KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16118302

nr 1611 8302

Charles Roka

(1912-1999), Ungern

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 79x63 cm, yttermått inklusive ram: 93x77 cm

Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 8 april 2024
kl 19:37:12

Charles Roka

Läs mer om Charles Roka