SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Strösockerskål 8652531
nr 865 2531
Strösockerskål
på fot, nysilver, 1800-tal, höjd: 38
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 december 2013
kl 19:24:17
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
300 kr
6
450 kr
7
400 kr
7
500 kr
6
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.