Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9467465



*

nr 946 7465


MIXED MEDIA

2 pcs. Hjalmar Westerberg, båtar i månsken, signed, 1885, 28x45,


2 st. Hjalmar Westerberg, båtar i månsken, signerade, 1885, 28x45


Estimate:

500

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday Mars 2 2015
at 19:20:43


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/2 17:03:55 1      600 kr
1/3 11:16:00 1      Vinnande bud
2/3 19:14:10 2      200 kr
2/3 19:14:10 1      250 kr (Robot)
2/3 19:14:31 2      300 kr
2/3 19:14:31 1      350 kr (Robot)
2/3 19:14:53 2      400 kr
2/3 19:14:53 1      450 kr (Robot)
2/3 19:15:08 2      500 kr
2/3 19:15:08 1      600 kr (Robot)
2/3 19:15:43 2      700 kr
2/3 19:15:43 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik båtar i månsken hjalmar westerberg vattenfärg
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:26
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr