bakg

KONST


  • 1533 Affisch
    Litografi, Serge Poliakoff, ramens innermått: 65 x..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:43
  • 1577 Akvarell
    David Parsén (1896-1977), flicka med sjalett, sign..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:23
  • 1557 Akvarell
    David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, signera..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:00
  • 1558 Akvarell
    David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, signera..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:01
  • 2039 Akvarell
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Munkar, 40x26
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:09
  • 1425 Akvarell
    Tussa, 1997, Cyklamen, motivet: 35 x 51
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:02
  • 1177 Akvarell
    Wanja Beweholt, Flickor, motivet: 28 x 22
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:37
  • 1655 Akvarell
    David Parsén (1896-1977), Kvinnor som plockar fruk..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:12
  • 9671 Akvarell
    Dick Beer (1893-1938), Krog vid fransk plage, sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:16
  • 1093 Akvarell
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 1973, älg, motivet: ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:32
  • 1105 Akvarell
    Hans Nikolaj Hansen, "De tre Skalke", motivet: 25 ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:26
  • 1738 Akvarell
    Harald Garmland (1904-1985), 'Mannen som kom för s..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:20
  • 1185 Akvarell
    Harry Holmberg (f. 1900), 1952, Flicka i trappa, m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:07
  • 1320 Akvarell
    Lotta Hagerman (f. 1940), Skidåkare, signerad. 198..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:25
  • 1290 Akvarell
    Martin Säflund (1894-1976), Danmarksfälten uppland..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:41
  • 1526 Akvarell
    Olle Ängkvist (1922-2006), 1950, motivet: 31 x 39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:38
  • 2022 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), 1947, Vid Fisksätra, 32x46
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:49
  • 1531 Akvarell
    R Rydfelt, 1974, Mäster Mikaelsgatan, motivet: 56 ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:42
  • 1529 Akvarell
    R Rydfelt, Bomhuskvarnen, motivet: 43 x 56
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:38
  • 1530 Akvarell
    R Rydfelt, Kvastmakarbacken, 1974, motivet: 42 x 56
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:41
  • 1281 Akvarell
    Terence Warren, quadratyk, ramens innermått: 85 x 53
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:19
  • 1316 Akvarell
    Tillskriven Lars Florén, Höstmotiv, motivet: 18x22
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:45
  • 1432 Akvarell
    Veikko Aaltona (1910-1990), Religiöst motiv, signe..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:10
  • 1119 Akvareller
    3 st, Lindström/holmström, oramade
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:45
  • 1727 Blandteknik
    2 st, 1700-tal, 22x17, 24x19
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 1564 Blandteknik
    3 st. David Parsén (1896-1977), Radiolyssnaren, mo..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:12
  • 2059 Blandteknik
    Anna A Plagemann, 1864, blomstilleben, motivet: 32x26
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:49
  • 9085 Blandteknik
    Bengt Elde (f. 1939), 1973, diameter, 15
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:31
  • 1120 Blandteknik
    Indien, 1800-tal, 72x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:46
  • 1027 Blandteknik
    Massmordet på S/S Prins Carl, 17 maj 1900, 116x147..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:30
  • 1479 Blandteknik
    S G-son, signerad, 54x70
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:39
  • 9039 Blandteknik
    Acke Åslund (1881-1958), Plöjning, 39x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:25
  • 1377 Blandteknik
    Bo E Lundqvist (f. 1937), motivet: 100x68
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:53
  • 1733 Blandteknik
    Harald Garmland (1904-1985), Blomstilleben, med de..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:16
  • 2023 Blandteknik
    Ingrid von Dardel (1922-1962), 1948, motivet: 32x23
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:52
  • 1396 Blandteknik
    John Sjösvärd (1890-1958), "Gamle stallmästaren", ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:55
  • 1317 Blandteknik
    Lars Florén (1899-1979), Kvinna i kök, signerad. -..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:48
  • 1596 Blandteknik
    Leopold Fare (1926-1996), Kvinna, bladets mått: 45x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:48
  • 1052 Blandteknik
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), komposition, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:28
  • 2013 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), 1939, Slädfärd, 24x31
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:31
  • 2058 Blandteknik
    Sivert Lindblom (f. 1931), 1974, "Gartenbau", moti..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:40
  • 1550 Blandtekniker
    2 st, Viveka af Petersens, mäsar/Svanar, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:53
  • 1802 Blandteknk
    Grafik & blyerts, Ryssland, smed, signerad, motive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:52
  • 1559 Blyerts
    2 st. David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, b..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:03
  • 1696 Blyerts
    4 st, David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:54
  • 2066 Bodhisattva
    brons, höjd: 17, 5 inkl sockel
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:56
  • 1452 Carborundumets..
    James Coignard (1925-2008), 7/ 10, bladets mått: 2..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:37
  • 1669 Collage
    Gudrun Magnusson, Frimärken, motivet: 35x28
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:53
  • 1147 Emaljtavla
    Walter Huber, 1972, "Fönstret min utsikt", 80 x 55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:20
  • 9647 Emaljtavlor
    2 st, Bengt Berglund (f. 1936), Gustavsberg, 35 x ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:03
  • 1796 Etsning
    + litografi, Marek Rudnicki, bladets mått: 56X38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:46
  • 9202 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), 12x8, 5, osignerad
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:44
  • 1005 Etsning
    Efter Carl Larsson, Lisbeth, motivet: 12x16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:04
  • 1666 Etsning
    Helmer Masolle, Porträtt av Zorn, Larsson & Engstr..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:42
  • 1287 Etsning
    Henry Unger (f. 1945), 94/95, motivet: 22 x 31, kv..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:38
  • 1360 Etsning
    Louis Sparre (1863-1964), Stockholmsmotiv, motivet..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:27
  • 1568 Etsning
    Wilhelm H Skoglund, Dansöser, signerad, motivet: 1..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:21
  • 1184 Etsning
    Evert Lundquist (1904-1994), Spade, 2/50, motivet:..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 1818 Etsning
    Hans Wigert (f. 1932), "Snäckan", motivet: 29x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:09
  • 1286 Etsning
    Pierre Laffille, Kvinna, 4/50, bladets mått: 50 x 33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:33
  • 1010 Etsning
    Stefano Beccari (f. 1944), 13/30, bladets mått: 50x64
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:28
  • 9037 Etsning
    Torsten Renqvist (1924-2007), 1957, 12/45, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:23
  • 2008 Etsning akvati..
    Joan Miró (1893-1983), 'Constellation", signerad, ..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:37
  • 2002 Etsning akvati..
    Pablo Picasso (1881-1973), 'Trois Personnages' sig..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 15.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:22
  • 1714 Etsningar
    2 st, Rosén, Landskap, motivet: 18x24, 8x26
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:37
  • 1565 Etsningar
    2 st. Göran Brunius (1911-2005), fåglar, numrerade..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:15
  • 1715 Etsningar
    4 st, Wilhelm H Skoglund
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:41
  • 1042 Färgetsning
    Oidentifierad konstnär, signerad 1966, motivet: 39x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:17
  • 7050 Färgetsning
    Joan Miró (1893-1983), Komposition, signerad, HC-u..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:41
  • 1440 Färgetsningar
    2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), 100-upplaga, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:18
  • 1553 Färglitografi
    3 st, Oidentifierad konstnär, motivet: ca 50x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:55
  • 1397 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), motiv från Ven, 87/260..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:58
  • 1443 Färglitografi
    Henri Goetz, 20/25, signerad, motivet: 30x30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:20
  • 1791 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), midsommardans, HC-upplaga,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:56
  • 1028 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, 11/40, bladets mått: 56x76
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:39
  • 1451 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, EA (konstnärens exemplar),..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:31
  • 1820 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), motivet: 36x49
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:14
  • 1750 Färglitografi
    4 st, Joanna A Lowe, Rosor, motivet: 48x32
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:42
  • 1129 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, motivet: 67 x 44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:51
  • 1315 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), EA (konstnärens exemplar),..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:44
  • 1434 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Kvinna, motivet: 38x52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:11
  • 1516 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), signerad. , bladets m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:33
  • 1701 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), 52/295, med Cornelis V..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:01
  • 1309 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Karusell, E A, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:17
  • 1759 Färglitografi
    Curt Sjöberg (1911-1987), Trosa torg, motivet: 42 ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:04
  • 1213 Färglitografi
    efter Joan Miró, 138/1000, sign i tryck, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:01
  • 1683 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 280/360, motivet: 53 x 65..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:19
  • 1439 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), PT, signerad. -37, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:16
  • 1288 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), Figurer, motivet: 32 x 23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:39
  • 1702 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 59/310, motivet: 55 x 40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:03
  • 1261 Färglitografi
    Håkan Welin (f. 1960), -97, 77/100, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:09
  • 1128 Färglitografi
    Harald Wiberg (1908-1986), Fåglar, 165/280, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:18
  • 9115 Färglitografi
    Harry Wichmann (1916-1993), 1979, EA-upplaga (kons..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:25
  • 1262 Färglitografi
    Helga Wachtmeister, "VIPs", 132/260, motivet: 42 x 35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:13
  • 1518 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Växter, 275/360, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:34
  • 1217 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), 282/360, kvinnor, motive..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:15
  • 1306 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Kvarn, 118/260, motivet:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:10
  • 1699 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), 324/357, "Micke mas Himla f..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:58
  • 1698 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), Ank-ring, 186/200
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:57
  • 1063 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Köksinteriör, 278/385, m..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:02
  • 1538 Färglitografi
    Lennart Mörk (1932-2007), 1981, 79/200, motivet: 3..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:47
  • 1004 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), 1969, 28/30, motivet: 2..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:03
  • 1435 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 38/93, motivet: 49x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:12
  • 1548 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Diptyk, 112/200 rim: 64x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:52
  • 1179 Färglitografi
    Mats Norryd (1944-1989), HC-upplaga, med dedikatio..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:39
  • 1259 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, 278/350, Balleri..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:06
  • 1260 Färglitografi
    Örjan Wickström, 108/320, bladets mått: 33 x 48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:07
  • 1819 Färglitografi
    Pierre Alechinsky, Komposition, bladets mått: 30x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:11
  • 1092 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 224/260, "Vinterhav",..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:31
  • 6280 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Västan-Sommarbåten, H..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:12
  • 1289 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Orientexpressen, 385/499..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:40
  • 1064 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Pt, brudpar, motivet: 39..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:04
  • 1453 Färglitografi
    Sven X: et Erixon, 105/250, motivet: 37x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:38
  • 9259 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), E A, 18/30, motivet: 47x63
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:13
  • 1103 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), "Viginia Waters Roc", 316/36..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:19
  • 1438 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Komposition, 383/390, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:14
  • 1126 Färglitografier
    3 st, bengt Rune Jäverbrant, Motiv från Vallentuna..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:15
  • 1130 Färglitorafi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, motivet: 52/100..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:52
  • 1212 Färglitorafi
    Bengt Lindström (1925-2008), 19/99, ansikten, 54 x 74
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:59
  • 7129 Fotokonst
    Lennart Nilsson, signerad, 'Hormon i blodåder', 10..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:23
  • 1216 Gouache
    Lars Norrman (1915-1979), "Matador med retad Tjur"..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:13
  • 1122 Gravyr
    Diptyk, Italien, ramens innermått, 62x43
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:49
  • 1121 Gravyr
    England, 46x56
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:48
  • 9684 Gravyr
    Kolorerad, Rossini, 1826, motivet: 53x39
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:41
  • 2037 Jardiniere med..
    Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Jugend, lä..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:41
  • 1480 Kolteckning
    Bo Beskow (1906-1989), Portätt, signerad. , 37x25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:44
  • 1708 Litografi
    Allan Edelfelt, 62x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:48
  • 1445 Litografi
    Peter Paul, EA (konstnärens exemplar), signerad, -..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:23
  • 1059 Litografi
    efter Olof Rudbeckius, 'Glada', 52 x 74
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:39
  • 1534 Litografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), "John Lennon", 8/50, blad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:45
  • 2004 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), "Les Deux Modèles nus",..//
    Utrop: 50.000 kr
    Just nu: 40.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:58
  • 1540 Litografi
    Siri Derkert (1888-1973), 1960 med ded, motivet: 2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:48
  • 9617 Litografi
    Stanislao Dessy, onumrerad, motivet: 30x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:46
  • 1449 Litografier
    2 st. Roberto Matta (1911-2002), 23x17
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:25
  • 1700 Litografiskt t..
    Lasse Åberg (f. 1940), 58/90, 54 x 68
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:59
  • 1006 Mapp
    Heliogravyrer Goya 75 blad
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:10
  • 1118 Mapp
    med gravyrer mm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:45
  • 9557 Mapp
    med lito efter Olof Rudbeck
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:28
  • 2036 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Kvinna, uppfodrad, 74 x 58
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:28
  • 2024 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Pojke med stav, 39x30, uppfodrad
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:56
  • 2038 Oljemålning
    1700-tal, Kvinnoporträtt, uppfodrad, Lagad, 85 x 67
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:46
  • 2060 Oljemålning
    Alexis Ankarcrona, vattendrag med fåglar, 82 x 52
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:33
  • 2050 Oljemålning
    Axel Lindman, 'Vaxholm 1890', 18 x 27
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:03
  • 5004 Oljemålning
    Carl Ewald Lönngren (1839-1902), Stugor i vinterla..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:23
  • 2041 Oljemålning
    Christian Fredrik Swensson (1834-1909), Marin, Fra..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:18
  • 1074 Oljemålning
    Conny Berglund, 1975, 46x60
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:42
  • 1544 Oljemålning
    Coper, Stockholmsmotiv, 37x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:51
  • 1232 Oljemålning
    Curt Sjöberg (1911-1987), -77, Motiv från Trosa, 4..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:54
  • 1560 Oljemålning
    David Parsén (1896-1977), blomsterstilleben, signe..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:05
  • 1563 Oljemålning
    David Parsén (1896-1977), kaffestund signerad, 193..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:10
  • 1561 Oljemålning
    David Parsén (1896-1977), porträtt, signerad, 1937..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:08
  • 1248 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), lI8LLjANSSKOGEN, VINT..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:40
  • 1388 Oljemålning
    Erik Abrahamson (1871-1907), Segelbåt på hav, omkr..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:31
  • 1161 Oljemålning
    Greta Eriksson, 'stadsparken Södertälje', 26 x 33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:07
  • 2052 Oljemålning
    Herman af Sillén, Båtar i skymning, 37 x 70
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:57
  • 1629 Oljemålning
    Ingegerd Yuner Mattsson, Kopia, Porträtt av Joseph..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:14
  • 2043 Oljemålning
    Johan Kindborg (1861-1907), 1891, Kvinna vid insjö..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:24
  • 1609 Oljemålning
    Magretti, Italien, 52x69
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:03
  • 1363 Oljemålning
    Nyblom, stilleben, signerad, 1919, 31x22
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:31
  • 2017 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1700-tal, madonnan med bar..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:24
  • 1279 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Alplandskap, 28 ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:02
  • 7123 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Damm, 60x80
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:51
  • 9430 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800/1900-tal, Interiör me..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:18
  • 1777 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben, signera..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:07
  • 1776 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Engelskt sjölandskap, 1800..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:07
  • 1007 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Kustmotiv, signerad. , 40x57
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:25
  • 1628 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Marintmotiv, 47x74
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:13
  • 1364 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Ölandsfår, signerad, 49x60
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:32
  • 1403 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Diaz, Gumma på stig, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:13
  • 1401 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Ångbåt, marinmot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 1362 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stadsmotiv, 40x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:30
  • 1361 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, tunnelingång, signerad, -9..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:28
  • 1455 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. , Kustlandskap, signerad. ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:39
  • 1319 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, flicka i landska..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:11
  • 2042 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Brygga, 1896, 42 x 72
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:22
  • 2048 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Sign 1904, plåtmålning,..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:52
  • 1499 Oljemålning
    Otto Eerelman (1839-1926) Hästar i landskap, pannå..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:01
  • 1744 Oljemålning
    Philppe Dupuy, 1700-tal, tillskriven. Mansporträtt..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:31
  • 1789 Oljemålning
    Rysk konstnär, omkring 1900, Pojke med fiol, duk, ..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:41
  • 2049 Oljemålning
    Severin Nilson (1846-1918), Solnedgång i skärgårde..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:57
  • 1808 Oljemålning
    Sign Stenfelt, Stigbergsgatan Stockholm, 40x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:32
  • 1706 Oljemålning
    Signerad Mytton, Rastande sällskap, 61x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:46
  • 1357 Oljemålning
    Signerad Quist, Strandparti vid Böda, 38x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:16
  • 2044 Oljemålning
    Tycho Ödberg, "Motiv från Ingmarsö", 48 x 70
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:38
  • 1399 Oljemålning
    Waldemar Lindholm, "Morgonstämning", 30 x 37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:00
  • 1123 Oljemålning
    1800-tal, N Holm, 'Sinklars graf Gudbrandsdalen', ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:49
  • 1169 Oljemålning
    Allan Egnell (1884-1960), Rökande kvinna, 39 x 31,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:25
  • 1008 Oljemålning
    Artur Bianchini (1869-1955), Stuga i grönskande la..//
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:26
  • 2032 Oljemålning
    August Hagborg (1852-1921), Västkusten, signerad. ..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:48
  • 1707 Oljemålning
    Bogna Kaminska, Strandvägen, 57x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:47
  • 1494 Oljemålning
    Carl Hallström (1850-1929), Landskap, signerad. , ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:57
  • 1165 Oljemålning
    Carl Luthander (1879-1967), "Vid kanalen", 55 x 50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:20
  • 1328 Oljemålning
    Carl-Olov Sävö, 'Äng', 30 x 43
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:29
  • 1058 Oljemålning
    Daniel Bekking, Stadsmotiv, 44 x 33
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:36
  • 1049 Oljemålning
    David Friefeldt (1889-1978), "Kanal i bayswater, L..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:24
  • 1355 Oljemålning
    David Parsén (1896-1977), Man i skog, signerad. - ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:45
  • 1597 Oljemålning
    David Wallin (1876-1957), ålandskap, 21x19
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:50
  • 1598 Oljemålning
    David Wallin (1876-1957), Fjällandskap, 26x34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:50
  • 9434 Oljemålning
    Edvin Ollers (1888-1959), Stilleben, signerad. duk..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:22
  • 2009 Oljemålning
    Edward Hald (1883-1980), 1962, "Lejonet" i Kungstr..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:06
  • 1060 Oljemålning
    Einar Palme (f. 1901), Ekenäs, 1966, 44x 66
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:40
  • 1250 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), "Vid Friesens park", ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:42
  • 1646 Oljemålning
    Elvin Larsson, Staket, signerad. , 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:43
  • 1285 Oljemålning
    Eric Lundberg, Fjällmotiv, 59 x 71
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:32
  • 1011 Oljemålning
    Erik Abrahamsson (f. 1913), 'Bredlöt Svartsjölande..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:29
  • 2034 Oljemålning
    Erik Juselius (1891-1948), "Åland Ranöarna -36", 2..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:56
  • 2021 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), "Människo-öde", 75x70
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:32
  • 1183 Oljemålning
    Francis Crociani, "Noel 1965", Stilleben med mando..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:01
  • 1171 Oljemålning
    Frans Gard (1892-1978), Solbelyst tall i skärgårde..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:28
  • 1314 Oljemålning
    H Andersson, Religiöst motiv, signerad. , 40x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:44
  • 1070 Oljemålning
    Hans Osswald (f. 1919), Segelbåt, 60 x 78
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:37
  • 1284 Oljemålning
    Harry Sahlin (1905-1987), Uppsala, 1930, 53 x 42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:30
  • 1168 Oljemålning
    Ingvar Olson, 'Mariakyrkan, Göteborg', 21 x 47, pannå
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:23
  • 1141 Oljemålning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Gamla Stan, Signerad, 60 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:55
  • 1365 Oljemålning
    Iwona Pawlowska, Stilleben, signerad. 1987, 79x68
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:33
  • 1366 Oljemålning
    Katarina E, Komposition, signerad. , 85x72
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:35
  • 2018 Oljemålning
    Knut Janson (1882-1966), 'Den röda ladan', Utställ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:12
  • 1318 Oljemålning
    Lars Florén (1899-1979), Eliah himmelsfärd, signer..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:49
  • 9571 Oljemålning
    Leonid Mironov, 1977, 20x36
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:52
  • 1611 Oljemålning
    Leopold Fare (1926-1996), Mor& barn, 78x93
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:05
  • 1089 Oljemålning
    Margit Daver (f. 1918), Franskt stadsmotiv, 1948, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:20
  • 1264 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, "Dover evening", 19 x 26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:18
  • 1249 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsign 1877, Kust, 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:41
  • 1252 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monoogramsign AL 1877, Ång..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:45
  • 1278 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign -72, Kvinna i hatt, 7..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:01
  • 1742 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign 1933, Kvinna, 44 x 35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:30
  • 1402 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Cederberg, Torg, 25 x 63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:10
  • 1258 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Karsten, Holländsk st..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:01
  • 1256 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Karsten, Läsande man,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:57
  • 1053 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Rossi, gumma, 24 x 17
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:30
  • 1280 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Schwerin, Bedjande ma..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:04
  • 1255 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Spencer, Läsande flic..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:53
  • 1054 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign V Baroni, gosse, 39 x 29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:30
  • 1815 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad Jul Johnsson, Mar..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:41
  • 1218 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Båt i hamn, 28 x 23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:45
  • 1277 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Mytologiskt moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:56
  • 1251 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Stadsmotiv, 51 x 50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:44
  • 9683 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Tidigt 1900-tal, Stadsmilj..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:40
  • 1181 Oljemålning
    Olle Hjortzberg (1872-1959), "Kvinnor vid graven" ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:42
  • 1211 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Interiör med figurer, 3..//
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:53
  • 1210 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Lada, 1930, 71 x 79
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:49
  • 2031 Oljemålning
    Oskar Bergman (1879-1963), landskap, 35 x 50
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:51
  • 1055 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), kust, 1931, Kust med se..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:31
  • 1051 Oljemålning
    Rebecka Forsman, 'Mormor jag blöder, 1999, Utställ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:27
  • 9553 Oljemålning
    Scaw Mulder, 1970, 60x74
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:22
  • 5017 Oljemålning
    Sign Eysert, 1919, Man med hund, 32x18
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:19
  • 1391 Oljemålning
    Sten Ekendahl (1897-1968), jagande räv, 42 x 63
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:37
  • 1283 Oljemålning
    Stig Åkervall (1919-1951), Sydländskt motiv, 37 x 53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:29
  • 9559 Oljemålning
    Stig Egon Nordlinder, 75x90
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:30
  • 1003 Oljemålning
    Susanne Nyholm, Horns Udde, 26x33
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:02
  • 2029 Oljemålning
    Sven Lidberg (1929-2009), Södra Station, pannå, 45x55
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:52
  • 1546 Oljemålning
    Sven Lignell, Hustak, 35x58
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:52
  • 1048 Oljemålning
    Uuno Soldan, Kustlandskap med tall, 37x50 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:23
  • 2064 Oljemålningar
    1 par, Flamländsk Konstnär, 1600-tal, Värdshusscen..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:44
  • 1247 Oljemålningar
    2 st, Axel Hamborn (1892-1987), sydländskt motiv, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:39
  • 1253 Parti grafik
    motivet
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:47
  • 1124 Pastell
    Maria Röhl (1801-1875), Hus vid kust, signerad. 18..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:51
  • 1442 Pastell
    Bror Kronstrand (1875-1950), Porträtt, signerad. 1..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:20
  • 1254 Pastell
    Oidentifierad konstnär, Sign Norberg, 58 x 48
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:51
  • 1104 Pastell
    Oidentifierad konstnär, signerad, Porträtt, 40-tal..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:25
  • 1057 Pasteller
    2 st, Carl Erik Ljungström, Domherrar, 29 x 21 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:34
  • 9308 Pasteller
    Evy Låås Tillskriven, 4 st, Lejon, bladets mått: 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:44
  • 1061 Ram
    1800-tal, ramens innermått: 64 x 53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:41
  • 1794 Ram
    ramens innermått: 47x59
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:19
  • 2073 Reseikon
    mässing, triptyk, Ryssland, antik, 16x44
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:27
  • 1164 Sidenmålningar
    2 st, Kina, Ämbetsmän, motivet: 45 x 25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:19
  • 2069 Skulptur
    Alabaster, England, 1600-tal, höjd: 50 cm
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:16
  • 5048 Skulptur
    Bengt Orup (1916-1996), Johansfors Glasbruk, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:39
  • 1421 Skulptur
    Bing & Grøndahl, längd: 30, höjd: 15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:51
  • 1755 Skulptur
    Brons, 1800-tal, höjd: 27
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:47
  • 9218 Skulptur
    Brons, Cupid and Psyche, efter Godet, höjd: 62
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:39
  • 1641 Skulptur
    Brons, Efter D H Chiparus, Kvinna, höjd: 38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:33
  • 1322 Skulptur
    brons, efter Debut, höjd: 32
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:18
  • 1464 Skulptur
    brons, efter Rodin, "The age of bronze", 54
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:02
  • 1643 Skulptur
    Brons, höjd: 21
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:35
  • 1386 Skulptur
    Brons, höjd: 24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:24
  • 1642 Skulptur
    Brons, höjd: 29 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:34
  • 1466 Skulptur
    brons, kvinna, efter Jouane, höjd: 71
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:03
  • 1800 Skulptur
    Diana, grönpatinerad metall, h 24
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:42
  • 1660 Skulptur
    Golfspelare, höjd: 35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:28
  • 5028 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Känguru, (lill..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:12
  • 5027 Skulptur
    Gustavsberg. Lisa Larson (f. 1931), Tiger, längd: 26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:35
  • 1084 Skulptur
    keramik, Ren, längd: 31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:01
  • 1644 Skulptur
    Konstmass, "Kan du inte tala?", höjd: 18
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:37
  • 1798 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Lotta", Gustavsberg, höjd: 16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:51
  • 5023 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Johanna, Gustavsberg, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:10
  • 5021 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lejon, Gustavsberg, höjd: 15
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:20
  • 1648 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Malin, Gustavsberg, höjd: 19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:07
  • 5022 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Malin, Gustavsberg, höjd: 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:09
  • 1395 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), sovande dam, 300 ex. signer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:54
  • 5025 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Tiger, Gustavsberg, längd: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:13
  • 1176 Skulptur
    Oidentifierad konstnär, Hästhuvud, längd: 22, höjd..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:36
  • 1409 Skulptur
    omkring 1900, Häst, Metall, längd: 15, höjd: 12
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:21
  • 1416 Skulptur
    omkring 1900, Zink, Hund, längd: 27
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:36
  • 2045 Skulptur
    Parian, Gustavsberg, Lutaspelande yngling, höjd: 5..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:40
  • 5010 Skulptur
    Plast, Sivert Lindblom (f. 1931), 1968, höjd: 14 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:25
  • 2067 Skulptur
    Ryttare, Kina, 17-1800-tal, höjd: 20
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:59
  • 1726 Skulptur
    Tanghäst-kopia, terracotta, bemålad, höjd: 27 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:00
  • 1296 Skulptur
    Tidigt 1900-tal, Zink, "Le Pouvoir", höjd: 46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:58
  • 2014 Skulptur
    Trä, 1600-/1700-tal, Madonnan med barnet, höjd: 62 cm
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:18
  • 1795 Skulptur
    trä, Pieta, 1600-tal, höjd: 43
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:18
  • 9264 Skulptur
    Hans Hedberg (1917-2007), Ägg, 2-delat, höjd: 8 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:47
  • 1209 Skulptur
    Lennart Källström, "Teaterflickan", terracotta, Hu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:47
  • 5035 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Emma, Gustavsberg, höjd: 16
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:46
  • 1456 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Lejon, höjd: 15
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:39
  • 5020 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Japanska, Skupturer, Gustav..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:46
  • 1156 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Kalle, Gustavsberg, höjd: 18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:45
  • 1142 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Kamel, Gustavsberg, (1971),..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:01
  • 5034 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Ko, ur Stora Zoo, höjd: 11 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:03
  • 7521 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Syskon, Studio Lisa Larson,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:20
  • 1143 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), WWF, Falk, För NK, Gustavsb..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:05
  • 5036 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), 'Springare', Gustavsber..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:49
  • 8196 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsbergs Studio, 19..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:20
  • 2053 Skulptur
    Wilhelm Zwick, nysilver, Travekipage, längd: 60 cm..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:53
  • 1356 Skulptur i glas
    Baccarat, höjd: 20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:46
  • 1392 Skulpturer
    2 st, Höganäs, Koala & elefant, höjd: 1823 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:42
  • 1575 Skulpturer
    2 st, Katter, Usssr, höjd: 13
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:27
  • 1137 Skulpturer
    2 st, Royal Dux, höjd: 21 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:41
  • 1298 Skulpturer
    2 st, Tidigt 1900-tal, Zink, (en med skadad fot), ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:07
  • 1153 Skulpturer
    3 st, Keramik, Bla Britt-Louise Sundell, höjd: 10-..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:35
  • 1457 Skulpturer
    3 st, Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, Ejder
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:41
  • 1085 Skulpturer
    4 st, Glas Wärff/Hoff/Engman
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:06
  • 1292 Skulpturer
    7 st, Blac de chin, höjd: 9-17
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:53
  • 5024 Skulpturer
    Lisa Larson (f. 1931), 2 st. Räv+ katt, Gustavsber..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:11
  • 1152 Skulpturer
    2 st, "Bagdad", Bertil Vallien (f. 1938), Gustavsb..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:34
  • 1206 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), räv + katt, längd: 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:42
  • 1144 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), K-Studion, Hundar, Ba..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:05
  • 1158 Skulpturer
    4 st, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 10-12
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:53
  • 1786 Sulptur
    Oidentifierad konstnär, signerad, Gun W, metall, T..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:24
  • 1816 Tavelram
    1800-tal, ramens innermått: 44x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:40
  • 1050 Teckning
    Gösta Werner (1909-1989), Sign GW, Katedral, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:26
  • 1178 Teckning
    H Brundin, 1969, Blyerts, motivet: 25 x 17
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:38
  • 2030 Teckning
    Per Nikolaus Skum (1928-1955), 1954, Renhjord, bly..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:04
  • 9310 Teckningar
    m m, Evy Låås (1923-1999)
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:48
  • 5035 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 blad, 1 dubbelsidigt,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:07
  • 5029 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 blad, dubbelsidiga, t..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5031 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:07
  • 5002 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5001 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:58
  • 5015 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5012 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5009 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5008 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5007 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5006 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5005 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5004 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5003 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:05
  • 5017 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5016 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5033 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:07
  • 5032 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:07
  • 5037 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:07
  • 5036 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:07
  • 5028 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5027 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5026 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5025 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5024 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5023 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5022 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5021 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5019 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 5018 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:06
  • 1717 Teckningar+ets..
    2+ 1, David Parsén (1896-1977), bland annat. Stock..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:43
  • 1127 Torrnål
    Gunnar Norrman (f. 1912), "Pilallé", 1990, 6/15, m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:16
  • 1679 Träskulptur
    höjd: 70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:13
  • 1691 Träskulpturer
    4 st, Kyrkor, Gotland, längd: 31-43 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:29
  • 1801 Tryck
    22 st. Ryssland, Peter I och hans liv, i mapp
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:44
  • 1806 Tryck
    efter Anders Zorn, motivet: 27x19, glas saknas
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:14
  • 1056 Tygapplikation
    Wibeke Beck-Friis (1916-2008), Smultron, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:32
  • 2068 Urna
    Kina, brons, Cloissoné, 1800-tal, höjd: 30
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:13
  • 9720 Väggskulptur
    Arne Jones (1914-1976), 'Aluminiumblomma', höjd: 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:38
  • Metropol Tipsar
  • 2037 Jardiniere med..
    Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Jugend, lä..//
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:41
  • 2053 Skulptur
    Wilhelm Zwick, nysilver, Travekipage, längd: 60 cm..//
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:53
  • 2044 Oljemålning
    Tycho Ödberg, "Motiv från Ingmarsö", 48 x 70
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:38
  • 1795 Skulptur
    trä, Pieta, 1600-tal, höjd: 43
    Just nu: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:18
  • 2014 Skulptur
    Trä, 1600-/1700-tal, Madonnan med barnet, höjd: 62 cm
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:18
  • 1257 Oljemålning
    Toni Bordignon, Landskap, 1900-tal, 75 x 59
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:58
  • 1281 Akvarell
    Terence Warren, quadratyk, ramens innermått: 85 x 53
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:19
  • 2029 Oljemålning
    Sven Lidberg (1929-2009), Södra Station, pannå, 45x55
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:52
  • 5036 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), 'Springare', Gustavsber..//
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:49

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook