3471 Såskanna
porcelain, China. Height: 11 cm,
Sold: SEK 300
Sold den 6 november 2023 -
8433 Såskanna
China, 18th century. Length: 18 cm, repaired.
Sold: SEK 100
Sold den 22 april 2019 -
6732 Såskanna
blåvitt Kina 1800-tal, höjd: 14
Sold: SEK 450
Sold den 27 oktober 2008
7233 Såskanna
Kina, Kompaniporslin, längd: 20 (kantnagg)
Sold: SEK 400
Sold den 5 november 2007