ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14203077
*
nr 1420 3077
Spegel
bronserad ram, 104x117 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:31:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 10:55:48
1
500 kr
21/9 16:35:10
2
Vinnande bud
22/9 19:05:10
2
justering av budtak
24/9 08:23:05
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad ram spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:55
*
Spegel
nr 1420 3077
Spegel
bronserad ram, 104x117 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 10:55:48 | 1 | 500 kr |
21/9 16:35:10 | 2 | Vinnande bud |
22/9 19:05:10 | 2 | justering av budtak |
24/9 08:23:05 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad ram spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:55