bakg

KONST


  • 9483 Akvarell
    Anna Assolari, 1997, Landskapsvapen, motivet: 54x74
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:09
  • 9447 Akvarell
    Erik Hårdstedt, 56x76
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:33
  • 8067 Akvarell
    Ernst Lundström (1853-1931), kovallare, Visby, 44x31
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:29
  • 7047 Akvarell
    Gideon Börje (1891-1965), Småbåtshamn Brantevik, m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:11
  • 9077 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, signerad, Häst, 24x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:07
  • 9139 Akvarell
    Oskar Natanael, Stadsvy Luleå, signerad 1974, 41x57
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:11
  • 9101 Akvarell
    signerad. Tegelbacken, 18x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:09
  • 9231 Akvareller
    2 st, Yvonne Blomberg, Stilleben, bladets mått: 26x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:21
  • 6586 Blandteknik
    2 st, Per Hedman, (en sign), 22x16 & 16x23
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:57
  • 7626 Blandteknik
    August Malmström (1829-1901), Sign A M-m, bladets ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:31
  • 9214 Blandteknik
    Lars Norrman (1915-1979), Sydländskt motiv, 10x18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:53
  • 9590 Blandteknik
    Lorenzo, 68x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:58
  • 9398 Blandteknik
    Maurice Blanchard (1903-1969), "Monmartre La Place..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:15
  • 9397 Blandteknik
    Maurice Blanchard (1903-1969), 35x24, 'L Eglise St..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:13
  • 6030 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), 2 st, 'After Perfomance' ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:04
  • 6031 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), 2 st, 'Tom' 'Bily', 28x26..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:06
  • 6029 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), 2 st, Signerade, 31x26 re..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:02
  • 6038 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), 3 st, ca 39x29 respektive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:22
  • 6028 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), 4 st, signerade, ca 14x12..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:00
  • 6042 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:30
  • 6043 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:32
  • 6045 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:37
  • 6044 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:35
  • 6046 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2000, "apostle"..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:39
  • 6041 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:28
  • 6040 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:26
  • 6039 Blandteknik
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, bladets m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:24
  • 9042 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Sign Mapkin, Man, motivet:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:10
  • 9436 Blandteknik
    signerad. - 58, komposition, motivet: 33x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:54
  • 9392 Blandteknik
    signerad. MÅ -59, Tupp, motivet: 17x18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:54
  • 9310 Blandteknik
    Stig Sasen, Stockholmsmotiv, 1955, bladets mått: 3..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:29
  • 9311 Blandteknik
    Stig Sasen, Stockholmsmotiv, 1955, bladets mått: 3..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:31
  • 9606 Dalahästar
    14 st
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:14
  • 9333 Etsning
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), EA-upplaga, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:11
  • 9349 Etsning
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), EA-upplaga, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:29
  • 9348 Etsning
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), EA-upplaga, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:28
  • 9350 Etsning
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), EA-upplaga, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:29
  • 9374 Etsning
    Erik Olsson Sanda (1919-2006), 36/50, motivet: 28x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:50
  • 9122 Etsning
    Garibaldi Lindberg (1863-1957), Bågskytten, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:45
  • 7729 Etsning
    Helmer MasOlle (1884-1969), motivet: 29x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:05
  • 9449 Etsning
    Johnny Friedlaender (1912-1992), signerad, 62/95, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:35
  • 9450 Etsning
    Jukka Vänttinen (f. 1954), 201/260, motivet: 25x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:36
  • 9413 Etsning
    Lena Günther Strååt, 21/25, motivet: 24x20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:59
  • 9451 Etsning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 19/21, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:38
  • 9126 Etsning
    signerad. Billing, 3/50, Järnväg, motivet: 39x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:57
  • 9232 Etsningar
    4 st
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:23
  • 8045 Färgkrita
    Helmer Osslund (1866-1938), 'Vårstämning Kolåsen',..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 17.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:43
  • 4009 Färgkrita
    Pelle Engman, Komposition, 29x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:57
  • 9288 Färgkrita
    Tyra Kleen, 1919, Porträtt, 82x65
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:03
  • 9059 Färglitografi
    4 st, Pietro Dalla Santa (1931-2002), motiv från S..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:20
  • 9107 Färglitografi
    A Kosowsky, 47/295, motivet: 22x72
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:21
  • 9366 Färglitografi
    Anders Hugo, 134/195, bladets mått: 32x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:43
  • 9454 Färglitografi
    Anthony Strüwer (f. 1942), 37/250, bladets mått: 6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:43
  • 9448 Färglitografi
    Anthony Strüwer (f. 1942), 76/99, motivet: 62x47
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:33
  • 9248 Färglitografi
    B Johnny Nilsson, 52/75, Man i hatt, motivet: 75x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:35
  • 9138 Färglitografi
    Björn Krestesen (f. 1951), 164/170, motivet: 19x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:10
  • 9079 Färglitografi
    Björn Krestesen (f. 1951), 302/335, motivet: 20x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:13
  • 9432 Färglitografi
    ca 250 st, Lindmans, Nordens Flora, bladets mått: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:18
  • 9453 Färglitografi
    Danka Jaworska (f. 1951), 216/220, bladets mått: 6..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:40
  • 9446 Färglitografi
    Danka Jaworska (f. 1951), signerad, 193/260, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:32
  • 7313 Färglitografi
    efter Toulouse-Lautrec, ej signerad, Ryttare, 45x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:20
  • 9119 Färglitografi
    Jan Lundqvist, HC-upplaga, Skärgårdsbåtar, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:15
  • 9444 Färglitografi
    Johan Pettersson, 188/240, motivet: 19x16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:30
  • 9363 Färglitografi
    Jonas Fredén (f. 1959), 135/270, bladets mått: 37x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:40
  • 9335 Färglitografi
    Jonas Fredén (f. 1959), bladets mått: 43x34, EA-up..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:14
  • 9368 Färglitografi
    Karin Dahlin (f. 1975), EA-upplaga, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:44
  • 9592 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 'Språket' 1980, 7..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:00
  • 9341 Färglitografi
    Kévork Zabounian (f. 1933), 158/160, bladets mått:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:19
  • 9342 Färglitografi
    Kévork Zabounian (f. 1933), 190/190, bladets mått:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:20
  • 9340 Färglitografi
    Kévork Zabounian (f. 1933), Landskap, 35/170, blad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:18
  • 9269 Färglitografi
    Kiakshuk, "Summer camp scen", 1961, signerad, moti..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:49
  • 9388 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Spelman, EA-upplaga, mot..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:51
  • 9362 Färglitografi
    Margareta B Nash, 181/190, bladets mått: 27x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:39
  • 9591 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), 1978, "tre profiler", 126..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:59
  • 9136 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), signerad, bladets mått: 4..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:26
  • 9039 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, "Happy Fiddler",..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:08
  • 9230 Färglitografi
    Olle Carlström (1920-2006), 58/150, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:19
  • 9559 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), -85, 250 / 275, Hus, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:45
  • 9365 Färglitografi
    Paul Voss (f. 1957), 41/175, bladets mått: 45x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:42
  • 9364 Färglitografi
    Paul Voss (f. 1957), 99/175, bladets mått: 45x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:41
  • 9357 Färglitografi
    Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets mått: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:36
  • 9356 Färglitografi
    Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets mått: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:35
  • 9339 Färglitografi
    Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, Kalle, bladets..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:17
  • 9082 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 113/360, Vinter skärg..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:59
  • 9375 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 261/300, motivet: 26x41
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:50
  • 9236 Färglitografi
    signerad, 1986, Vinter, 4/260, motivet: 40x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:26
  • 9235 Färglitografi
    signerad, 1988, Stockholm, 68/125, bladets mått: 7..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:24
  • 9505 Färglitografi
    Staffan Kronberg (f. 1902), HC-upplaga, Vår, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:28
  • 9080 Färglitografi
    Suzanne Nessim (f. 1944), 40/156, motivet: 27x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:14
  • 9029 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), 121/200, par, motivet: 13x17
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:48
  • 9268 Färglitografier
    14 st (ramade) + lösa blad, Egyptiska motiv
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:47
  • 1001 Färglitografier
    16 st, efter von Wright, fåglar, 38x27 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 december kl 20:52
  • 7182 Färglitografier
    16 st, efter von Wright, fåglar, 38x27 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:42
  • 7315 Färglitografier
    2 st, Leopold Fare (1926-1996), 109/360, Träd, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:22
  • 9078 Färglitografier
    2 st, signerad. 250-upplaga, bladets mått: 32x75
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:12
  • 7322 Färglitografier
    2 st, Terence Warren, "Clean Sweep & One fine day?..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:30
  • 7291 Färglitografier
    4 st. Reuterswärd, numrerade och signerade, motive..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:57
  • 9607 Färglitografier
    5 st, Peter Dahl (f. 1934), Fredmans Epistlar, lös..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:00
  • 7580 Fotografi
    Barbara Nicolaj, 7/25, bladets mått: 56x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:31
  • 6032 Fotokonst
    Mirko Vucinic (f. 1957), 8 st
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:09
  • 9367 Grafiska blad
    2 st, Eva Sundberg, 150 upplaga, bladets mått: 28x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:43
  • 9344 Grafiska blad
    2 st, Karin Dahlin (f. 1975), bladets mått: 36x32,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:22
  • 9345 Grafiska blad
    2 st, Tom Loux, 250-upplaga, bladets mått: 45x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:25
  • 9343 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 11/75, Moln, bladets mått: 50x50x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:21
  • 9347 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 11/90, bladets mått: 45x32, löst..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:27
  • 9370 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 13/75, bladets mått: 31x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:46
  • 9369 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 13/75, bladets mått: 31x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:45
  • 9372 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 17/50, bladets mått: 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:47
  • 9373 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 18/50, bladets mått: 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:48
  • 9371 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 20/50, bladets mått: 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:46
  • 9063 Grafiskt blad
    Carl XV, 72x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:58
  • 9355 Grafiskt blad
    Catrine Näsmark, bladets mått: 31x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:35
  • 9337 Grafiskt blad
    Cecilia Haupt (f. 1972), bladets mått: 26x20, 134/..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:15
  • 9151 Grafiskt blad
    Olle Olsson Hagalund (1904-1972), 'Odenplan', 40x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:13
  • 9354 Grafiskt blad
    Petter Thoen (f. 1943), 9/90, bladets mått: 36x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:34
  • 9358 Grafiskt blad
    Sofia Linde (f. 1980), 11/50, bladets mått: 48x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:37
  • 9346 Grafiskt blad
    Tom Loux, 3/175, bladets mått: 30x36, löst blad
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:26
  • 9377 Ikon
    Ryssland, 31x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:54
  • 9433 Kopparstick
    6 st, Handkolorerade, Palmstruch Svensk Botanik, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:20
  • 7394 Litografi
    2 st, Ray Leaning, 2005, 28x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:40
  • 9434 Litografi
    August Meyer, ca 1840, 45x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:21
  • 9361 Litografi
    Bengt Wallberg (1931-2004), 238/250, 2004, bladets..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:39
  • 9487 Litografi
    Erland Cullberg (1931-2012), 66/90, Figurer, blade..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:27
  • 9108 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), Bellman, bladets mått: 29x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:22
  • 9326 Litografi
    Prins Gustaf, 38x28
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:49
  • 9060 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), 1/320m mm: 23x37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:20
  • 9061 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), 72/360. motivet: 19x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:24
  • 7625 Litografier
    39 st, Efter von Wright, Fåglar, lösa blad, bladet..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:29
  • 9558 Litografier
    4 st, Claes Folcker (f. 1940), 87/365, Stockholmsm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:43
  • 9404 Oljemålning
    Åke Andersson, "Blommor i fönster", signerad, 1978..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:33
  • 9036 Oljemålning
    Alexander Steffes, Komposition, 60x53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:53
  • 7627 Oljemålning
    Alexandre Kaj Lindström (f. 1959), Signerad A-KAJ,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:41
  • 9587 Oljemålning
    Alf Sundström (1888-1961), 51x59
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:54
  • 7314 Oljemålning
    Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), 1945, hus, 25x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:21
  • 8028 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), "Höstlöv", signerad 81, du..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:22
  • 9390 Oljemålning
    Bengt Arne Linderos (BAL), 'Bild Vid havet', 40x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:52
  • 9120 Oljemålning
    Bert Jonsson, Landskap, signerad. - 83, 59x72
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:16
  • 9596 Oljemålning
    Bertil Lundqvist, Paris, 56x67
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:10
  • 9595 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), sydländs by, 33x68
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:09
  • 9071 Oljemålning
    Bror Lindh (1877-1941), Landskap med hus, ramens i..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 december kl 19:09
  • 9540 Oljemålning
    C Schipper, hav, signerad, 59x91
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:39
  • 9198 Oljemålning
    David Jette (1883-1958), 'Aftonstämning', 33x40
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:21
  • 9480 Oljemålning
    David Parsén (1896-1977), Landskap, 1937, 63x78
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:05
  • 9391 Oljemålning
    Donald Hamilton, Komposition, 1987, motivet: 64x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:53
  • 6702 Oljemålning
    Einar Forseth (1892-1988), 1943, Rådhuset, 64x54
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:31
  • 2012 Oljemålning
    Emil Ekman (1880-1951), Fiskebåtar, signerad, 57x82
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 december kl 18:05
  • 9481 Oljemålning
    Emil Sjöberg, 1905, Landskap, 45x66
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:07
  • 1004 Oljemålning
    Eric Lundberg, 30x71
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:04
  • 9228 Oljemålning
    Erik Lindholm (1919-1985), Komposition, 1956, 74x60
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:18
  • 9376 Oljemålning
    Göran Brunius (1911-2005), "vid biskopsö", 27x35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:53
  • 9241 Oljemålning
    Gösta Ydström (1861-1952), Fiskare, 1897, 25x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:29
  • 7700 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), "Vitsippsäng", 50x69
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:31
  • 7702 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Midsommar, 60x69
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:34
  • 9180 Oljemålning
    Hilding Rösiö (1902-1985), strand, 46x54
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:09
  • 7178 Oljemålning
    Humberto Couet, "En vårsaga", 45x37
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:37
  • 7179 Oljemålning
    Humberto Couet, "Nocturne", 45x36
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:38
  • 7256 Oljemålning
    Jan B Pospisil (1898-1968), Stilleben, 45x36
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:24
  • 9170 Oljemålning
    Joel Lundegårdh (1876-1968), Öland, signerad, 27x37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:52
  • 7701 Oljemålning
    Johan Bladh (1893-1976), Skalfjällen, Härjedalen, ..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:33
  • 6344 Oljemålning
    Kristian Krokfors (f. 1952), Andalusiska olivträd,..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:23
  • 1003 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Citroner, signerad, 14x26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:48
  • 4007 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Röda vinbär, signerad, 21x44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:45
  • 1002 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Vitlök, signerad, 19x58
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:47
  • 1005 Oljemålning
    Lennart Fristedt, 1974, träd, 59x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:06
  • 8050 Oljemålning
    Louise Hävre (f. 1962), 'Calling', signerad 'Louis..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:54
  • 6036 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), 2 st, 'Holy Model', 'Gior..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:17
  • 6048 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Africa",..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:43
  • 6033 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Doctor",..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:11
  • 6034 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Great co..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:13
  • 6051 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Leader" ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:50
  • 6049 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Stop" 60x46
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:45
  • 6050 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "Universa..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:48
  • 6037 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 1999, "xxxl", p..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:19
  • 6047 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, "Actor", ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:41
  • 6004 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, "big head..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:08
  • 6052 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, "Teacher"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:52
  • 6058 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001 "Venus", d..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:05
  • 6025 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), SIGNERAD, 2001, "Bird", d..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:54
  • 6059 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Holy Pla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:07
  • 6001 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Kiss 2",..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:02
  • 6003 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2001, "Lady G",..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:06
  • 6015 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2001, "Lester Y..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:32
  • 6005 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Lucian F..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:10
  • 6057 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Nude", 6..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:03
  • 6006 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2001, "Queen Si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:12
  • 6035 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 ""ex presi..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:15
  • 6022 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Louis Arm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:47
  • 6019 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Miles Dav..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:41
  • 6021 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Monica Ze..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:45
  • 6020 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Putte Wic..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:43
  • 6016 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Stan Getz..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:34
  • 6024 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002 "Wayne Sho..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:51
  • 6018 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2002, "Charlie ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:38
  • 6017 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2002, "Coleman ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:36
  • 6023 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Dave Bru..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:49
  • 6014 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Herbie H..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:30
  • 6027 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Miles Da..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:58
  • 6011 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, "Warior" ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:23
  • 6026 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2002, 'Chick Co..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:56
  • 6056 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "black ven..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:00
  • 6012 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Devica - ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:25
  • 6053 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "filosof",..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:54
  • 6060 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Leonardo"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:09
  • 6009 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Mira", up..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:19
  • 6061 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "Noon", du..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:11
  • 6054 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003 "singer" p..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:56
  • 6013 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2003, "?", duk,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:28
  • 6010 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003, "Eva", up..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:21
  • 6007 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003, "Kora" up..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:15
  • 6055 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2003, "Lady" pa..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:58
  • 6008 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, 2003, "Niki", u..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:17
  • 6002 Oljemålning
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, Duk, 2001 "ex x..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:04
  • 8012 Oljemålning
    Nils Kölare (1930-2007), 2003, 25x30
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:56
  • 8056 Oljemålning
    Nils Tydén (1889-1976), "Sicklakanalen", oramad, m..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:31
  • 9238 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, "Ben Lemond", 42x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:27
  • 9076 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, komposition, 26x18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:06
  • 9171 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, landskap, signerad, 20x49
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:55
  • 9109 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad -69, Komposition,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:23
  • 7409 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, skärgårdshus, 40x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:10
  • 9393 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. signerad, Dans, 37x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:54
  • 7376 Oljemålning
    Olle Rhönnstad (1931-1988), Vinterlandskap, signer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:34
  • 9588 Oljemålning
    sign Kullberg, Sydkoster, 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:55
  • 9589 Oljemålning
    signerad a tergo, Fabrius, Colour de Provence, 100..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:56
  • 9085 Oljemålning
    Stig Jonzon (1913-1987), Sydländskt motiv, signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:18
  • 9384 Oljemålning
    Tage Erik Helge Eriksson, Fiskeläge västkusten, 39x68
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:36
  • 9385 Oljemålning
    Tage Erik Helge Eriksson, Fiskeläge Västkusten, 39x69
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:38
  • 2013 Oljemålning
    Torsten Renqvist (1924-2007), Gul och grå vinter, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 december kl 19:11
  • 9482 Oljemålning
    V Berg, Fiskehamn, 58x78
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:08
  • 6439 Oljemålning
    Victor Axelson Tillskriven, intyg a tergo, Landska..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:17
  • 9479 Oljemålning
    Vilhelm Engström, Kåta i fjällen, signerad, 64x86
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:02
  • 9312 Oljemålning
    Widgren, Vinterlandskap, 37x67
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:30
  • 8001 Oljemålning
    Wiliam Feron (1858-1894), Ostronplockerska, 53x37
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:22
  • 6612 Oljemålning
    Willem Leedert va Dijk, "A wet day" Leuvehaven, Ro..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:40
  • 6622 Oljemålning
    Willem Leedert van Dijk, "inverno em zwolle" Holan..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:50
  • 9062 Oljemålning
    Willie Weberg (1910-1995), 'Snöväder', 44x55
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 december kl 18:45
  • 9083 Oljemålning
    Yngve Svedlund (f. 1925), Hamn i Capri, 90x105
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:12
  • 9227 Oljemålning
    Zbigniew Zolkiewski, Kosacker, signerad, 24x33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:17
  • 9290 Oljemålning
    Zweigbergk, Malö strand, 31x43
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:06
  • 9524 Ramar
    Ett par, ramens innermått: 40x38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:21
  • 9359 Serigrafi
    Brittmarie Sundström (f. 1940), 108/150, bladets m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:37
  • 9360 Serigrafi
    Brittmarie Sundström (f. 1940), 114/150, bladets m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:38
  • 9332 Serigrafi
    Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:10
  • 9443 Serigrafi
    Lars Dan, 100x70, 118/140
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:29
  • 9445 Serigrafi
    Lars Dan, 100x70, 118/180
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:31
  • 9351 Serigrafi
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), bladets mått...//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:31
  • 9353 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), AP 1/25, bladets mått: 34x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:33
  • 9352 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), AP 5/25, bladets mått: 34x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:32
  • 7587 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), bladets mått: 35x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:39
  • 9334 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), bladets mått: 48x62, 1/10
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:13
  • 9502 Skulptur
    "Dora", Lisa Larson (f. 1931), höjd: 27 cm, Gustav..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:22
  • 8035 Skulptur
    Antik, Drottning, höjd: 22 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:24
  • 7653 Skulptur
    Bemålad gips, omkring sekelskiftet 1900, höjd: 62 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:40
  • 9578 Skulptur
    blått glas, Kjell Engman (f. 1946), Kosta Boda, hö..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:31
  • 9630 Skulptur
    hardstone, höjd: 24 inkl. sockel
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:59
  • 9135 Skulptur
    Järn, höjd: 49 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:00
  • 9317 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Amalia, Gustavsberg, höjd: ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:34
  • 9318 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Dora, Gustavsberg, höjd: 27 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:35
  • 9389 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 13 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:51
  • 9273 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Igelkott, Gustavsberg, läng..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:51
  • 9015 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Katt, längd: 33 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:49
  • 9315 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Pelle, Gustavsberg, höjd: 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:33
  • 6072 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), Monogramsignerad -01 "Bow..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:35
  • 6063 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), Monogramsignerad -01, 'Su..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:16
  • 6062 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), Monogramsignerad MV -01, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:13
  • 6070 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), Monogramsignerad, -01 "Sa..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:31
  • 6071 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), Monogramsignerad, -01, "I..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:33
  • 6069 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), Monogramsignerad, -01, 'S..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:29
  • 6065 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), Monogramsignerad, MV -01,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:20
  • 6066 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), monogramsignerad, MV, -01..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:22
  • 6064 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, -01 "Chicago mi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:18
  • 6073 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, -01, "Guard" tr..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:37
  • 6068 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, -01, "Hell", hö..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:26
  • 6067 Skulptur
    Mirko Vucinic (f. 1957), Signerad, -01, "Uncle Vla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:24
  • 9278 Skulptur
    Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, Notsjö, E 500/3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:58
  • 8066 Skulptur
    på sockel, Parian, Gustavsberg, kvinna, höjd: 22 + 7
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:26
  • 7405 Skulptur
    Panda, Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), h..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:06
  • 7022 Skulptur
    Porslin, Flicka & kid, höjd: 22 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:42
  • 9286 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:02
  • 9070 Skulptur
    trä, Asien, höjd: 32 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:54
  • 9338 Skulpturer
    2 st, + vas, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 9-16 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:17
  • 9105 Skulpturer
    2 st, Buddha, höjd: 14-19
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:13
  • 9336 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Adam & E..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:15
  • 9538 Skulpturer
    2 st, Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfa..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:34
  • 9537 Skulpturer
    2 st, Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfa..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:33
  • 9387 Skulpturer
    2 st. Puck Stocklassa, höjd: 11 + längd: 20 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:49
  • 8057 Träsnitt
    3 st, Rinsai Utsushi, "Hawk & Sparrows, 1800-tal, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:33
  • 9189 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), Skridsko, 65/160, moti..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:15
  • 9223 Väggrelief
    Harry Kampf, Tystnaden, 24x22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:12
  • Metropol Tipsar
  • 8045 Färgkrita
    Helmer Osslund (1866-1938), 'Vårstämning Kolåsen',..//
    Just nu: 17.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:43
  • 6344 Oljemålning
    Kristian Krokfors (f. 1952), Andalusiska olivträd,..//
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:23
  • 9071 Oljemålning
    Bror Lindh (1877-1941), Landskap med hus, ramens i..//
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 december kl 19:09
  • 8001 Oljemålning
    Wiliam Feron (1858-1894), Ostronplockerska, 53x37
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:22
  • 8028 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), "Höstlöv", signerad 81, du..//
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:22
  • 2013 Oljemålning
    Torsten Renqvist (1924-2007), Gul och grå vinter, ..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 december kl 19:11
  • 9076 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, komposition, 26x18
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:06
  • 8012 Oljemålning
    Nils Kölare (1930-2007), 2003, 25x30
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:56
  • 2012 Oljemålning
    Emil Ekman (1880-1951), Fiskebåtar, signerad, 57x82
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 december kl 18:05