bakg

KONST


  • 5325 Affischer
    2 st, Picasso 6 Matisse, motivet: 70x50 ca
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:46
  • 5165 Akvarell
    A Lidqvist, Fåglar, 40x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:50
  • 5112 Akvarell
    Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Dockan i fönstret..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:57
  • 9042 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. 'Musselplo..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:45
  • 5108 Akvarell
    Anna Törnqvist, "Med ålderns Rätt". 2010, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:50
  • 5551 Akvarell
    Dennis Wilhelmsson, 1984, komposition, motivet: 32x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:21
  • 5015 Akvarell
    Emma Toll (1847-1917), Sverige. 1905, Flicka, moti..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:08
  • 5063 Akvarell
    Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Stilleben med fr..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:21
  • 2012 Akvarell
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Stads..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:38
  • 5060 Akvarell
    Göran Hultén, Porträtt av Erland Cullberg, 1998, m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:01
  • 5017 Akvarell
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. " Arnhem La..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:11
  • 5033 Akvarell
    Heiner Peter Norberg (f. 1939), Sverige. "Trummare..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:02
  • 3176 Akvarell
    Kina, bladets mått: 68x66
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:23
  • 5031 Akvarell
    Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben med lök..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:57
  • 5032 Akvarell
    Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben, 2000, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:00
  • 5037 Akvarell
    Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben, 2001, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:15
  • 5564 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Drottningholm, 1988, blade..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:39
  • 5078 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, ej signerad, Strand, löst ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:00
  • 5530 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, landskap, otydligt signera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:45
  • 5486 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Ostronplockerskor, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:19
  • 5563 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, utsikt från fönster, blade..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:37
  • 2366 Akvarell
    Otto Strandman (1871-1970), Sverige. Höstlöv, sign..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:54
  • 5281 Akvarell
    Rosa Corelli , Italien. Vesuvius, 22x43 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:00
  • 5502 Akvarell
    Sign Boll, Stockholmsmotiv, motivet: 40x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:41
  • 5589 Akvarell
    Signerad, 1992, bladets mått: 57x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:15
  • 5521 Akvareller
    2 st, bland annat Lindström, 15x22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:20
  • 5002 Akvareller
    3 st, Mai Britt Palmroth (f. 1930), Sverige. "Rose..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:20
  • 5044 Akvareller
    3 st, Stockholmsmotiv, Frans Lindström & Hillberg,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:27
  • 5491 Blandteknik
    2 st, Jan Thunholm, 1954, motivet: 25x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:25
  • 5593 Blandteknik
    2 st, Oidentifierad konstnär, otydligt signerad, 9..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:21
  • 5118 Blandteknik
    2 st, Oidentifierad konstnär, Ryssland, 1990, fami..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:08
  • 5227 Blandteknik
    Anna von Gersdorff-Obolensky (1898-1973), Sverige...//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:12
  • 5011 Blandteknik
    Axel Olson (1899-1986), Strand, motivet: 13x17
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:55
  • 2458 Blandteknik
    Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. 1987,96x78
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:46
  • 2456 Blandteknik
    Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. 1987,97x78
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:45
  • 8506 Blandteknik
    collage, signerad och daterad Lipi - 77. 110x80 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:23
  • 5096 Blandteknik
    Curt Clemens (1911-1947), Sverige. 1945, figurer, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:32
  • 5065 Blandteknik
    Dorina Mocan (f. 1954), Sverige. Flicka, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:30
  • 2197 Blandteknik
    Enno Hallek (f. 1931), Sverige. Komposition, "Omta..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:27
  • 5489 Blandteknik
    Eric Lundberg (1918-1992), Sverige. 1954, Figurer,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:24
  • 5116 Blandteknik
    Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. 1961, komposition..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:04
  • 2164 Blandteknik
    Halvor Gunheim Torstensen (1909-1977), häst, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:07
  • 4010 Blandteknik
    Ivar Arosenius (1878-1909), Sverige. Monogramsign ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:32
  • 5056 Blandteknik
    Mai Britt Palmroth (f. 1930), Sverige. Flicka med ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:52
  • 5025 Blandteknik
    Margareta Sieradzki (f. 1955), Sverige. Hus, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:26
  • 5472 Blandteknik
    Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:43
  • 5141 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Flugsvamp & sniglar, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:02
  • 5297 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Militärer, 1931, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:34
  • 5267 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Porträtt av baron Cederstr..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:24
  • 5576 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, bladets mått: 77x59
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:56
  • 5571 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, Komposition, bla..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:48
  • 5570 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, signerad, MB, 29x22
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:47
  • 5050 Blandteknik
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Teaterskiss, mot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:44
  • 5008 Blandteknik
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård, Si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:45
  • 5228 Blandteknik
    Ryssland, Signerad, 19x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:14
  • 5069 Blandteknik
    Sara Vilbergsdóttir (f. 1956), Island. Tvivera Isl..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:42
  • 5590 Blandteknik
    Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Kompositio..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:26
  • 9030 Blandteknik
    Tor Bjurström (1888-1966), Sverige. Monogramsigner..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:06
  • 5082 Blandteknik
    Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. 1991,50x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:20
  • 5076 Blandteknik
    Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. 1994, fig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:55
  • 5117 Blandteknik
    Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. 1994,90x7..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:06
  • 5075 Blandteknik
    Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. 1998,51x50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:50
  • 5092 Blandteknik
    Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. Kompositi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:23
  • 5105 Blandteknik
    Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. Kvinnofig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:44
  • 2702 Blandteknik / ..
    3 delar, Sign Paris 1963,22x19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:26
  • 2451 Blandteknik / ..
    Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. -83, motivet: 4..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:40
  • 2454 Blandteknik / ..
    Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. 1984, motivet: ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:43
  • 5109 Blandteknik / ..
    Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. 2002,60x80
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:54
  • 5039 Blyerts
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. 1916, "J..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:18
  • 5495 Blyerts
    Fritz Scherbaum, Visby, 1920, motivet: 40x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:30
  • 5538 Bonad
    Kerstin Wikeberg-Skog (f. 1946), Sverige. "Midsomm..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:55
  • 5536 Carborundumets..
    Oidentifierad konstnär, signerad, 13/15, bladets m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:53
  • 5073 Carborundumets..
    Oidentifierad konstnär, signerad, 18/50, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:47
  • 5066 Etsning
    Albert Engström (1869-1940), Sverige. Moskva 1923,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:35
  • 5420 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Sverige. "Snoilsky", sign..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:05
  • 5012 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Han..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:58
  • 5019 Etsning
    Axel Törneman (1880-1925), man & flygplan, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:14
  • 5317 Etsning
    Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. 12/35, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:51
  • 5499 Etsning
    Carlbergs slott, motivet: 22x34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:36
  • 5493 Etsning
    Curt Burström, -52,246/310, motivet: 33x20
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:28
  • 5542 Etsning
    Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Vårljus, 27/125..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:59
  • 5415 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. 1932, "Utsik..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:54
  • 5416 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Utsikt mot R..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:55
  • 5178 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Djurgårdsfärjo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:56
  • 5179 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från Börsen", ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:57
  • 5181 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Slussen", sign..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:00
  • 5180 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Kolorerad, Pari..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:58
  • 2540 Etsning
    Jukka Vänttinen (f. 1954), 1999,4/120, "Primo", mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:34
  • 5511 Etsning
    Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Marknad, 28/70,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:01
  • 5014 Etsning
    Ragnhild Nordensten (1888-1951), Sverige. 1937,42/..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:05
  • 5588 Etsning
    Signerad Hecht, Rovfågel, EA-upplaga, motivet: 10x23
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:13
  • 5316 Etsning
    Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. 1998,21/150..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:50
  • 5052 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), Monkey business, signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:46
  • 5584 Färgetsning
    Oidentifierad konstnär, signerad och numrerad 88/9..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:06
  • 2617 Färgetsning
    Päivikki Kallio, 1998, signerad och numrerad 3/15,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:52
  • 5167 Färgetsning
    Signerad, 12/85, motivet: 48x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:55
  • 5233 Färgetsning
    Triptyk, Signerad, ramens innermått: 22x47
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:17
  • 5028 Färgetsning
    Végh Gusztáv (1889-1937), Ungern. Hästdragen spårv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:33
  • 8131 Färgetsning
    Wilhelm Tupy (1875-1972), Österrike. Kornhamnstorg..//
    Utrop: 1.600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:44
  • 5616 Färgkrita
    Johan Peter Molin, lutspelande, 18x18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:57
  • 5560 Färglitografi
    2 st, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. 245 up..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:33
  • 5358 Färglitografi
    2 st, Oidentifierad konstnär, 19x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:03
  • 5466 Färglitografi
    2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplagor, bladets m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:25
  • 5559 Färglitografi
    3 st, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. 28x19
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:32
  • 5574 Färglitografi
    4 st, Franco Costa (f. 1934), Italien. Segelbåtar,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:52
  • 8621 Färglitografi
    4 st, Sundman, ca 56x56
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:44
  • 5583 Färglitografi
    Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. PT, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:05
  • 5556 Färglitografi
    Alain Berck-Vitz (f. 1953), signerad och numrerad ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:27
  • 4016 Färglitografi
    Alexander Calder (1898-1976), USA. "Phonograph", s..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:57
  • 8754 Färglitografi
    Alexandre Fassianos (f. 1935), signerad och numrer..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:41
  • 5465 Färglitografi
    Anders Dahl, EA-upplaga, bladets mått: 23x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:24
  • 5569 Färglitografi
    Anders Hultman (f. 1953), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:46
  • 5568 Färglitografi
    Anders Hultman (f. 1953), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:45
  • 5581 Färglitografi
    André Basilier (f. 1929), Frankrike. EA-upplaga, m..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:01
  • 5562 Färglitografi
    Anna Ekvall, signerad och numrerad 182/275, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:36
  • 5114 Färglitografi
    Anna Toresdotter (f. 1956), Sverige. EA-upplaga, 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:02
  • 5020 Färglitografi
    Antoni Clavé (1913-2005), signerad och numrerad 4/..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:14
  • 2045 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. 1970, signerad oc..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:42
  • 2044 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. EA-upplaga, delvi..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:40
  • 5534 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad och n..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:50
  • 8129 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Leda och svanen, ..//
    Utrop: 1.600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:41
  • 8196 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmsh..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:34
  • 5204 Färglitografi
    Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad och..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:33
  • 5586 Färglitografi
    Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. Signerad o..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:11
  • 2668 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Skogslandskap, s..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:13
  • 5085 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Visby ringmur, s..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:08
  • 5535 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. PT, motivet: 35x41
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:51
  • 5557 Färglitografi
    Endre Sziraki (1944-2017), Sverige. Signerad och n..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:28
  • 8378 Färglitografi
    Enzo Ellero , Italien. Signerad och numrerad 302/3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:39
  • 5048 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. 1960, signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:39
  • 2021 Färglitografi
    Evy Låås (1923-1999), Sverige. Interiör, signerad ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:58
  • 5585 Färglitografi
    Gittan Jönsson (f. 1948), Sverige. 1983, signerad ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:09
  • 5575 Färglitografi
    Grau-Sala, Deauville, signerad och numrerad 124/20..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:54
  • 5523 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar, sig..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:20
  • 2599 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. HC-upplaga,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:36
  • 2667 Färglitografi
    Hans Belin (1936-2007), Sverige. Stadsmotiv, signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:10
  • 5540 Färglitografi
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. EA-upplaga, Hus,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:57
  • 5104 Färglitografi
    Ilkka Pärni (f. 1959), signerad och numrerad 107/2..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:44
  • 5482 Färglitografi
    Inger Rydén (f. 1944), Sverige. Signerad och numre..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:12
  • 5016 Färglitografi
    James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad oc..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:11
  • 6194 Färglitografi
    Jesper Waldersten (f. 1969), Sverige. Figurer, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:35
  • 5516 Färglitografi
    Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Signerad och numrer..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:12
  • 2530 Färglitografi
    Jukka Vänttinen (f. 1954), 'I Väntan', 1998, signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:23
  • 2531 Färglitografi
    Jukka Vänttinen (f. 1954), 'Under tiden', 1998, si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:23
  • 5098 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. EA-uppla..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:35
  • 5561 Färglitografi
    Kework Zabounian, signerad och numrerad 27/190, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:34
  • 5469 Färglitografi
    Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. EA-upplaga, 2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:27
  • 5054 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Kobtah, PT, motivet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:50
  • 5097 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad och numrer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:33
  • 5235 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad och..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:56
  • 5023 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:20
  • 5541 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad oc..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:58
  • 5606 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Stockholmsm..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:32
  • 5285 Färglitografi
    Monica Andersson, signerad och numrerad 58/200, me..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:31
  • 5279 Färglitografi
    Nalle Werner (1913-1991), Sverige. 1973, fågel, si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:57
  • 5567 Färglitografi
    Nilsson & Knall, signerad och numrerad 76/360, Sto..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:44
  • 5566 Färglitografi
    Nilsson & Knall, Stortorget, signerad och numrerad..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:41
  • 5447 Färglitografi
    Nito Vega (f. 1961), Sverige. Signerad och numrera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:16
  • 5446 Färglitografi
    Nito Vega (f. 1961), Sverige. Signerad och numrera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:15
  • 2586 Färglitografi
    Noe Canjura (1922-1970), signerad och numrerad 116..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:21
  • 5577 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, 1979, signerad och numrera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:57
  • 5582 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, 29/90, signerad och datera..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:03
  • 5558 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, EA-upplaga, "Wind in the f..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:30
  • 5522 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad och numrerad 42/8..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:16
  • 5477 Färglitografi
    Paul Gauguin, efter, signerad och numrerad 295/500..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:55
  • 5517 Färglitografi
    Per Andersson, signerad och numrerad 68/200, Vinte..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:13
  • 2015 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Ansikte, motivet: 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:41
  • 5274 Färglitografi
    Pierre Dmitrienko (1925-1974), Frankrike. 1972, si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:40
  • 5166 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård, si..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:53
  • 5163 Färglitografi
    Signerad och numrerad 36/180, motivet: 46x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:46
  • 5072 Färglitografi
    Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. -82, sign..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:45
  • 5164 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1984, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:48
  • 5524 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Marknad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:22
  • 5518 Färglitografi
    Stig Olson (1936-2016), Sverige. Signerad och numr..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:14
  • 5203 Färglitografi
    Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 75/150, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:29
  • 5533 Färglitografi
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:49
  • 5519 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad o..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:15
  • 5314 Färglitografi
    Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. PT, motivet: 36x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:49
  • 5230 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. 1986, signerad oc..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:15
  • 5529 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Sverige. PT, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:44
  • 5095 Färglitografi
    Vera Nilsson (1888-1979), Sverige. PT, motivet: 50x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:30
  • 5565 Färglitografi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad och ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:40
  • 8176 Färglitografi
    Vilhelm Lundström (1893-1950), Danmark. 'Still lif..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:03
  • 5532 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad och n..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:48
  • 2625 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad och n..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:17
  • 5077 Färglitografi
    Zoltán von Boér, Karl XII gråter, signerad och num..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:57
  • 2517 Färglitografi ..
    Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Signerad och n..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:05
  • 5539 Färglitografier
    2 st, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. 245-up..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:56
  • 5555 Färglitografier
    2 st, Endre Sziraki (1944-2017), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:24
  • 5463 Färglitografier
    2 st, Lena Andersson, 300-upplaga, motivet: 28x23,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:21
  • 5514 Färglitografier
    2 st, Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Horisont,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:11
  • 5617 Färglitografier
    2 st. Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Cirku..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:00
  • 5513 Färglitografier
    3 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. S..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:09
  • 5131 Färglitografier
    3 st, Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:00
  • 5130 Färglitografier
    3 st, Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:58
  • 3023 Fotoramar
    3 st, silver, ramens innermått: 9x6- 18x13
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:32
  • 5100 Gouache
    Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Landskap med b..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:36
  • 9025 Gouache
    Gunnar Torhamn (1894-1965), Lindgården på Djurgård..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:23
  • 5150 Grafiska blad
    2 st, efter von Wright, Fiskar, 33x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:53
  • 5468 Grafiska blad
    2 st, Sofia Linde (f. 1980), Sverige. Signerad och..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:27
  • 5461 Grafiskt blad
    David Åberg, signerad och numrerad 3/20, bladets m..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:22
  • 5231 Grafiskt blad
    Efter Matisse, Apollon, motivet: 23x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:15
  • 2001 Grafiskt blad
    Ilze Clark (f. 1976), Lettland. Motivet: 155x115
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:24
  • 5467 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad och numr..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:26
  • 5459 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad och numr..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:20
  • 5615 Grafiskt blad
    Rosersbergs slott, motivet: 28x32
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:55
  • 5464 Grafiskt blad
    Sara Åberg, signerad och numrerad 58/90, bladets m..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:24
  • 5462 Grafiskt blad
    Sara Åberg, signerad och numrerad 9/90, bladets må..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:23
  • 5448 Grafiskt blad
    Sofia Linde (f. 1980), Sverige. Signerad och numre..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:17
  • 5633 Gravyr
    Pierre Auguste Renoir, "Baigneuses sechautes" sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:44
  • 8173 Gravyr
    Ryssland, 1800-tal, 30x21
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:58
  • 5024 Gravyr
    torrnål, Gustaf Isander (1863-1929), Sverige. 1921..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:22
  • 2049 Gravyrer
    3 st, Kolorerade, Berlin, Rom & Amsterdam, motivet..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:11
  • 5579 Litografi
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), Sverige. Signerad oc..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:59
  • 5280 Litografi
    David Ljungdahl (1870-1940), Sverige. Stockholms s..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:59
  • 5007 Litografi
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. 1915, Gåva från..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:42
  • 2357 Litografi
    Eric Hallström (1893-1946), Sverige. Flicka, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:20
  • 5049 Litografi
    László Bornemisza, Stad, motivet: 35x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:41
  • 8177 Litografi
    Oidentifierad konstnär, otydligt signerad, kvinnof..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:05
  • 5531 Litografi
    Owe Gustafson, Figurer, signerad och numrerad 6/30..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:46
  • 5013 Litografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. -55, sign..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:01
  • 5318 Litografi
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad o..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:51
  • 5079 Litografier
    2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. -70..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:02
  • 5528 Ljusstakar / s..
    4 st, Lisa Larson (f. 1931), Luciatåg ur Advent, G..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:39
  • 2207 Offsettryck
    Lovisa Burfitt (f. 1973), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:48
  • 5120 Olja / collage
    Evgenij Orlov, 1987,65x81
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:15
  • 5029 Oljemålning
    + akvarell, 2 st, Aina Larsson (f. 1935), Sverige...//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:37
  • 5226 Oljemålning
    1800-tal, Kustmotiv, 12x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:11
  • 5224 Oljemålning
    A Bengtsson, Segelbåtar, 51x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:10
  • 5057 Oljemålning
    A Koskela, Slussen, 1951,38x47, ej ram
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:54
  • 5047 Oljemålning
    Agneta Swidén (f. 1926), Sverige. 1960, Hos modist..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:33
  • 5270 Oljemålning
    Armando Vianna (1897-1991), Brasilien. Bergslandsk..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:32
  • 5587 Oljemålning
    Arne Brodin (1913-1997), Sverige. Vass, 54x33
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:12
  • 2041 Oljemålning
    August Jacobsen, signerad och daterad 1943, motiv ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:42
  • 5101 Oljemålning
    Augusta Borg, porträtt, 1895,24x20
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:40
  • 5600 Oljemålning
    Axel Eriksson, figur, 35x55
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:17
  • 4006 Oljemålning
    Axel Sjöberg (1866-1950), Sverige. Båtar i hamn, 3..//
    Utrop: 4.600 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:02
  • 5614 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Par med solpara..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:54
  • 5271 Oljemålning
    Bertil Brolin (1913-2003), Sverige. Landskap, 50x6..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:32
  • 5222 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. "Café Montparn..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:08
  • 5126 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Barn, 72x59
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:22
  • 5277 Oljemålning
    Børge Nyrop (1881-1948), Danmark. Tröskande man, 7..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:52
  • 5505 Oljemålning
    Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Blomsterstil..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:45
  • 1056 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. 'Pro Juventu', ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:26
  • 1037 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Abisko, signera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:56
  • 1007 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Blomsterstilleb..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:11
  • 1008 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Bygata, signera..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:13
  • 1020 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Bymotiv med kyr..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:34
  • 1033 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Eka på strand, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:52
  • 1047 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Gårdshus, signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:13
  • 1041 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Knutstorp, sign..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:04
  • 1015 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Kyrka, signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:24
  • 1046 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Lapplandsmotiv,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:11
  • 1038 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Mallorca, signe..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:58
  • 1018 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Marknadsplats, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:30
  • 1051 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Moské Sarajevo,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:19
  • 1009 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Porträtt, signe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:14
  • 1019 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Procession, sig..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:32
  • 1014 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Salita san Bern..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:22
  • 1017 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Stadsmotiv, sig..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:28
  • 1005 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Stilleben, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:09
  • 1060 Oljemålning
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Vinter Stockhol..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:33
  • 5282 Oljemålning
    Carl Ewald Lönngren (1839-1902), Sverige. "Vid Öst..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:02
  • 4024 Oljemålning
    Carl Johan Fahlcrantz (1774-1861), Sverige. Tillsk..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:51
  • 4009 Oljemålning
    Carl Wilhelmson (1866-1928), Sverige. Landskap, st..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:31
  • 5102 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Kustlandska..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:40
  • 5113 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Man i hög h..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:01
  • 4018 Oljemålning
    Charles Verlat (1824-1890), Stilleben med ekorrar,..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:42
  • 5544 Oljemålning
    Christer Schmiterlöw (1926-1995), Sverige. 1969,37x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:13
  • 5225 Oljemålning
    Constanzi, Capri, 21x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:11
  • 4030 Oljemålning
    E Zeno (1888-1956), stadsbild från Venedig, 50x35
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:48
  • 5099 Oljemålning
    efter Tamara de Lempicka, "Nan de herrera", 92x59 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:37
  • 5103 Oljemålning
    Ella Raymond, Flicka i fönster, 88x59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:42
  • 5062 Oljemålning
    Ella Raymond, Madonna, 2003,36x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:19
  • 4005 Oljemålning
    Ellen Favorin (1853-1919), Vinterkust, Sign EF, 41x87
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:56
  • 5045 Oljemålning
    Ellen Norbeck, "Liten kustby", 15x15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:30
  • 5418 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Nordiska Mus..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:04
  • 5059 Oljemålning
    Elvi Tondén (1886-1971), Väg, 31x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:57
  • 5526 Oljemålning
    Engelskt landskap, 1800-tal, 25x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:24
  • 9027 Oljemålning
    Erik Gunnarsson Hallström (1905-1993), Sverige. Ap..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:20
  • 9026 Oljemålning
    Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Blomsterstillebe..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:07
  • 5091 Oljemålning
    Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Lada, 61x42, pannå
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:13
  • 9051 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:21
  • 4014 Oljemålning
    Eva Eneroth (1915-2008), Sverige. Fågelhus, Dubbel..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:30
  • 5035 Oljemålning
    Eva Svennergård , Sverige. 1991, "Fåraherden", 23x18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:07
  • 5058 Oljemålning
    Eva Svennergård, "Den vita hatten", 1991,41x33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:56
  • 5074 Oljemålning
    Evgenij Orlov, 1989,63x55
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:48
  • 5110 Oljemålning
    Evgenij Orlov, 1992,79x59, Kvinna
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:55
  • 5119 Oljemålning
    Evgenij Orlov, 1993,90x80
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:11
  • 5121 Oljemålning
    Evgenij Orlov, Kvinna, 90x80,1996
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:17
  • 5122 Oljemålning
    Evgenij Orlov, Modell, 85x85, signerad och daterad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:20
  • 9031 Oljemålning
    Fartygsporträtt, Signerad H Petersen och P C Holm ..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:20
  • 4062 Oljemålning
    Figge Fredriksson (1887-1951), Vy mot Gamla stan, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:09
  • 5093 Oljemålning
    Fritz Sjöström (1923-1996), Sverige. (tillskriven)..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:25
  • 5223 Oljemålning
    G Dahlin, Stilleben, 46x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:09
  • 2037 Oljemålning
    Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Kungsträdgårde..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:34
  • 9055 Oljemålning
    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Lusten och döden..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:31
  • 5071 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), Sverige. Fiskare, 45x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:46
  • 9020 Oljemålning
    Giuseppe Pitto (1857-1928), Italien. Signerad, mar..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:44
  • 4004 Oljemålning
    Gunnar Löberg (1893-1950), Sverige. Fiskeläge, sig..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:34
  • 5503 Oljemålning
    Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. Stadsmotiv, 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:42
  • 5484 Oljemålning
    Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. Stadsmotiv, 6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:16
  • 9045 Oljemålning
    Gunnar Torhamn (1894-1965), fiskeläge, Höganäs, si..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:39
  • 8352 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:35
  • 5061 Oljemålning
    Hans Walter Sundberg (f. 1922), Figurer, 45x37
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:18
  • 9001 Oljemålning
    Harald Moltke (1871-1960), Danmark. Grönländskt la..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:57
  • 5070 Oljemålning
    Heiner Peter Norberg (f. 1939), sign HPN, Sverige...//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:45
  • 8167 Oljemålning
    Heiner Peter Norberg (f. 1939), Sverige. 'Andalusi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:46
  • 4022 Oljemålning
    Henry Leonidas Rolfe (1823-1881), Storbritannien. ..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:53
  • 4013 Oljemålning
    Hüseyin Yüce, Höstlandskap, 49x69
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:58
  • 5068 Oljemålning
    Inger Rydén (f. 1944), Sverige. Flicka vid torp, 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:40
  • 4026 Oljemålning
    Italiensk konstnär, Helgonbild, antik, bär signatu..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:35
  • 5051 Oljemålning
    Ivan Bergdahl (f. 1929), Sverige. 47x50, Oktoberaf..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:47
  • 5262 Oljemålning
    J Bergling, 100x68
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:12
  • 5553 Oljemålning
    Jan Dahlin, 1967,59x72
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:22
  • 5260 Oljemålning
    Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. 60x102
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:48
  • 5067 Oljemålning
    John Broberg (1892-1979), Uppsala, 27x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:38
  • 5419 Oljemålning
    Karl Abel, Stockholmsmotiv, utsikt mot skeppsbron,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:04
  • 5238 Oljemålning
    Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. Lands..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:50
  • 5497 Oljemålning
    Kopia efter Giancome da Ponte, religiöst motiv, 73..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:34
  • 5046 Oljemålning
    Kristina Jöred (1913-2003), Sverige. 1983, "Prova ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:32
  • 5196 Oljemålning
    Kustmotiv, 58x71
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:43
  • 5043 Oljemålning
    Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben med cit..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:25
  • 5036 Oljemålning
    Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben med kör..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:10
  • 5005 Oljemålning
    Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben, 23x32
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:27
  • 5001 Oljemålning
    Mai Britt Palmroth (f. 1930), Sverige. "Fönster mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:05
  • 5176 Oljemålning
    Mats Hådell (f. 1958), Sverige. 1992, Landskap, 80x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:47
  • 5053 Oljemålning
    Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Troll, motivet: 32x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:49
  • 5127 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Kvinna, 98x68..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:42
  • 4008 Oljemålning
    Motiv från Venedig, 58x80 cm
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:43
  • 2478 Oljemålning
    Naemi Eriksson (1920-2002), Sverige. Signerad och ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:14
  • 5219 Oljemålning
    Nicolai Schmakoff, 1934, Motiv Från Cagnes, 53x51
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:05
  • 5326 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, flamländskt moti..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:48
  • 5107 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, landskap, 30x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:48
  • 5487 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monogramsign S, Mörka moln..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:23
  • 5515 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Motiv med katter, 31x38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:12
  • 5081 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Alberti, 1964, "Subur..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:09
  • 5041 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Asien, Folksamling me..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:21
  • 5310 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, Päron, 22x27
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:43
  • 5064 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Ungern, Stadsmot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:28
  • 5496 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Stilleben, 39x59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:33
  • 5642 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stilleben, 50x70
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:50
  • 5478 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stilleben, 62x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:58
  • 3175 Oljemålning
    P Haugerud, Hamnmotiv, Asien, olja på pannå, 44x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:09
  • 9047 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Två kvinnor, olj..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:46
  • 2203 Oljemålning
    Per Julius (f. 1951), Sverige. Landskap, 42x56
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:09
  • 5094 Oljemålning
    Peter Kurbatov, 1948,52x93
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:27
  • 2002 Oljemålning
    Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Solnedgång vid ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:37
  • 5525 Oljemålning
    Religiöst motiv, 26x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:20
  • 5501 Oljemålning
    Rolf Erling, -50, Flaggspel, 38x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:38
  • 5221 Oljemålning
    Romain Steppe (1859-1927), Belgien. Marinmotiv, 12..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:07
  • 2471 Oljemålning
    Ryssland, Skördemotiv, signerad och daterad 1947,3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:03
  • 5021 Oljemålning
    S Möller, träd, signerad, 53x63
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:19
  • 5080 Oljemålning
    Sign Gadd, Nät på tork -55. 46x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:06
  • 5055 Oljemålning
    Sign GR Högfeldt, på barrikaden, 25x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:51
  • 5236 Oljemålning
    Signerad E Theander, Kust, 45x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:58
  • 5198 Oljemålning
    Signerad E. T. W. Man, 40x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:48
  • 5197 Oljemålning
    Signerad Jantsch, Stadsmotiv, 34x25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:45
  • 5504 Oljemålning
    Simon Sörman (1905-1963), Sverige. -47, Hamn, 32x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:43
  • 5261 Oljemålning
    Skånegård, 47x64
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:11
  • 8584 Oljemålning
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Figurer vi..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:59
  • 2499 Oljemålning
    Stefan Tunedal (f. 1959), 'Helgmod' 2015, signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:49
  • 5026 Oljemålning
    strand med björk, Oidentifierad konstnär, 14x10
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:28
  • 5086 Oljemålning
    Svea Nyman (1902-1986), Sverige. "Servis", 24x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:09
  • 5172 Oljemålning
    Sven Kumlin (1892-1967), Sverige. Signerad och dat..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:57
  • 5220 Oljemålning
    Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), Sverige. "Ma..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:06
  • 8184 Oljemålning
    Tapio Kinnunen (f. 1934), Finland. 1968, kompositi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:23
  • 5272 Oljemålning
    Thomas Frang (1889-1968), Norge. Bondhustru, 45x30 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:33
  • 5278 Oljemålning
    Thure Malmberg (1894-1968), Åland. "Viking", marin..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:54
  • 5027 Oljemålning
    Tiina Tammetalu (f. 1961), Estland. 1992, "The sub..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:32
  • 5009 Oljemålning
    Tiina Tammetalu (f. 1961), Estland. Signerad och d..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:48
  • 5483 Oljemålning
    Torun Munthe-Bråte (1891-1993), Sverige. Blomsters..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:14
  • 5268 Oljemålning
    Triptyk, Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:26
  • 2405 Oljemålning
    Vladimir Petrov, "Kingdom Soap. Bubbles", 2001,49,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:18
  • 5089 Oljemålning
    Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. Madonna, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:11
  • 5010 Oljemålningar
    3 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. 10x18 - 1..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:53
  • 1043 Pastell
    Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Landskap, signe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:06
  • 5006 Pastell
    Curt Clemens (1911-1947), Sverige. (tillskriven), ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:31
  • 5403 Pasteller
    2 st, Oidentifierad konstnär, Monogramsignerade, H..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:09
  • 2376 Plexiglasskulp..
    Viktor Vasarely, ej signerad, 24x24, Kineticus
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:43
  • 5269 Ram
    förgylld, med litografi, 41x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:29
  • 5018 Rismålning
    Oidentifierad konstnär, Vietnam, 40x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:12
  • 2255 Serigrafi
    Efter Andy Warhol, Sunday B Morning, 90x90
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:00
  • 5452 Serigrafi
    Kewak Zabuosian, signerad och numrerad 158/160, bl..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:17
  • 5444 Serigrafi
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), EA-upplaga, b..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:14
  • 5445 Serigrafi
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), signerad och ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:15
  • 5232 Serigrafi
    Ola Billgren (1940-2001), Sverige. 1982, signerad ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:16
  • 5453 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Signerad och numr..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:18
  • 5456 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Signerad och numr..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:20
  • 5460 Serigrafier
    2 st, Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Bladets måt..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:21
  • 5040 Skulptur
    bemålad gips, signerad, 1900-talets början, höjd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:19
  • 5509 Skulptur
    brons, "Dea Bendata" 1900-talets början, höjd: 32 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:03
  • 2648 Skulptur
    brons, Gunnar Engström, skulptör och gjuterimästar..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:12
  • 2303 Skulptur
    Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. "Styckmästaren",..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:39
  • 5373 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Eko..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:05
  • 5455 Skulptur
    häst, metall, Nutida, höjd: 16 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:20
  • 5630 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:38
  • 5153 Skulptur
    Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Lergods, län..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:20
  • 8428 Skulptur
    orientalisk, höjd: 150 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:01
  • 5623 Skulptur
    porslin, Fyrklövern, Tomte på julbock, höjd: 40 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:22
  • 5537 Skulptur
    stegrande häst, järn, höjd: 33 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:51
  • 4001 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Springare, Gus..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:40
  • 5550 Skulpturer
    2 st, bland annat MC-kossan, längd: 22-24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:14
  • 5372 Skulpturer
    Ett par fohundar, brons, Kina, höjd: 33 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:54
  • 5151 Tavlor
    3 st, Fiske
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:54
  • 5229 Teckningar
    2 st, Tusch, Japan, 44x13
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:14
  • 4007 Träskulpturer
    + foto, 3 delar, Åke Sundqvists, Föreställande Hel..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:21
  • 5546 Träsnitt
    3 st, Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. Ca19x13
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:13
  • 5573 Träsnitt
    3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 70x60 ca
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:51
  • 5572 Träsnitt
    3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Ca 60x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:49
  • 5276 Träsnitt
    Japan, 35x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:52
  • 5038 Tusch
    Albert Engström (1869-1940), Sverige. "Predikanten..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:16
  • 5042 Tusch
    Albert Engström (1869-1940), Sverige. 1911, "Danie..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:23
  • 5030 Tusch
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Illustra..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:55
  • 5500 Tusch
    Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Tryckt s..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:37
  • 5034 Tusch
    Edvard Forsström (1854-1934), Sverige. "Tobaksmono..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:04
  • 5003 Tusch
    Fritz Sjöström (1923-1996), Sverige. "Resan II", m..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:24
  • 5004 Tusch
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Kung på stan, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:26
  • 5237 Utställningsaf..
    Chagall, ramens innermått: 71x50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:08
  • Metropol Tipsar
  • 4016 Färglitografi
    Alexander Calder (1898-1976), USA. "Phonograph", s..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:57
  • 4030 Oljemålning
    E Zeno (1888-1956), stadsbild från Venedig, 50x35
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:48
  • 5260 Oljemålning
    Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. 60x102
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:48
  • 9047 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Två kvinnor, olj..//
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:46
  • 9020 Oljemålning
    Giuseppe Pitto (1857-1928), Italien. Signerad, mar..//
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:44
  • 2376 Plexiglasskulp..
    Viktor Vasarely, ej signerad, 24x24, Kineticus
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:43
  • 4008 Oljemålning
    Motiv från Venedig, 58x80 cm
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:43
  • 4001 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Springare, Gus..//
    Just nu: 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:40
  • 9045 Oljemålning
    Gunnar Torhamn (1894-1965), fiskeläge, Höganäs, si..//
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:39