bakg

KONST


  • 1027 Akvarell
    Anna Gardell-Ericson (1853-1939), 16x24
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:52
  • 5579 Akvarell
    Carl-Wilhelm Jaensson (1853-1931), tillskriven, La..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:49
  • 9263 Akvarell
    Henning Nordenlöw, Storskär, 1978, 33x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 juni kl 19:50
  • 9236 Akvarell
    Roger Mühl (1929-2008), "La Plage", 55x58
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:47
  • 7158 Akvarell
    signerad, Skeppsholmen, 1994, motivet: 36x54
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 juni kl 18:31
  • 7539 Akvarell
    Stefan Hedström, 2002, "Abstrakt", motivet: 29x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:37
  • 7538 Akvarell
    Thage Nordholm (1927-1990), 39x35, komposition
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:35
  • 9381 Blandteknik
    Bengt Wallberg (1931-2004), Bela Bartok, "Sonat fö..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:26
  • 6058 Blandteknik
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), landskap, signer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:31
  • 9034 Blandteknik
    E Hagström, 47x58
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 9282 Blandteknik
    Hilding Linnqvist (1891-1984), fiskeläge, signerad..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:11
  • 9234 Blandteknik
    Lambert Werner (1900-1983), relief, komposition, 7..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:42
  • 7342 Blandteknik
    monogramsignatur. GP, Mellanöstern, 40x30
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:11
  • 7186 Blandteknik
    Olaf Olsen, -90, Komposition, motivet: 75x55
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:08
  • 9215 Blandteknik
    Rolf Wertheimer (f. 1930), -63, 38x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:28
  • 9242 Blandteknik
    Rolf Wertheimer (f. 1930), 1963, komposition, moti..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:04
  • 7113 Blyerts
    Einar Nerman (1888-1983), "Tore", motivet: 17x14
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:20
  • 9321 Dalahästar
    8 st, bland annat Modell äldre, höjd: 3, 5- 33
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:48
  • 7551 Eldhundar
    ett par, Frankrike, Louis XVI, längd: 19 cm, höjd:..//
    Utrop: 18.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:49
  • 9264 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Fjäril, PT, 1939, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:51
  • 9050 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Waldemarsudde, 241/280, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:38
  • 9361 Etsning
    Helen Rex (f. 1954), 106/110, motivet: 37x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:09
  • 7575 Etsningar
    3 st, Hans Wigert (1932-2015), oramade
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:16
  • 7192 Färgetsning
    James Coignard (1925-2008), 55/75, bladets mått: 6..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:16
  • 9218 Färgetsning
    Salvador Dalí (1904-1989), 100/150, motivet: 58x39
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:08
  • 7244 Färglitografi
    2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplaga, bladets må..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:49
  • 9216 Färglitografi
    Allan Österlind (1855-1938), 5/30, kvinnor, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:30
  • 9090 Färglitografi
    Anders Mellqvist, Trädgårdsmästarbostaden i Nyckel..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:10
  • 9207 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), 133/140, kvinna med ros..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:09
  • 9209 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), Hästar, 29/120, motivet..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:14
  • 9122 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 116/300, signerad, 75x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:21
  • 9364 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 121/200, motivet: 53x74
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:11
  • 9029 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), EA-upplaga, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:20
  • 9362 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 75/360, motivet: 60x77
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:10
  • 9093 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), brudpar, EA-upplaga,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:16
  • 9092 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, EA-uppla..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:13
  • 9157 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC 14/50, signerad, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:36
  • 7143 Färglitografi
    Björn Lindroth, Kungsfiskare, 343/360, motivet: 36x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:12
  • 9426 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), 17/360, motivet: 60x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:16
  • 9010 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), 171/190, Kvinna på stra..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:17
  • 7172 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Café, 192/300, sk glas, m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:47
  • 7151 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, Par, 38x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:25
  • 7170 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Wärdshus, 29/300, 34x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:43
  • 9208 Färglitografi
    Félix Labisse (1905-1982), 150/180, Héléne, motive..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:11
  • 7333 Färglitografi
    Fernandez Arman (1928-2005), HC-upplaga, 8/60, sig..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:07
  • 9186 Färglitografi
    Gunilla Mann (f. 1947), 15/360, motivet: 39x44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 juni kl 20:43
  • 9356 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 340/350, motivet: 24x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:59
  • 9152 Färglitografi
    Helga Wachholz (f. 1936), 'Blå måndag', 81/200, si..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:38
  • 9318 Färglitografi
    Ingegerd Möller-Nygren (f. 1928), 189/250, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:45
  • 7223 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), 218/240, bladets måt..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:37
  • 9150 Färglitografi
    John Wierth (1920-2003), 22/100, motivet: 75x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:35
  • 7350 Färglitografi
    Kimmo Kaivanto (1932-2012), signerad. - 79, 52/75,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:21
  • 9017 Färglitografi
    Kristina Jöred (1913-2003), "Matdags", HC-upplaga,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:43
  • 9091 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), tärnor, EA-upplaga, signer..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:12
  • 9191 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), "Gousse Boatta", 72x290, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:55
  • 7171 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 16/310, motivet: 38x46
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:44
  • 9211 Färglitografi
    Leonor Fini (1907-1996), 39/95, figur, motivet: 64x51
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:22
  • 7584 Färglitografi
    Linda Le Kinff (f. 1949), 13/200, motivet: 64x48
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:25
  • 9238 Färglitografi
    Louis Toffoli (1907-1999), 139/150, Mor med barn, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:53
  • 9028 Färglitografi
    Marika Lang (f. 1961), Café Opera, 25/30, motivet:..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:18
  • 9195 Färglitografi
    Molin, 273/310, motivet: 34x26
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:01
  • 9151 Färglitografi
    Norbert Robles (f. 1953), 51/70, signerad, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:37
  • 9429 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Monotryck, motivet: 32x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:20
  • 9210 Färglitografi
    Paul Wunderlich (1927-2010), "Ingres 1973", EA-upp..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:17
  • 9205 Färglitografi
    Picasso, tryckt signatur, Henri Deschamp Lith, mot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:06
  • 9204 Färglitografi
    Picasso, Tryckt signatur, Henri Deschamps Lith, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:05
  • 9202 Färglitografi
    Picasso, tryckt signatur, Henri Deschamps Lith, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:47
  • 9360 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 1/300, motivet: 31x51
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:07
  • 7147 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), af Chapman, 264/31..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:20
  • 7157 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), af Chapman, 68/300..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 juni kl 18:30
  • 7153 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), af Chapman, vinter..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:27
  • 9237 Färglitografi
    Roger Mühl (1929-2008), blomsterstilleben, 129/150..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:52
  • 9217 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), EA-upplaga, motivet: 50..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:07
  • 9245 Färglitografi
    Staffan Kronberg (f. 1902), Björkar i Husarviken, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:14
  • 9147 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Södermalms Saluhal..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:45
  • 9089 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga, signerad, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:08
  • 9285 Färglitografi
    Sven Ljungberg (1913-2010), man på cykel, signerad..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:14
  • 9288 Färglitografi
    Sven Ljungberg (1913-2010), PT, brobygge, signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:16
  • 9213 Färglitografier
    2 st, Georges Laporte (1926-2000), Kust, 2/100 & 1..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:25
  • 9079 Gouache
    Göte Göransson (f. 1921), Soldater, signerad, 42, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:49
  • 9243 Grafiska blad
    2 st, efter Chagall, ej signerad, motivet: 25x34 &..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:05
  • 9302 Grafiskt blad
    "Roses have Thorns", 45x72
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:28
  • 9232 Grafiskt blad
    Yvaral - Jean-Pierre Vasarely (1934-2002), Komposi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:38
  • 9266 Gravyr
    JF Martin efter Louis Jean Desprez, "Slaget vid Ho..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:49
  • 6330 Ikon
    Ryssland, förgyllt silver, 23x18
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:19
  • 9262 Kolteckning
    Curt Clemens (1911-1947), Kvinna, 1942, 40x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:49
  • 9097 Kopparstick
    5 st. Svenska Slott, handkolorerade, motivet: 13x1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:50
  • 7679 Litografi
    Anders Zorn (1860-1920), Porträttstudie, FFGK, 190..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:04
  • 7159 Litografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Gubbar, HC-upplaga, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:32
  • 9206 Litografi
    Georges Rouault (1871-1958), tryckt signatur, ansi..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:08
  • 7593 Litografi
    Herdin Didrich, Stadsgårdskajen, Stockholm, 9/96, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:42
  • 7691 Litografi
    Oliver Herdies (1906-1994), 71/225, 64x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:30
  • 7693 Litografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Utanför Lusthuset,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:34
  • 9240 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Trottoarmålare, 78/25..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:03
  • 7446 Oljemålning
    Anders Fogelin (1933-1982), Landskap, 18x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:46
  • 7566 Oljemålning
    Anders Fogelin (1933-1982), Landskap, signerad, 63x68
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:07
  • 7363 Oljemålning
    Anders Hol (1867-1959), Farnäs, 51x67
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:12
  • 9088 Oljemålning
    Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), 1960, 53x64
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:05
  • 7188 Oljemålning
    Birger Lindberg (1901-1991), "Kärlek", 76, 50x61
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:11
  • 7189 Oljemålning
    Birger Lindberg (1901-1991), "Salome", -69, 60x50
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:13
  • 7165 Oljemålning
    Birger Lindberg (1901-1991), -73, Pensionärer, 49x60
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:36
  • 7161 Oljemålning
    Birger Lindberg (1901-1991), -75, "Alkoholisten", ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:34
  • 9174 Oljemålning
    Birger Lundquist (1910-1952), Paris, signerad, 54x67
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:48
  • 9380 Oljemålning
    Björn Hallström (1916-1982), fiskeläge, signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:25
  • 7372 Oljemålning
    Bo Trankell (1942-2013), Ateljéutsikt från Bostade..//
    Utrop: 4.600 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:38
  • 7667 Oljemålning
    C Berndtsson, 1947, Kust, 32x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:54
  • 9365 Oljemålning
    Carl Månsson (1892-1976), Kust, 51x72
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:11
  • 7179 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), 117x73, kvinna
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:59
  • 7144 Oljemålning
    Charles Simpson, Beach Pines, Sardinia, 36x40
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:16
  • 8101 Oljemålning
    Curt Burman, -61, "Kolonner", 81x73
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:43
  • 9145 Oljemålning
    Curt Sjöberg (1911-1987), Trosa, signerad, 76, 34x26
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:37
  • 6441 Oljemålning
    Dr Crix, Jetsons, 2016, 80x80
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:08
  • 7178 Oljemålning
    Edwardson, -84, Stilleben gul fond, 59x72
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:57
  • 7168 Oljemålning
    Edwardson, Christiansö, -78, 49x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:39
  • 7187 Oljemålning
    Edwardson, Hamnmotiv Christiansö, -79, 49x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:09
  • 7196 Oljemålning
    Edwardson, Trosaån, 56x61
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:41
  • 9035 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), tjärn med fåglar, sign..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:38
  • 7057 Oljemålning
    Ellis Wallin (1888-1972), 1937, skog, 98x74, pannå
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:51
  • 9143 Oljemålning
    F Lorentz, tallar vid vatten, signerad -41, 67x96
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 9303 Oljemålning
    Faliero, landskap, 15x21
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:42
  • 7183 Oljemålning
    Flavet, "What did you Said in the sofa?", 70x100
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:03
  • 9214 Oljemålning
    Georges Laporte (1926-2000), eka vid strand, 45x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:27
  • 9244 Oljemålning
    Greta Gerell (1898-1982), "Vid havet", motivet: 37x29
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:07
  • 7327 Oljemålning
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), komposition, 61x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:24
  • 7077 Oljemålning
    Hans Fellenius (1933-1990), Fiskeläge, 42x110
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:32
  • 7076 Oljemålning
    Hans Fellenius (1933-1990), Utsikt från fönster, 6..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:31
  • 6135 Oljemålning
    Harry Wichmann (1916-1993), Malaga, 92x64
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:16
  • 9175 Oljemålning
    Helena Herslow (1875-1944), Kyrkointeriör, 60x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:18
  • 9123 Oljemålning
    Helmer Hertzhoff, gårdsmotiv, signerad, 59x68
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:22
  • 7426 Oljemålning
    Hugo Simson, blomsterstilleben, signerad, 81x63
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:58
  • 6446 Oljemålning
    Inge Blomqvist (1923-2010), 90x100
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 juni kl 18:15
  • 1019 Oljemålning
    Ingeborg Westfelt-Eggertz (1855-1936), monogramsig..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:26
  • 9106 Oljemålning
    Ivan Hoflund (1887-1948), kyrka, signerad, -33, 54x70
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:45
  • 9358 Oljemålning
    K Federspiel, -1956, Stad vid hav, 52x65
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:07
  • 7137 Oljemålning
    Krystyna Suchwazzo, Landskap från Israel, 1988, 10..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:00
  • 1002 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), 1947, Vårvinter, 51x72
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:25
  • 9146 Oljemålning
    Maj Arnell (1910-2005), stilleben med kanna, signe..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:43
  • 1006 Oljemålning
    Margareta Renberg (1945-2005), 1973, komposition, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:22
  • 9162 Oljemålning
    modell, 55x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:38
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ballerina, signerad
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:24
  • 9009 Oljemålning
    Nils af Ström (1903-1971), stadsmotiv, signerad, 4..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:37
  • 9428 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 65x80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:19
  • 9427 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, blomster, 63x80
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:18
  • 9422 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Hamnmotiv, 54x67
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:14
  • 9193 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, porträtt, 26x20
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:01
  • 9048 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. Stadsvy, 28x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:37
  • 7500 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. Stockholmsmotiv,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:37
  • 9435 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Skagen, 60x81
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:26
  • 9015 Oljemålning
    ok sign, strand med sjöfåglar, 50x60 ca
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:07
  • 9239 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), "Frimiklaren", -44, pan..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:56
  • 1001 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Stuga bland björkar, 39x26
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:07
  • 7495 Oljemålning
    Otto G, Väg mot sjö, 16x11
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:26
  • 9306 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), skärgård, signerad, 194..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 juni kl 20:48
  • 9160 Oljemålning
    Rod Pearce, Across the Thames, signerad, 19x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:33
  • 7567 Oljemålning
    Rolf Wertheimer (f. 1930), "Mikrober, 1969, 80x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:08
  • 7394 Oljemålning
    Signerad, Tallar i solnedgång, motivet: 63x97
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:07
  • 1024 Oljemålning
    Sophia Södergren (1847-1923), Signerad, 1887, somm..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:51
  • 9431 Oljemålning
    Stilleben, 65x80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:22
  • 8098 Oljemålning
    Tore Nyberg (1911-1993), 1967, "Vitt mot svart", 1..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:19
  • 7482 Oljemålning
    Tore Nyberg (1911-1993), 1969, 100x81
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:17
  • 9161 Oljemålning
    träd, signerad, -61, 88x77
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:36
  • 1017 Oljemålning
    Victor Forssell, Potatisupptagning, signerad, 27x22
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:51
  • 1023 Oljemålning
    Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), 2016, utsikt mot ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:35
  • 9178 Oljemålningar
    3+ 3+ 2 st, 1900-tal, ca 4, 5x6, 5 respektive 11x8
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:43
  • 7248 Serigrafi
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), 334/350, blad..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:53
  • 7249 Serigrafi
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), 337/350, blad..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:54
  • 7250 Serigrafi
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), EA-upplaga, b..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:55
  • 7246 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), pt 1/10, "5 AV", bladets m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:51
  • 7633 Skulptur
    Åke Holm (1900-1980), Björn, höjd: 9 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:09
  • 9233 Skulptur
    brons, Efter D H Chiparus, kvinna med stol, höjd: ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:39
  • 9231 Skulptur
    brons, efter Paul Ponsard, Kvinna med halsband, hö..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:39
  • 1008 Skulptur
    brons, Grand Tour, höjd: 23 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 7622 Skulptur
    brons, häst, höjd: 19 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:58
  • 7454 Skulptur
    brons, Wilhelm Eberhard Ernst, signerad, höjd: 13 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:54
  • 7023 Skulptur
    Buddha, Mässing/Koppar, höjd: 19 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:45
  • 4067 Skulptur
    ett par, Lisa Larson (f. 1931), ur Sekelskifte, hö..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 9246 Skulptur
    Franklin Mint, Silverfärgad drake, höjd: 29 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:55
  • 1015 Skulptur
    Gustav Kraitz (f. 1926), Katt, Glaserad keramik, l..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:06
  • 7093 Skulptur
    Håkan Bonds (f. 1927), Sign H Bonds, Terrakotta, K..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:29
  • 4089 Skulptur
    Hans Hedberg (1917-2007), Ägg, Biot, Frankrike. St..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:16
  • 4090 Skulptur
    Hans Hedberg (1917-2007), Ägg, Biot, Frankrike. St..//
    Utrop: 18.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:17
  • 9319 Skulptur
    Isbjörn, signerad. KB -58, höjd: 13 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:46
  • 7054 Skulptur
    Kalle ur Larsons ungar, Gustavsberg 1964-1980. Bru..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:25
  • 4055 Skulptur
    Kvinna, Elbogen, stengods, höjd: 50 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 4107 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Björn, Gustavsberg, längd: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 5096 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Bulldog ur Stora Zoo, Gusta..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 5168 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Isbjörn, Isbjörn ur Skansen..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 5062 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Johanna ur Larsons Ungar, G..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 5081 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Kalle ur Larsons ungar, Gus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 4059 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), katt, K. studion, höjd: 18 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 4088 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 4060 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:51
  • 4111 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:35
  • 4108 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:33
  • 4054 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:46
  • 4091 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:51
  • 4109 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Kvinna och barn, höjd: 32 c..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 13.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:34
  • 1013 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lejon Gigant ur serien Afri..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:38
  • 7011 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lejon ur serien Afrika, Gus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:21
  • 5189 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Lejon ur serien Afrika, Gus..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 4019 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), stengods, signerad Lisa L-0..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:16
  • 9284 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Stora Katten ur Jura, Gusta..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:13
  • 4113 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Val ur Traffic, Gustavsberg..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:37
  • 4099 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Varan, Gustavsberg, Ur seri..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 5063 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), Troll
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 1007 Skulptur
    Mari Simmulson (1911-2000), Upsala-Ekeby, Röd fåge..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 9333 Skulptur
    Metall, 20-tal, höjd: 24 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:43
  • 7552 Skulptur
    orientalisk, antik, bemålat trä, höjd: 106 cm
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:50
  • 7675 Skulptur
    Sigurd Berggren, brons, höjd: 27, 5 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:01
  • 9084 Skulptur
    Sten. Orientalisk, längd: 21 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:18
  • 4002 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), "De tu" ur serien Figur..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:01
  • 4003 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), "Mannen med masken" ur ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:02
  • 4001 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), "Mannen med masken" ur ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:00
  • 4006 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), 'Lilla Eva' ur serien F..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:05
  • 4005 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), 'Lilla Eva' ur serien F..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:04
  • 4004 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), 'Stora Eva' ur serien F..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:03
  • 4106 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Springare, Gustavsberg ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 9.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:31
  • 4007 Skulptur
    Stig Lindberg (1916-1982), Tvillingarna ur serien ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:06
  • 1021 Skulpturer
    12 st, För WWF, Lisa Larson/Paul Hoff, höjd: 10-22
    Utrop: 20.000 kr
    Just nu: 17.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:04
  • 9016 Skulpturer
    2 st, Björn Wiinblad (1918-2006), 'vinter & sommar..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:22
  • 9019 Skulpturer
    2 st, Carl Johan Trygg, man & kvinna, höjd: 24 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:50
  • 4095 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Pudel + Afghan, läng..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 4098 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Skottar, längd: 11 cm
    Utrop: 1.800 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 9078 Skulpturer
    4 st, Asien, höjd: 4-25 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:47
  • 4097 Skulpturer
    4 st, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, Skot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 9112 Skulpturer
    4 st. tomtar, keramik, höjd: 17 -26
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:17
  • 4096 Skulpturer
    5 st, Lisa Larson (f. 1931), hundar, höjd: 6-12 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 5103 Skulpturer
    7 st, elefanter, gips och porslin
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 4065 Skulpturer
    ett par, Lisa Larson (f. 1931), Hundar, höjd: 18 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 7487 Skulpturgrupp
    Brons på träsockel, Fåglar, höjd: 19 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:29
  • 9109 Skulpturgrupp
    trä, Samefamilj, signerad HJ, 1943, höjd: 34 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:02
  • 9163 Tavla
    Kina, cloissonné, 49x39
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:40
  • 4130 Träskulpturer
    4 st, höjd: 12-18
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:00
  • 5104 Träskulpturer
    5 st, elefanter, trä
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:28
  • 7611 Träsnitt
    2 st, Hans Wigert (1932-2015), 100-upplaga, bladet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:21
  • 9038 Träsnitt
    2 st. Stockholmsmotiv, bland annat Slussen, signer..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:40
  • 9241 Träsnitt
    Japan, motivet: 34x23
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 18:03
  • 9212 Träsnitt
    Max Walter Svanberg (1912-1994), pt 8/25, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:23
  • 7665 Tusch
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 1965, Hus, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:50
  • Metropol Tipsar
  • 4113 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Val ur Traffic, Gustavsberg..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:37
  • 4090 Skulptur
    Hans Hedberg (1917-2007), Ägg, Biot, Frankrike. St..//
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:17
  • 4109 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Kvinna och barn, höjd: 32 c..//
    Just nu: 13.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:34
  • 4091 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Just nu: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:51
  • 1024 Oljemålning
    Sophia Södergren (1847-1923), Signerad, 1887, somm..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 20:51
  • 4111 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion Gustavsberg ..//
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:35
  • 8098 Oljemålning
    Tore Nyberg (1911-1993), 1967, "Vitt mot svart", 1..//
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:19
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ballerina, signerad
    Just nu: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:24
  • 1019 Oljemålning
    Ingeborg Westfelt-Eggertz (1855-1936), monogramsig..//
    Just nu: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 maj kl 19:26