KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13988140
nr 1398 8140
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Flip-Flap". Signerad, numrerad 21/175. Handkolorerad etsning. Motivet: 30x21 cm, oramat löst blad. Bladets mått: 59x50 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 maj 2021
kl 18:18:30
24/5 18:13:30
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis