Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9557246



*

nr 955 7246


Arvid Fougstedt

(1888-1949), Sverige


Arvid Fougstedt (1888-1949), Gata, signed, 17x22,


DRAWING, Arvid Fougstedt (1888-1949), Gata, signerad, 17x22


Arvid Fougstedt, Swedish painter, and sculptor, born 1888, dead 1949.

Estimate:

800

Sold:

SEK 1400

Auction date:

Monday April 20 2015
at 20:06:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/4 16:56:21 1      500 kr
20/4 15:51:00 1      600 kr
20/4 19:53:26 2      500 kr
20/4 19:53:26 1      600 kr (Robot)
20/4 19:54:24 2      800 kr
20/4 19:55:23 3      1.100 kr
20/4 19:58:36 2      1.000 kr
20/4 19:58:36 3      1.100 kr (Robot)
20/4 19:59:16 2      1.300 kr
20/4 20:00:31 3      1.300 kr
20/4 20:00:31 2      1.300 kr (Robot)
20/4 20:01:18 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Arvid Fougstedt

Arvid Fougstedt, Swedish painter, and sculptor, born 1888, dead 1949.

Read more about Arvid Fougstedt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller arvid fougstedt gata svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr