FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 8597002
*
nr 859 7002
CHAIRS
4 pcs, "Kayson" Dinett City, Milwaukee Wisconsin, 1960s,
4 st, "Kayson" Dinett City, Milwaukee Wisconsin, 60-tal
Estimate:
1000
Sold:
SEK 900
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:44:55
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/11 14:26:11
1
Vinnande bud
11/11 19:39:55
2
800 kr
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar milwaukee wisconsin stol stolar
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11
-
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26
-
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59
*
CHAIRS
Read more about 50/60-tal
nr 859 7002
CHAIRS
4 pcs, "Kayson" Dinett City, Milwaukee Wisconsin, 1960s,
4 st, "Kayson" Dinett City, Milwaukee Wisconsin, 60-tal
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 900 |
| Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/11 14:26:11 | 1 | Vinnande bud |
| 11/11 19:39:55 | 2 | 800 kr |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar milwaukee wisconsin stol stolar
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11 -
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26 -
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59



