KONST / Litografier / Litografi 7336375
*
nr 733 6375
Denis Stéen
(f. 1929), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:04:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 12:17:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:51
-
4049 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kungsträd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:40
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:38
-
4233 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:40
*
Denis Stéen
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Läs mer om Denis Stéen
nr 733 6375
Denis Stéen
(f. 1929), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/12 12:17:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Steen, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:51
-
4049 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kungsträd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:40 -
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:38 -
4233 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:40