bakg

KONST


  • 1103 Akvarell
    Augustus Osbourne Lamplough, kamelryttare vid Nile..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:27
  • 7205 Akvarell
    Carl August Olausson, "Drottningholm, Svandammen",..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:09
  • 2161 Akvarell
    England, Sign Hoyles, The sand hills Llandudno, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:39
  • 7131 Akvarell
    Sven X-et Erixson (1899-1970), gatubild, signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:59
  • 2416 Akvarell
    Jan Naliwajko (f. 1938), kvinna, signerad. , 74x53
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:03
  • 6023 Akvarell
    Lars Pirak (1932-2008), Signerad, 1974, samiskt pa..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:40
  • 1570 Akvarell
    Rudolf Gowenius (1896-1960), "Fez", motivet: 33 x 44
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:50
  • 7361 Akvarell
    Tage Fougstedt (1890-1959), Övertorneå, 25 x 33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:22
  • 7203 Akvareller
    2 st, ok;. landskap, 24x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:52
  • 7046 Blandteknik
    2 st. Oidentifierad konstnär, stadsmotiv, signerad..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:21
  • 6026 Blandteknik
    Agnes Bouvier, kökspiga, 34x26
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:04
  • 7210 Blandteknik
    Bengt Elde (f. 1939), 1966, 36x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:16
  • 7177 Blandteknik
    Gunilla Mauritz, 49x49
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:23
  • 6006 Blandteknik
    Nils Tirén (1885-1935), gräsänder, motivet: 23x29
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:08
  • 7201 Blandteknik
    Signerad, Bulgarisk konstnär, slädfärd, 31x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:49
  • 1540 Blandteknik
    Tillskriven Acke Hallgren, stämpelsignerad a tergo..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:54
  • 7001 Blandteknik
    Birger Ljungquist (1894-1965), Profil, 1949, 20x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:54
  • 7226 Blandteknik
    Flavet, 1974, 90x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:40
  • 7264 Etsning
    Signerad, "Svanar", motivet: 56x89
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:48
  • 7213 Etsning
    Lars Nyborg, 9/40, motivet: 33x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:19
  • 7173 Etsning
    Lennart Glemme (f. 1927), 152/360, 13x19
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:38
  • 7174 Etsning
    Mikael Kihlman (f. 1953), 45/50, "Grönt Ljus", mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:40
  • 7364 Etsning
    Oidentifierad konstnär, signerad, modell, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:23
  • 7017 Färgkrita
    Carl Z, "Gamblern", signerad. -73, 27x33
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:48
  • 7249 Färglitografi
    Beck&Jung, komposition, 5/40, signerad, 1982mm: 28x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:10
  • 7139 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 29/250, signnerad, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:29
  • 7254 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), 'Volvo in sports: car race..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:11
  • 7246 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), 139/200, signerad, motiv..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:02
  • 7132 Färglitografi
    Peter Åström, 31/90, signerad, -89, motivet: 47x47
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:09
  • 7133 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), 177/199, signerad, motive..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:11
  • 7125 Färglitografi
    Victor Kulle, "Flickor på stranden, 2/15, signerad..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:31
  • 7227 Färglitografi
    Acke Oldenburg (1923-2005), 46/275, motivet: 72x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:40
  • 7008 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), 28/140, motivet: 20x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:55
  • 7004 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), HC-upplaga, 25/25, Vana..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:40
  • 7220 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), 50x77
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:29
  • 2243 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), "Farö Bridge", 34/50, 1985..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:17
  • 7006 Färglitografi
    Gunilla Mann (f. 1947), Stan på landet, EA-upplaga..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:54
  • 7005 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 43/310, motivet: 27x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:41
  • 7209 Färglitografi
    Hans Wigert (f. 1932), 71/75, motivet: 35x47
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:13
  • 7010 Färglitografi
    Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), "Fredrik Åkermans m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:58
  • 7170 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), 110/225, motivet: 80x59
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:36
  • 7171 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), 325/325, motivet: 32x28
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:37
  • 7241 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Sträckande änder, 15/360, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:03
  • 7214 Färglitografi
    Örjan Wickström, 202/320, motivet: 33x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:20
  • 7172 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 172/400. motiv frå..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:38
  • 7222 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 283/375, motivet: 42x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:32
  • 7103 Färglitografier
    2 st. Björn Larsson, fåglar, signerade och numrera..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:44
  • 7299 Litografi
    Efter Albrecht Dürer, Man till häst, ramens innerm..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:04
  • 7185 Litografi
    Efter Galofre, motivet: 38x56
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:45
  • 7208 Litografi
    Ewert Karlsson EWK (1918-2004), signerad EWK, 49/3..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:12
  • 7064 Litografi
    J Dahl, "Iväntan på Godot, 8/50, motivet: 30x27
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:58
  • 7224 Litografi
    Hans Norsbo (1897-1955), 115/3101955, Vintermotiv,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:35
  • 2026 Litografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 35/75, bladets måt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:30
  • 7161 Ljusstakar + s..
    3 delar, Emil Sandberg, endast sluptur signerad, h..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:38
  • 6013 Oljemålning
    1700-tal, England, Diligens, 87 x 122, Uppfodrad
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:05
  • 7175 Oljemålning
    1800-tal, Ruin, 20x25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:46
  • 6031 Oljemålning
    Anton Genberg (1862-1939), Sign Åre 1930, 65 x81
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:29
  • 7259 Oljemålning
    Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Högalidskyrkan..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    26 jan kl 18:30
  • 7261 Oljemålning
    Edvin Nyström, skogsparti, signerad -54, 22x31
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:37
  • 7124 Oljemålning
    Erik Osslund (1913-1982), kustmotiv, signerad, 46x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:30
  • 4391 Oljemålning
    Hans Maurus, "De Primierio Dolomiten", signerad. 1..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:19
  • 7169 Oljemålning
    Hugo Carlberg (1880-1943), 40x100
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:35
  • 7260 Oljemålning
    I Evander, blomstilleben, signerad, 33x44
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:34
  • 7202 Oljemålning
    Jean Paul Sinibaldi (1857-1909), Sittande kvinna, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:50
  • 7231 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), vintermotiv med änder, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:36
  • 7063 Oljemålning
    kopia, signerad, barn vid brasa, 46x34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:57
  • 2541 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, pojke, 64x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:45
  • 6039 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign J Urban, 'Strasse in ..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:05
  • 7050 Oljemålning
    Rolf Dalin (f. 1934), strandparti, signerad, 13x14
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:42
  • 7182 Oljemålning
    Signerad, Marin, 60x79, Oramad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:42
  • 7184 Oljemålning
    Signerad, Martin, 60x50, Oramad
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:44
  • 2287 Oljemålning
    Sten Djurberg, hästporträtt, 'Uno', olympiasegrare..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:26
  • 2219 Oljemålning
    Verner Holmquist (1888-1959), Fiskebåtar i hamn, s..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:38
  • 1458 Oljemålning
    Åke Wickström (f. 1927), Par på väg, 32 x 48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:14
  • 7323 Oljemålning
    Barbro Gustafson, 49x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:00
  • 7181 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), 70x100, oramad
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:41
  • 2004 Oljemålning
    Christian Lajozz, "Lajozz in Angel Compozing"46 x 38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:30
  • 6038 Oljemålning
    Claude Marks, Vy över fiskeby, 98 x 67
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:03
  • 7009 Oljemålning
    Edith Gert (1906-1983), Läsande kvinna, signerad. ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:57
  • 7183 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), 55x46 oramad
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:43
  • 2155 Oljemålning
    Nina Samuelsson, "En bisak", 45 x 54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:39
  • 2122 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsign, Man, 24 x 20
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:19
  • 2150 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Signerad, religiös man, 25..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:03
  • 1153 Oljemålning
    Per Daniel Holm, Skogsmotiv, 24x19 (duklagning)
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:24
  • 7031 Oljemålning
    Per Månsson, 1929, Franska kusten, 54x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:50
  • 6024 Oljemålning
    Philip von Schantz (1928-1998), Björknäver, signer..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:01
  • 2044 Oljemålning
    Ronald Ossory Dunlop. träd, signerad, 18x26
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:41
  • 6036 Oljemålning
    Siri Rathsman (1895-1974), signerad -55, duk, 80x 65
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:30
  • 7218 Oljemålningar
    2 st, Doris Trovik ca 56x46
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:28
  • 7301 Oljemålningar
    2 st, Oidentifierad konstnär, Gamla Stan, 25x20
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:06
  • 7045 Oljemålningar
    2 st. okända konstnärer, landskapsmotiv, 16x22 + ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:18
  • 7215 Oljemålningar
    2 t signerade Koster, Marina, 40x59
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:21
  • 7129 Oljemålningar
    3 st. Pelle Havne, fjällandskap, signerade, 23x34 ca
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:47
  • 2513 Relieftavlor
    3 st. brons, Astri Bergman-Taube (1898-1980), "Pro..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:05
  • 7242 Serigrafier
    4 st, Roland Kempe (1907-1991), "Birger Jarls och ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:04
  • 7162 Skulptur
    "Cow parade", längd: 16, Tattooed cow
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:41
  • 7318 Skulptur
    Brons, "Custodian Angel", Efter A A Weinman, höjd: 60
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:19
  • 7317 Skulptur
    Brons, "The age of Bronze" Efter Rodin, höjd: 55
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:18
  • 2296 Skulptur
    Brons, Efter Jules Jovane, höjd: 71
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:42
  • 7180 Skulptur
    Gips, Christian Eriksson (1859-1935), höjd: 20
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:28
  • 7032 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Buffel, höjd: 14
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:17
  • 7373 Skulptur
    Italien, Keramik, Bockhuvud, höjd: 30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:29
  • 2560 Skulptur
    Konstglas, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), h..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:39
  • 2282 Skulptur
    Pieta, alabaster, 1800-tal, höjd: 17
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:36
  • 7080 Skulptur
    Zink, musketör, höjd: 80
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:03
  • 7144 Skulptur i glas
    fågel, Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, längd: 17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:54
  • 2493 Skulpturer
    2 st, Buddha, höjd: 19-23 inkl. sockel
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:10
  • 2140 Skulpturer
    2 st, Kosta, Göran Wärff (f. 1933), höjd: 14-22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:56
  • 7122 Skulpturer
    2 st. brons / sten, hästar, längd: ca. 15
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:14
  • 2284 Skulpturer
    2 st. Kina, sten, längd: 17 resp. höjd. 21
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:41
  • 4018 Skulpturer
    Teater, 2 st
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:22
  • 7198 Skulpturer
    3 st, Kay Bojesen, Hund + fåglar, längd: 9-18, Da..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:20
  • 7197 Skulpturer mm
    Georg Jensen, Rostfritt, Elefanter, höjd: 5-13
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:19
  • 7021 Skulpturgrupp
    Dam med hund, höjd: 26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:11
  • 7176 Tavla
    Leckö slott, 1860, 25x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:46
  • 7362 Tavlor
    4 st. sjöfågel, motivet: 36x27, 1 saknar glas
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:19
  • 7025 Tomte
    'Heissner', Tyskland, 50/60-tal, höjd: 38, bemålad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:29
  • 7219 Träsnitt
    EA-upplaga (konstnärens exemplar), 1955, "orfeus o..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:29
  • 7206 Träsnitt
    Efter Emile Bernard, tryckt signatur, bladets mått..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:09
  • 7243 Träsnitt
    Maja Fjaestad (1873-1961), 'Kyrkogårdsgrind', sign..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:39
  • 7221 Träsnitt
    Petter Zennström (f. 1945), 1979, Vette tillverkar..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:31
  • 2032 Träsnitt
    Wadim Falileieffm mm: 15x22
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:56
  • Metropol Tipsar
  • 6036 Oljemålning
    Siri Rathsman (1895-1974), signerad -55, duk, 80x 65
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:30
  • 6031 Oljemålning
    Anton Genberg (1862-1939), Sign Åre 1930, 65 x81
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:29
  • 1103 Akvarell
    Augustus Osbourne Lamplough, kamelryttare vid Nile..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:27
  • 6012 Blandteknik
    Pierre Olofsson (1921-1996), "Minikonst", Från Gal..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:16
  • 6006 Blandteknik
    Nils Tirén (1885-1935), gräsänder, motivet: 23x29
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:08
  • 2296 Skulptur
    Brons, Efter Jules Jovane, höjd: 71
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:42

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev