Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6398045



*

nr 639 8045


Ljusstakar

1 par, silver, Förgyllda, Märkta John Samuel Hunt, London, 1856, samt märkta undertill Hunt & Roskell Late Storr, Mortimer, modell nr 8494, Vikt 950 g höjd: 23 cm


Utrop:

5.000 kr

Såld:

6.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 maj 2010
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/5 11:46:24 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa förgyllda guldfärgad guldfärgade gyllene ljusstakar ljusstake london mortimer silver ädelmetall
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    12 jan kl 20:40
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    12 jan kl 19:49
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    12 jan kl 20:02




Ladda ner broschyr