KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12837023

nr 1283 7023

Roberto Matta

(1911-2002), Frankrike

Färgetsning, Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 27/40. Motivet: 28x37 cm

Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:12:00

21/10 19:05:06 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Roberto Matta

Läs mer om Roberto Matta