BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 17175015
*
nr 1717 5015
Ljusstakar
Ett par, Christoffle, Frankrike, nysilver, dekor med blomslingor. Höjd: 16 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 augusti 2025
kl 19:41:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 19:36:31
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomslingor christoffle europa frankrike fransk franska franskt ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:18
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:50
-
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:48
*
Ljusstakar
nr 1717 5015
Ljusstakar
Ett par, Christoffle, Frankrike, nysilver, dekor med blomslingor. Höjd: 16 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 augusti 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/8 19:36:31 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomslingor christoffle europa frankrike fransk franska franskt ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:18 -
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:50 -
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:48



