FURNITURE / Sofas / Sofa 12543367

nr 1254 3367

SOFA

Josef Frank, Svenskt Tenn, Sweden, inköpt på 50-talet. Length: 185 ca, wear, damages, ren obj.

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, inköpt på 50-talet. Längd: 185 ca

Condition: slitage, skador, ren obj.

6000

SEK 7400

Monday May 13 2019
at 19:08:08

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn