Föremål som liknar urnor keramik
6279 GARDEN URNS
1 par+ one, ceramics. Height: 23-30 cm,
Sold: SEK 450
Sold den 1 juni 2020
2232 GARDEN URNS
one pair, ceramics. Height: 34,
Sold: SEK 700
Sold den 14 maj 2018
3566 BALUSTER JARS
one pair, glazed ceramic, height: 57,
Sold: SEK 550
Sold den 1 augusti 2011
3457 URNS
Swedish Empire style, ceramics, height: 23,
Sold: SEK 400
Sold den 9 november 2009
5103 URNS
one pair, ceramics, height, 41,
Sold: SEK 350
Sold den 31 augusti 2009
4774 Urnor
1 par, keramik, 1800-tal. Reliefdekor, höjd: 31
Sold: SEK 300
Sold den 19 november 2007
4283 Urnor
1 par, keramik, blomdekor, höjd: 30 (skador)
Sold: SEK 450
Sold den 14 maj 2007
7366 Lockurnor
2 st. Kina, keramik, H27
Sold: SEK 900
Sold den 8 augusti 2005
6161 Urnor
ett par, keramik, England, h. 32
Sold: SEK 400
Sold den 21 mars 2004