KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217098
*
nr 1621 7098
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:40:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 19:26:18
1
600 kr
17/5 19:12:20
2
350 kr
17/5 19:12:20
1
400 kr (Budbetjänt)
17/5 19:12:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore nyberg
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
*
Tore Nyberg
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Läs om budbetjänten
nr 1621 7098
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 19:26:18 | 1 | 600 kr |
17/5 19:12:20 | 2 | 350 kr |
17/5 19:12:20 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/5 19:12:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore nyberg
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14