bakg

KONST


  • 7214 Akvarell
    Axel Wallert (1890-1962), Flicka & tupp, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:12
  • 7118 Akvarell
    Einar Forseth (1892-1988), "Brudslöjan", motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:53
  • 7374 Akvarell
    Georges Laporte (1926-2000), Båtar, 22x30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:38
  • 7635 Akvarell
    Jules Mouquet, Park, 20x26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:36
  • 3342 Akvarell
    Nils Carlstedt (1898-1980), 1907, motiv från Söder..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:41
  • 6034 Akvarell
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Blomsterstilleben, si..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:59
  • 7670 Akvarell
    Pontus Lanner (1880-1944), 1917, 23x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:57
  • 7612 Akvarell
    Ragnhild Nordensten, 1934, Fjäll, 21x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:25
  • 7482 Akvarell
    Siri Derkert (1888-1973), tillskriven, Kvinna, 27x..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:25
  • 5073 Akvareller
    Ett par, Jaktmotiv, motivet: 21x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:05
  • 7562 Blandteknik
    Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sign ÅWA, hus, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:42
  • 3703 Blandteknik
    Asien, 71x94
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:56
  • 7388 Blandteknik
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Korv-Nisse, 1968, 50x35
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:00
  • 5296 Blandteknik
    Esaias Thorén (1901-1981). man på knä, Paris 1926,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:04
  • 7370 Blandteknik
    Gerhard Gyllenhammar (1873-1968), Paris, 29x21
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:32
  • 7073 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), 'Spökdemon och ängel', si..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:48
  • 7339 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), signerad, 47x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:05
  • 7629 Blandteknik
    Johan Heurlin, Modell, 24x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:30
  • 7637 Blandteknik
    Lambert Werner (1900-1983), Collage, 16x12
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:42
  • 7640 Blandteknik
    Lambert Werner (1900-1983), Collage, 1965, 39x30
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:46
  • 7231 Blandteknik
    Lambert Werner (1900-1983), Porträtt, 1965, 43x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:42
  • 7226 Blandteknik
    Luis Filcer (f. 1927), Figur, signerad. 34x27
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:38
  • 7241 Blandteknik
    Luis Filcer (f. 1927), Gubbar, 19x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:52
  • 7122 Blandteknik
    Maurice Blanchard (1903-1969), "Notre Dame de Pari..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:46
  • 7215 Blandteknik
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 1965, Björkar, 37x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:20
  • 7368 Blyerts
    Matti Haupt (1912-1999), Modell, 38x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:27
  • 3600 Collage
    Gösta Fougstedt (f. 1906), Malmö, 1964, 50x120
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:12
  • 7140 Dalahäst
    modell äldre, längd: 16 cm, höjd: 15 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:35
  • 7015 Dalahästar
    5 st, bla, Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcela..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:54
  • 7043 Etsning
    Anders Heller, Hötorget PUB, motivet: 22x30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:54
  • 4265 Etsning
    Carl Larsson (1853-1919), sittande modell, Gravyrs..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:58
  • 7369 Etsning
    Felix Hatz (1904-1999), 1958, PT, Fönster och moln..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:30
  • 7576 Etsning
    Göran Brunius (1911-2005), Ormvråk, 248/310, motiv..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:54
  • 7119 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), 8/55, 1955, mm25x18 ca
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:54
  • 7010 Etsning
    Sign Fors, 1/35, -65, motivet: 39x29
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:07
  • 7565 Etsning
    signerad, barn, motivet: 28x21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:47
  • 5550 Etsning
    Ulf Rahmberg, 290/320, bladets mått: 39x55
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:25
  • 4114 Etsningar
    4 st. Sture Lundberg (1900-1930), motivet: 12x9
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:01
  • 7152 Färgetsning
    Laszlo Pal Kiss, 1966, motivet: 30x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:04
  • 7154 Färgetsning
    Laszlo Pal Kiss, 1971, motivet: 41x32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:07
  • 7153 Färgetsning
    Laszlo Pal Kiss, 1971, motivet: 41x32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:06
  • 7473 Färgetsningar
    7 st, Växter, motivet: 19x12
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:05
  • 5007 Färglitografi
    2 st, Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:17
  • 7169 Färglitografi
    Alain Bonnefoit, 86/135, Modell, diameter: 50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:45
  • 7664 Färglitografi
    Anders Hultman (f. 1953), 116/290, Divan, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:33
  • 7052 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), bondgård, 153/290, signer..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:11
  • 7340 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 67/300, motivet: 27x37, og..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:08
  • 7009 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), EA-upplaga, 1979, bladets ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:06
  • 7571 Färglitografi
    Attie Brahme (1916-2003), Mariatorget, 14/100, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:50
  • 7270 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Blidösund, motiv..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:46
  • 7007 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 193/290, motivet: 38x45
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:53
  • 5080 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 260/360, motivet: 60..//
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:13
  • 2012 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, HC 20/36..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    24 april kl 20:28
  • 4272 Färglitografi
    Dénes Perger (1934-2015), Nybrokajen, 1984, 28x451..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:58
  • 7061 Färglitografi
    Elisabet Hellman, stilleben, 214/240, signerad, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:14
  • 7630 Färglitografi
    Enrico Baj (1924-2003), 21/25, motivet: 30x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:32
  • 5015 Färglitografi
    Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:22
  • 5022 Färglitografi
    Eva Langaas, 14/90, Vår II, motivet: 62x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:27
  • 7165 Färglitografi
    Félix Labisse (1905-1982), 130/175, löst blad, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:38
  • 7168 Färglitografi
    Félix Labisse (1905-1982), 173/175, kvinnor, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:44
  • 7177 Färglitografi
    Félix Labisse (1905-1982), 87/150, Kvinna, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:04
  • 7183 Färglitografi
    Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, Kvinnor, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:20
  • 7498 Färglitografi
    Gunilla Mann (f. 1947), "Livet på Kivik", 107/290,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:17
  • 7634 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), 193/310, motivet: 31x43
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:35
  • 7123 Färglitografi
    Herbert Gentry (1919-2003), 2/125, motivet: 70x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:51
  • 7055 Färglitografi
    Hultman, blommor i vas, 72/250, bladets mått: 70x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:30
  • 7071 Färglitografi
    John Christoforou (1921-2014), komposition, 129/20..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:57
  • 7050 Färglitografi
    Jöran Nyberg, 175/320, signerad, motivet: 17x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:06
  • 7568 Färglitografi
    Laila Prytz (f. 1907), 1968, motivet: 55x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:48
  • 7086 Färglitografi
    Laura Jordan, "Genius", 3/50, signerad, bladets må..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:25
  • 5027 Färglitografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), EA-upplaga, Ur ett Dröms..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:14
  • 4147 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Födelsedagsbord, 166/350..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:54
  • 5485 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Konstnär i trädgården, 3..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:45
  • 7613 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 195/250, Frukost med jama..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:26
  • 5302 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 21/258, signerad, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:12
  • 7115 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 252/295, signerad, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:14
  • 7051 Färglitografi
    Mårten Andersson (f. 1934), PT, signerad, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:09
  • 7099 Färglitografi
    May K Leon, badliv, 255/290, signerad, motivet: 21x28
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:27
  • 4185 Färglitografi
    Michel Dumontet, 117/150, motivet: 35x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:41
  • 2400 Färglitografi
    Michel Dumontet, EA 9/20, motivet: 35x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:40
  • 7558 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 232/260, -70, 45x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:38
  • 7098 Färglitografi
    monogramsignerad, i i, 24/190, bladets mått: 27x37
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:25
  • 7266 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), 149/150, motivet: 33x34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:40
  • 7172 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, 114/150, Stilleben, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:51
  • 4049 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), -71, Skulptur, 320/325, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:14
  • 4150 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), -78, 49/100, kvinna på b..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:57
  • 7173 Färglitografi
    Oscar Bergman, motivet: 39x52, 215/260, fäbodar
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:55
  • 5466 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 1981, 71/90, Par, bladets må..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:25
  • 5219 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 97/360, motivet: 1..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:51
  • 7208 Färglitografi
    René Guilleminot (1900-1975), Palmer, tryckt signa..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:55
  • 7170 Färglitografi
    Rene Guilleminot, Park, Stämpelsignerad, 21/200, m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:47
  • 7584 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), "The Settlement", PT,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:00
  • 4003 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 19/35, HC-upplaga, Vi..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:55
  • 4279 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Vintermotiv, 103/360,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:30
  • 7048 Färglitografi
    Rolf Güntert, 14/60, signerad, motivet. 30x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:02
  • 7176 Färglitografi
    Rolf Lidberg (1930-2005), Fiskande troll, PT, moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:03
  • 7060 Färglitografi
    signerad, 45/360, motivet: 55x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:13
  • 7626 Färglitografi
    signerad, Slussen, motivet: 25x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:13
  • 7069 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Stig Claesson Slas..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:39
  • 7049 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 178/250, signerad, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:04
  • 7221 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 78/260, motivet: 38x47
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:31
  • 7062 Färglitografi
    Thage Nordholm (1927-1990), 217/320, motivet: 42x47
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:18
  • 7112 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), 101/250, motivet: 104x70,..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:45
  • 7008 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 265/320, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:54
  • 7072 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), HC-upplaga, signerad, m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:07
  • 7590 Färglitografier
    + träsnitt, 5 st, bland annat Sven Ljungberg
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:14
  • 7475 Färglitografier
    13 st, Fåglar, lösa blad, bladets mått: 26x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:07
  • 4177 Färglitografier
    3 st, Jan Lundquist (f. 1935), Gamla Stan, motivet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:45
  • 7351 Färglitografier
    3 st. lösa blad, Mikael Kihlman (f. 1953), provtry..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:23
  • 4048 Färglitografier
    4 st, Sven X-et Erixson (1899-1970), EA-upplaga, 2..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:12
  • 7646 Färglitografier
    4 st. Svenska Fåglar, von Wright, 1920-tal, ramens..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:01
  • 2222 Färglitografier
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 5 Originallitograf..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:56
  • 7289 Fohundar
    ett par, Trä, Bemålade, höjd: 38 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:09
  • 5267 Fotoram
    Mässing, ramens innermått: 13x9
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:12
  • 5256 Gicléetryck
    Daniel Milton, Expect Everything, 5/20, motivet: 5..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:36
  • 7217 Gouache
    Axel Bengtsson, monogramsignatur. ABN -67, Julmidd..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:21
  • 7220 Gouache
    Axel Bengtsson, monogramsignatur. ABN, -69, Interi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:27
  • 5009 Grafiska blad
    Eva Sundberg, 4/150, Äpplen, bladets mått: 28x36 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:18
  • 5549 Grafiska blad
    i mapp, FfGK 2006, Modhir Ahmed, Helena Berglund, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:23
  • 7059 Grafiskt blad
    Efter Emile Bernard, 315/360, bladets mått: 50x41
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:06
  • 7705 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), 5/90, bladets mått: 45x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:42
  • 5551 Grafiskt blad
    Richard Mortensen, 49/100, Komposition, bladets må..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:29
  • 7292 Ikon
    Ryssland, rizza i mässing, 18x14
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:12
  • 7040 Kolteckning
    Robin Montelius (f. 1981), 'The Shadow', 70x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:49
  • 7371 Kopparstick
    2 st, 20x16
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:34
  • 7575 Kopparstick
    2 st, Kolorerade, Laecköö slott, motivet: 21x33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:52
  • 7174 Kopparstick
    Kolorerat, Fiskmarknad, London, motivet: 42x58
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:58
  • 7364 Kopparstick
    kolorerat, Frankrike, motivet: 27x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:18
  • 7647 Litografi
    + träsnitt, bland annat Otto Mankell, bladets mått..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:04
  • 7559 Litografi
    Karta Stockholm, 58x74
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:41
  • 7478 Litografi
    Lambert Werner (1900-1983), motivet: 55x75
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:14
  • 5026 Litografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), EA-upplaga, ur ett Dröms..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:12
  • 4158 Litografi
    Ola Billgren (1940-2001), Pilallé, -77, 75/100, bl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:07
  • 4159 Litografi
    Ola Billgren (1940-2001), Pilallé, 73/100, löst bl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:08
  • 7265 Litografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), eka, 83/250, signe..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:38
  • 7471 Litografier
    10 st, Fåglar, Goolden Richter, bladets mått: 41x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:03
  • 7472 Litografier
    11 st, Fåglar, bland annat 25x15
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:04
  • 7481 Litografier
    2 st. Gustav Alexandersson (1901-1976), Motiv från..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:23
  • 4275 Litografier
    6 st, Albert Engström (1869-1940), tryckt signatur..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:23
  • 7447 Mapp med färgl..
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 10 st, 285-upplaga,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:16
  • 7672 Offsettryck
    efter Pablo Picasso, 42x33
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:58
  • 6035 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Hundar vid havet, uppfodrad duk, 3..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:05
  • 7367 Oljemålning
    A Kelman, Hus vid väg, 26x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:25
  • 7693 Oljemålning
    Åke Lexmon (f. 1940), "Båtar på ingång", 70x86
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:11
  • 7692 Oljemålning
    Åke Lexmon (f. 1940), "Diset lättar över kustviken..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:09
  • 7691 Oljemålning
    Åke Lexmon (f. 1940), "Strandvila", 53x70
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:06
  • 5001 Oljemålning
    Allan Österlind (1855-1938), Spanjorskor, 45x31
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:42
  • 7483 Oljemålning
    Alvar Jansson (1922-1991), osignerad, bergslandska..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:29
  • 7171 Oljemålning
    André Bouquet (1897-1987), Ètoges, 1964, 46x56
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:49
  • 3006 Oljemålning
    Anna Boberg (1864-1935), 1891-tal, Stuga med figur..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:50
  • 7643 Oljemålning
    Arvid Nilsson, Kvarnen i Furusund, 38x46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:50
  • 7668 Oljemålning
    Axel Kleimer (1881-1945), Stadsmotiv, 32x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:53
  • 7580 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Atlantstorm, 19x79
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:56
  • 7113 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), bränningar, signerad, duk, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:49
  • 5369 Oljemålning
    Axel Peter (1863-1942), Väderkvarn, olja på pannå,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:44
  • 5207 Oljemålning
    Axel Petter Malmgren, 'Lidingöbro Maj -79', signer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:24
  • 7259 Oljemålning
    Axel Thorwald, havskust, signerad, 33x45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:32
  • 7671 Oljemålning
    B Hedlund, 1950, skogsväg, 41x33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:58
  • 7392 Oljemålning
    Bengt Arkö, Röda flammor, 1963, 96x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:04
  • 7375 Oljemålning
    Bengt Arkö, Vårflod, 1964, signerad a tergo, 55x57
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:46
  • 7583 Oljemålning
    Bengt Blomquist, Sicilien, 1948, 27x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:59
  • 3244 Oljemålning
    Bernhard Huys, Gård, 48x68
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:46
  • 7376 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Landskap, 20x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:47
  • 7391 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sydländska hus, 50x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:03
  • 5089 Oljemålning
    Bill Flodin (1934-1976), "Höstglänta", 1973, 60 x6..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:30
  • 5090 Oljemålning
    Bill Flodin (1934-1976), 1973, "Kalhygge", 90x90
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:31
  • 7093 Oljemålning
    Bror Ljunggren (1884-1939), kust, signerad, 28x35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:52
  • 7092 Oljemålning
    Bror Ljunggren (1884-1939), väderkvarn i Skåne, si..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:50
  • 6022 Oljemålning
    C F Swensson, Marin, 49x26
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:55
  • 7309 Oljemålning
    Carl August Fahlgren (1819-1905), 1867, Månsken, 2..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:56
  • 6006 Oljemålning
    Carl Brandt (1852-1930), Myrlandskap, signerad, 86..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:13
  • 7237 Oljemålning
    David Larsson, Badande par, signerad, 33x23
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:44
  • 7229 Oljemålning
    Dick Romyn (1915-2007), Regatta, signerad, 10x15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:40
  • 7211 Oljemålning
    Eeva Bäckström (1926-2015), "Blomster", 48x35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:00
  • 7390 Oljemålning
    Elis Ryberg (1919-1985), Minnesbild av Skummjölksk..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:01
  • 7408 Oljemålning
    Eric Cederberg (1897-1984), Stilleben med pipa & f..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:35
  • 7409 Oljemålning
    Eric Cederberg (1897-1984), Strand månsken, -58, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:36
  • 7407 Oljemålning
    Eric Cederberg (1897-1984), Strandmotiv, 17x41, -58
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:33
  • 7502 Oljemålning
    Erik Juselius (1891-1948), Åland, Eckerö, 38x29
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:22
  • 5305 Oljemålning
    Erik Lindholm (1919-1985), "Stilleben I", -66, 45x65
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:13
  • 7212 Oljemålning
    Erling Johansson, "Staffan & Elisabeth", -56, 65x50
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:02
  • 7586 Oljemålning
    Eva Bagge (1871-1964), Interiör, monogramsignatur...//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:07
  • 7642 Oljemålning
    Fernand Boilauges, Par med hund, 34x25
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:48
  • 7166 Oljemålning
    Fernando Albiniz, -72, Figurer, 63x80
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:40
  • 7224 Oljemålning
    Georges Laporte (1926-2000), Båtar, signerad, 24x19
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:36
  • 7639 Oljemålning
    Georges Laporte (1926-2000), Båtar, signerad, 26x17
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:45
  • 7638 Oljemålning
    Georges Laporte (1926-2000), Kust, signerad, 22x27
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:44
  • 7641 Oljemålning
    Georges Laporte (1926-2000), Kust, signerad, 22x27
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:47
  • 7242 Oljemålning
    Georges Laporte (1926-2000), Segelbåt, 60x45
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:59
  • 7160 Oljemålning
    Georges Marchou (1898-1984), -67, blomsterstillebe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:30
  • 7282 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), Kyrka, 32x25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:00
  • 3602 Oljemålning
    Gösta Fougstedt (f. 1906), Över Järva gård, 60x50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:16
  • 7544 Oljemålning
    Gösta Granström (1908-1957), 'Spansk kustby 1952',..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:13
  • 3424 Oljemålning
    Gustaf Magnusson (1890-1957), Flicka, 1930, 65x50
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:23
  • 7175 Oljemålning
    Gustaf Sjöö (1902-1969), Gård, 48x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:00
  • 7449 Oljemålning
    Hans Hedberg (1917-2007), Landskap, signerad a ter..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:21
  • 7448 Oljemålning
    Hans Hedberg (1917-2007), monogramsignatur, 1944, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:19
  • 7184 Oljemålning
    Hildur Hedberg Johansson, "Koppning mot värk", 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:21
  • 5490 Oljemålning
    Ivan Bergdahl (f. 1929), 'Molnig höstdag, 1992, 27x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:53
  • 7594 Oljemålning
    Jan Naliwajko (f. 1938), kvinna, 41x24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:18
  • 7610 Oljemålning
    John Wierth (1920-2003), "Hjulspår bort i ljus", 4..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:51
  • 7182 Oljemålning
    José Morales, -66, Paris, Figurer, 92x73
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:17
  • 5601 Oljemålning
    Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), "svalorna", signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:51
  • 7557 Oljemålning
    Karl Abel, vårdkasar, olja på pannå, 54x46
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:36
  • 7569 Oljemålning
    Kurt Lindon (1910-1986), Kebenekaise, 26x59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:49
  • 7254 Oljemålning
    kust, signerad, 30x45
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:30
  • 7240 Oljemålning
    Lambert Werner (1900-1983), 1963, Komposition, 54x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:51
  • 7157 Oljemålning
    Lennart Roupe (f. 1918), 1969, Fäbod, 40x52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:35
  • 7178 Oljemålning
    Lenon Radke, "Stokholm", 1969, kust, 80x87
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:05
  • 7209 Oljemålning
    Lenon Radke, -66, Flicka, 70x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:57
  • 7383 Oljemålning
    Lillemor Rudolf-Hall (1930-1921), monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:54
  • 6007 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), 1962, Älg, 32x40
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:26
  • 6008 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Rådjur, 1964, 32x38
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:26
  • 7581 Oljemålning
    Lundh, fiskebodar, 42x66
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:57
  • 7067 Oljemålning
    M Lidén, landskap, signerad, 45x54
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:36
  • 7083 Oljemålning
    Maria Boczewska (f. 1940), motiv från Söder, signe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:53
  • 7245 Oljemålning
    Martin Jonas (1924-1996), Fågel, 27x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:07
  • 5364 Oljemålning
    Max Marcus (1879-1955), Stockholm, 1919, 48x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:37
  • 7162 Oljemålning
    Miriam Vainio, Gröndalsvägen 1952, 80x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:34
  • 9032 Oljemålning
    Mosse Stoopendaal (1901-1948), And, 1932, 80x55 ca
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:55
  • 7218 Oljemålning
    N Conte, blomsterstilleben, 40x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:24
  • 7161 Oljemålning
    Nathan Gutman (1914-1990), Franskt landskap, 49x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:32
  • 7164 Oljemålning
    Nathan Gutman (1914-1990), par, 72x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:37
  • 7163 Oljemålning
    Nils Fredricsson, 120x63, Komposition
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:36
  • 7497 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsignatur. CN 1851,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:15
  • 5370 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Stilleben med ka..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:45
  • 7011 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. S Warburton, jak..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:21
  • 7133 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), 1936, 58x72
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:26
  • 7279 Oljemålning
    Oscar Lycke (1877-1927), Landskap, 40x52
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:59
  • 7648 Oljemålning
    Oscar Stenvall, bygata, signerad, 43x63
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:39
  • 7627 Oljemålning
    P Guillaud, Brudpar, 18x23
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:24
  • 7181 Oljemålning
    Paiboon Nilnarong, 1972, Bangkok, Flicka med katt,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:13
  • 5394 Oljemålning
    Paul Christiansen, fjällandskap med bro, 65x70
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:26
  • 7453 Oljemålning
    Peter Widman, "Höstgula björkar, 57x57
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:21
  • 7363 Oljemålning
    René Guilleminot (1900-1975), "Picknick vid strand..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:08
  • 7373 Oljemålning
    René Guilleminot (1900-1975), Gatuvy, 45x37
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:37
  • 7636 Oljemålning
    René Guilleminot (1900-1975), Kyrka, 46x33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:40
  • 7205 Oljemålning
    René Guilleminot (1900-1975), Parad, 23x67
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:51
  • 7631 Oljemålning
    René Guilleminot (1900-1975), Park, signerad, 32x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:32
  • 7206 Oljemålning
    René Guilleminot (1900-1975), Picknick, 27x41
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:53
  • 7204 Oljemålning
    René Guilleminot (1900-1975), Resande sällskap, 37x44
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:49
  • 7246 Oljemålning
    René Guilleminot (1900-1975), Torgfestival, 32x40
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:10
  • 7244 Oljemålning
    René Guilleminot (1900-1975), Triumfbågen, 27x44
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:04
  • 7372 Oljemålning
    René Gullieminot, Söndags fiske, 33x40
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:35
  • 7384 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Eka, 38x44
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:55
  • 7556 Oljemålning
    Sign Kallstenius, 'Månberget', 19x88
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:34
  • 7389 Oljemålning
    Sign Kronostallet, Visby, 59x44
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:00
  • 7216 Oljemålning
    Sign O A Mäkelä, kustparti, 1978, 72x100
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:23
  • 7213 Oljemålning
    Sign P Guillaud, "La Jardiniere", 55x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:08
  • 7180 Oljemålning
    Sign R Wertheimer, 1962, komposition, 117x81
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:11
  • 7207 Oljemålning
    Sign Rosdahl, -67, Komposition, 36x53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:54
  • 7179 Oljemålning
    Sign Rosdahl, 1987, Figur, 84x70
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:09
  • 7555 Oljemålning
    Sign Stamberg, -53, Stilleben, 50x63
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:33
  • 7167 Oljemålning
    Sign Théobald, Mexico, 65x82
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:42
  • 7386 Oljemålning
    Sign Thysell, Stilleben, 37x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:56
  • 7452 Oljemålning
    Signerad, flicka, 55x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:16
  • 7239 Oljemålning
    signerad, Oidentifierad konstnär, 1977, Flod, 45x66
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:48
  • 7394 Oljemålning
    signerad. 1800-tal, Hos barberare, 65x82
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    24 april kl 19:11
  • 7628 Oljemålning
    signerad. Alplandskap, 31x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:27
  • 7655 Oljemålning
    signerad. Stilleben, 19x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:18
  • 7310 Oljemålning
    Svän Grandin (1906-1982), 'Gamla Ladan', -43, 65x80
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:01
  • 7543 Oljemålning
    Sven Blomberg, "Vinter", 37x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:11
  • 7674 Oljemålning
    Sven Lidberg (1929-2009), interiör, signerad, 23x18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:29
  • 7222 Oljemålning
    Theobald, Bengtssons hus, 32x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:33
  • 7243 Oljemålning
    Theobald, Nynäshamn, 21x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:02
  • 7247 Oljemålning
    Theobald, Stockholm, 26x34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:11
  • 7578 Oljemålning
    Ulla Arwinge (1926-2003), Landskap, 44x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:55
  • 7286 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), fors, signerad, 1955, 55x45
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:07
  • 7210 Oljemålning
    Victor Hasch (1945-2012), Båthamn, 38x48, 1979
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:58
  • 5367 Oljemålning
    Victor Lagerström, Kust, 50x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:41
  • 7564 Oljemålning
    Wilhelm Wik (1897-1987), "näten ordnas", 1961, 20x25
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:46
  • 7234 Oljemålning
    Zoia Krukowskaja (1903-1999), blomsterstilleben, P..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:46
  • 7396 Oljemålningar
    2 st, Bengt Arkö, 20x25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:15
  • 7563 Oljemålningar
    2 st, Georg Lodström (1915-1972), ca 24x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:45
  • 7585 Oljemålningar
    2 st, Karl Abel, Landskap
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:00
  • 7251 Oljemålningar
    2 st. Fritioff Englund, Stockholmsmotiv, signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:27
  • 7395 Pastell
    Edvin Bodin (1898-1965), motiv från Grisslehamn, 1..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:12
  • 7387 Pastell
    Inge Lindqvist, 63x56, Fruktstilleben
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:58
  • 7223 Pastell
    signerad, Oidentifierad konstnär, Hus, 31x24
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:35
  • 7470 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 1962, Landskap med..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:02
  • 7474 Pasteller
    3 st, Georges Laporte (1926-2000), bland annat med..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:06
  • 7080 Plansch
    efter Nils Tirén, 1918, vinterhare, 63x91
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:59
  • 7030 Rullmålningar
    2 st, Asien
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:28
  • 7298 Samekniv
    längd: 31 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:21
  • 7703 Serigrafi
    Erik Olson, HC-upplaga, bladets mått: 59x67
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:41
  • 7667 Serigrafi
    Fernandez Arman (1928-2005), 3/75, bladets mått: 8..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:41
  • 4278 Serigrafi
    Sign -75, motivet: 55x77 ca
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:25
  • 5005 Serigrafier
    2 st, Richard Ryan (f. 1974), 18, 5x26, 5
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:15
  • 7087 Serigrafier
    2 st. Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), bladets..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:27
  • 5319 Siluettavlor
    6 st, Johan Leksell (1874-1932), ramens innermått:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:53
  • 7294 Skulptur
    Art Déco, Ormtjuserska, höjd: 20 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:13
  • 7536 Skulptur
    brons, efter Cefaro, Kvinna med båge, nutida, höjd..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:00
  • 7538 Skulptur
    brons, efter Giambologna, Apollo, nutida, höjd: 60 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:00
  • 7110 Skulptur
    Buddha, 1900-tal, trä, höjd: 68 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:37
  • 7285 Skulptur
    Buddha, Trä, höjd: 72 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:06
  • 5527 Skulptur
    Efter Auguste Rodin, brons, Tänkare, höjd: 20 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:27
  • 5523 Skulptur
    Efter Juno, brons, Kvinna, höjd: 43 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:25
  • 7089 Skulptur
    Franklin Mint, grön drake, höjd: 26 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:45
  • 7090 Skulptur
    Franklin Mint, guldfärgad drake, höjd: 33 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:47
  • 7091 Skulptur
    Franklin Mint, lila drake, höjd: 28 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:49
  • 7679 Skulptur
    glasfågel, Nuutajärvi, Finland, längd: 29 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:42
  • 7033 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Liten katt, ur..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:34
  • 7227 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Johanna, höjd: 16 cm, Gusta..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:39
  • 7028 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Malin ur Larsons Ungar, Gus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:26
  • 7414 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:42
  • 7413 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:40
  • 7261 Skulptur
    Signerad, Keramik, höjd: 15 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:36
  • 5194 Skulptur
    signerad. Fåglar, höjd: 15 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:47
  • 7337 Skulptur
    signerad. Svärdh - 73, Trä, Häst, höjd: 50 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:57
  • 7019 Skulptur/docka
    3 delar
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:33
  • 7305 Skulpturer
    2 st, Orientaliska, höjd: 9-20 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:40
  • 7290 Skulpturer
    2 st, Porslin, bland annat Napoli, höjd: ca 30
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:10
  • 7485 Skulpturer
    3 st, Gustavsberg, Bertil Vallien (f. 1938), Bagda..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:51
  • 7082 Skulpturgrupp
    brons, längd: 19 cm, höjd: 9, 5 cm, på stensockel
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:45
  • 7332 Tavelram
    Sengustaviansk, ramens innermått: 58x43
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:51
  • 7333 Tavelramar
    2 st. förgyllda, ramens innermått: 64x48 + 44x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:52
  • 7451 Tavelramar
    3 st
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:13
  • 5222 Tavelramar
    ett par, Gustaviansk stil, ramens innermått: 70x56
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:04
  • 5003 Tavla
    'Panorama Stockholm', Tidigt 1900-tal, kolorerat t..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:42
  • 7476 Teckningar / s..
    Parti diverse lösa blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:08
  • 7532 Träskulpturer
    5 st, höjd: 12-22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:53
  • 7023 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004)
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:49
  • 7263 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 35/36..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:36
  • 7666 Träsnitt
    Tapio Haili, 22/25, motivet: 38x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:37
  • 7686 Tryck
    3 st. fiskmotiv, motivet: 27x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:32
  • 7219 Tusch
    Albert Engström (1869-1940), Gamla smeden Sameul l..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:25
  • 7591 Tusch
    Oidentifierad konstnär, signerad, Stockholm, 18x22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 19:15
  • 3157 Tusch
    Roland Kempe (1907-1991), Figurer, 8, 5x6, 5
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:25
  • 7151 Tuschteckningar
    3 st, Harald Lindberg (1901-1976), bladets mått: 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:03
  • 5439 Urnor
    ett par, brons, 1800-talets slut, emaljinläggninga..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:47
  • 7360 Väggskulptur
    trä, Adam & Eva, höjd: 62 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:50
  • Metropol Tipsar
  • 6034 Akvarell
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Blomsterstilleben, si..//
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:59
  • 6008 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Rådjur, 1964, 32x38
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:26
  • 6022 Oljemålning
    C F Swensson, Marin, 49x26
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:55
  • 6006 Oljemålning
    Carl Brandt (1852-1930), Myrlandskap, signerad, 86..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:13
  • 6007 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), 1962, Älg, 32x40
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:26
  • 7580 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Atlantstorm, 19x79
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:56
  • 2012 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, HC 20/36..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    24 april kl 20:28
  • 9032 Oljemålning
    Mosse Stoopendaal (1901-1948), And, 1932, 80x55 ca
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 20:55
  • 7113 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), bränningar, signerad, duk, ..//
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 april kl 18:49