KONST

  • 1358 Affisch
    efter Picasso, motivet: 48 x 64
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2031 Affisch
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2159 Akvarell
    Kerstin Örtengrn, liljor, signerad, motivet: 31x23
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1412 Akvarell
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2144 Akvarell
    Frans Nyberg, 1945, Från Borgå, bladets mått: 36 x 25
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

  • 9030 Akvarell
    Gilbert Valentin, stilleben, 48 x 64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

  • 7460 Akvarell
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Korkek, höjd: 18 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 250 kr

  • 9376 Akvareller
    2 st, Asien, fåglar, motivet: 25x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2039 Benmålning
    Ram med intarsia, motivet: 13 x 8, 5
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2161 Blandteknik
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 8079 Blandteknik
    Rune Rockström (1898-1983), Hamnmotiv, signerad. 1931
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

  • 1389 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1393 Blandteknik
    Henry Unger (f. 1945), 1968, Drake, motivet: 47 x 62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1388 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2072 Etsnig
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

  • 9053 Etsning
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2060 Etsning
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1027 Etsningar
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2073 Färgetsning
    Sowa+ Reiser, 220/500, Disney, motivet: 5x5
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2021 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

  • 2158 Färgetsnng
    Jorgo Krallis (f. 1937), 53/160, 'Froggie', 36 x 24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2028 Färglitografi
    Efter Boucher, flicka, motivet: 35x22
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2160 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1355 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

  • 1417 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 129/250, motivet: 42x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9128 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2058 Färglitografi
    Stina Sunesson (1925-1998), 330/360, motivet: 44x56
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

  • 9577 Färglitografi
    Zielecki, EA (konstnärens exemplar), motivet: 70x58
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2148 Gouache
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1184 Grafiska färgt..
    13 st. Sörmländska slott, ramens innermått: 23x30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

  • 2156 Litografi
    Einar Nerman (1888-1983), "Gröndal", motivet: 29 x 21
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2141 Litografi
    Jardi Arkö, HC-upplaga, motivet: 20 x 27
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2142 Litografi
    Sign Gösta, Posseidon, 112/200, motivet: 12 x 18
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1436 Litografi
    William Tillyer, 41/90, motivet: 72 x 53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

  • 1435 Litografi
    William Tillyer, Sign 41/90, motivet: 79 x 58
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

  • 2038 Litografier
    3 st, Flora, motivet: 75 x 5, 5
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1442 Litografier
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 7039 Miniatyrmålning
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 900 kr

  • 9492 Oljemålning
    Axel Kaudern, landsväg, signerad. , 40x76
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9020 Oljemålning
    Brita Lindblom, kustmotiv, signerad -43, 26x33
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1033 Oljemålning
    Elsa Nilsson, porträtt, signerad EN, 44, 5x37
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

  • 1211 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

  • 9244 Oljemålning
    Karl Abel, Vårdkasar, 52x62
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1145 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Venedig, signerad, 48x61
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1217 Oljemålning
    Mats Mason (1894-1983), Vårflora, signerad -58, 32x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9513 Oljemålning
    Nisse Jonsson, skog, signerad. , 17x28
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 7001 Oljemålning
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 10.000 kr

  • 8293 Oljemålning
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

  • 1146 Oljemålning
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9100 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, segelbåtar, signerad. , 33x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1020 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 20x25
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1035 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1039 Oljemålning
    Per Sundberg, landsväg, signerad, 38x46, oramad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1212 Oljemålning
    porträtt, signerad a tergo, Frans Huvanainen, 57x49
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1302 Oljemålning
    Rubbendal, Landskap, signerad. -30. 50x80
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1134 Oljemålning
    Stina Tirén (1886-1951), . fäbod, signerad, 36x46
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1323 Oljemålning
    Thure Lindh, hus i skog, signerad. 18x45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9579 Oljemålning
    Tillskriven Kurt Björkegren, 38x25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1036 Oljemålning
    Ulla Borgström, landsbygd, signerad, UB -45, 21x18
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2029 Oljemålning
    Alvin Stöhr (1874-1941), signerad. , 47x66
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1320 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

  • 1311 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1371 Oljemålning
    Einar Brandt, Barn, 33 x 19
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2054 Oljemålning
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1391 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

  • 2140 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

  • 2146 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Segelbåt, 46 x 60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2040 Oljemålning
    Mats Nörle, 1975, Tussilago, 18 x 23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2030 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

  • 2147 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2139 Oljemålning
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9262 Oljemålning
    Otto Ahrweiler, Bokskog, 1904, 84 x 64
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

  • 2087 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

  • 1203 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

  • 9092 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), bro, 50 x 60
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

  • 2017 Skulptur
    konstmassa, höjd: 52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

  • 2035 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Johanna", höjd: 15, 5
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

  • 2004 Skulptur
    signerad, lergods, längd: 26
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1172 Skulpturgrupp
    trä, Holger Sturkö, hästekipage, längd: 50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

  • 1114 Teckningar
    3 st. + 1 blandteknik, Dahlström / Jastrau, ca 10x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 9197 Teckningar
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • Metropol Tipsar
  • 2144 Akvarell
    Just nu: 1.400 kr

  • 9262 Oljemålning
    Just nu: 2.800 kr

  • 8293 Oljemålning
    Just nu: 2.800 kr

  • 1203 Oljemålning
    Just nu: 1.500 kr

  • 7001 Oljemålning
    Just nu: 10.000 kr

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook