bakg

UR & KLOCKOR

Bordsur  Golvur  Väggur  Övriga ur  

  • 6415 Barometer
    England, 1800-tal. Höjd: ca 90
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:09
  • 7017 Bordspendyl
    brons, Frankrike, 1840/50-tal. Urtavlan märkt Morl..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:06
  • 8078 Bordsur
    mässing, Mora. Höjd: 11
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:04
  • 6437 Golvur
    1700-talets andra hälft. Olof Rising (1718- 1783) ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:39
  • 6570 Golvur
    Allmoge, 1800-tal. Höjd: 213
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:03
  • 8143 Klockställ
    höjd: 12 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:31
  • 8092 Väggur
    Gustaviansk stil. Höjd: 47
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:43
  • 6544 Väggur
    Joseph Leja Stockholm, 59x51
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 19:34
  • Metropol Tipsar
  • 6437 Golvur
    1700-talets andra hälft. Olof Rising (1718- 1783) ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 18:39
  • 7017 Bordspendyl
    brons, Frankrike, 1840/50-tal. Urtavlan märkt Morl..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 oktober kl 20:06




Ladda ner broschyr