bakg

KONST


  • 7693 Akvarell
    Agnes Cleve (1876-1951), signerad. -34, sydländskt..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 19:14
  • 8326 Akvarell
    David Söderholm, insjölandskap, signerad, 29x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:02
  • 7099 Akvarell
    Evald Kallstenius (1898-1957), "Kyrktorn i Positan..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:43
  • 8155 Akvarell
    Fantasi, signerad, 40x27
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:04
  • 8579 Akvarell
    Harald Lindberg (1901-1976), Tillinge, 1960, 20x28
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:31
  • 7257 Akvarell
    monogramsignerad FB, 1902, Båt, motivet: 23 x 33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:15
  • 8033 Akvarell
    Roland Svensson (1910-2003), 'Sommarbleke', signer..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 18:19
  • 8053 Akvarell
    Solveig Hammarstedt (f. 1928), troll, signerad, 25x35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:37
  • 8030 Akvareller
    + färgetsningar, 2 + 2, hästmotiv, motivet: 23x30..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:08
  • 8058 Akvareller
    4 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:04
  • 8455 Blandteknik
    2 st, Laila Prytz (f. 1907), höjd: 10-15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:58
  • 8279 Blandteknik
    2 st, Staffan Säfwenberg, 1980, motivet: 21x29 res..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:12
  • 8132 Blandteknik
    Axel Wallert (1890-1962), smedjan på Ulriksdal, si..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:17
  • 3018 Blandteknik
    Dödsmask, 1600-tal, Pehr Brahe, bladets mått: 53x4..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 20:15
  • 8555 Blandteknik
    Etsning och gravyr, Jan Miense Molenaer (1610-1668..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:11
  • 8153 Blandteknik
    komposition, monogramsignatur. MS -96, 47x62
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:01
  • 8252 Blandteknik
    M Wolfender, Bretagne, motivet: 36x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:43
  • 7737 Blandteknik
    Tillskriven Speth, 115x170
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:36
  • 7738 Blandteknik
    Tillskriven Speth, 122x162
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:37
  • 7032 Blyerts
    Claes Bäckström, 45 x 37, ur Främmande pojke på besök
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:55
  • 8304 Carborundumets..
    Oidentifierad konstnär, signerad, löst blad, 14/40..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:16
  • 8552 Etsning
    Anthony van Dyck (1599-1641), Porträtt av konstnär..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:02
  • 8277 Etsning
    Åsa Ardin Kedja (f. 1939), 1991, 1/1, 'Bilarnas vä..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:10
  • 8374 Etsning
    Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), EA-upplaga, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:10
  • 8375 Etsning
    Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), motivet: 23x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:11
  • 8514 Etsning
    Jürgen von Konow (1915-1959), Komposition, 266/310..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:02
  • 8247 Etsning
    Lennart Olausson (f. 1944), "Olof", EA-upplaga, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:34
  • 8253 Etsning
    Rosén, 1946, Stockholm, motivet: 12x21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:45
  • 8404 Färgetsning
    Fasaner, signerad, motivet: 15x20
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:55
  • 7292 Färgetsning
    signerad, Kungstornen, motivet: 20x15
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 19:05
  • 8372 Färgetsningar
    2 st, Lone Recht, motivet: 30x20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:08
  • 8052 Färgkrita
    John Heijke, stilleben, signerad -92, 30x42
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:34
  • 7323 Färglitografi
    4 st, Petter Thoen (f. 1943), 90 upplaga, bladets ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:56
  • 8056 Färglitografi
    Alf Olsson, "Molnet", 107/260, signerad, -72, moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:54
  • 8382 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), 50/150, bladets mått: 39,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:18
  • 7314 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), 50/190, bladets mått: 39x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:46
  • 1292 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 12´s Spårvagn, 67/250, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 19:00
  • 8594 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), EA-upplaga, "Skvaller,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:53
  • 7318 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), EA-upplaga, bladets må..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:51
  • 8381 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), EA-upplaga, mm;33x46
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:17
  • 6177 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Gröna Lu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 20:03
  • 6287 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), 91/350, Visby, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 18:36
  • 8303 Färglitografi
    Else Hagen, 45/260, figurer, motivet: 52 x 37
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:15
  • 8371 Färglitografi
    Gunnar Larsson, onumrerad, bladets mått: 40x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:07
  • 6282 Färglitografi
    John Heijke, Nybrokajen, 117/360, motivet: 36x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 18:30
  • 8081 Färglitografi
    Lennart Rosensohn (1918-1994), 11/150, signerad, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:17
  • 1491 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 'söndagspromenad', 170/20..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 20:41
  • 7216 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Äpple, 311/360, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 20:02
  • 8087 Färglitografi
    Maria Hillfon (f. 1945), Vallmo, 331/380, signerad..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:18
  • 8370 Färglitografi
    Mats Åkerman, 26/95, bladets mått: 56x63
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:05
  • 8384 Färglitografi
    Olle Carlström (1920-2006), 61/125, motivet: 59x71
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:20
  • 6001 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Farmors Hus, 279/375, motive..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 18:24
  • 6275 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Farmors hus, 279/375, motive..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 18:23
  • 6274 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Farmors hus, 279/375, motive..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 18:20
  • 7322 Färglitografi
    Richard Ryan (f. 1974), 169/350, Ur Rom-mappen, bl..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:54
  • 8050 Färglitografi
    Robert Högfeldt (1894-1986), 332/360, signerad, mo..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:28
  • 8025 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 108/450/1, Tristan Da..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:45
  • 7105 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 130/250, Gård i vinte..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:54
  • 8035 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 287/360, hamnmotiv, s..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 18:23
  • 8167 Färglitografier
    + teckning, 17 + 1, Roger Risberg (1956-2011), lö..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 20:10
  • 7125 Färglitografier
    2 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), 1988, Stoc..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:20
  • 6178 Färglitografier
    2 st, Torbjörn Svensson, Stockholmsmotiv, bland an..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 20:04
  • 8092 Färglitografier
    2 st. Mats Höjer, HC-upplaga, signerade, motivet: ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:01
  • 8619 Grafik
    diverse, lösa blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:59
  • 8377 Grafiska blad
    2 st, Karin Dahlin, 90 upplaga, motivet: 30x29, 5
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:13
  • 8376 Grafiska blad
    4 st, Andreas Lundberg, 75 upplaga, motivet: 21x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:12
  • 8621 Grafiska blad
    parti diverse, äldre lösa blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:06
  • 8386 Grafiskt blad
    Henrietta Kozica (f. 1984), 29/150, motivet: 50x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:24
  • 8385 Grafiskt blad
    Henrietta Kozica (f. 1984), 4/150, motivet: 50x25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:21
  • 8193 Gravyr
    Karta, Danmark, 25x32
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:27
  • 8620 Gravyrer
    parti diverse, äldre lösa blad
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:02
  • 8191 Gravyrplatta
    Lennart Askwall, 1986, Stockholm, motivet: 12 x 99
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:19
  • 7659 Konstmapp
    21 st. litografiska tryck efter Roland Svensson, "..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:11
  • 8595 Kopparstick
    Fouquet, Vue de Konigsplein, 1760, motivet: 30x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:54
  • 8329 Litografi
    Dénes Perger (1934-2015), handkolorerad, 'Sommar i..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:04
  • 6401 Litografi
    efter Picasso, 51/500, Kvinna på stol, motivet: 29..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:38
  • 7158 Litografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 'Sergelgatan från ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    14 mars kl 18:10
  • 8453 Litografier
    10 st, lösa blad, Höjer, Norman, Guntry & Boczewska
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:56
  • 8318 Litografier
    4 st, Terence Warren, Stone of Venice, 104/200, Nr..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:39
  • 8507 Luktdosor
    + skulptur, 4 delar, Kina, Nutida, höjd: 6-8 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:26
  • 8021 Mapp
    med 4 blad, Richard Ryan Mi Sono Perso a Roma, (f...//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:13
  • 8343 Oljemålning
    1800-tal, Mytologiskt motiv, 58x49
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:34
  • 5016 Oljemålning
    Agnes Börjesson (1829-1900), Tanger, signerad, 52x35
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:20
  • 7064 Oljemålning
    Agneta Granstad (f. 1949), "Bandagerad identitet, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:10
  • 8266 Oljemålning
    Åke Notberg, skärgård med skuta, signerad, 1928, 3..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:00
  • 7201 Oljemålning
    Alfred Wetterström (1863-1934), Skeppsholmen, 47x6..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:09
  • 8513 Oljemålning
    Ann Parnell, Figur, 55 x 42
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:01
  • 3024 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Modane, Savoyen, ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 20:20
  • 8276 Oljemålning
    Åsa Ardin Kedja (f. 1939), (Sjöstrand) 'Borgerskap..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:08
  • 8581 Oljemålning
    Axel Hamborn (1892-1987), 37x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:37
  • 8004 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), vintermotiv med stuga, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:16
  • 8324 Oljemålning
    Bengt Reinholtz, Måsar, 1971, 66 x 54
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:59
  • 8157 Oljemålning
    Bertil Norén (1889-1934), Kulla, signerad, 1917, 6..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:26
  • 8012 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Läsande kvinna, 81x58
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:23
  • 6018 Oljemålning
    Birgitta Kihlström (1940-2011), 'Rannsakan', Sign ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:29
  • 6017 Oljemålning
    Birgitta Kihlström (1940-2011), 'Sierskan', Intyg ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:06
  • 8156 Oljemålning
    Bo von Schwerin (1881-1940), fiskeläge, signerad, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:25
  • 7665 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), monogramsignerad, ra..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:26
  • 8349 Oljemålning
    Christian Faber, Landskap med fors, 1927, 61x85
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:39
  • 8346 Oljemålning
    Christina Schöning, Stilleben, 23x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:37
  • 8615 Oljemålning
    Curt Agge (f. 1929), klippor, signerad, 100x114
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:08
  • 8003 Oljemålning
    Curt Viberg (1908-1969), Motiv från Visby, 40 x 32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:21
  • 7208 Oljemålning
    Einar Palme (f. 1901), Kustmotiv, 26x50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:44
  • 8327 Oljemålning
    Einar Palme (f. 1901), strandbild, signerad, 13x28
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:03
  • 8072 Oljemålning
    Eklund, jakthundar, signerad, 58x73
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:44
  • 8137 Oljemålning
    Elis Barkstedt, 1932, 48x103
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:36
  • 8270 Oljemålning
    Elis Barkstedt, Tärnor, signerad, 1956, 62x84
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:04
  • 8143 Oljemålning
    Ella Wanner (1887-1962), 1915, Stilleben, 47x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:32
  • 8145 Oljemålning
    Ella Wanner (1887-1962), 1922, kvinna med solfjäde..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:34
  • 8144 Oljemålning
    Ella Wanner (1887-1962), 1925, Damporträtt, 42x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:34
  • 8142 Oljemålning
    Ella Wanner (1887-1962), Paris 1913, Porträtt, 60x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:31
  • 8583 Oljemålning
    Ellis Wallin (1888-1972), "Snövädret", 1953, 38x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:38
  • 7015 Oljemålning
    Emile Zoir (1867-1936), Kvinnoporträtt, 88x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:25
  • 8013 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Figurkomposition, sig..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:28
  • 3003 Oljemålning
    Frantisek Zdenek Eberl, (1887-1962), "Ung flicka m..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 19:34
  • 8496 Oljemålning
    Fredrik Kullberg, Fiskebåtar, 37 x 63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:46
  • 8139 Oljemålning
    G Weinemann, Vattendrag, 50x67
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:41
  • 8246 Oljemålning
    Geith Forsberg, "Söndag morgon, Djurö", 37x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:33
  • 8245 Oljemålning
    Geith Forsberg, Fönster mot Bruksfladen, Djurö, 19..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:31
  • 8083 Oljemålning
    George Marples, segelbåtar, signerad, 19x24
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:29
  • 3023 Oljemålning
    George Morland (tillskriven), 34 x 46
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 20:04
  • 8328 Oljemålning
    Göte Göransson (f. 1921), Komposition, oramad, sen..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:03
  • 8325 Oljemålning
    Göte Göransson (f. 1921), Tiger, 1976, 120 x 118
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:02
  • 7217 Oljemålning
    Gunnar Persson (1908-1975), 1965, Stilleben, 40x32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:56
  • 8497 Oljemålning
    h Nilsson, -51, Marin, 72 x 90
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:49
  • 8158 Oljemålning
    Harald Widing (f. 1903), hus vid väg, signerad, -4..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:35
  • 8014 Oljemålning
    Harry Booström (1917-1996), Komposition, signerad...//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:30
  • 8254 Oljemålning
    Harry Wichmann (1916-1993), köksinteriör, 1972, 40x31
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:45
  • 1216 Oljemålning
    Helmer MasOlle (1884-1969), 1946, Porträtt, 91x70
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:51
  • 8187 Oljemålning
    Hjalmar Strååt (1885-1971), Takskottare, 60 x 54
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:16
  • 8082 Oljemålning
    Holmquist, strandliv, signerad, 85x90
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:22
  • 8489 Oljemålning
    Idewall, 75 x 59, komposition
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:52
  • 3021 Oljemålning
    Isaac Grünewald (1889-1946), Vårblommor i vas, pan..//
    Utrop: 80.000 kr
    Just nu: 59.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 20:46
  • 8351 Oljemålning
    J Schöning, 1909, man med hatt & väst, 72x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:42
  • 8128 Oljemålning
    Jan Stenvinkel (1933-1989), Årstabron signerad, 19..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:06
  • 8120 Oljemålning
    Johan Adolph Rust, 1800-tal, flickor i samspråk, 9..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 20:35
  • 8337 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Marin, 50x75
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:19
  • 8084 Oljemålning
    John Broberg (1892-1979), liggande kvinna, signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:30
  • 7308 Oljemålning
    John Thorgren (1918-2000), Solnedgång, 1975, signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:20
  • 8140 Oljemålning
    Karl Bergman (1891-1965), tall i solnedgång, 80x125
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:51
  • 8582 Oljemålning
    Karl Enoch Ohlsson, Gården vid skogen, 1944, 37x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:37
  • 8601 Oljemålning
    kopia, Ricken, Riksgränsen, signerad, 1948, 79x98
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:06
  • 8141 Oljemålning
    Landskap, 49x69
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:31
  • 3005 Oljemålning
    Louis Sparre (1863-1964), 1943, Skärgård med båt, ..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 18:32
  • 8124 Oljemålning
    Maurice Moberg (f. 1923), kustlandskap, signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:52
  • 8205 Oljemålning
    Monogramsign LW, Skepp, 35 x 47
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:42
  • 8255 Oljemålning
    Navajoindianer, 'Sandpainting', 31x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:46
  • 8210 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, "Stadsbild", 46 x 60
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:35
  • 8154 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, blommor i vas, signerad, 3..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:02
  • 8057 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, fors, omkring 1900, längd,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:56
  • 8202 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, kust, 31 x 44
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:37
  • 8160 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, landskap, signerad, -44, 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:42
  • 8280 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad Erik G-D, 54-57, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:13
  • 8002 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, "Cafe de la Plac..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:19
  • 8203 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Bränningar, 64 x 80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:39
  • 8204 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Slagskepp, -44, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:41
  • 8344 Oljemålning
    Oskar Lycke (1877-1927), 39x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:35
  • 8443 Oljemålning
    Patrik Reuterswärd (1886-1971), stilleben, signera..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:17
  • 7214 Oljemålning
    Paul Sevehon, Kvinna & fågel, 121x168
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:52
  • 8603 Oljemålning
    Signerad, Öfverström, Fiskeläge, 32x35
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:21
  • 8159 Oljemålning
    Sigurd Wallin (1916-1999), Haverdal, signerad, 45x53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:40
  • 8047 Oljemålning
    skulptural, Christina Greger, stilleben, signerad,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:16
  • 8189 Oljemålning
    Stanley Helin, "Eld och Vatten", 70 x 46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:17
  • 8185 Oljemålning
    Stefan MÅS Persson (f. 1957), 'Trådlöst', 1992, 88..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:15
  • 8184 Oljemålning
    Stefan MÅS Persson (f. 1957), 52 x 68
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:12
  • 8495 Oljemålning
    Stephen Khoza, Volleyboll90 x 126
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:44
  • 8054 Oljemålning
    Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), karavan, sig..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:40
  • 8125 Oljemålning
    Tage Törning (f. 1925), landskap, signerad, 54x64
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:53
  • 8051 Oljemålningar
    3 st. Ethel Fladstad, blommor, signerade, 14x20
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:29
  • 8598 Ram
    1800-tal, ramens innermått: 27, 5x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:02
  • 8281 Ram
    1800-tal, ramens innermått: 60x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:16
  • 8133 Ram
    med glas, förgylld, ramens innermått: 60x104
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:23
  • 8305 Screenprint
    Oidentifierad konstnär, signerad, löst blad, blade..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:18
  • 8379 Serigrafi
    Erik H Olson (1909-1995), 100 upplaga, motivet: 55x46
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:15
  • 8380 Serigrafi
    Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, motivet: 46x55
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:17
  • 8369 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), 56/350, motivet: 48x62
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:05
  • 8368 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), ap 2/35, motivet: 62x48
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:03
  • 8383 Serigrafier
    2 st, Håkan Berg, 79/140, bladets mått: 52x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:19
  • 3012 Sidenmålning
    Nguyen Quang, 'Gap go', motivet: 23 x 37, Vietnam
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 18:51
  • 7144 Sidenmålning
    Oidentifierad konstnär, Flicka med blomma, motivet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:46
  • 9091 Skål
    stengods, Berndt Friberg (1899-1981), Gustavsbergs..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:25
  • 9092 Skulptur
    + skål, Lisa Larson / Gunnar Nylund, längd: 12 + 10
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:27
  • 9014 Skulptur
    Alf Ekberg (f. 1945), Äpple, höjd: 13 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:18
  • 7147 Skulptur
    Brons, Den vilande Diana, Nutida, längd: 43 cm, hö..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:50
  • 8172 Skulptur
    Brons, höjd: 15 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:33
  • 8432 Skulptur
    Flicka med get, Den Kongelige Porcelainsfabrik (Ro..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:07
  • 8166 Skulptur
    gips bemålad, Gösta Alm, barnhuvud, höjd: 32 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:01
  • 8390 Skulptur
    Gips, Morian, höjd: 36 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:31
  • 9063 Skulptur
    Greta Pott, Dia 16, katt
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:10
  • 9161 Skulptur
    Gustavsberg Lisa Larson, Samhällsdebatten, höjd: 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:44
  • 8607 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Ateljé, höjd: ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:50
  • 9162 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Bison, höjd: 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:46
  • 9111 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Bulldog, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:51
  • 9110 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Katt, längd: 3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:50
  • 9164 Skulptur
    Gustavsbergs Studio, Lisa Larson (f. 1931), Johann..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:47
  • 8606 Skulptur
    Gustavsbergs Studio, Lisa Larson (f. 1931), Malin,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:49
  • 9167 Skulptur
    häst, Bertil Vallien (f. 1938), Rörstrand, höjd: 1..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:52
  • 9176 Skulptur
    Höganäs, Apa, Sign KB, 1940-tal, längd: 23 cm, höj..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 19:34
  • 9069 Skulptur
    Karl Grössl, Rörstrand, Lekande björnungar, höjd: ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:27
  • 8085 Skulptur
    keramik, vattenbärerska, höjd: 105 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:42
  • 8508 Skulptur
    Kina, Metall, Nutida, höjd: 46 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:27
  • 9081 Skulptur
    Lillemor Mannerheim (1927-1994), WWF, Panda, Arabi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:20
  • 9112 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Samhällsdebatten", Gustavs..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:05
  • 9172 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Amalia, Gustavsberg, ur ser..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:40
  • 9097 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Beata, Gustavsberg, ur seri..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 19:18
  • 9118 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Bison, Gustavsberg, 19
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:16
  • 8067 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Dora, Gustavsberg, ur serie..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:01
  • 9086 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Dromedar, Ur Noaks ark, Gus..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:34
  • 9084 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 14 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:29
  • 9083 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 17 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:23
  • 9062 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Sköldpadda, lä..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:09
  • 9064 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Isbjörn, Gustavsberg, längd..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 19:58
  • 9129 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Katt, höjd: 9 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:16
  • 7235 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Mulåsna Ur Afrika, höjd: 57..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:37
  • 8130 Skulptur
    Lladro, golfspelerska, höjd: 28 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:22
  • 7743 Skulptur
    Meissen, Kvinna med fruktkorg, höjd: 13 cm
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:46
  • 8431 Skulptur
    Nao, höjd: 28 cm, Barn
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:06
  • 7162 Skulptur
    Par med barn, Lergods, höjd: 40 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:24
  • 8622 Skulptur
    patinerad brons, huvud, höjd: 40 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:13
  • 3014 Skulptur
    plåt, Timo Solin (f. 1947), höjd: 32 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 19:10
  • 9029 Skulptur
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), fisk, längd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:07
  • 9099 Skulptur
    Rörstrand, Marianne Westman (f. 1928), höjd: 17, 5
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 19:44
  • 8430 Skulptur
    Rosenthal, Danserska, höjd: 25 cm, Art deco
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:05
  • 9165 Skulptur
    säl, Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, längd: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:48
  • 9025 Skulptur
    stengods, Lillemor Mannerheim (1927-1994), 'Zebra'..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 19:30
  • 9114 Skulptur
    Sven Wejsfelt (1930-2009), 'Stim', Gustavsberg, lä..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 19:36
  • 9026 Skulptur
    Sven Wejsfelt (1930-2009), Stim 8, Makrill, längd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:08
  • 9119 Skulptur
    Timo Sarvimäki (f. 1948), pojke på häst, Rörstrand..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:00
  • 9066 Skulptur
    Timo Sarvimäki (f. 1948), Rörstrand, Kvinna på häs..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:18
  • 9124 Skulptur
    UE Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:48
  • 9002 Skulptur
    Vicke Lindstrand (1904-1983), Gasell, glaserat ste..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 19:48
  • 8186 Skulptur
    Waldemar Lindström, Rörstrand, 'Varg', underglasyr..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 18:13
  • 8174 Skulptur/sigill
    Kvinna, höjd: 13 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:36
  • 9073 Skulpturer
    2 st Lisa Larson, Isbjörn, Gustavsberg, höjd: 8-14 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:06
  • 9079 Skulpturer
    2 st, bland annat Vicke Lindstrand, UE Upsala-Ekeb..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:16
  • 8173 Skulpturer
    2 st, Brons, Uggla, Wienerbrons + Elefant, höjd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:35
  • 8177 Skulpturer
    2 st, höjd: 16-18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:59
  • 9075 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), "Lejon litet" och "Le..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:09
  • 9107 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), "Sekelskifte", Anna &..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:27
  • 9074 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Åsna, Tax, Gustavsber..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:08
  • 9078 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Björn, Räv, Gustavsbe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:15
  • 9076 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Gunnar Sträng, Ivan, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:11
  • 8182 Skulpturer
    2 st, sten, bland annat David Mochama, 1991, 25 x 52
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:11
  • 8445 Skulpturer
    2 st, trä, Man & kvinna, Hampe Svanberg, Lidebro t..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:19
  • 8194 Skulpturer
    2 st, Ubåtar, längd: 35-53 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:27
  • 9136 Skulpturer
    2 st, UE Upsala-Ekeby. Mari Simmulson (1911-2000),..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 19:54
  • 8617 Skulpturer
    3 st, Gustavsberg Lisa Larson, höjd: 4, 5-11
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:41
  • 9104 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), All världens barn, Gu..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:22
  • 9041 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), All världens barn, hö..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:06
  • 9106 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 5-8 cm, Gustavs..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:26
  • 9105 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 7-10 cm, Gustav..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 20:24
  • 9082 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), Hundar, Gustavsberg, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:21
  • 9071 Skulpturer
    4 st, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Katt, Rä..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 19:40
  • 9070 Skulpturer
    4 st, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 15-19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    22 feb kl 18:28
  • 8197 Skulpturer
    5 st, Goebel, höjd: 10-15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:31
  • 7645 Skulpturer
    8 st, Hundar, Goebel
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:34
  • 8146 Tavlor
    4 st, Ella Wanner (1887-1962)
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:35
  • 8295 Teckning
    Tusch, Ströyer, 36x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:01
  • 8192 Teckningar
    6 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg Porsli..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:26
  • 8458 Tomtar
    7 st, bland annat: Västtyskland, höjd: 15-37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 18:03
  • 7483 Träskulpturer
    Ett par, Samer, signerad. ED, höjd: 21 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:28
  • 8350 Tryck
    Bemålat, Isidor, 1901, 57x77
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:40
  • 7733 Tusch
    + 2 st häften, Albert Engström (1869-1940), löst b..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 20:00
  • 7732 Tusch
    2 st, Albert Engström (1869-1940), Glad Jul 1926 &..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    15 feb kl 19:56
  • Metropol Tipsar
  • 8120 Oljemålning
    Johan Adolph Rust, 1800-tal, flickor i samspråk, 9..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 20:35
  • 3024 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Modane, Savoyen, ..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 20:20
  • 3018 Blandteknik
    Dödsmask, 1600-tal, Pehr Brahe, bladets mått: 53x4..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 20:15
  • 3023 Oljemålning
    George Morland (tillskriven), 34 x 46
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 20:04
  • 3003 Oljemålning
    Frantisek Zdenek Eberl, (1887-1962), "Ung flicka m..//
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 19:34
  • 7693 Akvarell
    Agnes Cleve (1876-1951), signerad. -34, sydländskt..//
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 feb kl 19:14

Vad r den vrd?