8096 Färglitografi
Såld: 350 kr
Såldes den 24 maj 2022 -
9537 Färglitografi
Såld: 100 kr
Såldes den 23 september 2019 -
7030 Färgetsning
Såld: 450 kr
Såldes den 29 juli 2019
7006 Färglitografi
Curman, "Boll i luftem 71/ 220, motivet: 49 x 60
Såld: 300 kr
Såldes den 3 februari 2014 -
4009 Färglitografi
Curman, "Boll i luften", 20/220, 50x60
Såld: 500 kr
Såldes den 31 oktober 2011 -
8136 Färgetsning
Curman, "Kastanjer i blått", 14/50, 23x21
Såld: 350 kr
Såldes den 21 mars 2011
1009 Gravyr
1700-tal, Gåva från Riksantikvarie Curman, 1929
Såld: 850 kr
Såldes den 25 februari 2002