bakg

KONST


  • 4416 Affischer
    6 st, efter Marc Chagall (1887-1985), 1967, Paris
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:01
  • 3126 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Carlberg, 22,5 x14
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:47
  • 4093 Akvarell
    Birgit Nilsson, människor, motivet: 45x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:01
  • 3064 Akvarell
    Dénes Perger (1934-2015), Stadsgårdskajen, Stockho..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:04
  • 4465 Akvarell
    Emile Zoir (1867-1936), Hamn, signerad, 55x77 ca
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:17
  • 4560 Akvarell
    Frans Lindström (1874-1954), Skinnarviksgatan, mot..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:40
  • 4423 Akvarell
    Gunnar Widforss (1879-1934), 1908, Stigbergsgatan,..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:49
  • 9349 Akvarell
    Inga Wånggren, Källhagen, vy mot Nordiska Museet, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:07
  • 5023 Akvarell
    Jenny Nyström (1854-1946), Sjungande pojkar, motiv..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:28
  • 7275 Akvarell
    Josef Öberg (1890-1967), Stockholm, 47x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:17
  • 4473 Akvarell
    Kina, 83x39, man
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:26
  • 4472 Akvarell
    Kina, Tiger, 49x97
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:26
  • 4344 Akvarell
    Maurice, Venedig, 55x36
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:59
  • 3108 Akvarell
    Michael Shevarjov (f. 1958), Stockholmsmotiv, moti..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:38
  • 4519 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, "Persisk marknad", signera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:01
  • 3105 Akvarell
    Oidentifierad Konstnär, signerad David, 92, Skepps..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:20
  • 3008 Akvarell
    Olle Hagdahl, Klara Kyrka, signerad. - 45, 40x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:12
  • 3011 Akvarell
    Pietro Dalla Santa (1931-2002), Agnes Stockholm, 6..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:17
  • 7282 Akvarell
    Sign B-N, Stockholm, 19x15 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:37
  • 3005 Akvarell
    Wetterström, Stockholms inlopp, signerad. -22 28x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:39
  • 2300 Akvareller
    3 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:11
  • 3120 Akvareller
    4 st, F Lindström, 14x22 ca
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:35
  • 3063 Akvareller
    7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:23
  • 3061 Akvareller
    8 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:18
  • 3062 Akvareller
    9 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:21
  • 4402 Blandteknik
    2 st, Lars Norrman (1915-1979), 22x32,27x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:38
  • 5044 Blandteknik
    Aly Ben Salem (1910-2001), kvinnoporträtt, signera..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:57
  • 5033 Blandteknik
    Ammar Farhat (1911-1987), 1956, Mor med barn, blad..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 20.000 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 18:59
  • 5019 Blandteknik
    Arvid Fougstedt (1888-1949), 25x18, Paris 1908
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:38
  • 4098 Blandteknik
    Carl Johan Forsberg, St Petrikyrkan i Malmö, 65x48
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:06
  • 5017 Blandteknik
    Einar Jolin (1890-1976), Man med orm, 48x39
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:22
  • 4258 Blandteknik
    Hamngren, hästar med ryttare, 1976,39x56
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:12
  • 4001 Blandteknik
    Hilding Linnqvist (1891-1984), fiskeläge, signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:29
  • 3047 Blandteknik
    Ingegerd Gothe (1912-1988), Stockholm, 14x20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:08
  • 5008 Blandteknik
    Jenny Nyström (1854-1946), 'Till barnbiblioteket s..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:08
  • 4403 Blandteknik
    Lars Norrman (1915-1979), Båt, bladets mått: 41x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:39
  • 4401 Blandteknik
    Lars Norrman (1915-1979), Hong Kong, 45x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:37
  • 4400 Blandteknik
    Lars Norrman (1915-1979), Poolområde, signerad, 39x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:35
  • 5029 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Renhjord, "1941 års..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:08
  • 4299 Blandteknik
    Robert Högfeldt (1894-1986), Trollflicka med blomm..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:37
  • 3130 Blandteknik
    signerad, Man, 29x19
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:42
  • 4552 Blandteknik
    Sven Gedin (1930-2001), -59, motivet: 24x34
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:32
  • 4236 Blyerts
    4 st, signerad. Kronstrand, porträtt, motivet. 10x..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:39
  • 4523 Blyerts
    Greta Lindberg (1889-1978), Sign Paris -21, modell..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:04
  • 3027 Etsning
    Anders Heller (f. 1904), Stockholms Stadshus, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:26
  • 4046 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), porträtt, signerad A Fri..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:38
  • 8147 Etsning
    Erik Ekroth (1883-1954), Riddarhuset, signerad, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:42
  • 8478 Etsning
    Ernst Hällgren (1889-1944), signerad E Hällgren, '..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:08
  • 3036 Etsning
    Hans Johanson, 1936, Stockholmsmotiv, motivet: 20x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:39
  • 4054 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), signerad 1952, 'Söndagsfö..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:50
  • 3014 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Från ateljén, Heleneb..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:41
  • 3116 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Från Kungsholmsbron, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:48
  • 4407 Etsning
    Ida Barbigo, 19/60, bladets mått: 56x75
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:45
  • 3060 Etsning
    Johan Fredrik Martin (efter), Utsigt Af Stockholm ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:16
  • 2278 Etsning
    Johnny Friedlaender (1912-1992), 69/200, figurer, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:05
  • 4048 Etsning
    Olle Hanspers (f. 1923), 73/150, motivet: 16x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:42
  • 1024 Etsning
    signerad, Fjällgatan, motivet: 20x29
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:31
  • 4047 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Aten, upplaga i 4 exemp..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:40
  • 3022 Etsningar
    2 st, Theddy Skog (1908-1948), Katarinahissen / Pe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:18
  • 3065 Etsningar
    4 st. Staffan Snidare och Conny Berglund, Stockhol..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:13
  • 4039 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), 'Tram Tram', 81/225, moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:35
  • 4089 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), 10/160, Monkey Business I..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:55
  • 3017 Färgetsning
    Stockholms Stadshus, Ernst Hällgren (1889-1944), m..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:32
  • 8146 Färgetsning
    Theddy Skog (1908-1948), Kattgränd, motivet: 23x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:41
  • 3026 Färgetsningar
    6 st, Ernst Hällgren (1889-1944), Stockholm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:24
  • 3040 Färgkrita
    Nisse Zetterberg (1910-1986), Stockholmsmotiv, sig..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:16
  • 4554 Färgkrita
    Patrik Reuterswärd (1886-1971), -56, motivet: 23x3..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:33
  • 3044 Färglitografi
    2 st, Åke Westin (f. 1939), 'Fjällgatan', 'Stortor..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:32
  • 3073 Färglitografi
    2 st. lösa blad, Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:45
  • 3076 Färglitografi
    2 st. lösa blad, Steven Clark, numrerade och signe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:53
  • 3071 Färglitografi
    6 st. lösa blad, Charles Sjöholm (f. 1933), Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:40
  • 3115 Färglitografi
    Åke Åhlin, Storskär, HC 20/35, motivet: 40x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:32
  • 3114 Färglitografi
    Åke Åhlin, Waxholmsbåt, motivet: 40x57
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:31
  • 3141 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Järntorget, 194/770, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:38
  • 4095 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), 148/225, motivet: 55x51
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:04
  • 4286 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 37/100,1995, motivet: 50x39
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:02
  • 4288 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Piano nocturne, 2/2, blade..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:03
  • 4551 Färglitografi
    Arne Aspelin (1911-1990), Figurer, motivet: 32x41
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:30
  • 1266 Färglitografi
    Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:20
  • 2250 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), EA-upplaga, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:38
  • 4063 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Söder Mälarstran..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:48
  • 4074 Färglitografi
    Bernt Jonasson, 103/180, motivet: 66x48
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:58
  • 3067 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, 189/360,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:31
  • 3068 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, 290/360,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:34
  • 4061 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, signerad..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:42
  • 3072 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), sommar i roslagen, H..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:43
  • 3101 Färglitografi
    Bo Jonsson, Stockholmsmotiv, motivet: 53x67
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:53
  • 4066 Färglitografi
    Bruno Karlsson (f. 1927), Slottspartär, 87/360, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:25
  • 3080 Färglitografi
    Bruno Karlsson (f. 1927), Stockholm i vinterskrud,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:07
  • 3031 Färglitografi
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), Nybroviken, bladets ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:33
  • 4065 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), 254/260, motivet: 28x38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:23
  • 3019 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Djurgården 5, 66/90, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:01
  • 4064 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Drottninggatan, 69/310,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:16
  • 3103 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Stockholmsmotiv, 286/35..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:58
  • 3075 Färglitografi
    Claes Folcker (f. 1940), Ångbåtens dag, 126/450, l..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:50
  • 4338 Färglitografi
    Efter Paul Gauguin, motivet: 40x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:55
  • 3095 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), 33/360, motivet: 45x55
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:08
  • 4062 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 'Mosebacke Torg', 108/360..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:45
  • 4546 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 'Mosebacke Torg', 187/200..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:23
  • 3045 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), 237/325, Stockholm, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:30
  • 3070 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Bastugatan, 215/360, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:38
  • 2016 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Mosebacke Torg, 54/360, s..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:29
  • 4559 Färglitografi
    Eric Julius, 1962, komposition, 31x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:39
  • 4444 Färglitografi
    Georges Laporte (1926-2000), HC-upplaga, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:31
  • 2249 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), 60/200,1981, Ymer 80, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:36
  • 4284 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), HC-upplaga, signerad. -8..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:00
  • 3012 Färglitografi
    Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), utsikt från Stadsh..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:18
  • 4099 Färglitografi
    Håkan Thorsén (f. 1928), 106/410, motivet: 47x61
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:11
  • 3106 Färglitografi
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Nybroviken, 73/360..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:27
  • 3018 Färglitografi
    Harry Wichmann (1916-1993), 1966, Stockholmsmotiv,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:40
  • 3015 Färglitografi
    Jan Grantorp (f. 1952), Utsikt mot Söder, 44/350, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:59
  • 3069 Färglitografi
    Jan Lundqvist, Djurgårdsbron, EA-upplaga, signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:35
  • 3104 Färglitografi
    Jeanette Karsten (f. 1967), Sergels Torg, 64/250, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:18
  • 4092 Färglitografi
    John Wierth (1920-2003), 81/325, solnedgång, blade..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:59
  • 3049 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), 22/150, Djurgårdsbron, bla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:04
  • 3139 Färglitografi
    Knut Gruva (1902-1981), Stockholmsmotiv, 32/300, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:25
  • 4104 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), 169/360, motivet: 63x95
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:44
  • 4414 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), 302/310, Hamn, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:00
  • 4413 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Segelbåt, motivet: 28x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:58
  • 4415 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Tjurfäktare, 213/260, mo..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:00
  • 3066 Färglitografi
    Leif Nielsen, Stockholm, 25/160, signerad, bladets..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:15
  • 4360 Färglitografi
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 1999,94/140
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:23
  • 5053 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 152/450, motivet: 32x34
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:06
  • 3085 Färglitografi
    löst blad, Bert Håge Häverö (1932-2014), Stockholm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:48
  • 4421 Färglitografi
    Magdalena Kossakowska, tryckt signatur M Kossakows..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:12
  • 1004 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Söder mälarstrand, 10/3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:29
  • 4024 Färglitografi
    Marie-Louise Ekman (f. 1944), 79/245, signerad Mar..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 18:20
  • 3032 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), motiv från Sturehof,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:35
  • 4103 Färglitografi
    Nils Wedel (1897-1967), 55/70, "Mellan dag och nat..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:42
  • 4549 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Sign -48, modell, motivet:..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:28
  • 4408 Färglitografi
    Olivier Dassault, 141/195, bladets mått: 76x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:48
  • 4045 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), komposition, 47/50, moti..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:37
  • 3079 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Stockholm, 106/350, sig..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:01
  • 4300 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Fredmans Epistlar, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:37
  • 4301 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), 288/310, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:39
  • 3052 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 143/360, af Chapma..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:11
  • 4034 Färglitografi
    signerad Wierth, landskapsmotiv, 224/360, motivet:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:13
  • 4527 Färglitografi
    signerad, Impression, 70/200, motivet: 50x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:10
  • 4277 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), "SLAS", 37x51
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:44
  • 3086 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), 3/20, motivet: 63x94
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:41
  • 7751 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Skeppsbron, -80, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:53
  • 4035 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Stockholmsmotiv, r..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:19
  • 3055 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970). Hötorgscity, 45/100..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:39
  • 3140 Färglitografi
    Ulf Göthman (f. 1945), Gamla Stan, 237/280, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:28
  • 4289 Färglitografi
    Ulf Gripenholm (f. 1943), 35/130, motivet: 42x49
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:05
  • 3117 Färglitografier
    2 st, Elis Ryberg (1919-1985), Skansenentrén & Fåf..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:55
  • 3118 Färglitografier
    2 st, Elis Ryberg (1919-1985), Söders höjder & Rid..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:57
  • 4405 Färglitografier
    2 st, Lars Norrman (1915-1979), 310-upplaga, blade..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:41
  • 4417 Färglitografier
    2 st, Lars Norrman (1915-1979), Flicka med svan, P..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:04
  • 4420 Färglitografier
    2 st, Lars Norrman (1915-1979), Flickor i bastun, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:10
  • 4410 Färglitografier
    2 st, Oidentifierad konstnär, signerad, 11/195, bl..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:51
  • 3029 Färglitografier
    3 st, Charles Sjöholm (f. 1933), PT, Stockholmsmot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:29
  • 4411 Färglitografier
    3 st, Pierre Henri Jacquot, bladets mått: 66x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:53
  • 4406 Färglitografier
    3 st, signerad. Hopf, 50-60-upplaga, bladets mått:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:42
  • 3077 Färglitografier
    3 st. lösa blad, Reinhold Ljunggren (1920-2006), S..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:56
  • 3132 Färglitografier
    4 st, Marcel Genay (f. 1929), Stockholmsmotiv, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:45
  • 3078 Färglitografier
    4 st. lösa blad, Pietro Dalla Santa (1931-2002), S..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:58
  • 4285 Färglitografier
    Gösta Werner (1909-1989), bladets mått: 47x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:01
  • 4557 Gouache
    Oidentifierad konstnär, signerad, 1964, Man med hi..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:36
  • 3028 Grafiskt blad
    Utsigt af Stockholm från Blasieholmen, motivet: 27x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:28
  • 3099 Krita
    2 st, Pierre Van der Stok, Stadsmotiv, -57, ramens..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:51
  • 3056 Litografi
    Björn Jonson (1903-1991), 44/310, Stockholms hamn,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:46
  • 4451 Litografi
    Eva Stockhaus (f. 1919), Sommartistel, 21/50, sign..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:57
  • 3100 Litografi
    Henri De Val, af Chapman, motivet: 41x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:39
  • 3039 Litografi
    karta över Stockholm, 1733, tryckt 1953, ramens in..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:51
  • 3016 Litografi
    Karta över Stockholm, 1870-71, motivet: 50x177, O ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:18
  • 2279 Litografi
    Nils Wedel (1897-1967), 301/310, "fem motiv", moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:07
  • 3004 Litografi
    Stockholms slott, 25x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:04
  • 3102 Litografi
    Tore Palm, "Shamrock", 24/300, motivet: 46x66
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:55
  • 3035 Litografi, 40/..
    Waldemar Bernhard (1890-1965), Södermalmstorg, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:37
  • 4025 Litografier
    4 st, Dénes Perger (1934-2015), Stockholmsmotiv, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:57
  • 3042 Litografier
    4 st, Stig Åke Lund, 'Mariaberget', 'Tivoli', 'Års..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:21
  • 5016 Oljemålning
    Alf Wallander (1862-1914), Pojke med Falk, 60x48
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:20
  • 5002 Oljemålning
    Alfred Bergström (1869-1930), 'Havre', 1895, 23x18
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:55
  • 4545 Oljemålning
    Anders Alzar, 25x44, Vid Siljan
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:24
  • 4340 Oljemålning
    Andreasson, Stilleben, sign- 21,73x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:56
  • 4354 Oljemålning
    Anna-Kajsa Alaoui (f. 1949), komposition, 100x116
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:04
  • 5012 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Vinter, 58x71
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:53
  • 4162 Oljemålning
    Atterhult, 1949, fjällmotiv, 68x84
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:09
  • 5050 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), fors, otydlig signatur, 76x..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:40
  • 3041 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), vy mot Stadshuset, signe..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:48
  • 3087 Oljemålning
    Bertel Bertel-Nordström (1884-1967), Riddarfjärden..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:56
  • 4050 Oljemålning
    Björn Jonson (1903-1991), "Kopparpanna & fiol", si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:28
  • 4051 Oljemålning
    Björn Jonson (1903-1991), "sommaräng vid öre älv",..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:32
  • 4049 Oljemålning
    Björn Jonson (1903-1991), "Stilleben med strykjärn..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:27
  • 7293 Oljemålning
    Bo von Zweigbergk (1897-1940), kust, -30, 22x26
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:56
  • 3082 Oljemålning
    Bramer, Stortorget, Gamla Stan, signerad, -74,45x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:56
  • 4088 Oljemålning
    Brita Henriz (1920-2006), Figurkomposition, signer..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:54
  • 4508 Oljemålning
    Britt-Louise Kellberg-Nordström (f. 1925), 'Mussel..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:35
  • 9039 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), 1971, Jakobs kyrka. Kung..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:25
  • 4334 Oljemålning
    C Borén, Lejon, signerad. -41,28x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:54
  • 4558 Oljemålning
    C S Roman, Fartyg, 51x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:38
  • 4188 Oljemålning
    C Sandahl, kopia efter Laurence, 37x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:25
  • 3083 Oljemålning
    Carl Wilhelm Jaensson, från Observatoriebacken, si..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:11
  • 4068 Oljemålning
    Christian Björn Larsen (1931-1993), figurkompositi..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:18
  • 4353 Oljemålning
    Einar Palme (1901-1993), Sjö, signerad. 1959,40x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:06
  • 3135 Oljemålning
    Ellis Wallin (1888-1972), 1935, Skanskvar i snö, 5..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:23
  • 5030 Oljemålning
    Emilio Grau-Sala, Parkmotiv, olja på pannå, 18, 5x..//
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 16.500 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:24
  • 3006 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Vasabron, signerad. 19..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:10
  • 5046 Oljemålning
    Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, sig..//
    Utrop: 9.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 18:52
  • 5018 Oljemålning
    Gabriel Loppé (1825-1913), Alplandskap, 30x40
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 16.500 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:30
  • 3098 Oljemålning
    Georg Lindström (f. 1912), signerad -60, Klaratorg..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:49
  • 4562 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), modell, signerad, 43x50
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:41
  • 3138 Oljemålning
    Göthe, Klara Kyrka, 76x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:08
  • 9348 Oljemålning
    Greta Zetterstrand (1895-1982), signerad Greta Jer..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:06
  • 4168 Oljemålning
    Guido Odierna (1913-1991), Capri, 39x49
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:11
  • 4159 Oljemålning
    Guido Odierna (1913-1991), motiv från Capri, 48x68
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:03
  • 4265 Oljemålning
    Gunnar Johnsson, "Uppvaknande", 38x46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:08
  • 5028 Oljemålning
    Gustaf Lundqvist, Porträtt av Kyrkvaktmästaren Bru..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:01
  • 7521 Oljemålning
    Håkan Carlström, Stockholmsmotiv, 54x64
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:07
  • 4431 Oljemålning
    Hans Hanson, Landskap med by, 69x97
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:19
  • 3010 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Skeppsbron, 70x100
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:13
  • 4144 Oljemålning
    Helge Andersson (f. 1913). kustlandskap i Bohuslän..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:50
  • 3050 Oljemålning
    Inga Jarlvik, Reimersholme, 1976, 45x51
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:05
  • 8250 Oljemålning
    Iwar Donner (1884-1964), Vintervy från Djurgårdsst..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:39
  • 3059 Oljemålning
    Jack Prudnik (f. 1914), Dramaten, 32x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:15
  • 3024 Oljemålning
    Jack Prudnik (f. 1914), Slussen, 34x26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:11
  • 2061 Oljemålning
    Jan Naliwajko (f. 1938), Flicka, 100x73
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:03
  • 4357 Oljemålning
    Johan Arvall (f. 1944), svanar, 50x62
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:19
  • 3107 Oljemålning
    John Herbert, Stockholmsmotiv, signerad och datera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:35
  • 5025 Oljemålning
    Jules Schyl (1893-1977), Pion, 46x39
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 18:20
  • 3084 Oljemålning
    K Lundberg, motiv från Lundagatan, signerad. 45x54
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:49
  • 4428 Oljemålning
    Karl Abel, Hässjor, 60x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:17
  • 4010 Oljemålning
    Karlson, modell, 66x74
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:58
  • 4518 Oljemålning
    Kopia, Gustav II Adolfs död, Slaget vid Lützen, 85..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:57
  • 3023 Oljemålning
    Kurt Lindon (1910-1986), Spritcentralen Årsta, sig..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:32
  • 3091 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Hedvig Eleonoras kyrktorn,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:07
  • 3090 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Observatorielunden, signer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:05
  • 3089 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), vy mot Kungsholmen, signer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:03
  • 3020 Oljemålning
    Lennart Börje Vestberg (f. 1934), signerad L Börje..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:24
  • 1033 Oljemålning
    Ljungdahl, 1946, Nybroviken, 37x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:12
  • 4564 Oljemålning
    Lothar Schlüter (f. 1928), hav, signerad, 60x91
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:47
  • 5015 Oljemålning
    Louis Sargent, Kust, 'To Mr and Mrs Roche St Ives'..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 18:06
  • 3092 Oljemålning
    Lundh, Hornstull, 40x49
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:13
  • 4343 Oljemålning
    M Magnusson, Paris 1936,34x31
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:58
  • 4094 Oljemålning
    Märtha Sjöholm, Höns, signerad 1974,65x67
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:03
  • 3074 Oljemålning
    Monogramsignerad, Kvällsljus Slussen, 38x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:48
  • 5039 Oljemålning
    Mosse Stoopendaal (1901-1948), sträckande svanar, ..//
    Utrop: 18.000 kr
    Just nu: 13.500 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:42
  • 3013 Oljemålning
    Natan Johansson (1893-1951), tillskriven, Utsikt f..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:37
  • 3009 Oljemålning
    Nils Carlstedt (1898-1980), Stockholm, 1933, 33x47
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:08
  • 3003 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Stockholm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:41
  • 4172 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, barn vid grind, 29x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:12
  • 4528 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Fjällsjö, 60x85
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:12
  • 4175 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, jaktstilleben, pannå, 1800..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:14
  • 4550 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, kust, signerad, 46x63
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:29
  • 4238 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, landsväg, 14x18
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:42
  • 4166 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, mansporträtt, 1700-/1800-t..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:10
  • 4524 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogram S, komposition, 2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:07
  • 4091 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad 1973, fartyg, 46x55
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:58
  • 3097 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad Bauer, Storkyrkan..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:24
  • 3142 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad J. Bauer 42, Gatu..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:39
  • 4438 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Figur med vaser,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:22
  • 4090 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, komposition, ram..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:57
  • 4548 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Kust, 31x39
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:25
  • 4335 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. - 62 Skördefolk,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:54
  • 4072 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. blomsterstillebe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:41
  • 4100 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, stilleben, 30x46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:04
  • 3119 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Stockholms slott, 11x15
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:20
  • 4370 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, träd, 36x26
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:17
  • 4556 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Utsikt från fönster, 46x36
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:35
  • 4087 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. signerad. Porträtt, 43x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:59
  • 4359 Oljemålning
    Olle Rhönnstad (1931-1988), vinterlandskap, 38x80
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:22
  • 5013 Oljemålning
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Geometrisk Komposit..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.600 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:39
  • 3057 Oljemålning
    osignerad, Skeppsbron, 25,5x46 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:48
  • 7435 Oljemålning
    Oskar Brentzell, Riddarholmen, 1951, 38x46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:45
  • 4358 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), Vintermotiv, 61x93
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:20
  • 5052 Oljemålning
    på papper, Olle Bonniér (1925-2016), Rymdkurva, si..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:53
  • 5001 Oljemålning
    Peter Adolf Persson (1862-1914), Solnedgång vinter..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:41
  • 5051 Oljemålning
    Philippe de Rougemont, signerad, ballerinor, 71x44
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:39
  • 5038 Oljemålning
    Philippe de Rougmont, Ballerinor, 72x45
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:40
  • 5021 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (1843-1911), 'Månsken Wingåker',..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:58
  • 4418 Oljemålning
    Rolf Hallengren (f. 1932), vinterlandskap, 43x58
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:10
  • 4200 Oljemålning
    S Lindström, sträckande änder, 65x100
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:45
  • 5048 Oljemålning
    signerad C Brandt, vinterlandskap, motivet: 79x114
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:55
  • 3054 Oljemålning
    signerad Falk 1947, Södermalm, 'Lotsgatan på Söder..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:38
  • 4192 Oljemålning
    signerad Grafström, motiv med samebarn, 29x39
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:27
  • 3048 Oljemålning
    signerad Sula Atterling, 'Vår på Söder', 38x46
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:37
  • 3033 Oljemålning
    signerad, Årstapromenaden, Stockholm, 58x58
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:40
  • 4009 Oljemålning
    signerad, hav mot bergskust, 80x145
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:56
  • 3038 Oljemålning
    signerad, Utsikt över Riddarfjärden, 61x80
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:41
  • 4351 Oljemålning
    signerad. CC, Björkar, 66x44
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:01
  • 4233 Oljemålning
    signerad. Gedin, fontän bland träd, 17x11
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:38
  • 4333 Oljemålning
    Sten Allumann (f. 1947), "Efterårsstorm", sign- 72..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:44
  • 4342 Oljemålning
    Sten Allumann (f. 1947), 'Kristianshamn, Köpenhamn..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:57
  • 3051 Oljemålning
    Stockholmsmotiv, vy mot Gamla Stan, Signerad N And..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:07
  • 3034 Oljemålning
    Sven Ahlgren, 'Rålambshovsparken med Västerbron', ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:34
  • 3088 Oljemålning
    Sven Olof Rosén (1908-1982), 'Broarna', Stockholm,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:57
  • 4563 Oljemålning
    Tage Radetzky (1878-1954), spanjorska, signerad, M..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:42
  • 3001 Oljemålning
    Thorvald Rygaard (1872-1939), Slussen, 1920-tal, s..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:51
  • 4555 Oljemålning
    Titti Sereng, Snösmältning, 1970,46x61
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:34
  • 3046 Oljemålning
    Tore Wideryd (1908-1992), Skeppsbron, 18x25 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:35
  • 4199 Oljemålning
    W Landgren, bokskog, 45x64
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:44
  • 3002 Oljemålningar
    2 st, Emil Hellbom (1895-1969), Stockholmsmotiv, 5..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:56
  • 4520 Oljemålningar
    2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Modeller, 13x10 ca
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:04
  • 4096 Oljemålningar
    2 st, Solveig Edvardsson, fartyg, 60x73
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:05
  • 3053 Oljemålningar
    3 st, John Malm, Stockholmsmotiv, 13x8
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:14
  • 4198 Oljetryck
    2 st, äldre ramar, ramens innermått: 92x71 & 69x55
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:40
  • 4412 Pastell
    Georges Laporte (1926-2000), Segelbåtar, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:54
  • 3121 Pastell
    Oidentifierad konstnär, Hammarbyhamnen, signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:25
  • 4466 Pasteller
    2 st, Rune Jansson, signerad. 1948 respektive 1947..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:18
  • 3113 Porslinstavlor
    2 st, Kina, 37x25
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:27
  • 3133 Ram
    förgylld, innermått 76x119
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:08
  • 4211 Ramar
    2 st. 1800-tal, med marina motiv, ramens innermått..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:10
  • 4185 Rödkrita
    efter De Prince, Kvinna med blomsterkorg, motivet:..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:20
  • 3043 Serigrafi
    3 st, Åke Westin (f. 1939), 'Norrhamnen i Vaxholm'..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:25
  • 4191 Sidenmålning
    Asien, 1900-tal, motivet. 34x28
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:26
  • 2009 Skulptur
    Andreas Wargenbrant (f. 1967), Tärning, 1/1, Trä, ..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:32
  • 3123 Skulptur
    brons, efter Bruno Zach, 'Dansös', nutida produkti..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:43
  • 2256 Skulptur
    brons, efter Giambologna, 'Mercurius', nutida prod..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:17
  • 2257 Skulptur
    brons, efter Milo, 'Ballerina', nutida, höjd: 31 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:18
  • 1140 Skulptur
    brons, höjd: 43 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:02
  • 5047 Skulptur
    bronserad metall, J Rudens, man med kedja, 1900-ta..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:23
  • 4227 Skulptur
    Buddha, porslin, höjd: 19 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:30
  • 5045 Skulptur
    Ferdinand Barbedienne (1810-1892), brons, höjd: 67 cm
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 18:06
  • 4512 Skulptur
    flickhuvud, Gips, höjd: 23 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:41
  • 9004 Skulptur
    Häst, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, höjd..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 20:31
  • 4204 Skulptur
    Jan Carlson, smide, "Skeppet", längd: 45 cm, höjd:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:54
  • 9002 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Pippi Långstrump", Gustavs..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 19:07
  • 9001 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Trapp", ur Tripp Trapp Tru..//
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 19:03
  • 1024 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Amalia ur serien ABC-flicko..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:56
  • 1025 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Beata ur serien ABC-Flickor..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:57
  • 1027 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Johanna ur Larsons Ungar, G..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:00
  • 1014 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Johanna, Gustavsberg, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:14
  • 1015 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Malin ur Larsons Ungar, Gus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:16
  • 1026 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Pelle ur Larsons ungar, Gus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:58
  • 1003 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sjöjungfru, höjd: 6 (1969-1..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:56
  • 1016 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Zebra, ur Stora Zoo, Gustav..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:17
  • 1018 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Zebra, ur Stora Zoo, Gustav..//
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 20:53
  • 1131 Skulptur
    Parian, Gustavsberg, 1915, barn med strumpa, längd..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:10
  • 4547 Skulptur
    Parian, Pojke med sticka, höjd: 13 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:24
  • 4161 Skulptur
    Royal Copenhagen (Den Kongelige Porcelainsfabrik),..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:09
  • 4140 Skulptur
    Tyskland, höjd: 22 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:42
  • 5040 Skulptur i glas
    Bertil Vallien (f. 1938), Kosta Boda, Limited edit..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:13
  • 4006 Skulptur i glas
    Edvin Öhrström (1906-1994), höjd: 16 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:20
  • 4229 Skulpturer
    2 st, i form av elefant och björn, höjd: 6-23 cm
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:32
  • 9005 Skulpturer
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), "Lillskansen", Gustav..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 20:32
  • 1029 Skulpturer
    8 st, Lisa Larson (f. 1931), All Världens Barn, Gu..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:11
  • 3137 Tavla
    Intarsia, Stockholm, B Ekman, 21x26
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:28
  • 4026 Träsnitt
    Harriet Sundström (1872-1961), 'Franska vinthundar..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:59
  • 3021 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), -74, 161/360, Gamla st..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:14
  • 3025 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 196/310, 1969, Söderma..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:14
  • 8115 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 1961, 58/310, Vasabron..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:52
  • 3007 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 1976,26/36, Strandväge..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:31
  • 3109 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 24/360, motivet: 40x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:55
  • 3081 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 260/360, signerad, -74..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:01
  • 3058 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 81/310, Stockholm, 195..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:13
  • 4033 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Brunkebergs Torg, 25/8..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:28
  • 3030 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Skeppsbron, 86/150, bl..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:31
  • 5020 Träsnitt
    Utamaro Kitagawa, mor med barn, motivet: 37, 5x25
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:08
  • 1191 Träsnitt
    Waldemar Bernhard (1890-1965), Oscarskyrkan, 74/20..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:43
  • 4336 Tryck
    3 st, Efter Zorn, motivet: 20x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:54
  • 3134 Tryck
    6 st, Stockholmsmotiv, motivet: 18x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:14
  • 3131 Tryck
    Norrmalmstorg, motivet: 33x50,5
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:43
  • 4409 Tusch
    2 st, Oidentifierad konstnär, signerad, Ryttare, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:49
  • 4553 Tusch
    Albert Engström (1869-1940), ramens innermått: 34x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 18:31
  • 4209 Väggskulptur
    David Wretling (1901-1986), terrakotta, höjd: 52 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:05
  • 4073 Vas
    + skål, Transjö, Jan-Erik Ritzman och Sven-Åke Car..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 19:57
  • Metropol Tipsar
  • 1018 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Zebra, ur Stora Zoo, Gustav..//
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 20:53
  • 9002 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Pippi Långstrump", Gustavs..//
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 19:07
  • 9001 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), "Trapp", ur Tripp Trapp Tru..//
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 19:03
  • 1025 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Beata ur serien ABC-Flickor..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:57
  • 1016 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Zebra, ur Stora Zoo, Gustav..//
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:17
  • 1029 Skulpturer
    8 st, Lisa Larson (f. 1931), All Världens Barn, Gu..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 sept kl 18:11
  • 5052 Oljemålning
    på papper, Olle Bonniér (1925-2016), Rymdkurva, si..//
    Just nu: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:53
  • 5012 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Vinter, 58x71
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:53
  • 5038 Oljemålning
    Philippe de Rougmont, Ballerinor, 72x45
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 20:40