KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7404200
nr 740 4200
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Blandteknik, Sascha Bolin (1889-1967), signerad, -37, 36x50
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 februari 2012
kl 19:44:04
13/2 17:44:13
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin