bakg

KONST


  • 7923 Affisch
    Grünewald, ramens innermått: 60x90
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:01
  • 7922 Affisch
    Matisse, ramens innermått: 60x90
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:00
  • 7903 Affisch
    Roy Lichtenstein (1923-1997), 64x74
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:39
  • 7902 Affisch
    Roy Lichtenstein (1923-1997), 64x74
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:37
  • 7417 Akvarell
    , signerad, Skärgårds motiv, 25x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:47
  • 7782 Akvarell
    4 st, Tomislav Bozovic, 1968, 49x63
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:05
  • 7754 Akvarell
    A V Gersdorff, 46x35, blomsterstilleben
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:37
  • 7767 Akvarell
    Anita Larsson, Rhodos, 47x32
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:49
  • 7450 Akvarell
    Claes E Giertta, Båtar, 23x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:19
  • 7897 Akvarell
    Ellen Jolin (1854-1939), Anemoner, 35x27
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:30
  • 7747 Akvarell
    Erik Forsman (1916-1976), Sommar, 13x88
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:26
  • 7752 Akvarell
    Eva Topelius-Andersson (acke), Rosor, Villa Akleja..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:34
  • 3186 Akvarell
    Fritz Rosenthal, Kyrkan i Svolver Norge, signerad...//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:21
  • 7751 Akvarell
    G H Carlsson, Krasse, motivet: 42x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:33
  • 7101 Akvarell
    Hästporträtt, Sign KNH, -37, 28x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:07
  • 7759 Akvarell
    J M Köhl, Jakobs kyrka, motivet: 23x25
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:40
  • 7083 Akvarell
    Kaj Bernstone (f. 1946), Söder Mälarstrand, motive..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:12
  • 7764 Akvarell
    Kaj Larsson, Med dedikation, -76, motivet: 10x12
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:46
  • 7431 Akvarell
    Karl-Erik Forsberg (1914-1995), kustremsa, 54x84
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:01
  • 7436 Akvarell
    Karl-Erik Forsberg (1914-1995), signerad. - 72, 73x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:04
  • 7055 Akvarell
    Lenke Rothman (1929-2008), 1957, motivet: 23x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:42
  • 7396 Akvarell
    Lennart Forsberg, 31x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:29
  • 7415 Akvarell
    Lennart Forsling, 44x33
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:45
  • 7416 Akvarell
    Lennart Forsling, Ängar, 28x54
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:46
  • 7762 Akvarell
    Lennart Larsson, Mariaberget, -74, motivet: 17x23
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:44
  • 7872 Akvarell
    Maria Boczewska (f. 1940), Ros, signerad, 28x39
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:37
  • 7197 Akvarell
    Maria Helander, 67x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:39
  • 7744 Akvarell
    O Rydén, Kvinna i fönster, 32x23, 1977
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:22
  • 5623 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, England, motivet: 16x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:44
  • 7809 Akvarell
    Oidentifierad Konstnär, Rokokomotiv, 35x68
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:34
  • 7134 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, sign Helbig -43, blomsters..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:04
  • 7001 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, signerad, Blomsterstillebe..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:25
  • 7728 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), "Hemligheter", 19x24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:55
  • 7380 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Familjeporträtt, 21x21
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:07
  • 7837 Akvarell
    Ruth C, signerad. - 57, 22x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:02
  • 7064 Akvarell
    Sign MotaFalk, 1953, Kubistisk komposition, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:06
  • 7418 Akvarell
    signerad. Skärgårds motiv, 20x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:48
  • 3384 Akvarell
    Terechkovitch, tillskriven, 46x39
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:28
  • 7132 Akvarell
    Yngve Svedlund (f. 1925), -75, 'Skärholmenbrygga' ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:00
  • 7835 Akvareller
    2 st, Erik Forsman (1916-1976), påsk, 4x22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:00
  • 7693 Akvareller
    2 st, Ryssland, signerad, 20x27 ca
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:01
  • 7899 Akvareller
    2 st, signerad, 6x8-10
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:34
  • 4012 Änglar
    2 st. trä, antika, höjd: 50-54
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 20:25
  • 7114 Autograf
    på bild, Sammy Davis Jr (1925-1990), "All our BEST..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:07
  • 7845 Blandteknik
    2 st, Erik Forsman (1916-1976), Vinter, signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:09
  • 7266 Blandteknik
    2 st, Koxis, 37x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:03
  • 7265 Blandteknik
    2 st, Koxis, 41x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:59
  • 7690 Blandteknik
    6 st, Imre Antonyi (f. 1932), Komposition, 30x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:57
  • 7379 Blandteknik
    Adolf Hallman (1893-1968), 1953, "Dylan Thomas", 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:05
  • 7745 Blandteknik
    Bredberg, -24, Syende kvinna, 33x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:23
  • 7449 Blandteknik
    Claes E Giertta "Norr Mälarstrand" 1979, 25x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:17
  • 7372 Blandteknik
    Einar Forseth (1892-1988), Istanbul, 1926, 25x35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:01
  • 7836 Blandteknik
    Erik Forsman (1916-1976), Jultomte med julklappar,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:01
  • 7756 Blandteknik
    Evy Låås (1923-1999), blomsterstilleben, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:38
  • 5293 Blandteknik
    Expedition av Franz Josefs land, 110x120
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:45
  • 7459 Blandteknik
    Håkan Engström, Hus och Båt, 31x36
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:28
  • 6044 Blandteknik
    Isaac Grünewald (1889-1946), Äppelträdet med guldä..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:59
  • 7267 Blandteknik
    Koxis, 37x49
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:04
  • 7891 Blandteknik
    Mats Norryd (1944-1989), Plöjning, 49x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:23
  • 7129 Blandteknik
    Mona Hellsing Troili (f. 1951), 'Tungmantlad Fenix..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:47
  • 7127 Blandteknik
    Mona Hellsing Troili (f. 1951), 'Vi kommer ändå in..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:43
  • 7126 Blandteknik
    Mona Hellsing Troili (f. 1951), 1973, 'Jesus och A..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:42
  • 5128 Blandteknik
    monogramsignatur, Skog, 25x31
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:52
  • 7041 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, 32x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:22
  • 7689 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Drickande herrar, motivet...//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:56
  • 7338 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, orientaliskt motiv, 34x73
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:45
  • 5291 Blandteknik
    Påven Pius X håller tacksägelsegudstjänst, 110x105
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:42
  • 5467 Blandteknik
    Per Adalbert von Rosen (f. 1953), komposition, bla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:58
  • 5292 Blandteknik
    Pesten, 110x187
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:43
  • 5294 Blandteknik
    Sjöslag, 110x120
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:46
  • 7758 Blandteknik
    Solveig Hammarstedt (f. 1928), Troll, motivet: 28x41
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:39
  • 7386 Blandteknik
    Teresa Seger, "Les Nieges d antant", 50x42
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:13
  • 7327 Blandteknik (t..
    Gösta Liljedahl (1908-1993), Sign -58, Vintermotiv
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:58
  • 7691 Blyerts
    3st Orlando Ward, Milano, Marseille, motivet. 17x12
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:59
  • 7138 Blyertsteckning
    Oidentifierad konstnär, Sign "ML 30. 6. 45", Motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:55
  • 7626 Dalahäst
    höjd: 52 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:34
  • 5522 Dalahäst
    längd: 92 cm, höjd: 99 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:51
  • 7619 Dalahästar
    4 st+ tupp, höjd: 13-43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:25
  • 7684 Diorama
    trädgård, ramens innermått: 44x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:51
  • 5113 Emaljmålning
    Acke Oldenburg (1923-2005), 76x61, signerad a tergo
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:47
  • 7821 Emaljmålning
    på glas, Påfågel, 40x24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:43
  • 7460 Etsning
    2 st, Knut Lindberg, Birger Jarls torg, Riddarholm..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:30
  • 7150 Etsning
    Bror Hillgren (1881-1955), Par, motivet: 16x11 ca
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:17
  • 7149 Etsning
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), Zebror, 58/110, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:12
  • 7157 Etsning
    Georges Rouault (1871-1958), Sign GR 1929, flicka,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:25
  • 7122 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), 14/30, bladets mått: blad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:11
  • 7382 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), 1/10, Telefonia, 1943..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:08
  • 2437 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), 76/120, motivet: 1..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:44
  • 7377 Etsning
    Van Due, 1968, Romerskt kvarter, motivet: 40x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:03
  • 7113 Färgetsning
    Jacques Barraband, 'Le petit Oiseau de paradis Eme..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:04
  • 7189 Färglitografi
    Angelica Wiik (f. 1960), 287/290, bladets mått: 59x33
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:05
  • 7190 Färglitografi
    Angelica Wiik (f. 1960), 95/290, bladets mått: 83x60
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:06
  • 7087 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), Minne från Gröna ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:27
  • 5353 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 139/150, motivet: 57x79
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:31
  • 7032 Färglitografi
    Beppe Wolgers (1928-1986), 39/250, landkap med fig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:26
  • 7244 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), 68/260, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:51
  • 7243 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), 70/260, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:50
  • 7089 Färglitografi
    Berta Hansson (1910-1994), "Sara", 64/100, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:30
  • 3434 Färglitografi
    Boris Zats (f. 1968), 1/170, bladets mått: 30x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:47
  • 7462 Färglitografi
    Carin Adler (f. 1929), 49/180, motivet: 32x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:32
  • 7239 Färglitografi
    Cecilia Haupt (f. 1972), 22/260, hundar, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:46
  • 7701 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), 269/280, Stockholm, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:18
  • 5478 Färglitografi
    Enrico Baj (1924-2003), "Larmes de Generaux", Sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:42
  • 5477 Färglitografi
    Enrico Baj (1924-2003), "Larmes de Generaux", Sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:40
  • 5473 Färglitografi
    Enrico Baj (1924-2003), "Larmes de Generaux", Sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:32
  • 5476 Färglitografi
    Enrico Baj (1924-2003), "Larmes de Generaux", Sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:38
  • 5479 Färglitografi
    Enrico Baj (1924-2003), "Larmes de Generaux", Sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:44
  • 5474 Färglitografi
    Enrico Baj (1924-2003), "Larmes de Generaux", Sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:35
  • 5475 Färglitografi
    Enrico Baj (1924-2003), 'Larmes de Generaux', Sign..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:36
  • 7238 Färglitografi
    Eva Ljungdahl (f. 1946), 178/240, hus, motivet: 29x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:45
  • 7381 Färglitografi
    Evy Låås (1923-1999), -76, 7/260, Trädgården, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:08
  • 7699 Färglitografi
    Göran af Strandberg, Grand Hotel, 38/250, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:10
  • 7424 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), PT, motivet: 43x47
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:54
  • 7419 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), PT, motivet: 44x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:49
  • 7455 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Stockholm, 29x42
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:24
  • 7399 Färglitografi
    Håkan Thorsen, 188/360, motivet: 62x47
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:32
  • 7405 Färglitografi
    Hans Ekvall (f. 1918), 16/250, motivet: 45x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:37
  • 5399 Färglitografi
    Hans Wigert (1932-2015), 'På hemväg', 46/75, blade..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:07
  • 7088 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), 133/310, Fartyg & Fis..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:28
  • 7406 Färglitografi
    Hugo Zuhr (1895-1971), 19/20, motivet: 42x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:38
  • 7680 Färglitografi
    Igge Karlsson (f. 1932), 16/175, Häst, motivet: 60x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:47
  • 7407 Färglitografi
    James Costa, 58/190, motivet: 67x47
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:39
  • 7240 Färglitografi
    Joaquin Masoliver (f. 1940), 55/60, motivet: 40x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:47
  • 7329 Färglitografi
    Johannes Olsson (f. 1945), 140/170, signerad, moti..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:09
  • 7395 Färglitografi
    John Torngren, Grind, 245/360, motivet: 50x70
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:27
  • 7242 Färglitografi
    Jonas Fredén (f. 1959), 39/190, bladets mått: 21x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:49
  • 7403 Färglitografi
    Jörgen Fogelquist (1927-2005), bladets mått: 63x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:36
  • 7434 Färglitografi
    K S Ringh, 58/190, bladets mått: 90x63
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:04
  • 7742 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 129x285, motivet: 5..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:19
  • 7765 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 221/375, -77, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:47
  • 5453 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), EA 1/15, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:15
  • 7939 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), 42x56, 57/290, saknar glas
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:57
  • 7853 Färglitografi
    Karl Mårtens (f. 1956), måsfågel, bladets mått: 44x30
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:12
  • 7241 Färglitografi
    Kjell Åslund (f. 1948), 32/220, bladets mått: 60x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:48
  • 7245 Färglitografi
    Kjell Sundberg (f. 1950), EA-upplaga, 25/25, blade..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:52
  • 7128 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), Herrviks hamn, 7/50, mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:45
  • 7115 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), 53/360, Barnafödsel, mot..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:14
  • 7086 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Kraftdamm, motivet: 30x41
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:24
  • 7068 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Kvinna med vattenhinkar,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:17
  • 7111 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), 88/150, motivet: 29x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:59
  • 7937 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Löst blad, EA-upplaga..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:55
  • 7454 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), 11/260, motivet: 39x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:22
  • 7394 Färglitografi
    Linda Gustavsson, 309/260, motivet: 36x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:25
  • 5384 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), EA-upplaga, motivet: 53x41
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:16
  • 7237 Färglitografi
    Måns Heidvall (f. 1951), segelbåtar, 6/80, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:44
  • 7850 Färglitografi
    Mårten Andersson (f. 1934), 1977, "Provex", 1977, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:11
  • 7013 Färglitografi
    Mats Hådell (f. 1958), 359/360, Norrskär, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:23
  • 7130 Färglitografi
    Mona Hellsing Troili (f. 1951), "Det låg en sol på..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:49
  • 7452 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sommar, 103/325, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:21
  • 7451 Färglitografi
    Nikos Smyrnios, Ängel, 4/7, motivet: 43x34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:20
  • 7081 Färglitografi
    Olga Semenova (f. 1953), Dans, 30/290, motivet: 39x27
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:10
  • 7123 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), Figur, EA-upplaga, -91, bl..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:12
  • 7447 Färglitografi
    Oscar Bergman, Vintergrind, 75/350, motivet: 33x43
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:14
  • 7178 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), 112/200, bladets må..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:28
  • 7456 Färglitografi
    Pär Andersson, Höstmorgon, 15/300, motivet: 31x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:25
  • 7847 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), -92, PT, motivet: 38x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:10
  • 7080 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 16/250, "I afton dans", -80,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:09
  • 7398 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 97/250, motivet: 4..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:30
  • 7400 Färglitografi
    Roland Kempe (1907-1991), 81/260, motivet: 48x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:32
  • 5704 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 217/310, motivet: 35x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:38
  • 5699 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 237/310, flodmotiv, m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:33
  • 5694 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 68/310, motivet: 33x44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:27
  • 7077 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Fullriggare pejlar, u..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:50
  • 7411 Färglitografi
    signerad, 64/175, motivet: 53x80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:42
  • 7410 Färglitografi
    signerad. 38/150, motivet: 75x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:40
  • 5695 Färglitografi
    Sven Erixson, 202/310, motivet: 31x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:28
  • 7082 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga, Frälsningsar..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:11
  • 7426 Färglitografi
    Ulf Onsberg (f. 1932), 182/200, motivet: 74x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:55
  • 7075 Färglitografi
    Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Citron, motivet: 40x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:45
  • 5068 Färglitografier
    3 st, Gunnar Stålbrand (f. 1925), Stockholmsmotiv,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:32
  • 7438 Färglitografier
    5 st, Göran Hahne (f. 1943), 360-upplaga, Stockhol..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:07
  • 7430 Färglitografier
    9 st, Acke Oldenburg (1923-2005), motivet: 60x87
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:59
  • 7247 Färglitografier
    Eva Ljungdahl (f. 1946), 240-upplaga, bladets mått..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:52
  • 6058 Fotografi
    Ewa Rudling (f. 1936), 'Andy Warhol 1977', signera..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:15
  • 6060 Fotografi
    Ewa Rudling (f. 1936), 'Frank Zappa 1977', signera..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:23
  • 7743 Glasmålning
    'MIAZ', Timmerkaravan, 64x52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:20
  • 7578 Glasskulpturer
    11 st, bland annat Poul Hoff, WWF, Kosta Boda, höj..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:38
  • 7873 Kanna
    koppar, Kina, 1900-talets början, höjd: 16 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:38
  • 7564 Kolteckning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, motivet: 40x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:25
  • 7467 Konsthantverk
    2 st, Zelböv, Moskva, keramik, 23-38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:46
  • 5649 Litografi
    12 st, Landskapsdräkter, 32x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:01
  • 7422 Litografi
    Jan Lundquist (f. 1935), 46x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:53
  • 7152 Litografi
    Leif Eriksson, Diptyk, Picasso, 24 upplaga, ramens..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:19
  • 7302 Litografi
    Pär Lindblad, 1/10, motivet: 58x66
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:48
  • 7421 Litografi
    signerad. 132/300, Stockholm, motivet: 41x61
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:51
  • 7121 Litografi / ak..
    Mårten Andersson (f. 1934), 1974, 61/200, motivet:..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:10
  • 7942 Litografisk af..
    Chagall, motivet: 49x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:11
  • 7006 Mapp
    med 4 blad, Richard Ryan (f. 1974), Mi Sono Perso ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:55
  • 7175 Mapp
    med diverse grafiska blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:13
  • 7545 Miniatyrer
    2 st, 6x5, 8x6
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:08
  • 7536 Miniatyrer
    2 st, 8x6
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:03
  • 7543 Miniatyrer
    2 st, i mässingsram, Napoleon och Josephine, signe..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:07
  • 7549 Miniatyrer
    2 st, oljemålning, Enrico Nuti, Landskap, signerad..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:11
  • 7542 Miniatyrer
    2 st, signerad, 8x6
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:06
  • 7546 Miniatyrer
    2 st, signerad, 8x6
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:09
  • 7540 Miniatyrer
    3 st, 5, 5x4, 5
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:05
  • 7534 Miniatyrer
    3 st, signerad. 5, 5x4, 5
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:59
  • 7539 Miniatyrer
    4 st, 8x6
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:05
  • 7280 Modeplanscher
    4 st, Frankrike, motivet: 20x13 ca
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:53
  • 5067 Oljemålning
    1700-tal, Religiöst motiv
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:31
  • 7841 Oljemålning
    A Öström, Blommor, 19x14
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:05
  • 7833 Oljemålning
    A Öström, blommor, signerad, 26x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:57
  • 7195 Oljemålning
    Åke Wickström (f. 1927), Interiör, 45x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:21
  • 7116 Oljemålning
    Aleksander Palkinas, 1992, Landskap med hästar, 39x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:21
  • 6015 Oljemålning
    Alfred Vickers, landskap med kor, signerad
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:31
  • 4008 Oljemålning
    Alfred Wahlberg (1834-1906), Franskt Landskap, mon..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 19:52
  • 7012 Oljemålning
    Anders Loman, vintergård, 61x90
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:08
  • 7092 Oljemålning
    Anjou, Fiskebåt, 65x98
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:38
  • 7731 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Brygga, oramad, 38x56
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:57
  • 5252 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Landskap med grind, 45x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:20
  • 6048 Oljemålning
    Arvid Jorm (1892-1964), Stilleben, 53x63
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:46
  • 7151 Oljemålning
    Astrid Nordenstam (f. 1942), Rosor, 41x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:18
  • 7059 Oljemålning
    Axel Hamborn (1892-1987), Paris, 26x33, pannå
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:52
  • 7732 Oljemålning
    Axel Peter (1863-1942), Landskap med väderkvarn, o..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:00
  • 7739 Oljemålning
    B Edling, Fjällandskap, 50x70
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:14
  • 7028 Oljemålning
    B Vall, signerad. 1903, Landskap, 50x72
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:16
  • 7815 Oljemålning
    Bengt Högberg, Landskap, signerad. Gränna 1946, du..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:37
  • 7196 Oljemålning
    Bertil Widbrandt (1914-1988), Sträckande änder, 45x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:22
  • 7830 Oljemålning
    Betty Ritchie, Kvinna på soffa, 99x125
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:54
  • 5061 Oljemålning
    Borge Ruud, Landskap, 67x98
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:25
  • 7857 Oljemålning
    Celina Runeborg, blomsterstilleben, 23x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:16
  • 7065 Oljemålning
    Christian (Leo) Möller, Orrar, 66x95
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:08
  • 7090 Oljemålning
    Curt Viberg (1908-1969), Gotland, 1963, 37x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:31
  • 4010 Oljemålning
    Damporträtt, 1700/1800-tal, uppf. duk, 68x56
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 20:15
  • 7811 Oljemålning
    E Sörensson, Skånegård, duk, 28x38
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:36
  • 7076 Oljemålning
    Edvin Axelsson, Aveny Gustav V, Nice, 56x73
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:46
  • 7681 Oljemålning
    Einar Bager (1887-1990), Slott, 48x59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:48
  • 7839 Oljemålning
    Einar Norelius (1900-1985), Landskap med träd, sig..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:01
  • 6063 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Landskap med Hjortar, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:42
  • 6040 Oljemålning
    Ellen Trotzig, Stilleben, 27x35
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:25
  • 7733 Oljemålning
    Erik Eriksson, Figurer, 21x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:01
  • 7896 Oljemålning
    Erik Jerken (1898-1947), blomsterstilleben, 1941, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:29
  • 7829 Oljemålning
    Erik Prytz (1914-1993), 1975, Samtal om en gryta, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:49
  • 4005 Oljemålning
    Erling Ärlingsson (1904-1983), Båt i hamn, signera..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 18:43
  • 4006 Oljemålning
    Erling Ärlingsson (1904-1983), Landsväg, signerad...//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 18:46
  • 7874 Oljemålning
    Esther Salmson (1877-1966), Påskliljor, signerad. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:40
  • 7605 Oljemålning
    Fiskargubbar, 47x65
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:04
  • 7413 Oljemålning
    Föreställande Qian Long med hustru, Kina, 250x120
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:41
  • 7678 Oljemålning
    G Mårtensson, Familj med åsna, 64x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:45
  • 7930 Oljemålning
    Georg Lodström (1915-1972), Kust, 196330x41
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:45
  • 6055 Oljemålning
    Gerard Hoet, tillskriven, 16-1700-tal, Offerscen, ..//
    Utrop: 35.000 kr
    Just nu: 29.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:04
  • 6004 Oljemålning
    Gerhard Gyllenhammar (1873-1968), Flyttfåglar över..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:58
  • 6003 Oljemålning
    Gerhard Gyllenhammar (1873-1968), Kvinna i fåtölj,..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:55
  • 7335 Oljemålning
    Gösta Rolf Calmeyer, Komposition, signerad, 1960, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:37
  • 7696 Oljemålning
    Gösta Rolf Calmeyer, Stenar, 27x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:05
  • 4009 Oljemålning
    Gösta Werner (1909-1989), Stilleben, signerad GW, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 20:13
  • 4003 Oljemålning
    Gottfrid Kallstenius (1861-1943), Tallar, signerad..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 19:17
  • 7770 Oljemålning
    Gunnar Ekström, Dam med parasoll, 22x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:52
  • 7844 Oljemålning
    Gurli Kuylenstierna (1866-1957), blomsterstilleben..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:07
  • 7894 Oljemålning
    Gustaf Böklin, Rosor, 33x28
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:27
  • 7818 Oljemålning
    Gustaf Carleman. Landskap med gård, 1821, signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:39
  • 7010 Oljemålning
    Gustaf Fängström (1905-1999), komposition, monogra..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:27
  • 7224 Oljemålning
    H Tegner, Kust, 73x58
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:45
  • 7683 Oljemålning
    H Valentin, Måsar, 32x65
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:50
  • 7067 Oljemålning
    Hans Ripa (1912-2001), Man vid bro, 32x39
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:16
  • 7107 Oljemålning
    Harald Walter, Skärgård, 40x98
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:20
  • 7112 Oljemålning
    Hildur Halleborg-Nordwall (1894-1984), Ung kvinna,..//
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:03
  • 7851 Oljemålning
    Hugo Öfverström (1900-1973), Hamnmotiv, signerad, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:10
  • 7898 Oljemålning
    Inger Rydén (f. 1944), vårvinter, 1975, 14x11
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:33
  • 7009 Oljemålning
    J Wolf, Colors of life, 70x100
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:25
  • 5539 Oljemålning
    Janos Lajos Tihanyi, Madonna, Budapest, 79x59
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:14
  • 6001 Oljemålning
    Johan Tirén (1853-1911), Pojkar på strand, intyg a..//
    Utrop: 50.000 kr
    Just nu: 49.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:12
  • 7750 Oljemålning
    K G Berggren, Interiör, 60x80, -71
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:32
  • 5675 Oljemålning
    Kai Jeppe Drews (1884-1964), Danmark, Sommarlandsk..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:45
  • 7133 Oljemålning
    Karsten Keiseraas (f. 1912), -45, Stilleben vid fö..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:03
  • 7131 Oljemålning
    Karsten Keiseraas (f. 1912), Fjällsjö, -45, 57x64
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:59
  • 7194 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Sydländsk gata, 1963, 30x39
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:20
  • 7560 Oljemålning
    Kvarn, 23x32
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:21
  • 4001 Oljemålning
    Laris Strunke (f. 1931), "Bro i Salernes", 1995, 1..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 20:03
  • 7025 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Kust, signerad, 1960, 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:12
  • 7825 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Landskap, signerad, duk..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:47
  • 7828 Oljemålning
    Lars Wahlberg, segelbåtar, duk, 17x22
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:51
  • 7056 Oljemålning
    Lenke Rothman (1929-2008), 1968, 46x42, Med glasög..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:44
  • 7057 Oljemålning
    Lenke Rothmann, 1969, "Liv i marmor", Utställd på ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:46
  • 7202 Oljemålning
    Leonard Wiedh (1866-1938), Kolmila, 39x68
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:03
  • 7838 Oljemålning
    Märta Rudbeck (1882-1933), blommor, 18x13
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:03
  • 7749 Oljemålning
    Märta Rudbeck (1882-1933), blomsterstilleben, 59x72
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:28
  • 7854 Oljemålning
    Märta Rudbeck (1882-1933), vilda blommor, 32x23
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:13
  • 7766 Oljemålning
    Maurice Moberg (f. 1923), "Inge", 39x38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:48
  • 7895 Oljemålning
    Maurice Moberg (f. 1923), porträtt, 24x22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:28
  • 7340 Oljemålning
    Monogramsignerad, 1972, "Havets öga", 49x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:48
  • 7556 Oljemålning
    motiv med häst, 12x16
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:18
  • 5211 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 70x50
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:34
  • 5744 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben, signera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:01
  • 6054 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, England, 1800-tal, Ravin m..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:58
  • 7593 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Fönster, 81x73
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:54
  • 7027 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, hus, 39x59
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:14
  • 7846 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, kopia, Mansporträtt, duk, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:08
  • 7843 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Landskap, motiv från Steni..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:05
  • 7834 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Landskap, signerad. pannå,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:56
  • 7860 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Marin med segelfartyg, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:23
  • 3058 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sent 1700-tal, par, 30x37
    Utrop: 4.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:08
  • 5629 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sent 1800-tal, Västkusten,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:48
  • 7893 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign E Simons, 1889, bloms..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:24
  • 7060 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign H Falk, Kvinna, 65x59
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:53
  • 7760 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Bygata, -22, 33x23
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:41
  • 7561 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Kvinna vid båt, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:22
  • 7563 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, träd, Pannå, 45x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:24
  • 4011 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär. Kvinnor utanför tält, sign..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 20:18
  • 7753 Oljemålning
    Olga Raphael Hallencreutz, pannå 26x36
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:33
  • 7324 Oljemålning
    Olle Krantz (1906-1999), "Gosse med äpple", 79x65
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:42
  • 6016 Oljemålning
    Olof Arborelius (1842-1915), landskap, monogramsig..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:34
  • 7040 Oljemålning
    Oskar Lycke, tillskriven, monogramsignerad, O. L 5..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:21
  • 7842 Oljemålning
    Otto Ljunggren, monogramsignatur, Kaktus, 23x17
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:06
  • 7033 Oljemålning
    Peggy Braxton, Komposition, ej signerad, 84x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:28
  • 5532 Oljemålning
    Peter Kurbatov, Kust med stad, 52x64
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:03
  • 5523 Oljemålning
    Peter Kurbatov, Sign -45, Sjölandskap med eka, 53x63
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:54
  • 7562 Oljemålning
    Rob. Nilson, 1935, älvlandskap, 26x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:24
  • 7692 Oljemålning
    Robert Jäckel (1872-1952), blomsterstilleben, 1943..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:00
  • 7688 Oljemålning
    Rolf Friedman, 1909, Hamn, 38x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:56
  • 7677 Oljemålning
    Rolfstad, kor, 30x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:45
  • 7738 Oljemålning
    Rosemary Strachey, "Cat in a plane tree", 42x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:11
  • 7757 Oljemålning
    Rysk Konstnär, Mansporträtt, duk, 28x20
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:37
  • 7063 Oljemålning
    Sign Bartja 1954, Konstnär i Ateljén, 65x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:57
  • 7066 Oljemålning
    Sign Jörgen Luplau Janssen, Sydländsk by, 56x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:12
  • 7091 Oljemålning
    Sign R Wertheimer -59, "Klippor", 51x73
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:34
  • 7337 Oljemålning
    Signera L A-sson, 1970, 120x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:45
  • 7565 Oljemålning
    signerad Dahl, bäck, 34x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:26
  • 5688 Oljemålning
    Signerad Th Sandström, Marin, 80x124
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:20
  • 7714 Oljemålning
    signerad, England, 30x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:26
  • 7686 Oljemålning
    signerad, Överlägsen seger, 64x95
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:54
  • 7222 Oljemålning
    signerad, Paris, 40x79
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:42
  • 7682 Oljemålning
    signerad, Stadsmotiv, 52x43
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:49
  • 7008 Oljemålning
    signerad. blomstermarknad i Paris, 38x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:24
  • 7490 Oljemålning
    signerad. Hamn, 61x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:29
  • 7348 Oljemålning
    Simeon Öquist (1868-1955), 1949, 37x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:39
  • 7002 Oljemålning
    Skoglund, Landskap, 60x90
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:50
  • 5668 Oljemålning
    Soonpongsri Kamchorn (f. 1937), Samtalande flickor..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:34
  • 7106 Oljemålning
    Sven Erikson, Landskap, 65x90
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:19
  • 7741 Oljemålning
    Thelma Aulio Paananen (f. 1931), Lekande barn, 60x80
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:15
  • 6056 Oljemålning
    Thomas George Cooper (1836-1901), Landskap med får..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:14
  • 7461 Oljemålning
    Tom Krestesen (f. 1927), stormigt hav, signerad, -..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:31
  • 1011 Oljemålning
    Torsten Hult, Löpning, 1957, 33x55
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 maj kl 19:43
  • 7024 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), skog, signerad. 1955, 45x54
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:11
  • 1007 Oljemålning
    Vaidel, Komposition, 1951, 15x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 maj kl 20:07
  • 7491 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Solnedgång, signerad. ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:30
  • 7888 Oljemålning
    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Stilleben, 39x31
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:20
  • 7248 Oljemålningar
    2 st, Auguste Henri Bernard, sign 'A Bernard', 180..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:20
  • 7840 Oljemålningar
    Gurli Kuylenstierna (1866-1957), 1944, blomstersti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:04
  • 7402 Pastell
    Leif N, signerad. -87, Kust, 47x61
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:35
  • 7153 Pastell
    Lyyli Visanti, blomsterstilleben, 196, motivet: 46x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:21
  • 7154 Pastell
    Lyyli Visanti, blomsterstilleben, motivet: 60x46, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:22
  • 7148 Pastell
    Matti Visanti, 1946, Religiöst motiv, motivet: 60x46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:10
  • 5258 Porslinstavlor
    4 st, 30x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:32
  • 7794 Ram
    1800-tal, ramens innermått: 71x92
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:15
  • 7568 Ram
    ramens innermått: 61x49
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:28
  • 7547 Ramar
    2 st, 5x4, 5, 9x7
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:10
  • 7917 Sättugnsplattor
    3 st. gjutjärn 74x60
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:41
  • 7328 Serigrafi
    Lior, 172/250, Flicka, bladets mått: 64x90, löst blad
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:08
  • 7878 Servetter
    11+ 4+ 2+ 2 mindre dukar, damast + 7 handdukar+ d..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:06
  • 7730 Sidenmålning
    Orientalisk, 102x77
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:57
  • 7729 Sidenmålning
    Orientalisk, 107x79
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:56
  • 7727 Sidenmålningar
    2 st, ramens innermått: 50x40, Orientaliska
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:54
  • 7051 Silkscreen
    Mats Heidvall, 'Kvadratisk Transposotion', 330 upp..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:28
  • 7493 Skulptur
    Betong, Björnungar, höjd: 32 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:31
  • 7779 Skulptur
    Bing & Grøndahl, höjd: 24 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:02
  • 7780 Skulptur
    Bing & Grøndahl, Ko, längd: 25 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:03
  • 5180 Skulptur
    brons, Signerad, RH, höjd: 23 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:31
  • 7186 Skulptur
    Buddha, höjd: 20 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:58
  • 5784 Skulptur
    Carl Einar Borgström (ceb), brons, på träsockel, h..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:03
  • 7492 Skulptur
    Gino Manca, Den lille havfrue, stenmassa, på socke..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:28
  • 7665 Skulptur
    Gips, Man, höjd: 66 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:11
  • 7465 Skulptur
    glas, Milan Vobruba, signerad, -78, höjd: 28 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:42
  • 7312 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, längd: 19 cm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:55
  • 2319 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Dora, höjd: 27 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 maj kl 19:48
  • 2320 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Emma, höjd: 16 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 maj kl 19:49
  • 7771 Skulptur
    Katt, Trä, höjd: 33 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:53
  • 7102 Skulptur
    Ko, metall / sten, längd: 9 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:09
  • 7661 Skulptur
    Kopia efter Modigliani, konstmassa, Musee du Louvr..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:04
  • 7658 Skulptur
    Kopia efter Remington, Cowboy, brons, höjd: 34 ink..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:04
  • 7773 Skulptur
    Lejon, trä, längd: 55 ca
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:54
  • 7475 Skulptur
    metall, sittande kvinna, höjd: 24 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:37
  • 7685 Skulptur
    Porslin, Sovjet, höjd: 14 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:52
  • 7201 Skulptur
    Riddare, Zink, höjd: 45 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:45
  • 7864 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:29
  • 7866 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:31
  • 7865 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:30
  • 7867 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:32
  • 7781 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:04
  • 7801 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:27
  • 1013 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Springare, Gustavsbergs..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 maj kl 19:23
  • 1012 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Springare, Gustavsbergs..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 maj kl 19:22
  • 7711 Skulptur
    Trä, Älg, höjd: 35 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:24
  • 7778 Skulptur
    Trä, höjd: 35 cm
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:01
  • 7775 Skulpturer
    2 st, Andpar, trä, längd: 40 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:56
  • 7804 Skulpturer
    2 st, Bing & Grøndahl, höjd: 13-19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:29
  • 7862 Skulpturer
    2 st, Bing & Grøndahl, höjd: 18-20
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:28
  • 7306 Skulpturer
    2 st, bland annat Lisa Larson, Gustavsberg, höjd: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:51
  • 7648 Skulpturer
    2 st, Danmark, höjd: 13-18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:50
  • 7124 Skulpturer
    2 st, pojke / flicka med hund, höjd: 17-22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:34
  • 7863 Skulpturer
    2 st, Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfa..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:29
  • 7819 Skulpturer
    2 st, Spanien, Nadal, höjd: 14-18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:41
  • 6052 Skulpturer
    2 st. lindträ, Tyskland, 16-1700-tal, Den Heliga F..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:52
  • 7137 Skulpturer
    3 st, porslin, Rörstrand, höjd: 9, 5-15, Bl a Bali..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:33
  • 7777 Skulpturer
    4 st, trä, Helge Kölsvik & Rszard, höjd: 25-38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:00
  • 7503 Skulpturgrupp
    Lejon, brons, Kina, på träsockel, längd: 61-78
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 19:37
  • 7746 Tavelram med t..
    Gustaf V, 38x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:24
  • 7606 Tavla
    silver, Piazza Bernardi. 15x19
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:13
  • 7463 Tempera
    Gösta Wahlin, 1977, Blommor, 30x22
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:33
  • 7440 Träsnitt
    5 st, Kurt Ullberger (1919-2008), motivet: 22x43
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:09
  • 7336 Träsnitt
    Geo Gerrits, 1934 'Posrillon d amour', motivet: 18x14
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:41
  • 7457 Träsnitt
    Passe, signerad. - 85, Löv, 6/40, mm; 40x33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:28
  • 7401 Tryck
    signerad. Simone de Dardel, motivet: 65x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:33
  • 7448 Tryck
    Stockholm, 90x130
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:17
  • 7445 Tryck
    Stockholm, 90x130
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:12
  • 7420 Tusch
    BL, Stockholm, ramens innermått: 59x58
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:50
  • 7687 Tusch
    Ole Jonserud, 1902, landskap, motivet: 30x41
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:55
  • 7313 Vas
    Berndt Friberg (1899-1981), Gustavsberg, höjd: 12 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    16 maj kl 18:57
  • 7104 Vaser
    3 st, bland annat Boda & Steninge, höjd: 18-28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:13
  • Metropol Tipsar
  • 7189 Färglitografi
    Angelica Wiik (f. 1960), 287/290, bladets mått: 59x33
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:05
  • 7888 Oljemålning
    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Stilleben, 39x31
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:20
  • 7013 Färglitografi
    Mats Hådell (f. 1958), 359/360, Norrskär, motivet:..//
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:23
  • 7696 Oljemålning
    Gösta Rolf Calmeyer, Stenar, 27x42
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:05
  • 7080 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), 16/250, "I afton dans", -80,..//
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 18:09
  • 7818 Oljemålning
    Gustaf Carleman. Landskap med gård, 1821, signerad..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 19:39
  • 7850 Färglitografi
    Mårten Andersson (f. 1934), 1977, "Provex", 1977, ..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:11
  • 3384 Akvarell
    Terechkovitch, tillskriven, 46x39
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:28
  • 7872 Akvarell
    Maria Boczewska (f. 1940), Ros, signerad, 28x39
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 maj kl 20:37