bakg

KONST


  • 9565 Akvarell
    Anna Broman, 1889, Stockholmsmoriv, 16x24
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:46
  • 9390 Akvarell
    Gund, 1987, Kornhamnstorg, 29x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:28
  • 9307 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, flickor i vinterlandskap, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:46
  • 9671 Akvarell
    Dick Beer (1893-1938), Krog vid fransk plage, sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:23
  • 9383 Akvarell
    Einar Wallquist (1896-1985), 1971. Båtsjaur, 22x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:18
  • 9388 Akvarell
    Einar Wallquist (1896-1985), 1976, 25x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:26
  • 9114 Akvarell
    Greger Johansson (f. 1942), -94. Domherrar, 39x27
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:29
  • 9562 Akvarell
    Jan Lundqvist, Gamla Stan, 29x31
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:41
  • 9141 Akvarell
    Marika Lang (f. 1961), 39x29
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:40
  • 2022 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), 1947, Vid Fisksätra, 32x46
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:49
  • 7610 Akvarell
    Sixten Nyström (f. 1911), Modell, 45 x 30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:57
  • 9452 Akvarell
    Ulf Johansson (1912-1978), Landskap, signerad. 193..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:08
  • 6464 Akvareller
    2 st, Curt Nyström Stoopendahl, barn & fäbod, 29x2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:35
  • 9085 Blandteknik
    Bengt Elde (f. 1939), 1973, diameter, 15
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:33
  • 9257 Blandteknik
    E Stell, Fågel, signerad. -74, 39x28
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:05
  • 9727 Blandteknik
    Gideon Börje (1891-1965), kustmotivf, signerad, bl..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:15
  • 7597 Blandteknik
    Hamnmotiv med krigsfartyg, 117x155
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:44
  • 9258 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, 1/25, signerad. -77, 59x59
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:07
  • 9429 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Signerad, 63x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:25
  • 9166 Blandteknik
    signerad, Japan, 37x25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:29
  • 9039 Blandteknik
    Acke Åslund (1881-1958), Plöjning, 39x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:32
  • 7529 Blandteknik
    Anthony O`Carrol, komposition, 50 x 60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:39
  • 6659 Blandteknik
    Birger Birger-Ericson (1904-1994), 'Amerikanskan',..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:21
  • 6658 Blandteknik
    Birger Birger-Ericson (1904-1994), 'Den skrämda få..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:20
  • 9118 Blandteknik
    Doris Hennix (1908-1997), Skridskoåkare, 40x48
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:36
  • 9208 Blandteknik
    Einar Nerman (1888-1983), motivet: 37x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:24
  • 2023 Blandteknik
    Ingrid Von Dardel, 1948, motivet: 32x23
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:52
  • 9335 Blandteknik
    Jac Edgren "Fiskelycka", 14x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:49
  • 2013 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), 1939, Slädfärd, 24x31
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:31
  • 9084 Blandteknik
    Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), 1969, 35x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:31
  • 9428 Blandteknik
    Pille Lehis, 40x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:24
  • 9045 Blandteknik
    Sixten Nyström (f. 1911), Dam får skor putsade, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:00
  • 9046 Blandteknik
    Sixten Nyström (f. 1911), Dam med solparasol, sign..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:00
  • 9283 Emaljmålningar
    2 st. Kurt Björkegren (f. 1929), signerade, 38x68
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:45
  • 9263 Emaljtavla
    Eugen Budrys, signerad, -83, 50x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:35
  • 9648 Emaljtavlor
    2 st, Bengt Berglund (f. 1936), Gustavsberg, 32 x ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:12
  • 9647 Emaljtavlor
    2 st, Bengt Berglund (f. 1936), Gustavsberg, 35 x ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:09
  • 7433 Etsning
    Albert Engström (1869-1940), Självporträtt, signer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:37
  • 9201 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), 10x7 Osignerad
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:52
  • 9202 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), 12x8, 5, osignerad
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:52
  • 9563 Etsning
    Emil Ekman (1880-1951), Fiskare, motivet: 18x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:42
  • 7027 Etsning
    Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), 197/310, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:49
  • 9160 Etsning
    Otto Protzen, Kvinnoporträtt, motivet: 25x20
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:20
  • 9225 Etsning
    Signerad, "Copperplate", 343/460, motivet: 42x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:28
  • 9730 Etsning
    Louis Bastin (1912-1979), Lekande barn, 150/150, m..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:18
  • 9630 Etsning
    Pentti Kaskipuro, pt, Stilleben, motivet: 30 x 33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:20
  • 9403 Etsning
    Torsten Renqvist (1924-2007), 1954, 30/115, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:54
  • 9037 Etsning
    Torsten Renqvist (1924-2007), 1957, 12/45, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:31
  • 9633 Etsning
    Ture Jörgenson, 101/310, Hamn, motivet: 28 x 35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:32
  • 2002 Etsning akvatint
    Pablo Picasso (1881-1973), 'Trois Personnages' sig..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:22
  • 2008 Etsning akvati..
    Joan Miró (1893-1983), 'Constellation", signerad, ..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:37
  • 9130 Etsningar
    2 st, motivet: 6x11
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:46
  • 9485 Etsningar
    5 st, finska konstnärer, efter bla Edelfeldt & Ber..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:03
  • 9421 Etsningar
    6 st, Joseph-Marie Vien, 1700-tal, motivet: 21x13
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:18
  • 9321 Fågelbad
    Alabaster, höjd: 12 Dia: 15
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:40
  • 7050 Färgetsning
    Joan Miró (1893-1983), Komposition, signerad, HC-u..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:41
  • 7039 Färgetsning
    Madeleine Pyk (f. 1934), HC 6/20, motivet: 50x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:59
  • 9514 Färgetsning
    Walter Huber, Dimensionell (två skikt), -66, 50 x 40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:40
  • 9365 Färglitografi
    12 st, Efter Billmark, Gripsholm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:43
  • 9728 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, 50/127, motivet: 46x63
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:17
  • 9725 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Trappa, 36/80, signerad. -..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:17
  • 9731 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 365/460, signerad,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:18
  • 9131 Färglitografi
    Signerad, 1097/1400, motivet: 30x44
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:49
  • 9134 Färglitografi
    2 st Maria Manuela Vintilescu, 63/125, motivet: 40x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:12
  • 9133 Färglitografi
    2 st Maria Manuela Vintilescu, 63/125, motivet: 40x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:11
  • 9117 Färglitografi
    2 st, Bernd Rune Jäverbrant, Stockholmsmotiv, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:35
  • 9453 Färglitografi
    Carin Adler (f. 1929), 'Sista styvens trappor', 19..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:09
  • 7133 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 27/200, 60x73
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:55
  • 7132 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 27/200, 60x73
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:54
  • 9502 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Hötorget, Pt, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:30
  • 9425 Färglitografi
    Claude Weisbuch (f. 1927), 12/250, motivet: 49x64
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:22
  • 9334 Färglitografi
    Curt Sjöberg (1911-1987), Trosa torg, motivet: 42 ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:49
  • 9366 Färglitografi
    Danka Jaworska (f. 1951), 2/40, motivet: 51x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:44
  • 9424 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 205/325, motivet: 37x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:22
  • 9610 Färglitografi
    Göran Folcker (1920-2000), Paris, HC-upplaga, moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:45
  • 9364 Färglitografi
    Harry Kampf, HC-upplaga, "Blidösund", motivet: 42x59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:38
  • 9115 Färglitografi
    Harry Wichmann (1916-1993), 1979, EA (konstnärens ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:32
  • 9573 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), 317/350, Djurgårdsfärja, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:05
  • 9631 Färglitografi
    Margaret Ross Talbert, 111/125, 1988, motivet: 61 ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:28
  • 9332 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), 35/100, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:47
  • 9615 Färglitografi
    Nils Wedel (1897-1967), 164/310, motivet: 32x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:50
  • 9607 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), Fisk, 349/360, signe..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:42
  • 9612 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), landskap, signerad. ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:47
  • 9623 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), Stilleben, 38/360, s..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:03
  • 9207 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), 28/200, bladets mått:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:22
  • 9183 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 288/360, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:52
  • 9677 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Vintermotiv Trosa,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:40
  • 9426 Färglitografi
    Roberto Torregiani (f. 1946), 172/180, motivet: 58x42
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:23
  • 9621 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), "Gillöga", 6/50, moti..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:00
  • 6280 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Västan-Sommarbåten, H..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:12
  • 9009 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Vinterskärgård, 189/3..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:59
  • 7038 Färglitografi
    Siri Derkert (1888-1973), Kalvarna matas, 60/250, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:57
  • 9259 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), E A, 18/30, motivet: 47x63
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:21
  • 9423 Färglitografi
    Vytautas Kasiulis (1918-1995), 121/400, motivet: 4..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:20
  • 9129 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 129/360, 45x62
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:43
  • 7129 Fotokonst
    Lennart Nilsson, signerad, 'Hormon i blodåder', 10..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:23
  • 7599 Glasskulpturer
    3 st, Royal Crona, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 8,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:06
  • 9185 Grafiska blad
    Miro, Ur Derriere Le Miroir, osignerade
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:22
  • 9038 Gravyr
    efter Vernet, 31x42
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:31
  • 9484 Gravyr
    Guid Reni pinx, 46 x 33
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:01
  • 9684 Gravyr
    Kolorerad, Rossini, 1826, motivet: 53x39
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:49
  • 9552 Litografi
    10 st, Lars Norrman (1915-1979), i mapp
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:24
  • 7023 Litografi
    4 st, Endre Nemes (1909-1985), (lösa blad), bladet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:45
  • 9209 Litografi
    Einar Nerman (1888-1983), 186/300, motivet: 21x14
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:25
  • 9632 Litografi
    Nilo Humberto, Skördefolk, 1946, motivet: 25 x 34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:30
  • 9618 Litografi
    Olle Nyman (1909-1999), Kvinna, PT, signerad. - 65..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:56
  • 9603 Litografi
    Olle Nyman (1909-1999), Träd, 200-upplaga, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:39
  • 2004 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), "Les Deux Modèles nus",..//
    Utrop: 50.000 kr
    Just nu: 39.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 20:58
  • 9409 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), onumrerad, signerad i t..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:03
  • 9617 Litografi
    Stanislao Dessy, onumrerad, motivet: 30x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:52
  • 9797 Litografier
    2 st. okända konstnärer, numrerade och signerade, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:13
  • 9722 Litografiskt b..
    Efter Degas, "Danseuse", motivet: 32x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:11
  • 9557 Mapp
    med lito efter Olof Rudbeck
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:36
  • 7022 Mapp
    med litografier, Fedor Vaic
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:44
  • 9561 Mapp
    Träsnitt Waldemar Bernhard
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:40
  • 9143 Miniatyr
    England
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:41
  • 2024 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Pojke med stav, 39x30, uppfodrad
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:56
  • 7353 Oljemålning
    Alvar Outakka (1897-1951), signerad Outakka, 1945,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:25
  • 9567 Oljemålning
    Bengt Eriksson, kvinna, signerad, 1968, 59x29, oramad
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:50
  • 9743 Oljemålning
    Bobeck, 1950, blomsterstilleben, 37x45
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:30
  • 9455 Oljemålning
    C Holmgren, Stilleben, 88x67
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:14
  • 5004 Oljemålning
    Carl Ewald Lönngren (1839-1902), Stugor i vinterla..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:23
  • 9745 Oljemålning
    Eugen Holmberg (1911-1993), 46x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:31
  • 9087 Oljemålning
    Fiskeläge, 43x63
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:41
  • 9800 Oljemålning
    Fredrik Westin (1782-1862), tillskriven, Damporträ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:02
  • 9008 Oljemålning
    Hanna Pauli (1864-1940), Flickporträtt, 39 x 29
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:57
  • 9749 Oljemålning
    Insjölandskap, V Larsson, 40x100
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:34
  • 9255 Oljemålning
    Ivar Morsing (f. 1919), tillskriven, Figurer i lan..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:02
  • 9427 Oljemålning
    K A Svensson, Landsväg, signerad. , 93x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:21
  • 9798 Oljemålning
    K Broman, blomsterstilleben, 38x44
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:39
  • 9127 Oljemålning
    Karl Andersson (Xylografen) (1853-1942), intyg a t..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:23
  • 9104 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), marin, 32x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:17
  • 9103 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Venedig, 33x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:16
  • 9407 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Venedig, signerad. , 49x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:57
  • 9724 Oljemålning
    Lilli Tirén, sjölandskap, signerad, 27x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:14
  • 9205 Oljemålning
    Momogramsigerad, Jurgen Wrangel, tillskriven, 47x38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:18
  • 9158 Oljemålning
    Monogramsignerad, R. A. 23x27
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:14
  • 9385 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, "Fiskefänget", 36x60
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:23
  • 2017 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1700-tal, madonnan med bar..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:24
  • 7123 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Damm, 60x80
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:51
  • 9430 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800/1900-tal, Interiör me..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:25
  • 9301 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, clown, signerad, 55x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:36
  • 7088 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Hamn motiv, 48x60
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:37
  • 9305 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, jaktmotiv, 29x25
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:43
  • 7121 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Kvinnor, 57x66
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:36
  • 9431 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Landskap med hus, duk, 57x76
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:27
  • 9433 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Landskap med Ryttare, duk,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:28
  • 9054 Oljemålning
    oidentifierad konstnär, Landskap, 60x90
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:18
  • 9159 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsign, 46x65
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:18
  • 7248 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monogramsignerad GL, Stads..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:30
  • 9124 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, parkmotiv, 29x23
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:29
  • 9041 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Porträtt av Alexandra Botk..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:36
  • 9306 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, rysk marsalk, Sovorov, 22x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:44
  • 9011 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign E Nilsson, 1911, Sven..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:03
  • 9566 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Küntzel, Motiv Urbino..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:48
  • 9570 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 1918, 36x51
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:55
  • 9569 Oljemålning
    oidentifierad konstnär, signerad, 50x61
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:53
  • 9363 Oljemålning
    oidentifierad konstnär, Signerad, Folksamling, 65x100
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:37
  • 9228 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, Stockholmsmotiv,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:33
  • 9447 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. Laks -51, Hamnmo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:58
  • 9189 Oljemålning
    Oscar Bohn, 47x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:34
  • 9302 Oljemålning
    P Kurbatov, vinterlandskap, signerad, 1951, 64x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:37
  • 9303 Oljemålning
    P Kurbatov, vintermotiv, signerad, 1951, 53x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:40
  • 9304 Oljemålning
    P Robe, fontä, n, signerad, 1924, 45x37
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:40
  • 9367 Oljemålning
    Per Månsson, sign 1938, 'Svampar vid fönstret', 54..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:46
  • 9029 Oljemålning
    Signerad A Höppner, Stilleben, 60x80
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:30
  • 9099 Oljemålning
    signerad Tull, 1931, 50x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:10
  • 9095 Oljemålning
    Signerad, Stadsmotiv, 60x90 (fäegbortfall)
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:59
  • 9682 Oljemålning
    Todt, signerad. - 82, 60x73
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:48
  • 9446 Oljemålning
    Albert Eldh (1878-1955), Badstrand, signerad. , du..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:57
  • 9568 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), 1968, 27x35 ORAMAD
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:51
  • 9614 Oljemålning
    B Råsten, Kust, signerad. , 45x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:48
  • 9049 Oljemålning
    B Ringvall, Stilleben, signerad. , 52x45
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:09
  • 9504 Oljemålning
    Birger Birger-Ericson (1904-1994), Växthus, 37 x 45
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:32
  • 9373 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Landskap, 26x21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:05
  • 9434 Oljemålning
    Edvin Ollers (1888-1959), Stilleben, signerad. duk..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:30
  • 9217 Oljemålning
    Einar Nerman (1888-1983), Porträtt, signerad. , 34x25
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:45
  • 9405 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), Vinter, signerad. , 2..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:55
  • 9010 Oljemålning
    Ernest Wilhelm Widell, Svanar, 70 x 100
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:00
  • 9736 Oljemålning
    Figge Fredriksson (1887-1951), Fjällandskap, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:22
  • 9517 Oljemålning
    Gösta Bohm (1890-1981), 1962, komposition, 77 x 39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:44
  • 9505 Oljemålning
    Gösta Ydström (1861-1952), Skogslandskap, 1929, 54..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:35
