Föremål som liknar akvarell Erswärd
4245 WATERCOLOUR
Sold: SEK 2600
Sold den 22 april 2024
3315 WATERCOLOUR
Sold: SEK 250
Sold den 29 maj 2023
6037 WATERCOLOUR
Sold: SEK 200
Sold den 14 januari 2019
4105 WATERCOLOUR (F)
Oscar Reuterswärd, 'Perspective Japonaice', 55 x 40,
Sold: SEK 750
Sold den 19 oktober 2009
5389 WATERCOLOUR
Sold: SEK 1100
Sold den 12 maj 2008
1652 WATERCOLOURS
2st signerade + litografi Reuterswärd (fuktfläckar)
Sold: SEK 200
Sold den 14 april 2008
8218 Akvarell
Reuterswärd, "Omöjlig figur" 68x50
Sold: SEK 1300
Sold den 12 november 2007
7434 Akvarell
Oscar Reuterswärd, Perpective japonaise, 45x33
Sold: SEK 1200
Sold den 13 februari 2006
6149 Akvarell
Oscar Reuterswärd, "Erotiskt motiv" 28x19
Sold: SEK 550
Sold den 3 oktober 2005