GLASS & CERAMICS / Glass / Carafe 7662365

nr 766 2365

CARAFE

baroque, 17th/18th century, cut glass, height: 28,

Barock, 1600-/1700-tal, kristall, höjd: 28

2000

SEK 1500

Monday July 2 2012
at 18:54:08

2/7 09:27:56 1      Vinnande bud

Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Halvkristall