Föremål som liknar sk glas
6204 Glasskulpturer
9 st, Svensk glas, Paul Hoff (f. 1945), WWF
Såld: 600 kr
Såldes den 16 oktober 2017
4297 Väggur
20-tal, sk glas, höjd: 75
Såld: 600 kr
Såldes den 12 januari 2015
4351 Spegel
sk glasmästarspegel, 1800-tal, Sundsvall, höjd: 100
Såld: 700 kr
Såldes den 18 november 2013
1146 Spegel
Sk glasmästarspegel, höjd: 70
Såld: 500 kr
Såldes den 21 december 2009
1602 Litografi
Såld: 100 kr
Såldes den 13 oktober 2008
5589 Pigtittare
Sk glas
Såld: 200 kr
Såldes den 1 september 2008
2317 Färglitografi
Madeleine Pyk, "Fjärilar" EA 8/25, 57 x 42, (sk glas)
Såld: 1.100 kr
Såldes den 3 mars 2008
8087 Färglitografi
Såld: 200 kr
Såldes den 7 januari 2008
8085 Färglitografi
Såld: 550 kr
Såldes den 7 januari 2008