Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Cake tins 9952094



*

nr 995 2094


CAKE TINS

sheet metal. 1950s,


Plåt. 1950-tal


Estimate:

600

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday November 16 2015
at 18:21:48


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/11 17:58:15 1      100 kr
11/11 20:48:54 2      150 kr
14/11 12:01:25 3      250 kr
15/11 15:23:48 4      250 kr
15/11 15:23:49 3      250 kr (Robot)
15/11 22:30:14 5      350 kr
16/11 14:03:14 6      400 kr
16/11 15:34:16 7      450 kr
16/11 15:36:35 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kakburkar plåt
  • 6516 Ask
    + sculpture, ”groda”, height: 4-15 cm,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, bird, 14, 5x10,
    Present: SEK 400

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 20:53
  • 6789 Bordsprydnader
    2 pcs, oriental. Length: 20, 5-29, height: 21-24,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr