bakg

KONST


  • 8271 Akvarell
    Annie Bergman, Blomsterstilleben, signerad, 1949, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:34
  • 7019 Akvarell
    Axel Kargel (1896-1971), Paris, 1932, motivet: 36 ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:56
  • 7071 Akvarell
    Edmond Lesellier, Le route Petain, Signerad, motiv..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:30
  • 8275 Akvarell
    Jan Naliwajko (f. 1938), bladets mått: 75x57
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:38
  • 8481 Akvarell
    Lars Norrman (1915-1979), 10x18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:05
  • 8190 Akvarell
    N Fajardo, motiv från Granada, signerad, 1903, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:31
  • 8274 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, ryssland, signerad, 94, St..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:36
  • 7017 Akvarell
    Rudolf Hellgrewe, Nordafrikanskt kustmotiv, 58 x 96
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:25
  • 8308 Akvarell
    signerad, Lilja -95, Venedig, 23x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:06
  • 8287 Akvareller
    2 st, Hans Prins (f. 1908), motivet: 63x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:51
  • 8412 Akvareller
    3 st, Lars Norrman (1915-1979), motivet: 10 x 18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:55
  • 6465 Akvareller
    3 st, Lars Vilks, På frimärkspapper, motivet: 12x6..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:43
  • 8331 Akvareller
    6 st, 1800-tal, Körsbär, 30x22
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:45
  • 6367 Blandteknik
    2 st, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:55
  • 8166 Blandteknik
    2 st, Orientaliska, motivet: 19x10, 19x14
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:09
  • 8191 Blandteknik
    Bertel Bertel-Nordström (1884-1967), månsken över ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:33
  • 6369 Blandteknik
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Gamla Stan, 47x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:56
  • 6370 Blandteknik
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Stockholm, 44x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:57
  • 8417 Blandteknik
    Valdemar Mohed (1902-1958), Piperska muren, 1939, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:38
  • 8344 Blandteknik
    Villanueva, bladets mått: 36x25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:00
  • 8136 Blandteknik / ..
    Deljou Kamy, Komposition, motivet: 16 x 11, 5
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:58
  • 8542 Byst
    höjd: 41 ca
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:58
  • 8541 Byst
    Shakespeare, höjd: 80 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:53
  • 8267 Dalahäst
    Dala Hemslöjd, Mora, höjd: 53 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:30
  • 6476 Emaljtavla
    Olle Brand (1950-1994), signerad, 91, 80x125
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:38
  • 6474 Emaljtavla
    Olle Brand (1950-1994), signerad. -91, 80x81
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:36
  • 6472 Emaljtavlor
    3 st, Tillskrivna Olle Brand, 79x37
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:34
  • 8482 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), 1945, 21x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:05
  • 8420 Etsning
    Louis Bastin (1912-1979), EA-upplaga (konstnärens ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:51
  • 8487 Etsning
    Outi Heiskanen, 1992, 16/20, motivet: 18x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:14
  • 8483 Etsning
    Signerad, Studie, 10x13
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:07
  • 8422 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Sign 1935, "Sommarlands..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:56
  • 6442 Etsning
    Stockholmsmotiv, efter Elias Martin, Utsikt av slo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:06
  • 8532 Etsningar
    + litografier, diverse, bland annat Tallberg
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:35
  • 8346 Etsningar
    2 st, Claude Weisbuch (f. 1927), 65/100, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:02
  • 8364 Etsningar
    2 st, LG Lundberg, 1979/1989, motivet: 14x22 resp ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:27
  • 6078 Färgetsning
    Axel Olson (1899-1986), 34/100, motivet: 9, 5 x 15..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:57
  • 8039 Färgetsning
    Jordi Arkö (f. 1951), ET, "komik", motivet: 34x33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:54
  • 8468 Färgetsning
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 2012, 41/65, moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:15
  • 8421 Färgetsning
    Nils G Stenqvist (1934-2005), 1977, 20/150, 'Bark'..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:54
  • 8211 Färgetsning
    Urban Sjöberg, man med hundar, motivet: 24 x 19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:47
  • 8327 Färgetsningar
    16 st, Fågelmotiv, 24x15
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:39
  • 8564 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), "Vegetarians dream", 245/3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:39
  • 8184 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 163/200, signerad, motivet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:24
  • 8118 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 64/85, "St Paul de Vence I..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:41
  • 8119 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 72/100, "Aventure sur un c..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:43
  • 8347 Färglitografi
    B Johnny Nilsson, 1968, 27/60, motivet: 52x42
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:03
  • 8006 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Stockholm, 323/3..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:49
  • 6149 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 276/350, motivet: 20x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:25
  • 5017 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), HC-upplaga, 24/25, m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:33
  • 8419 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), 107/360, 'Trollet och män..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:50
  • 8338 Färglitografi
    L G Lundberg, 1982, 4/6, bladets mått: 66x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:53
  • 8465 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), 39/175, Golf, motivet: 48 x 50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:11
  • 6288 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 173/310, 'Blomsterlandet..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:55
  • 8291 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Caféinteriör, 1689/1999,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:54
  • 6577 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), 207/350, signerad, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:36
  • 8117 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Öken, 25/50, motivet: 26 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:40
  • 8116 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Pt, motivet: 40 x 36
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:37
  • 8570 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 1/100, motivet: 50x48
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:08
  • 8328 Färglitografi
    Marc Chagall (1887-1985), 1963, ej signerad, Fukts..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:40
  • 8312 Färglitografi
    N Jonas Englund, 107/450, Aror, motivet: 45x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:11
  • 8007 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Leda och svanen, 54/125, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:51
  • 8470 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, 1976, 29/300, bl..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:17
  • 8036 Färglitografi
    Olle Baertling (1911-1981), 91/300, 1966-68, motiv..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:47
  • 8329 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Rolls Royce, 33/200..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:42
  • 8020 Färglitografi
    Pierre Fix-Masseau, 1987, 165/500, Orient-Express,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:41
  • 8601 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 21/360, motivet: 1..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:03
  • 8189 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 74/300, 30x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:28
  • 8298 Färglitografi
    Robert Högfeldt (1894-1986), 74/360, motivet: 42x51
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:58
  • 8454 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 104/300, Rorsman, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:55
  • 8296 Färglitografi
    sign K S-Ringi, 92/150, motivet: 60x80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:57
  • 8466 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), åker, 28/300, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:12
  • 6190 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), HC 6/40, motivet: 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:43
  • 8414 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), Komposition, 69/100..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:59
  • 8277 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), "The old Couch", 39/360, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:40
  • 8255 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), 59/360, motivet: 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:23
  • 8368 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 1978, Bilvrak, 26/310, mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:32
  • 8367 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 1978, Bilvrak, 26/310, mot..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:31
  • 8366 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Bilvrak, 1978, 26/310, mot..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:29
  • 8456 Färglitografi
    Uno Vallman (1913-2004), Vinterlandskap, 147/290, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:56
  • 8207 Färglitografi
    Urban Sjöberg, "Hundarna", 11/21, motivet: 40 x 60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:42
  • 8206 Färglitografi
    Urban Sjöberg, HC-upplaga, "Festival", motivet: 57..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:41
  • 8300 Färglitografi
    Zamy Steynovitz, Komposition, 41/275, 36x28
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:01
  • 8467 Färglitografier
    2 st, signerad, 1992, 80-upplaga, motivet: 44 x 32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:13
  • 8337 Gravyrer
    1 par, Mytologiskt motiv, motivet: 16x14 (1 saknar..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:51
  • 8434 Gravyrer
    2 st, Kungligheter, motivet: 57 x 34, Carl XV & Lo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:26
  • 8078 Gravyrer
    3 st. porträtt
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:41
  • 8077 Gravyrer
    3 st. porträtt
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:39
  • 8602 Gravyrer
    5 st, Gebbie & co, motivet: 30x20
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:33
  • 8076 Kopparstick
    1 par, G II Adolf och Maria Eleonora, ramens inner..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:33
  • 5693 Litografi
    Gregor Kowalski, Diptyk, 1971, 3/19 & 4/18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:14
  • 8341 Litografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 1976, 76/320, ramens inner..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:56
  • 8343 Litografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Träd, 1975, 7/70, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:58
  • 8186 Oljemålning
    Ali Aissaoui (f. 1961), "Värme", signerad, -06, 11..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:26
  • 7075 Oljemålning
    Anders Andersen-Lundby (1841-1923), Fiskare drar u..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:57
  • 8411 Oljemålning
    Annie Blijdenstein, 2006, 22 x 22
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:54
  • 5713 Oljemålning
    Astrid Liljefors, Hästar, 1986, 45 x 54
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:47
  • 6066 Oljemålning
    Axel Aabrink, Aarhus 1944, 45 x 59
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:34
  • 6135 Oljemålning
    Axel Kargel (1896-1971), "Den gamla trädstammen fr..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:35
  • 7055 Oljemålning
    Axel Wallert (1890-1962), "Brommaskolan". 43x32
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:17
  • 5670 Oljemålning
    Bengt Landin (f. 1933), 1969-70, "Den halte leder ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:12
  • 3051 Oljemålning
    Bertil R-son Norén, Barn, signerad, 79x55
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:37
  • 8154 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), fåglar i rede, signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:08
  • 8212 Oljemålning
    Bill Carlson, -55, Stilleben, 34 x 42
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:47
  • 8369 Oljemålning
    Blomsterstilleben, signerad, 66x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:33
  • 8408 Oljemålning
    Bror Forsell (1883-1959). Motiv från Venedig, 50x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:40
  • 8209 Oljemålning
    Bror Ingemar Fröberg (1921-1999), 1954, Stilleben,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:44
  • 6156 Oljemålning
    C G Swensson, 1894, Interiör, 67x80
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:31
  • 8449 Oljemålning
    Carl B Berglund, Skogstjärn, 58 x 60, 1947
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:52
  • 8415 Oljemålning
    Dag Hellsing, 70 x 100, sällskap vid eld
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:04
  • 8158 Oljemålning
    Eigil Schwab, pioner, signerad, 40x32
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:23
  • 8591 Oljemålning
    Eke Bjerén, 1978, Sommarlandskap, 39 x 49
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:52
  • 7026 Oljemålning
    Emil Schwabe, "Fru Dobber", 64x53
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:03
  • 8485 Oljemålning
    Eric Henricson, tillskriven, Porträtt, ej sign, 42..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:11
  • 8261 Oljemålning
    Erik Jemhte 1/1 1942, 'Nyordning', a tergo 'Ny ord..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:28
  • 7001 Oljemålning
    Ernst Kolbe (1876-1945), Interiör, 68 x 74
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:50
  • 6131 Oljemålning
    Felix Hatz (1904-1999), 'Solförmörkelse', 1952, or..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:35
  • 6071 Oljemålning
    Ferdinand Hernlund (1837-1902), Jernboås, 1868, 42..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:01
  • 8285 Oljemålning
    Göran Brunius (1911-2005), Stilleben, 72x91
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:50
  • 8310 Oljemålning
    Håkan Carlström, motivet: 10x16
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:10
  • 8145 Oljemålning
    Hanna Sadeus (f. 1978), 'Body Couture', 120x100 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:33
  • 8273 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Blommande äng, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:36
  • 8156 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), fors, signerad, 60x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:15
  • 8086 Oljemålning
    Hjördis Tengblom, stilleben, signerad, 1940, 49x39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:23
  • 6136 Oljemålning
    Inez Leander (1878-1969), Hus, signerad. 1946, 22x23
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:36
  • 6161 Oljemålning
    J Hägg, Kopia, Stockholms inlopp, 46x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:39
  • 8218 Oljemålning
    John Carlson, Badbrygga, signerad, 32x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:13
  • 6074 Oljemålning
    Kaj Larsen, fiskargubbar, 64 x 87
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:17
  • 7080 Oljemålning
    Knut Ekwall, klippor, monogramsignerad,
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:27
  • 8217 Oljemålning
    M Moberg, Häst med plog, signerad, 55x65
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:12
  • 8309 Oljemålning
    Maja Bröms, 1946, vinterlandskap, 40x45
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:09
  • 8303 Oljemålning
    Martin Åberg (1888-1946), Träd, 1936, 31x21
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:05
  • 6527 Oljemålning
    Martin Tengberg (1877-1941), Gårdsmotiv med blomma..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:06
  • 8159 Oljemålning
    Michael Qvarsebo (f. 1945), 'Reflexer', 84-85, 121x99
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:54
  • 8574 Oljemålning
    Monogramsignerad C W H, Stadsvy, 23x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:16
  • 8155 Oljemålning
    Oddmar Björklund, uggla, signerad, 49x59, ramskada
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:11
  • 7067 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1600-/1700-tal, Mytologisk..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 17.500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:19
  • 8113 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, 33x46 (oramad)
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:01
  • 7059 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Blomster, 44x55
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:51
  • 7070 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Frankrike, duk, ..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:28
  • 7066 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, alplandskap, duk, 85x93
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:17
  • 8202 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, damm, England, 51x62
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:22
  • 6485 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, grönsakshandlare, Pannå, 2..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:08
  • 7072 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Italien 1600-tal, Italiens..//
    Utrop: 50.000 kr
    Just nu: 44.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:48
  • 7069 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, landskap med figurer, 46x55
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:26
  • 6397 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, motiv från Arild, 48x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:33
  • 8028 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign P. A Eson, Stockholms..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:56
  • 8027 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Storm, 1956, 23 x 28,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:55
  • 8030 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 1987, Ekorre, 24..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:04
  • 6486 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, alplandskap, duk..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:14
  • 8534 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, blommor, 39x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:42
  • 8132 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, landskap, 47x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:20
  • 6050 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Skyskrapor, 59x88
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:14
  • 8087 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Venedig, signerad, 39x29
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:26
  • 7052 Oljemålning
    Olle Hjortzberg (1872-1959), motiv från Provence, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:39
  • 8457 Oljemålning
    omkring 1900, kor vid strand, 53 x 77
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:57
  • 8041 Oljemålning
    Paul Crotto, Stilleben, 34x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:56
  • 8072 Oljemålning
    Per Thorlin (f. 1923), komposition, signerad, -58,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:21
  • 8299 Oljemålning
    S Ivarsson, 1976, Stilleben, 40x31
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:59
  • 8531 Oljemålning
    Signerad A Dominguez, 1975, 88x115, "Revolucion"
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:32
  • 8407 Oljemålning
    Signerad Carosi, Marin, 73x150
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:37
  • 8592 Oljemålning
    Signerad Wetterling, Landskap, 27x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:02
  • 8480 Oljemålning
    Signerad, Asplund, Stockholmsmotiv, 22x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:04
  • 8029 Oljemålning
    signerad, J Bergling, 35 x 27, Parkmotiv med utsikt
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:03
  • 8012 Oljemålning
    Signerad, V Larson, Domherrar, 55x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:06
  • 6291 Oljemålning
    skogsparti, signerad, Dutzschold, 34x25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:03
  • 8005 Oljemålning
    Stig Dellang, Forsythia, signerad, 70x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:42
  • 7022 Oljemålning
    Sven X-et Erixson (1899-1970), Kinesiska tecken, 3..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:22
  • 8205 Oljemålning
    Torsten Bergmark, "Balans", 1964, 50 x 50
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:40
  • 8157 Oljemålning
    Ture Dahlö (1895-1970), stadsmotiv, signerad, 57x70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:17
  • 8260 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), 1982, Fiskebåtar, 36x45
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:27
  • 8243 Oljemålningar
    3 st, Oidentifierad konstnär, signerad, Polen, 27 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:11
  • 6371 Pastell
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Religiöst motiv,..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:58
  • 8022 Pastell
    Porträtt, bladets mått: 60 x 46, omkring 1900
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:44
  • 8187 Pastell
    Signerad, Stilleben, 45x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:25
  • 8340 Ramar
    1 par med gravyrer, 1800-tal, ramens innermått: 36x39
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:55
  • 8339 Ramar
    1 par, med gravyrer, 1800-tal, ramens innermått: 3..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:54
  • 8538 Serigrafi
    Curt Hillfon (f. 1943), 18/90, bladets mått: 91x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:48
  • 8537 Serigrafi
    Curt Hillfon (f. 1943), 18/90, bladets mått: 91x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:48
  • 8536 Serigrafi
    Curt Hillfon (f. 1943), 18/90, bladets mått: 91x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:45
  • 8060 Sidentavlor
    2 st. orientaliska motiv, ramens innermått: 80x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:33
  • 8031 Skiss
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Stämpelsignerad, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:05
  • 6500 Skulptur
    Alice Nordin (1871-1948), Gips, Sjungande flickor,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:17
  • 8405 Skulptur
    Ballerina, höjd: 21 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:36
  • 8093 Skulptur
    Brons, efter A Moreau, höjd: 55 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:59
  • 8092 Skulptur
    Brons, efter Pitta Luga, höjd: 77 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:58
  • 8491 Skulptur
    Gips, 1800-tal, längd: 96 cm, höjd: 40 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:33
  • 8033 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Papegoja, höjd: 19, 5
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:09
  • 8290 Skulptur
    Katt, Lisa Larson (f. 1931), K-studion, Gustavsber..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:54
  • 8091 Skulptur
    keramik, THO, Thomas Hellström (1924-2006), Nittsj..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:53
  • 8555 Skulptur
    Konstmassa, Putti, höjd: 87 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:14
  • 8292 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Amalia", Gustavsberg, höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:56
  • 8015 Skulptur
    Olle Kåks (1941-2003), Keramik, 1969, höjd: 37 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:11
  • 8043 Skulptur
    Parian, Gustavsberg, pojke med hund, längd: 18 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:13
  • 8293 Skulptur
    Patinerad Metall, Austin Production, träsockel, Ky..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:56
  • 8435 Skulptur
    Rosenthal, And, höjd: 19 cm, bredd: 34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:29
  • 2002 Skulptur
    Sonja Pettersson (f. 1935), Lergods, Mops, 'Folie'..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juni kl 18:38
  • 7073 Skulptur
    Willy Gordon (1918-2003), Brons, sign -63, Stående..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:09
  • 8056 Skulpturer
    2 delar. Lisa Larson (f. 1931), Charlotta + katt,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:10
  • 8127 Skulpturer
    2 st, Flickor, Den Kongelige Porcelainsfabrik (Roy..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:10
  • 8441 Skulpturer
    2 st, Keramik, Bergsten, huvuden, höjd: 11 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:45
  • 8286 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), "Adam" och "Kalle", G..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:52
  • 8294 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Fågel och "Malin", Gu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:57
  • 8358 Skulpturer
    2 st, Wienerbrons, Grisar, höjd: 1, 5-5 längd: 1, 5-8
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:19
  • 8359 Skulpturgrupp
    Trä, signerad OJ, 1938, höjd: 22 längd: 30 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:21
  • 8330 Tavlor
    32 st, Selma Lagerlöf, ur Gösta Berlings saga
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:43
  • 8484 Teckning
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 25x36
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:08
  • 8533 Teckningar
    2 st, signerade Sidén -33, Hundar, 35x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:39
  • 8284 Tusch
    Einar Nerman (1888-1983), 1936 54x39 (fuktskadad)
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:47
  • 8009 Tusch
    signerad. Des Portes, Hund, bladets mått: 11x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:54
  • 8345 Tusch
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 1974, kroginteriör..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:01
  • 8160 Tygtavla
    Gugge Björk, Skånelänga, 62x111
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:57
  • Metropol Tipsar
  • 6486 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, alplandskap, duk..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:14
  • 8331 Akvareller
    6 st, 1800-tal, Körsbär, 30x22
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:45
  • 8033 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Papegoja, höjd: 19, 5
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 20:09
  • 8120 Glastavla
    "Arsene Lupin", 77 x 77
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 18:44
  • 8056 Skulpturer
    2 delar. Lisa Larson (f. 1931), Charlotta + katt,..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:10
  • 6131 Oljemålning
    Felix Hatz (1904-1999), 'Solförmörkelse', 1952, or..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 juni kl 19:35

Vad r den vrd?