1093 WATERCOLOUR
Sold: SEK 500
Sold den 29 juni 2020 -
4233 WATERCOLOUR (F)
Ellen Palm, -1950, "ekor vid strand", 48x58,
Sold: SEK 450
Sold den 10 januari 2011 -
3357 OIL PAINTING (F)
Ellen Palm, "Ekbacken", signerad -1936, 36x54,
Sold: SEK 300
Sold den 4 oktober 2010
8544 OIL PAINTING
Ellen Palm, sydländskt landskap, 39x32
Sold: SEK 350
Sold den 3 november 2008 -
6292 OIL PAINTING
Ellen Palm, -46, Stilleben, 54x38
Sold: SEK 100
Sold den 12 maj 2008 -
1040 Akvarell
Ellen Palm, interiör
Sold: SEK 650
Sold den 30 augusti 2004
3017 Blandteknik
Ellen Palm, 1924, 18x27
Sold: SEK 300
Sold den 19 januari 2004