KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13491252
nr 1349 1252
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Blyerts, Hästar. Signerad, daterad 1942. Motivet: 30,5x38 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 september 2020
kl 19:38:07
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)