bakg

KONST


  • 2268 Akvarell
    Allan Österlund, Skärholmen, 1921, 49x33
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:05
  • 6150 Akvarell
    Gustav Lannmark, 26x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:46
  • 6135 Akvarell
    Japan, fågel, 23x24
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:04
  • 6044 Akvarell
    Signerad, Stilleben, 44x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:12
  • 6043 Akvarell
    Signerad, Stilleben, 44x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:11
  • 6058 Akvarell
    Carl Magnus Franklin (1901-1986), stilleben, 23x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:57
  • 6042 Bindebrev
    1787, 31x39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:09
  • 5333 Blandteknik
    Anders Fogelin (1933-1982), signerad -66, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:55
  • 6050 Blandteknik
    Föreställande Sultan Hamid, 54x31
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:28
  • 5237 Blandteknik
    H Hooper, Komposition, mm 24x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:56
  • 5244 Blandteknik
    Signerad, 35x27 (oramad)
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:19
  • 5343 Blandteknik
    Alf Linder (f. 1944), Himlen, Signerad á tergo 197..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:14
  • 7031 Blandteknik
    Alf Linder (f. 1944), Komposition, Signerad -83, m..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:58
  • 7002 Blandteknik
    Bengt Lindström (1925-2008), Modell, motivet: 29x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:46
  • 6003 Blandteknik
    Jean-Luc Guinamant, 1990, 23x32
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:20
  • 7009 Emaljtavla
    Endré Nemes, Sign 1960, Komposition, 37 x 66
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:29
  • 7007 Emaljtavla
    Endré Nemes, Sign 1966, motivet: 40 x 50
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:24
  • 7005 Emaljtavla
    Endré Nemes, Sign 1966, motivet: 49 x 40, Komposition
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:21
  • 7006 Emaljtavla
    Endré Nemes, Sign 1966, motivet: 50 x 40, Komposition
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:23
  • 7010 Emaljtavla
    Endré Nemes, Sign 1966, motivet: 50 x 40, komposition
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:30
  • 7008 Emaljtavla
    Endré Nemes, signerad, 30 x 52, komposition
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:26
  • 5250 Etsning
    + litografi, Marek Rudnicki, bladets mått: 56X38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:45
  • 2021 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Ols Maria, signerad, 19, ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:33
  • 2022 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Zorn och hans hustru, sig..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:35
  • 5075 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Hamn, motivet: 14x19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:18
  • 2002 Etsning
    Krystyna Piotrowska, 15/50, signerad 1992, mm 19x2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:28
  • 5236 Etsning
    Krystyna Piotrowska, 40/50, signerad 1992, mm 21x3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:23
  • 2004 Etsning
    Krystyna Piotrowska, 5/50, signerad 1993, mm 24x34..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:31
  • 2005 Etsning
    Krystyna Piotrowska, 9/50, signerad 1993, mm 24x34..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:32
  • 2009 Etsning
    Marek Rudnicki, studie, 1/15, mm31x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:47
  • 2012 Etsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), 44/95, signerad, 1979, 6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:30
  • 6116 Etsning
    Trollhättans slussar, 1800, motivet: 58x88 (oramad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:28
  • 2018 Etsning
    Bengt Böckman (1926-2014), 137/199, motivet: 44x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:39
  • 2013 Etsning
    Bent Holstein, 52/100, signerad 82, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:31
  • 6086 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), 1949, 149/300, motivet: 2..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:04
  • 6360 Etsning
    Krallis, 117/200, motivet: 30x25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:41
  • 2017 Etsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), 48/75, motivet: 30x70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:38
  • 2014 Etsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), 50/75, motivet: 30x16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:32
  • 2008 Etsningar
    2 st, Suzanne Nessim (f. 1944), 21/95 + 32/95, gr..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:40
  • 6040 Etsningar
    3 st, Sten Ekendahl, motivet: 20x13
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:05
  • 9543 Färgetsning
    Johnny Friedlander, 32/90, motivet: 59x39
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:48
  • 2016 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), 203/260, motivet: 20x22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:37
  • 5248 Färglitografi
    8 st, Oidentifierad konstnär, signerade, bladets m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:36
  • 2007 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), signerad, 18/199, bm 52..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:37
  • 5283 Färglitografi
    Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), "Stad", 309/550, m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:45
  • 6167 Färglitografi
    Johannes Ravn (1922-1991), skärgård, 178/380, moti..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:35
  • 6273 Färglitografi
    Stig 'Slas' Claesson, Stockholmsmotiv, 12/100, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:37
  • 6168 Färglitografi
    Stig Jonzon (1913-1987), Stockholmsmotiv, 321/440,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:36
  • 5246 Färglitografi
    6 st, James Thackory, oramade, mm;34x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:26
  • 5206 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 1/360, bladets mått...//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:15
  • 2019 Färglitografi
    Catrina Liljegren, EA (konstnärens exemplar), blad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:47
  • 5084 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), 102/125, signerad, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:43
  • 2020 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), 1/360, bladets mått: 47x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:50
  • 2015 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), 357/360, motivet: 45x52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:35
  • 6266 Färglitografier
    3 st. + 3 st. i mapp, Stig Fyring (f. 1934), Sandh..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:14
  • 6166 Färglitografier
    6 st. Charles Sjöholm (f. 1933), Stockholmsmotiv, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:27
  • 6019 Färglitogrefi
    Björn Ekegren (f. 1955), 125/250, signerad, motive..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:36
  • 6151 Glasmålning
    Eric Heinertz (1908-1965), kvinna med blå kjol, 18x36
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:47
  • 5044 Gouache
    Sasen, "Skånes ostkust', signerad. - 59, 12x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:27
  • 6046 Grafiskt blad
    Signerat, 49x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:52
  • 6234 Litografi
    Gordon Macfie (1919-1971), segelbåtar, ramens inne..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:27
  • 2010 Litografi
    Kristian Krokfors (f. 1952), "Happy factory", 58/6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:58
  • 6039 Litografi
    Harald Wiberg (1908-1986), 118/210, motivet: 34x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:03
  • 5403 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Waxholmsbåt, 15/150, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:49
  • 6227 Litografier
    4 st, Inuitkonst, 24 x 27
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:19
  • 5227 Månadstavlor
    12 st. porslin, Björn Wiinblad (1918-2006), Nymöll..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:54
  • 6228 Oljemålning
    1800-tal, Landskap med får, 30 x 41
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:19
  • 7017 Oljemålning
    A L Terni, sydländskt landskap, signerad, 40x32
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:17
  • 6001 Oljemålning
    A L Terni, sydländskt landskap, signerad, 40x32
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:19
  • 5341 Oljemålning
    Alf Linder (f. 1944), Motiv från Gotland, Signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:08
  • 6265 Oljemålning
    Asp, fabriksbyggnader, signerad, -30, 71x93
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:03
  • 7012 Oljemålning
    Axel Gillis Hafström (1841-1909), Sign 1865, Breve..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:44
  • 6304 Oljemålning
    Bali, Signerad, 67x87
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:02
  • 6147 Oljemålning
    C Cooper, blommor i vas, signerad, 35x25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:39
  • 5392 Oljemålning
    Elias Martin (1739-1818), Parklandskap med får, si..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:27
  • 6047 Oljemålning
    Erhard Engholm (1888-1965). osignerad, folksamhuse..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:02
  • 6327 Oljemålning
    Galvfe, Croix du feu, 50x60
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:26
  • 7039 Oljemålning
    Ivan Velts, Signerad, 1912, Björkskog, 45x37
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:40
  • 6111 Oljemålning
    Jackie Lewis Bowker, "Verbena", signerad, 29x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:16
  • 5173 Oljemålning
    Maj Skogsmark, hundporträtt, signerad, -85, 35x27
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:39
  • 5443 Oljemålning
    Martin S Rasmussen, Dankt gårdsmotiv, signerad, 38x62
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:18
  • 6037 Oljemålning
    Martinengo, Landskap, 46x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:39
  • 6138 Oljemålning
    Nils Jonsson, hare i vinterlandskap, signerad, 65x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:14
  • 7001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1600/1700-tal, porträtt, o..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:47
  • 6148 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, komposition, signerad a te..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:41
  • 6144 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, komposition, signerad, -65..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:33
  • 6158 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, lägerplats, signerad, 52x80
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:02
  • 6143 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, modern, signerad, 101x126
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:30
  • 6142 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, pojke med turban, signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:29
  • 6141 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, porträtt, 64x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:27
  • 6145 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stilleben, 45x66
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:35
  • 6146 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, villakvarter, 43x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:36
  • 7020 Oljemålning
    Olof Arborelius (1842-1915), Knuttimrad stuga på s..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:52
  • 6282 Oljemålning
    Gösta Bohm Rapsodie Espagnole, 1951-52, 136x170 (u..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:07
  • 6041 Oljemålning
    Hans Belin, 19x12
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:08
  • 7038 Oljemålning
    Harry Booström (1917-1996), "Nattskuggor, vinter",..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:01
  • 6035 Oljemålning
    Harry Wichmann (1916-1993), Fransk stadsvy, 40x65
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:37
  • 5151 Oljemålning
    James Coignard (1925-2008), 'Agression', signerad,..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:43
  • 7034 Oljemålning
    Jerzy Potrzebowski (1921-1974), hästdroska, signer..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:13
  • 7035 Oljemålning
    Jerzy Potrzebowski (1921-1974), vintermotiv med hä..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:16
  • 5442 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), räv i skogslandskap, 53x64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:15
  • 6036 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Stilleben, 33x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:38
  • 6152 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968). 1962, 37x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:49
  • 7029 Oljemålning
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sjöman med glädjeflicka,..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:05
  • 6329 Oljemålning
    Lennart Larsson, Stockholmsmotiv, 18x22
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:00
  • 6033 Oljemålning
    Lisa Netz (f. 1936), Surealistiskt landskap, 100x8..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:34
  • 5037 Oljemålning
    Marinus de Jongere, Hamnmotiv, signerad, 39x58
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:18
  • 7032 Oljemålning
    Olle Bonniér (f. 1925), komposition, signerad, 44x33
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:28
  • 7015 Oljemålning
    Thure Wallner (1888-1965), fågel, 24x15
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:06
  • 7013 Oljemålning
    Thure Wallner (1888-1965), Katt, 32x23
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:02
  • 7014 Oljemålning
    Thure Wallner (1888-1965), Rådjur, 33x23
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:04
  • 6233 Sidenmålning
    Asien, 60 x 24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:26
  • 6029 Skulptur
    bemålat, trä, Orientalisk, längd: 48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:44
  • 6184 Skulptur
    Bing & Grøndahl, Kopiga, höjd: 20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:00
  • 5187 Skulptur
    brons, Aristokrat, höjd: 62
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:07
  • 5188 Skulptur
    brons, Kina, häst, längd: 30, höjd: 24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:09
  • 3070 Skulptur
    Brons, Saknar gjutarstämplar, höjd: 58 cm
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:33
  • 6136 Skulptur
    EGO, stengods, isbjörn, längd: 28
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:10
  • 6314 Skulptur
    Gips, Kvinna, Gisek, höjd: 33
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:12
  • 6306 Skulptur
    Kina, Sten, höjd: 26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:05
  • 6012 Skulptur
    Konstglas Oiva Toikka, Nuutajärvi, höjd: 16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:54
  • 6013 Skulptur
    Konstglas, Oiva Toikka (f. 1931), höjd: 14
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:55
  • 6370 Skulpturer
    1 par, Lejon, Betong, längd: 61, höjd: 35
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:30
  • 6159 Skulpturer
    2 st, Isbjörn Lisa Larson + flock 2 Sven Wejsfelt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:04
  • 6009 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:50
  • 6010 Skulpturer
    5 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Luciatåg
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:52
  • 6113 Skulpturer
    trä, 4 delar, bland annat. dalahästar, tidigt 1900..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:21
  • 6002 Stålstick
    11+ 2 st st, Motiv från Chester, motivet: 18x24
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:11
  • 6051 Teckning
    Isaac Salmson, 1811, 38x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:29
  • 6060 Träsnitt
    Kina, 20x26
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:59
  • 6078 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (f. 1927), Osignerad, bladets mått:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:03
  • 5091 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (f. 1927), vinterlandskap, 204/420,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:57
  • 5271 Tryck
    Flicka med papegoja, bm 78x58
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:12
  • 5243 Tusch
    Signerad, bladets mått: 21x16
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:18
  • 5242 Tusch
    Triptyk, ramens innermått: 26x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:18
  • Metropol Tipsar

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook