi
    Richard Mortensen, 66-67, 56/75, motivet: 47 x 30
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:16
  • 9666 Serigrafi
    Richard Ryan, motivet: 19x26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:49
  • 2466 Sidentavlor
    2 st, Japan, 56x36 resp 81x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:02
  • 2195 Skulptur
    Afrika, inramad, ramens innermått: 108x54
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:21
  • 2116 Skulptur
    Brons, efter Michelangelo, höjd: 57 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:10
  • 2117 Skulptur
    Brons, fisk, längd: 44 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:11
  • 2448 Skulptur
    Brons, höjd: 23 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:50
  • 2118 Skulptur
    Brons, Preils, höjd: 28 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:12
  • 2309 Skulptur
    Brons, W Lätt, höjd: 11 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:32
  • 2304 Skulptur
    gips, höjd: 32 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:28
  • 2377 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 15 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:47
  • 2182 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Lejon, höjd: 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:53
  • 9274 Skulptur
    Hästhuvud, metall, höjd: 14 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:22
  • 2543 Skulptur
    höjd: 40 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:43
  • 9184 Skulptur
    Hollohaza, Ungern, höjd: 29 cm, Flicka i folkdräkt
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:38
  • 2064 Skulptur
    järn på träsockel, Nico Casper, höjd: 28 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:00
  • 2395 Skulptur
    Katt, Lisa Larson (f. 1931), längd: 33 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:45
  • 1807 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014)
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:47
  • 1863 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), "Face in", delvis t..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:33
  • 1820 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), "Motto: uppåt vägar..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:53
  • 1835 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), "Trepol", Signerad ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:31
  • 1847 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), bemålad gips, ej si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:56
  • 1803 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), bemålad gips, trä, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:16
  • 1867 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), brons, ej sign, 11x..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:40
  • 1808 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), gips, ej signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:25
  • 1816 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), glasfiber, signerad..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:44
  • 1864 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), koppar, ej signerad..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:35
  • 1802 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), metall, tråd, bearb..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:22
  • 1826 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), olja på papper, ej ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:03
  • 1850 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), plast och trä, "Pol..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:04
  • 1821 Skulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), plast, ej signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:55
  • 2217 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Bulldog, Gustavsberg, höjd:..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:58
  • 2222 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Pelle, Gustavsberg, höjd: 2..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    11 maj kl 20:01
  • 1068 Skulptur
    Makonde, Clemenii, höjd: 48 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:39
  • 9601 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), UE Upsala-Ekeby, höjd:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:02
  • 2418 Skulptur
    metall, alabaster, höjd: 35 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:55
  • 2340 Skulptur
    på sockel, Herman Bergman, höjd: 28 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:12
  • 2123 Skulptur
    porslin, Ara, höjd: 27 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:42
  • 1811 Skulptur
    Skulptur Lasse Stevenfeldt (1930-2014), ej signera..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:31
  • 1012 Skulptur
    Torsten Renqvist (1924-2007), Signerad TR -96, höj..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:19
  • 2497 Skulpturer
    2 st, Asien, höjd: 21-28, keramik
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:20
  • 2314 Skulpturer
    2 st, Brons, höjd: 18-25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:36
  • 1841 Skulpturer
    2 st, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), gips och meta..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:45
  • 2219 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Rävar, Gustavsberg, h..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:00
  • 2094 Skulpturer
    2 st. Gunnar Nylund / Söholm, valross Bisonoxe, hö..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:52
  • 9416 Skulpturer
    3 st, bland annat Bali, trä, höjd: 30-50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:03
  • 2184 Skulpturer
    3 st, Den Kongelige Porcelainsfabrik (Royal Copenh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:55
  • 2226 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 7-..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:06
  • 2421 Skulpturer
    3 st, Ölreklam, Lövenbräu & Heineken, höjd: 33-36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:01
  • 2396 Skulpturer
    4 st, Asien, sten, höjd: 8-11 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:45
  • 2502 Skulpturer
    Ett par, stenmassa, glaserade, höjd: 70 ca, Kina
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:26
  • 9419 Tavlor
    3 st, Japan, 25x20 34x41
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:08
  • 2019 Träsnitt
    Lars Lerin (f. 1954), Sign Lars L 83, vinterlanska..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:43
  • 9247 Träsnitt
    Louis Toffoli, Sign i tryck, 217/1000, Flätande ma..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:07
  • 2465 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), Ugglor, 194/350, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:01
  • 1868 Väggrelief
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), bemålad gips, ej si..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:43
  • 1856 Väggrelief
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), blandteknik, ej sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:20
  • 1846 Väggrelief
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), cirkussällskap, gip..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:54
  • 9757 Väggskulptur
    Bernard Bloch, Keramik, längd: 53 cm, höjd: 40 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:53
  • 1833 Väggskulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), "Cirrkus Cumulus 6"..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:26
  • 1832 Väggskulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), "Polare 2", signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:24
  • 1876 Väggskulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), 25x25 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:56
  • 1873 Väggskulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), 70x25 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 20:46
  • 1830 Väggskulptur
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), signerad 'Lasse Ste..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:21
  • 9489 Vettar
    2 st, längd: 33 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:30
  • Metropol Tipsar
  • 1012 Skulptur
    Torsten Renqvist (1924-2007), Signerad TR -96, höj..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 19:19
  • 1059 Oljemålning
    Theodor Breidwiser (1847-1930), Plöjning med oxar,..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:27
  • 1058 Oljemålning
    Theodor Breidwiser (1847-1930), Hästekipage, signe..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    4 maj kl 18:25

Vad r den vrd?