BELYSNING

  • 2544 Ampelglas
    Rökfärgad, diameter: 48 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    11 maj kl 19:44
  • 4061 Bordslampa
    60-tal, "Borens", Borås, mässing / trä
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    11 maj kl 19:46
  • 3344 Bordslampa
    Ateljé Lyktan, Skinn / krom / plåt
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    11 maj kl 18:17
  • 3231 Bordslampa
    konstmaterial, höjd: 51 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    11 maj kl 18:06
  • 4042 Bordslampa
    metall, batik, 50/60-tal, höjd: 60 cm
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    11 maj kl 20:20
  • 4017 Bordslampfot
    Keramik, Tilgman, Signerad, "Idyll" 1957
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    11 maj kl 19:51
  • 3194 Ljusstakar
    2 par, Mässing, höjd: 10-16
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    11 maj kl 20:21
  • 7129 Ljusstakar
    2 st, Björn Wiinblad (1918-2006), 1963, höjd: 30-38
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    11 maj kl 18:07
  • 2082 Skeppsljusstakar
    1 par, Mässing, Grillby, höjd: 19 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    11 maj kl 18:01
  • 3281 Vägglampa
    John Blund, metall / papper, höjd: 30 cm
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    11 maj kl 18:31
  • 4009 Vägglampor
    1 par, 50/60-tal, höjd: 39 cm
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    11 maj kl 19:08
  • Metropol Tipsar
  • 2021 Ljuskrona
    Gustaviansk stil, höjd: ca 70
    Just nu: 1.400 kr

    11 maj kl 20:23
  • 7129 Ljusstakar
    Just nu: 1.900 kr

    11 maj kl 18:07

Vad r den vrd?