Föremål som liknar morell
4511 Ljusstakar
Ett par, Morells Gjuteri. Höjd: 12cm
Såld: 350 kr
Såldes den 23 november 2020
2537 Oljemålning
Henri Morell, Paris. Signerad. Olja på duk, 61x49 cm
Såld: 800 kr
Såldes den 31 augusti 2020
7422 Oljemålning
Såld: 3.800 kr
Såldes den 15 april 2019
4068 Oljemålning
Henri Morell. Studie. Olja på duk, 60x50
Såld: 100 kr
Såldes den 18 februari 2019
6043 Oljemålning
Såld: 100 kr
Såldes den 5 november 2018
5115 Oljemålning
Henri Morell, nakenstudie. Olja på duk, 60x50 cm
Såld: 200 kr
Såldes den 6 augusti 2018
3446 Oljemålning
Såld: 100 kr
Såldes den 16 juli 2018
6124 Militaria
4 delar, bland annat Epåletter märkta Morell
Såld: 250 kr
Såldes den 23 april 2018
9540 Värja
Morell & co, längd: 83 cm
Såld: 1.400 kr
Såldes den 31 juli 2017