KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14001002
nr 1400 1002
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Motiv med gård. Signerad. Olja på duk, 50x73 cm, yttermått inklusive ram: 72x93 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 31 maj 2021
kl 19:21:49
31/5 15:00:58
Alexis Ankarcrona
Läs mer om Alexis Ankarcrona