KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13761019
nr 1376 1019
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, "Porträt m frau ein Pelz". Signerad. Olja på pannå, 95x66 cm, yttermått inklusive ram: 117x88 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 1 februari 2021
kl 19:34:15
31/1 20:15:59
1.500 kr
1/2 19:29:12
Josef Jungwirth
Läs mer om Josef Jungwirth