KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14052144
nr 1405 2144
Annie Bergman
(1889-1987), Sverige
Träsnitt, "Vita aklejor". Handtryck. Signerad. Motivet: 25x19cm, yttermått inklusive ram: 42x34cm
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:23:26
31/5 21:29:10
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Annie Bergman
Läs mer om Annie Bergman