  • 9498 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Stadshuset, 30 x 40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:27
  • 9256 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Stockholm, Waxholm..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:04
  • 9560 Oljemålning
    Harald Lindberg (1901-1976), Hustak, 32x40 oramad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:37
  • 9451 Oljemålning
    Joël Mila, Tågresa, signerad. -46, 40x47
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:04
  • 9015 Oljemålning
    Johannes Olsson (f. 1945), 1989, "Optimisten", 51x50
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:19
  • 7172 Oljemålning
    Julian Brosius, La place de la Concorde, 22 x 26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:40
  • 9100 Oljemålning
    K E Heinonen, Fiskeläge, 34x68
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:11
  • 9102 Oljemålning
    Kåge Liefwendal, "Fr5uktblom i trädgården, 1973, 4..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:14
  • 9125 Oljemålning
    Kai Morten-Glud (1912-1992), 27x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:31
  • 9122 Oljemålning
    Kai Morten-Glud (1912-1992), Landskap med hus, 35x67
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:24
  • 9170 Oljemålning
    Kalle Rautiainen -17, Landskap, 45x55 (färgbortfall)
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:52
  • 9450 Oljemålning
    Kjell Rosén (1909-1982), 'Enbuskar, Öland', signer..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:03
  • 9161 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), 35x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:23
  • 9454 Oljemålning
    Mellberg, Stilleben, signerad. 1952, 43x34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:11
  • 9448 Oljemålning
    Nils Andersson, "Blommande Mandelträd", signerad. ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:00
  • 9622 Oljemålning
    Nils Tydén (1889-1976), Stockholm, signerad. , pan..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:02
  • 9510 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Carl Z, träd, 41 x 35
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:38
  • 9683 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Tidigt 1900-tal, Stadsmilj..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:48
  • 7613 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Vinterlandskap, 58 x 73
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:00
  • 7378 Oljemålning
    Olavi Laine (f. 1922), man med basker, 63x53
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:11
  • 9162 Oljemålning
    Olle Tandberg (1885-1952), Stockholmsmotiv, 38x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:23
  • 9516 Oljemålning
    Olof Larsén, Paris, 1947, Modell, 59 x 26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:42
  • 9449 Oljemålning
    Olof Segerfeld, Stilleben, signerad. - 61, duk, 66x52
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:01
  • 9047 Oljemålning
    Oscar Brentzell, Fiskeläge, signerad. 1948, 49x62
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:02
  • 9136 Oljemålning
    Petter Zennström (f. 1945), Sign PZ 96 A tergo, 60x30
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:15
  • 9733 Oljemålning
    R Pihlcrantz, Hamnmotiv, signerad. 1942, 30x40
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:20
  • 7113 Oljemålning
    Ragnar Swahn (1882-1964), Kustmotiv, signerad, 49x57
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:03
  • 7114 Oljemålning
    Ragnar Swahn (1882-1964), Skärgård, signerad, 63x103
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:06
  • 9348 Oljemålning
    Sixten Holmgren (f. 1906), Risbergs fäbodar, signe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:35
  • 7608 Oljemålning
    Sixten Nyström (f. 1911), Fjällmotiv, 38 x 46
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:55
  • 9121 Oljemålning
    Solveig Hammarstedt, 1967, "vilostund", 60x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:22
  • 9386 Oljemålning
    Vilhelm Skoglund (1895-1977), 1933, Landskap med f..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:24
  • 9555 Oljemålning
    Woldemar Tank (1903-1997), Stockholmsmotiv, signer..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:32
  • 2028 Oljemålning
    Yngve Bäck (1904-1990), Landskap i Lappland, signe..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 19:48
  • 9673 Oljemålning
    Yngve Svedlund (f. 1925), T-centralen, signerad. -..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:30
  • 9210 Oljemålningar
    2 st, Flavet, 72x60 resp 37x42 ( 1 med reva i duken)
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:26
  • 9564 Oljemålningar
    2 st, Landskap, 16x19
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:44
  • 9674 Pastell
    Oidentifierad konstnär, Fartyg, 48x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:32
  • 7089 Pastell
    Oidentifierad konstnär. , signerad. -52, 46x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:39
  • 9135 Pastell
    Roger Risberg (1956-2011). Häst, 37x44
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:13
  • 9309 Pasteller
    Evy Låås (1923-1999), tillskriven, 7 st, Oramade, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:53
  • 9308 Pasteller
    Evy Låås Tillskriven, 4 st, Lejon, bladets mått: 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:52
  • 9157 Porslinsmålning
    Sekelskifte, 19x13
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:11
  • 9527 Skulptur
    Asien, höjd: 27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:57
  • 9322 Skulptur
    Bemålad gips, Putti, höjd: 20, signerad
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:41
  • 9204 Skulptur
    Bemålat Trä Golfspelerska, höjd: 57
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:17
  • 9218 Skulptur
    Brons, Cupid and Psyche, efter Godet, höjd: 62
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:47
  • 7313 Skulptur
    Brons, Efter Ponsard, höjd: 30
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:47
  • 9250 Skulptur
    Brons, höjd: 37
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:57
  • 9254 Skulptur
    Brons, höjd: 39
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:00
  • 9219 Skulptur
    Brons, Moses, efter Michelangelo, höjd: 45
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:48
  • 9155 Skulptur
    Buddha, Brons, höjd: 30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:09
  • 9526 Skulptur
    Buddhas fyra ansikten, höjd: 11
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:56
  • 9051 Skulptur
    Efter Rodin, Sergey Eylarbekov, Konstmassa, höjd: 53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:11
  • 9528 Skulptur
    Gips, signerad. M Nilsson, höjd: 41 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:58
  • 5028 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Känguru, (lill..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:12
  • 5027 Skulptur
    Gustavsberg. Lisa Larson (f. 1931), Tiger, längd: 26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:35
  • 7186 Skulptur
    Indien, metall, höjd: 39
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:26
  • 7524 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Björn, längd: 17 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:27
  • 8261 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Fågel, K-studion, Gustavsbe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:54
  • 5023 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Johanna, Gustavsberg, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:10
  • 8170 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Johanna, Gustavsberg, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:02
  • 5021 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lejon, Gustavsberg, höjd: 15
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:20
  • 5022 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Malin, Gustavsberg, höjd: 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:09
  • 5025 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Tiger, Gustavsberg, längd: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:13
  • 9035 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Världens barn, Gustavsberg,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:12
  • 7003 Skulptur
    Mässing, Pandoras box, höjd: 20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:21
  • 7461 Skulptur
    Metall, L ephebe D agde, höjd: 48
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:05
  • 9142 Skulptur
    Nao, Pojke med hund, höjd: 26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:40
  • 9036 Skulptur
    orientalisk, höjd: 18
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:20
  • 5010 Skulptur
    Plast, Siwert Lindblom, 1968, höjd: 14
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:25
  • 9313 Skulptur
    Putto, Trä, höjd: 26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:33
  • 9163 Skulptur
    Sten, Orientalisk, höjd: 35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:24
  • 2014 Skulptur
    Trä, 1600-/1700-tal, Madonnan med barnet, höjd: 62 cm
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:18
  • 8274 Skulptur
    Bertil Vallien (f. 1938), Bagdad, Gustavsberg, höj..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:34
  • 8076 Skulptur
    Hans Hedberg (1917-2007), Ägg i ställ, signerad, h..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:44
  • 9264 Skulptur
    Hans Hedberg (1917-2007), Ägg, 2-delat, höjd: 8 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    27 oktober kl 18:47
  • 5020 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Japanska, Skupturer, Gustav..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:46
  • 8268 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Katt, Gustavsberg, längd: 30
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:57
  • 7521 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Syskon, Studio Lisa Larson,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:20
  • 8196 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsbergs Studio, 19..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:20
  • 9149 Skulpturer
    2 st, Blanc de Chine, höjd: 15-22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:58
  • 9152 Skulpturer
    2 st, höjd: 25-29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:03
  • 8217 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), All världens barn, Gu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:45
  • 9391 Skulpturer
    5 st, Trä, Fiskare
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:33
  • 9531 Skulpturer
    5 st, trä, höjd: 15-23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:45
  • 8243 Skulpturer
    Lisa Larson (f. 1931), 2 st. Häst & pojke, höjd: 8..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:25
  • 5024 Skulpturer
    Lisa Larson (f. 1931), 2 st. Räv+ katt, Gustavsber..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 18:11
  • 8160 Skulpturer
    Sven Wejsfelt (1930-2009), 2 st. Äpplen, Stengods,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:54
  • 9664 Stenskulptur
    Polis, Sign KL, 1970, höjd: 24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:58
  • 9336 Stentryck
    Wright & Wright, Fåglar, motivet: 25x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:50
  • 8256 Tallrik
    Stig Lindberg (1916-1982), Löja, Gustavsberg, höjd..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:03
  • 9698 Tavelram
    Bordsmodell, ramens innermått: 33x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:48
  • 9675 Tavelram
    Förgylld, 43x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:34
  • 9138 Teckning
    Sixten Lundbohm (1895-1982), Takåsar, blyerts, 33x25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:20
  • 5014 Teckning
    Roger Risberg (1956-2011), Katt i solsken, tusch, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:54
  • 9310 Teckningar
    m m, Evy Låås (1923-1999)
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:54
  • 5035 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 blad, 1 dubbelsidigt,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:52
  • 5029 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 blad, dubbelsidiga, t..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:40
  • 5013 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:54
  • 5012 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:52
  • 5031 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:42
  • 5015 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:55
  • 5002 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:47
  • 5001 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:43
  • 5009 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:50
  • 5008 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:51
  • 5007 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, kulspets, signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:52
  • 5038 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:02
  • 5037 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:01
  • 5036 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:56
  • 5006 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:51
  • 5005 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:50
  • 5004 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:49
  • 5003 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:48
  • 5030 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:41
  • 5033 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:47
  • 5032 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:45
  • 5011 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:52
  • 5010 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:51
  • 5028 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:37
  • 5027 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:32
  • 5026 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:30
  • 5025 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:27
  • 5024 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:22
  • 5023 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:17
  • 5022 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:13
  • 5021 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:10
  • 5020 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:08
  • 5019 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:06
  • 5018 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:02
  • 5017 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:01
  • 5016 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:57
  • 5034 Teckningar
    Roger Risberg (1956-2011), tusch, 2 st. 1 st, sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:50
  • 9619 Trägravyr
    Eva Stockhausen, "Hösten i byn", 82/100, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:57
  • 9462 Träskulptur
    Nya Guinea, Sekelskifte 1900, höjd: 62 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:29
  • 9519 Träsnitt
    Oidentifierad konstnär, Kuststad med vikingar, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:47
  • 9507 Träsnitt
    Oidentifierad konstnär, signerad, 63/100, motivet:..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:36
  • 9500 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Hammarbyslussen, 118/3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:28
  • 9101 Tryck
    12/99, motivet: 54x42
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:13
  • 9040 Tusch
    2 st, Oidentifierad konstnär, signerad, 1968, kvin..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:36
  • 9261 Tuschteckningar
    2 st. Sixten Sason, signerade, 1945, bladets mått:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:31
  • 9591 Väggrelief
    Gips, "Flykten", höjd: 38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 20:31
  • 9548 Väggrelief
    Terracotta, Lindström, 53x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 19:15
  • 9720 Väggskulptur
    Arne Jones (1914-1976), "Aluminiumblomma", höjd: 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:43
  • Metropol Tipsar
  • 9041 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Porträtt av Alexandra Botk..//
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:36
  • 8076 Skulptur
    Hans Hedberg (1917-2007), Ägg i ställ, signerad, h..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:44
  • 7597 Blandteknik
    Hamnmotiv med krigsfartyg, 117x155
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:44
  • 9217 Oljemålning
    Einar Nerman (1888-1983), Porträtt, signerad. , 34x25
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:45
  • 9218 Skulptur
    Brons, Cupid and Psyche, efter Godet, höjd: 62
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:47
  • 9219 Skulptur
    Brons, Moses, efter Michelangelo, höjd: 45
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 oktober kl 18:48

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook