KONST / Litografier / Färglitografi 16108240
*
nr 1610 8240
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad PT, daterad 1974. Färglitografi, bildmått: 46x36 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:28:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 08:34:24
1
100 kr
1/4 15:01:47
2
Vinnande bud
1/4 18:11:31
1
200 kr
1/4 18:11:31
2
250 kr (Budbetjänt)
1/4 20:13:27
1
300 kr
1/4 20:13:27
2
350 kr (Budbetjänt)
1/4 20:13:37
1
400 kr
1/4 20:13:37
2
450 kr (Budbetjänt)
1/4 20:14:04
1
500 kr
1/4 20:14:04
2
600 kr (Budbetjänt)
1/4 20:14:47
1
800 kr
1/4 20:14:47
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Landin
nr 1610 8240
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad PT, daterad 1974. Färglitografi, bildmått: 46x36 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 08:34:24 | 1 | 100 kr |
1/4 15:01:47 | 2 | Vinnande bud |
1/4 18:11:31 | 1 | 200 kr |
1/4 18:11:31 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:13:27 | 1 | 300 kr |
1/4 20:13:27 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:13:37 | 1 | 400 kr |
1/4 20:13:37 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:14:04 | 1 | 500 kr |
1/4 20:14:04 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:14:47 | 1 | 800 kr |
1/4 20:14:47 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och mÃ¥lare född 1933 i Stockholm.Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16