KONST / Oljemålningar / Vaxmålning 14072174
nr 1407 2174
Maj Sandmark-Liefwendal
(1908-1961), Sverige
Vaxmålning, Signerad, daterad 1945. Olja på duk, 30x24cm, yttermått inklusive ram: 50x43cm
Maj Sandmark-Liefwendal, svensk målare, grafiker och konsthantverkare född 1908, död 1961 .
Utrop:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:23:33
Maj Sandmark-Liefwendal
Läs mer om Maj Sandmark-Liefwendal